Muzikál ze střední 2 (TV film)

• Česko

Komedie / Muzikál / Rodinný / Drama

USA, 2007, 104 min

Oproti jedničce se tu víceméně rezignovalo na nějaký příběh, což mi vůbec nevadí. Krásně optimisticky vyumělkovaný letní film s pěknými chytlavými písničkami. Postavy se od minula vůbec nezměnily, Sharpay je opět za mrchu a Gabriella za hodnou holčičku,a by se nakonec všichni dali dohromady a měli se rádi. Proč ne, takovýhle slizký kýč mi čas od času neublíží. Viděno několikrát a vždy jsem se dobře bavil. /viděno na DVD: 60% a 3*/(8.6.2010)

• F.man

Muzikál ze střední způsobil v celosvětových měřítkách telvizní zábavy docela boom - viděli jej při nasazení na Disney Channelu desítky milionů lidí, zámořšší kritici se vyjadřovali mírně nadprůměrně, no všechno naznačovalo že jde o zajímavou záložitost. Má však taková "taškařice" šanci uspět v našem srdci Evropy? Odpověď je záporná soudě dle hodnocení na CSFD i mého, který mám s tamní "popovou" kulturou zkušenosti. Muzikál ze Střední 2 je už podle názvu sequel původní jedničky a znovu se jedná o to stejné. Bandička sťedoškoláků prožívá útrapy mládí, románky, podrazy(...) a do toho všeho si sem tam zazpívá. To by jěstě neznameno nic hrozného, takových záležitostí je spousta, ale jak to tak bývá u Disneho produkce, celý film je neskonale růžový a přehraně seriálový. Herci se snaží jak o duši, což znamená, že neskonale přehrávají. Všichni, v čele s Zacem Efronem (Troy Bolton) působí až komicky. Jediná herečka, která mě zaujala je Vanessa Anne Hudgens (strašné jméno). Snad jediná z celého obsazení, jež si může říkat "herec". Na druhou stranu, pokud přistoupíte na onu "přehnanost" a začnete brát celý film z nadhledem (poté co uvidíte růžového Forda Mustanga to snad ani jinak nejde), možná, že příjde i občasný smích. Co se týče songů... Stejně jako celý film, jsou popové a naprosto maistreamové. Pokud vám nevoní současný trend elektropopzpěvu asi se budete hodné trápit, nicméně snesete-li rádio a pobrukujete si novou Madonnu, některé kousky se snad můžou i zalíbit Americká popová kultura sem tam funguje dobře - jde tudíž o strašně stupidní kravinu, avšak když se nad ní povznesete, budete se i chvíli bavit. Více jak * to ale není.(11.5.2008)

• zodiak217

Je ťažké nájsť niečo pozitívne na tak bezduchej a úbohej akože muzikálovej komédií? ...alebo ako to nazvať, keďže už prvá časť mi pripadala byť vonkoncom nezáživná a nezaujímavá. V podstate, tu ma už vôbec nič nechytilo, keďže som bol pripravený po prvej časti ako na hercov tak aj na songy v štýle "som prázdna škatuľa a chcem si na tomto filme pekne naplniť vrecká". Je jasné že aj malé deti sa potrebujú na niečom zabaviť, ale vytvárať si z tých deti akože idoly, hm to je dosť plytké, ale dobre. Treba si prejsť aj týmto obdobím, keďže ja už ho mám za sebou nič viac ako odpad a zbytočnosť na tejto americkej snímke ani vidieť nemôžem. Okrem toho, že ma nezaujala herci mi pripadali až afektovane a vnucujúco sa, čo len podtrhuje celé posolstvo tohto filmu oblbnúť mladú generáciu trápnymi žvástami a poriadne sa nabaliť, to je celé!(15.9.2010)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +stejná parta lidí jako posledně, zajímavější příběh, pestré prostředí, texty písní -některé písně jsou stále moc uřvané a pořád je co vylepšovat/// V každém směru film poposkočil o úroveň výš. Zpracování je profesionálnější, dílčí části filmu lepší a i herci úmí lépe zahrát. Pro náctileté publikum je tohle bezvadný film. No a potom se zajímavost filmu snižuje čím ste starší a čím méně máte rádi pop. Ale tohle v jistě obměně platí pro všechny teen filmy. Já jsem ovšem spokojen, děj mě docela zajímal. Herci jsou opravdu pěkní a tyhle tři písničky nelepší (Z bassebalového zápasu, rozchod Gabrielly a Troye a situace kdy se Troy naštve) Mimochodem tu poslední písničku jsem si pustil asi 5x. No je to pěkný klip :-) Přesto i přes celkovou pestrost snímku z něj úplně čiší televizní zpracování./// Celkem 64%///(11.11.2007)

• Weissik

Jedničku jsem neviděl a ani to nehodlám. Koukat přes hodinu a půl na krásné dětičky, jak pobíhají v krásném prostředí a zpívají "velké" songy mě dost týralo. Tenhle film je plný klišé a stupidity. Dvě hvězdy, které dávám, dávám pouze proto, že mi trhá srdce označovat jakýkoliv film jako odpad. Dvě hvězdy jsou tedy za líbivé dekorace a výpravu, rozhodně ne za rozjuchané výkony těch krasavců a krasavic.(16.4.2008)

• - Herci museli projít tanečním kurzem, který trval tři týdny. (Cheeker)

• - Gabriella a Troy sa pri spoločnom kúpaní potápajú, no v skoršej snímke Troy stál v bazéne a hĺbka vody mu bola iba po pás. (an653)

• - Růžové piano použité v "Fabulous" bylo natřeno i na bílo a použito v "Everyday". (Cheeker)