Muzikál ze střední 2 (TV film)

• Česko

Komedie / Muzikál / Rodinný / Drama

USA, 2007, 104 min

Po druhé projekci a akceptování letních pravidel a lehké recyklace zápletky to je i napodruhé pohoda. A to i když se až moc často řeší takové zásadní věci jako to, že se z Troye stává protiva, který místo té hodné dává přednost té zlé. Obzvlášť v letních měsících jde ale ze zdejšího prozpěvování až překvapivě pozitivní nálada. A You Are The Music In Me je perla.(5.11.2008)

Film funguje jako vynikající parodie sama na sebe. O uměleckém záměru či poctivé práci ve střižně nemůže být řeč, scénárista za sebou, předpokládám, také nemá nespočet probděných nocí, ale film baví i když asi každého jinak. Nádech skvěle trapné praštěnosti mají většinou scény s Ashley Tisdale a do kolen se zaručeně dostanete kdykoliv Zac nasadí překvapivý, vyděšený či zmatený pohled epického charakteru. Jestli tohle není parodie tak už nevím. A idylické, jednoduché, čisté až snové prostředí ve kterém děti různé pleti a krásy vyrustají pospolu s tím vším pochopitelně souvisí. Ale mimochodem zpěvové pasáže jsou výborné a choreografie je vyloženě dokonalá, kam se hrabe Mamma mia?(26.12.2008)

• Sašenka165

Hit na celém světě? Hmm... možná se ani nedivím. Ne, že by mě tenhle film nějak zvlášť oslovil, ale není to úplně nejhorší. Ano, všichni přehrávají. Ano, je to odhadnutelné a jasné od první scény. Ano, Zac Efron alias Troy skutečně vypadá jako Ken od panenky Barbie. Ale když víte, co od toho čekat a neděláte si plané naděje na veledílo, ujde to. Navíc je to klasicky zamilovaný příběh pro teenagery s posláním poučit o tom, co je v životě důležité, tak proč ne?(24.11.2007)

• Rosaviva

Když jsem chtěla před několika lety zjistit co to sakra je ten HSM a proč se z toho všichni můžou zblázdnit, náhodou dávali v televizi tenhle díl. Tak jsem si řekla proč ne. Podívám se na to, a v podstatě hned zároveň jsem toho začala litovat, protože téměř od začátku jsem na to zírala s pusou dokořán, šokovaná komu se to může líbit. Teď, několik let potom co jsem to viděla poprvé se na to podívám jen jednou za čas, z recese, nebo když se potřebuju zasmát nějákýmu úplně blbýmu filmu. Opět platí fakt, že písničky to má poměrně dobrý, slova pěkný, ale nesmíte je většinou vidět v kombinaci se scénami, protože ty to značně kazí. A Troy s Gabriellou? No co mám o jejich duetech říct? Hrozivá nuda. Nechápu proč nejlepší písnička a scéna - Humuhumunukunukuapua A byla nakonec z filmu vyřazena. Rozhodně nejhorší ze všech tří. Dávám 2*(8.11.2009)

• Chasm

První film, který nejsem zatím schopen hvězdičkami ohodnotit. Až moc záleží na tom jak film divák vnímá. Samozřejmě, že z čistě uměleckého hlediska je to krize, na druhou stranu koukat na to s bratrem byla prdel, sto minut smíchu, takže jako komedie je to vlastně úspěšný (i když jinak, než původně mělo).(29.3.2008)

• - Po své televizní premiéře se film stal nejsledovanějším pořadem v dějinách kabelových televizí. (Siriuss)

• - Každá píseň použitá ve filmu byla aspoň pětkrát upravována. (Cheeker)

• - Piano, na které hrála Kelsi (Olesya Rulin), když Troy (Zac Efron) a Gabriella (Vanessa Hudgens) zpívají "You Are the Music in Me", stálo 25 000 amerických dolarů. (Cheeker)