Muzikál ze střední 2 (TV film)

• Česko

Komedie / Muzikál / Rodinný / Drama

USA, 2007, 104 min

Dvojka mě bavila o něco víc než první díl. Nebo to bylo snad proto, že jsem už byla na tu velkou nudu připravená? Oběma dílům se však nedají vytknout dost dobré písničky - což je asi to jediné, co tenhle film drží nad vodou. Ze závěru "jsme jedna velká rodina" mi bylo sice lehce zle, ale nakonec se to se smíchem a nadhledem dalo přežít. Dávám hvězdičku navíc už jen proto, že Zacu Efronovi to nějak víc sluší :)(22.11.2007)

• lucinkapes

Jednicka byla rozhodne lepsi. Tam mne obcasne prehravani a prastenost nekterych postav nevadila. Bylo to neco noveho (ve smyslu, ze jsem neznal charaktery jednotlivych postav). V tomto dilu jsem misty uz pretacel a zdaleka mne nezaujal jak ten prvni. Taky uskodil fakt, ze se hlavni postavy od sebe brzy po zacatku vzdalili a nabralo to pro divaka na 110% predvidalny dej, ktery smeroval k opetovnemu sblizeni Happy Endu. Ja bych to pri vsi skromnosti napsal jinak :-) Kazdopadne opet chvalim herecku hlavni postavy a zase povedene songy. Tentokrat mne nejvic zaujal ten posledni - Everyday.(16.2.2008)

HSM 2 jsem vždycky měla radši než první díl, možná právě proto, že je ještě víc kýčovitý, naivní, roztomilý, přehnaný...Letní atmosféra a hromada skvělých písniček navíc roztančí každého. A v závěru jsme se konečně dočkali! Pár středoškoláků si po půl roce vztahu konečně dal pusu, no není to sladký?(11.5.2014)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +stejná parta lidí jako posledně, zajímavější příběh, pestré prostředí, texty písní -některé písně jsou stále moc uřvané a pořád je co vylepšovat/// V každém směru film poposkočil o úroveň výš. Zpracování je profesionálnější, dílčí části filmu lepší a i herci úmí lépe zahrát. Pro náctileté publikum je tohle bezvadný film. No a potom se zajímavost filmu snižuje čím ste starší a čím méně máte rádi pop. Ale tohle v jistě obměně platí pro všechny teen filmy. Já jsem ovšem spokojen, děj mě docela zajímal. Herci jsou opravdu pěkní a tyhle tři písničky nelepší (Z bassebalového zápasu, rozchod Gabrielly a Troye a situace kdy se Troy naštve) Mimochodem tu poslední písničku jsem si pustil asi 5x. No je to pěkný klip :-) Přesto i přes celkovou pestrost snímku z něj úplně čiší televizní zpracování./// Celkem 64%///(11.11.2007)

• hazaba

Asi půjdu proti většinovému mínění, ale dávám tomu slušnější hodnocení. Jistě, zápletka je ubohá, nicméně od prvního dílu se to liší o chlup lepšími hereckými výkony a propracovanějšími hudebními čísly. Takže jako kulisa k vaření/žehlení/pletení či jakékoli jiné činnosti, u které nemusíte dávat příliš pozor, ideální.(4.4.2012)

• - Jedná se o první film od stanice Disney Channel, který byl vydán na Blu-ray. (Cheeker)

• - Piano, na které hrála Kelsi (Olesya Rulin), když Troy (Zac Efron) a Gabriella (Vanessa Hudgens) zpívají "You Are the Music in Me", stálo 25 000 amerických dolarů. (Cheeker)

• - Jako komparz do tanečních scén byli vybráni profesionálové, kteří byli vybráni z téměř 1 800 adeptů. (Cheeker)