Juno: Nezrelá na dieťa

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 96 min

Rozpočet $7,5miliónaTržby USA $143,495,265Tržby Celosvetovo $231,450,102Tržby za predaj DVD v USA $58,087,559 //počet predaných kusov 3,441,584║ Jason Reitman to vie za kamerou o tom niet pochýb, možno mi tam len chýbala nejaká uletenejšia scénka, lebo celé sa to nesie prevažne v komornejšej nálade. /60%/(22.9.2009)

Opravdu velké překvapení. nečekal bych, že mě tak primitivní film tolik dostane. Jednoduchý příběh, který rozhodně není vyprávěn poprvé, je tu ale dobře podán. Herci i jejich postavy jsou sympatičtí a během filmu jsem se ani trochu nenudil. Skvělý důkaz toho, že i jednoduché filmy mohou být natočeny dobře.(12.12.2009)

Myslím, že film přesně popisuje opravdovou patnáctiletou holku, která dělá co musí, když otěhotní. Film se divákovi nijak nevtírá a nesnaží se ho unést americkým filmovým "stereotypem". Nenastane zde ohraná situace, kdy si Juno uvědomí, že dítě chce (..bla,bla,bla). Film je dobrý, proto 3,5*. A Reitman mě trošku zklamal..(19.10.2010)

• Subjektiv

Někdo si usmyslel: "Něchtené těhotenství sice není příjemná záležitost, ale zdravý člověk s chápavým okolím se z toho přeci nesesype a vypořádá se s tím důstojně." "Ba, ba," pokýval jsem hlavou: "to se může stát, ale kde bude to drámo?" V okolních věcech přeci! Bude mě mít rád, i když s ním jsem těhotná a přec po něm nechci, aby se o ono děcko staral? Nechám si jej, potrat či ho věnuji k adopci? A co tamten pár, je dobrý a klapne mu to? Kolem krouží životní osudy lidí, kteří svou duši servírují tak, jako by byli vyzváni na firemním večírku: "Řekněte nám něco o sobě!" Trochu se zajíkají a povídají o všednodenním. Pravdivě, ale nezajímavě... "Hej hola tvůrče, prohláškovat, prohláškovat, hrozí nuda, nejhorší hollywoodská noční můra! Nechť je tedy hlavní hrdinka napuštěna nepřirozeným cynizmem, ať film odlehčí vtipy, provzdušnit, vyvětrat! Aaaa, další pozitivní efekt to má, najednou již nemusí být tvé postavy tak propracované, v humoru se to schová," poťouchle radím. On na to slyší, však v okamžicích, kdy já bych byl cynický, on zcitliví a zase naopak. Cynizmus je to navíc sladký a já nejraději pelyněk. Silné **.(25.3.2010)

Po tohle filmu jsem vlastne ani moc netoužil, ale tak nějak jsem to stáhl a v chvilce nudy to videl. Ale jo, byl jsem mile prekvapen, prvni hodinovka byla bombasticka, Ellen Page byla vynikajici a jejim sarkastickym hlaskam se smeji do ted. Ale, posledni pul hodina se prehoupla z prijemne a mile komedie na drama, nebo jinak, tvurci asi chteli, aby to vypadalo dramaticky, ale vubec nebylo, naopak, uplne to zkazilo celkovy dojem, ovsem soundtrack byl dokonaly, muzika ve stylu blues se mi libi. I tak bohuzel jen tri hvezdicky, ale nominaci si to zaslouzilo, opet se ukazuje, ze dobre nizkorozpoctove filmy maji sve kouzlo, pokud se povedou. 6/10(26.2.2008)

• - Jasona Batemana doporučila do role Marka Loringa Jennifer Garner poté, co s ním pracovala na filmu Království (2007). (Cheeker)

• - Michael Cera (Bleeker) zjistil, že nezvládne sozumitelně mluvit s plnou pusou Tic-Taců, takže si dal jednoduše krabičku k ústům, ale žádný bonbon nesnědl. (HappySmile)

• - Juno (Ellen Page) řídí minivan Toyota Previa. (Cheeker)