poster

Sněhurka

 • Francie

  Blanche-Neige, la suite

 • Velká Británie

  Snow White: The Sequel

Animovaný / Komedie

Francie / Belgie / Polsko / Velká Británie, 2007, 82 min

 • igi B.
  **

  Z pohádky do pohádky (prý návratem ke kořenům, sic!) - po údajně antihollywoodské evropansko-satirické línii (volně citováno ze slov režiséra závěrem ;o) - nu ovšem poněkud lacinými (právě těmi kritizovanými) hollywoodskými prostředky... Formou >skoro jako disneyovský< animák se scénářem (navzdory očekávání) k uzoufání opatrným a režií (dle očekávání) smutně nenápaditou. Zkrátka jen taková taškařice bezzubá, asi jako ta ústa jisté věčně mladě přestárlé zlé Dobré víly (age 3032:-) s křidélky a hůlkou ;-), kolem níž se to vlastně (jak zdá se) hlavně celé motá a jejíž kozy ala vytahané ponožky jsou asi tak jediným sexuelně vzrušujícím momentem téhle (údajně erotické!) pitominky. V závěru si s ní tedy náš hrdina - ten princ panic a trouba na bílém koni i "zakvedlá" (rozuměj zašoustá!), ostatní princezničky i zviřátka a trapajzlíci v Začarovaném království si tedy taky příjdou (po zásluze) na své a nakonec i ten obr se zjevně dočká vytoužených svačinek v podobě malých chlapců, jež v hojném počtu jednou nepochybně zplodí ta malá čubka Sněhurénka s již zmiňovaným trdlem princózním - a to je vlastně celý... Uf! . . . Takže konec dobrý, všecko dobré - ale to je škoda, protože tenhle filmek se po velmi slibném a originálním začátku rozplizl nakonec jen v řadu více či méně povedených legračních epizodek a s tou slibovanou parodií na vykastrované a pokrytecky přejemnělé hollywoodské varianty klasických pohádek to tedy v důsledku zase tak moc nevyšlo... Za zmínku snad ještě stojí docela chytlavá hudba Willie Dowlinga, který ovšem taky ty své hollywoodské vzory nezapře. . . . Resumé? Takže - pokud nečekáte nějakou duchaplnou parodii a spokojíte se s ponejvíce hloupoučkým a lehce lechtivým (po vizuální stránce roztomile kýčovitým a výtvarně standardně vydařeným) animáčkem, budete se uvolněně bavit - ovšem pozor(!) - nejlépe s původní jazykovou stopou a s titulky, protože český dabing je oproti originálu zase zcela zbytečně ukníkanější a uječenější a vůbec stojí za... - - - P.S. Zajímavé je, že na přebalu dvd nám vydavatel tvrdí, že film je "nevhodný pro děti do 14ti let", leč na disku je informace o letech dvanácti. Inu, tomu říkám mrdketing... ;-) . . . Každopádně - v tomto případku se o morálně sexuelní vývoj vašich malých smradů opravdu není třeba bát, myslím, že ve škole si toho ukážou a řeknou víc a realisticky... ;-) . . . Snad jen - že ty děti už nyní hloupoučké po projekci možná ještě trošku více zhloupnou... ;o) Ale zase - jaký si >to< úděláte, takový to potom(stvo) máte, že... :o))) - - - - - (poprvé viděno 13.2.2008 na dvd, komentář zde jako třetí - 13.2.2008)(13.2.2008)

 • MMR
  odpad!

  Někdy lituju, že jsem typ člověka, co každý film dokouká. Tohle byla nehorázná slátanina a hovadina. Režisér obstál svému jménu. Nejhorší film, co jsem v životě viděl. 0%(25.2.2011)

 • Campbell
  ***

  Tahle verze Sněhurky za moc nestála, sice je ze začátku dokonce zábavná ale postupem času to spadne do trapnosti. A hlavně asi od 35 minuty to začne děsně nudit. Erotika kterou je tahle pohádka "proslavená" je děsně na oko a není tu prakticky vůbec nic erotickýho. Ale zase abych úplně jen nekritizoval musím říct že ze začátku to jde. Některý vtipy taky. Ale rozhodně je to film na jedno podívání. Nikdy více!(1.7.2010)

 • Pepinec
  **

  Jak rád bych podobným počinům dával lepší hodnocení. Vždyť je to dobrý nápad - pokračovat v klasických příbězích. Ovšem za předpokladu, že to bude buď jakkoli přínosné anebo vtipné. Zde se objevilo jen pár ucházejících fórků (především v první polovině), o přínosu nemluvě. A proč ta nepřístupnost do patnácti let? Když už pohádka pro dospělé, tak pořádně sprostá, se vším všudy. Ať se můžeme červenat i my, když už pro nás hranice nepřístupnosti neplatí... :-)(1.10.2010)

 • gogos
  *

  Naprosto stupidní sračka s několika málo vtipnými momenty...(13.5.2009)