Muzikál ze střední 2 (TV film)

• Česko

Komedie / Muzikál / Rodinný / Drama

USA, 2007, 104 min

Po druhé projekci a akceptování letních pravidel a lehké recyklace zápletky to je i napodruhé pohoda. A to i když se až moc často řeší takové zásadní věci jako to, že se z Troye stává protiva, který místo té hodné dává přednost té zlé. Obzvlášť v letních měsících jde ale ze zdejšího prozpěvování až překvapivě pozitivní nálada. A You Are The Music In Me je perla.(5.11.2008)

• F.man

Muzikál ze střední způsobil v celosvětových měřítkách telvizní zábavy docela boom - viděli jej při nasazení na Disney Channelu desítky milionů lidí, zámořšší kritici se vyjadřovali mírně nadprůměrně, no všechno naznačovalo že jde o zajímavou záložitost. Má však taková "taškařice" šanci uspět v našem srdci Evropy? Odpověď je záporná soudě dle hodnocení na CSFD i mého, který mám s tamní "popovou" kulturou zkušenosti. Muzikál ze Střední 2 je už podle názvu sequel původní jedničky a znovu se jedná o to stejné. Bandička sťedoškoláků prožívá útrapy mládí, románky, podrazy(...) a do toho všeho si sem tam zazpívá. To by jěstě neznameno nic hrozného, takových záležitostí je spousta, ale jak to tak bývá u Disneho produkce, celý film je neskonale růžový a přehraně seriálový. Herci se snaží jak o duši, což znamená, že neskonale přehrávají. Všichni, v čele s Zacem Efronem (Troy Bolton) působí až komicky. Jediná herečka, která mě zaujala je Vanessa Anne Hudgens (strašné jméno). Snad jediná z celého obsazení, jež si může říkat "herec". Na druhou stranu, pokud přistoupíte na onu "přehnanost" a začnete brát celý film z nadhledem (poté co uvidíte růžového Forda Mustanga to snad ani jinak nejde), možná, že příjde i občasný smích. Co se týče songů... Stejně jako celý film, jsou popové a naprosto maistreamové. Pokud vám nevoní současný trend elektropopzpěvu asi se budete hodné trápit, nicméně snesete-li rádio a pobrukujete si novou Madonnu, některé kousky se snad můžou i zalíbit Americká popová kultura sem tam funguje dobře - jde tudíž o strašně stupidní kravinu, avšak když se nad ní povznesete, budete se i chvíli bavit. Více jak * to ale není.(11.5.2008)

Mám taký pocit( hodnotenie na IMDB 4.7), že tento film veľa ludí nepochopilo. Vážne, lebo tomuto filmu vytýkajú to čo ho robí iným a pekným oproti ostatným detským filmom. A ten rozdiel je, že sa neberie príliš vážne a význam piesní a posolstvo celého filmu je vskutku na dnešnú spoločnosť viac ako naivné. Ale kto by niekedy nechcel veriť tomu, že všetko zlé sa raz na dobré obráti.....No nič, tento film je rozhodne veľmi dobrý a inšpiratívny!:)(15.8.2014)

• Cap America

V jedničce byli super písničky, těžká choreografie. Miloval jsem, když začala hrát hudba a najednou všichni uměli text a choreografii. Ve dvojce stojí písničky za nic. Choreografie taky nic moc. O kvalitě příběhu škoda mluvit. Píseň na závěr.....Once in a lifetime Means there's no second chance So I believe that you and me Should grab it while we can Make it last forever And never give it back It's our turn, and I'm loving' where we're at Because this moment's really all we have Everyday Of our lives, Wanna find you there, wanna hold on tight Gonna run While we're young And keep the faith Everyday From right now, Gonna use our voices and scream out loud Take my hand Together we Will celebrate, Celebrate. Oh, everyday. They say that you should follow And chase down what you dream, But if you get lost and lose yourself What does is really mean? No matter where we're going, It starts from where we are. There's more to life when we listen to our hearts And because of you, I've got the strength to start Yeah, yeah, yeah! Everyday Of our lives, Wanna find you there, wanna hold on tight Gonna run While we're young And keep the faith. Everyday From right now, Gonna use our voices and scream out loud Take my hand Together we Will celebrate, Oh, everyday We're taking it back, We're doing it here Together! It's better like that, And stronger now Than ever! We're not gonna lose. 'Cause we get to choose. That's how it's gonna be! Everyday Of our lives, Wanna find you there, wanna hold on tight. Gonna run While we're young And keep the faith Keep the faith! Everyday Of our lives, Wanna find you there, wanna hold on tight. Gonna run While we're young And keep the faith Everyday From right now, Gonna use our voices and scream out loud Take my hand Together we Will celebrate, Everyday! Live every day! Love everyday! Live everyday! Love everyday! Everyday! Everyday! Everyday! Everyday! Everyday! Everyday! Everyday! Everyday(18.4.2020)

• Darth Vader

No popravdě na tu volovinu si člověk musí zvyknout. Nejlépe pustit si sebevražednou kombinaci všech tří dílů po sobě a věřte nebo ne po prvním dílu si zvyknete na ty stupidní dialogy a po tomto opojení si to začnete i užívat. Jé to odpadová záležitost, ale to té barevné volovině rozhodně udělat nemůžu.(5.6.2012)

• - Po své televizní premiéře se film stal nejsledovanějším pořadem v dějinách kabelových televizí. (Siriuss)

• - Herci museli projít tanečním kurzem, který trval tři týdny. (Cheeker)

• - Jedná se o první film od stanice Disney Channel, který byl vydán na Blu-ray. (Cheeker)