Troy, Gabriella, Chad a ostatní spolužáci po skončení střední školy hledají na léto brigádu. Troy dostane nabídku pracovat v hotelovém komplexu s golfovým klubem s názvem Lava Springs. Práci přijme jen s podmínkou, že zaměstnají také jeho spolužáky, tedy i Gabriellu. Troy ale netuší, že majitelem klubu je otec sourozenců Evansových a práci pro něj zařídila Sharpay. Když se Sharpay dozví o ostatních spolužácích, donutí správce Fultona, aby se jich zbavil. Troy s Gabriellou plánují, že půjdou večer do klubu Lava Springs na soutěž talentů, protože se jí mohou zúčastnit i zaměstnanci. Sharpay, aby získala Troye, nasadí novou taktiku. S pomocí otce začne Troye od ostatních izolovat. Na spolužáky a Gabriellu přestává mít čas. Sharpay oznámí bratrovi, že na soutěži bude zpívat s Troyem, čímž ho de facto vyšachuje ze soutěže. Bratr se dokáže rychle začlenit mezi spolužáky, kteří poznávají, že není tak špatný, jak si o něm dosud mysleli. Společně začnou nacvičovat taneční vystoupení a on je učí vše, co zná, jen aby v soutěži uspěli. (TV Nova)

Djkoma

Dokud Vanessa Anne Hudges bude vypadat tak roztomile a Zac Efron bude zvládat tóny, pohyby a pomrkávání na holky u televize, tak to rozhodně nebude špatné. Rozhodně film pro velmi mladé diváky, ale jako dopolední přesnídávka to snad neurazí nikoho. Logika a vše okolo ní šlo od první minuty pryč a romance s happyendem se jako vždycky ke konci podaří. Oproti jedničce šla motivace postav trochu do háje, ale některé písničky ujdou. Avšak jen malá rozcvička Zaca Efrona před Hairsprayem.... ()

Gemini odpad!

Jednou jsem to byl ochoten přežít. Ale zkoušet to samé podruhé?? Stojí to za kefron 2 je hrubě nepřiměřené hodnocení. Pomáda 2 sice hadr, ale to pořád nestačí, ó ne, přátelé. Tuším to nejhorší - JE TU NOVÝ S CLUB 7!!!! Po technické stránce pořád objektivně dobré, ale stejně objektivně je to se vším všudy ZLO. ()

novoten

Po druhé projekci a akceptování letních pravidel a lehké recyklace zápletky to je i napodruhé pohoda. A to i když se až moc často řeší takové zásadní věci jako to, že se z Troye stává protiva, který místo té hodné dává přednost té zlé. Obzvlášť v letních měsících jde ale ze zdejšího prozpěvování až překvapivě pozitivní nálada. A You Are The Music In Me je perla. ()

DaViD´82

Oops!… I Did It Again aneb jak jsem se nepoučil a podruhé se utopil ve stejné řece. O tolik horší než jednička (i když těžko porovnávat, viděl jsem z ní asi patnáct minut) až je to vlastně o to lepší. Divné? Tak to jste tuhle cukrkandlovou skupinku lůžovouškých umělohmotných náctiletých cukroušků kolem Zaca Efrona ještě neslyšeli (pro vás naštěstí). Ten tu je jediný kdo má vlastní sólo píseň (bezva, že?). U toho jeho běhu podél jezírka, přičemž zpytuje své svědomí a tu a tam "efektně" seskočí ze skály, jsem se málem sbíral ze země. Konec dobrý všechno dobré. Trojka v kině to jistí. I když, raději snad ani ne. ()

StarsFan odpad!

Jednička reprezentovala docela průměrný, ale pořád slušný pokus o dobytí teenagerského Olympu, který aspoň rychle uběhl a člověk se při něm moc nenudil. Děsivá realita všudypřítomných testů a zkoušení na mojí střední škole nakonec zapříčinila, že jsem si řekla, že když nebyla jednička této muzikálové střední školy tak špatná, dvojka by s o něco vyšším hodnocením na CSFD mohla být ještě o něco málo lepší. Jak jsem byla bláhová... Je vidět, že většina lidí si pustila jen první díl, a po něm pokusy přijít na chuť této sérii vzdala. Zatímco jiná menší skupinka těch, co byla z jedničky nadšená, se vrhla i na pokračování. Jinak si těch 62% skutečně nedokážu logicky odůvodnit. Písničky přestaly být už téměř poslouchatelné, zápletka byla nudná, už se ani nedokal žádný "velkolepý" závěr ve stylu "muzikál vs. matematická soutěž vs. basketball". I když jsem to proskákala stylem "pět minut překočím, na jednu minutu se kouknu", šíleně jsem se nudila. I biologie se svými askonními, sykonními nebo leukonními tělními typy u živočišných hub je zábavnější. Skutečně nechci vědět, o čem bude připravované pokračování tohoto filmu. ()

• Jako komparz do tanečních scén byli vybráni profesionálové, kteří byli vybráni z téměř 1 800 adeptů. (Cheeker)
  • Růžové piano použité v "Fabulous" bylo natřeno i na bílo a použito v "Everyday". (Cheeker)
  • Na stránkách amerického Disney Channelu spustili hlasování o tom, koho by diváci chtěli vidět v Muzikálu ze střední 2. Vítězem se stala Miley Cyrus, která si střihla malé cameo v závěrečné scéně písně "All for One". (10milda)