Muzikál ze střední 2 (TV film)

• Česko

Komedie / Muzikál / Rodinný / Drama

USA, 2007, 104 min

• StarsFan

Jednička reprezentovala docela průměrný, ale pořád slušný pokus o dobytí teenagerského Olympu, který aspoň rychle uběhl a člověk se při něm moc nenudil. Děsivá realita všudypřítomných testů a zkoušení na mojí střední škole nakonec zapříčinila, že jsem si řekla, že když nebyla jednička této muzikálové střední školy tak špatná, dvojka by s o něco vyšším hodnocením na CSFD mohla být ještě o něco málo lepší. Jak jsem byla bláhová... Je vidět, že většina lidí si pustila jen první díl, a po něm pokusy přijít na chuť této sérii vzdala. Zatímco jiná menší skupinka těch, co byla z jedničky nadšená, se vrhla i na pokračování. Jinak si těch 62% skutečně nedokážu logicky odůvodnit. Písničky přestaly být už téměř poslouchatelné, zápletka byla nudná, už se ani nedokal žádný "velkolepý" závěr ve stylu "muzikál vs. matematická soutěž vs. basketball". I když jsem to proskákala stylem "pět minut překočím, na jednu minutu se kouknu", šíleně jsem se nudila. I biologie se svými askonními, sykonními nebo leukonními tělními typy u živočišných hub je zábavnější. Skutečně nechci vědět, o čem bude připravované pokračování tohoto filmu.(29.10.2007)

Pokud jsem u jedničky tvrdil, že Barsochini musel bejt při psaní na šutr, tak u dvojky si k tomu rumíčku musel přidat i pár dalších věcí, protože to co vytvořil překračuje všechny hranice debility. Na druhou stranu mě to opět nějak záhadně chytlo. Písničky jsou zase neskutečně chytlavé a prostředí opět takové roztomile růžovoučké. Prostě taková debilní letní slátanina, která sice i napodruhé opakuje úplně to stejné, jestliže to však ale funguje, tak proč něco měnit. 55%(14.8.2016)

• zodiak217

Je ťažké nájsť niečo pozitívne na tak bezduchej a úbohej akože muzikálovej komédií? ...alebo ako to nazvať, keďže už prvá časť mi pripadala byť vonkoncom nezáživná a nezaujímavá. V podstate, tu ma už vôbec nič nechytilo, keďže som bol pripravený po prvej časti ako na hercov tak aj na songy v štýle "som prázdna škatuľa a chcem si na tomto filme pekne naplniť vrecká". Je jasné že aj malé deti sa potrebujú na niečom zabaviť, ale vytvárať si z tých deti akože idoly, hm to je dosť plytké, ale dobre. Treba si prejsť aj týmto obdobím, keďže ja už ho mám za sebou nič viac ako odpad a zbytočnosť na tejto americkej snímke ani vidieť nemôžem. Okrem toho, že ma nezaujala herci mi pripadali až afektovane a vnucujúco sa, čo len podtrhuje celé posolstvo tohto filmu oblbnúť mladú generáciu trápnymi žvástami a poriadne sa nabaliť, to je celé!(15.9.2010)

• Rosaviva

Když jsem chtěla před několika lety zjistit co to sakra je ten HSM a proč se z toho všichni můžou zblázdnit, náhodou dávali v televizi tenhle díl. Tak jsem si řekla proč ne. Podívám se na to, a v podstatě hned zároveň jsem toho začala litovat, protože téměř od začátku jsem na to zírala s pusou dokořán, šokovaná komu se to může líbit. Teď, několik let potom co jsem to viděla poprvé se na to podívám jen jednou za čas, z recese, nebo když se potřebuju zasmát nějákýmu úplně blbýmu filmu. Opět platí fakt, že písničky to má poměrně dobrý, slova pěkný, ale nesmíte je většinou vidět v kombinaci se scénami, protože ty to značně kazí. A Troy s Gabriellou? No co mám o jejich duetech říct? Hrozivá nuda. Nechápu proč nejlepší písnička a scéna - Humuhumunukunukuapua A byla nakonec z filmu vyřazena. Rozhodně nejhorší ze všech tří. Dávám 2*(8.11.2009)

Film funguje jako vynikající parodie sama na sebe. O uměleckém záměru či poctivé práci ve střižně nemůže být řeč, scénárista za sebou, předpokládám, také nemá nespočet probděných nocí, ale film baví i když asi každého jinak. Nádech skvěle trapné praštěnosti mají většinou scény s Ashley Tisdale a do kolen se zaručeně dostanete kdykoliv Zac nasadí překvapivý, vyděšený či zmatený pohled epického charakteru. Jestli tohle není parodie tak už nevím. A idylické, jednoduché, čisté až snové prostředí ve kterém děti různé pleti a krásy vyrustají pospolu s tím vším pochopitelně souvisí. Ale mimochodem zpěvové pasáže jsou výborné a choreografie je vyloženě dokonalá, kam se hrabe Mamma mia?(26.12.2008)

• - Melodie Troyova mobilu je píseň "Geťcha Head in The Game" z prvního dílu. (figi6)

• - Gabriella a Troy sa pri spoločnom kúpaní potápajú, no v skoršej snímke Troy stál v bazéne a hĺbka vody mu bola iba po pás. (an653)

• - Růžové piano použité v "Fabulous" bylo natřeno i na bílo a použito v "Everyday". (Cheeker)