Juno: Nezrelá na dieťa

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 96 min

Opravdu velké překvapení. nečekal bych, že mě tak primitivní film tolik dostane. Jednoduchý příběh, který rozhodně není vyprávěn poprvé, je tu ale dobře podán. Herci i jejich postavy jsou sympatičtí a během filmu jsem se ani trochu nenudil. Skvělý důkaz toho, že i jednoduché filmy mohou být natočeny dobře.(12.12.2009)

Neuvěřitelně živý film u kterého budete trnout i roztávat... Ellen Page v hlavní roli báječná, soundtrack správně atmosférický a nad vším Jason Reitman, který už jednou dokázal, že umí nevážně vyprávět o vážných věcech. Juno má indie duši, ale nestřílí vám do hlavy hřebíky, ze kterých bolí hlava ještě týden. Moralit málo, hlášek hodně, Juno je hořká komedie (tentokrát se výjimečně nejedná o protimluv), která vám bodne. (90%)(20.1.2008)

Rozporuplný film. Rodiče příjmuli těhotenství své dcery ve stylu, ale jo, to nějak dopadne. Jenže právě ono těhotenství má být tím držákem, tím zdrojem silných scén a to pro mě rozhodně nebylo. Možná i kvůli tomu, že znám tak 5 holek, které do toho vlítly ještě na střední, takže mě to nějak nebere, ale je mi jasný, že za mořem je to šok pro celé město. Z Ellen Page jsem na větvi teda taky nebyl. Za vzhled sice nemůže, ale já tyhle holky od rány fakt nemusím. Pokusy o cool hlášky šly úplně mimo mě. S hodnocením však níž nepůjdu. Film pohodově plynul, rozhodně jsem se nenudil a nějaké taháky se přeci jen našly. Občas vykouknul blb Cera a typický vztah dnešní doby v podání dua Bateman a Garner taky pobavil.(11.7.2012)

Ťažká nechápačka ohľadne tých nominácií snímku na najlepší film, réžiu, herečku a scenár. Veď to je čistý priemer. Všetko je brané s takým nadhľadom ako by to bolo strašne fajn byť v 17tich tehotnou. Je pekné že Juno nešla na potrat a že našla pre svoje dieťa dobrých rodičov (ehm) ale bola mi totálne nesympatická ako to brala ľahkovážne. A jej vzťah s jej chalanom bol tiež o ničom. Najsympatickejší mi prišli však jej rodičia.(16.2.2008)

Inteligentní? Ano. Osobitý? Ano. Zajímavý? Ano. Opravdový? Ano. Pohodový? Ano. Pět kladů, pět hvězdiček? Ale, kdepak. Z Juno mám podobný pocit jako před rokem z Malé Miss Sunshine; malý film, který potěší řadu diváků, ale mě nechává naprosto chladnou, protože se mnou nijak nepohne. Do takového Ztracena v překladu nebo Americké krásy má prostě pořád hodně hodně hodně hodně moc daleko. Po měsíci s z něj stěží vybavíte jediný moment. Tedy pokud budete vůbec vědět, jak se ten film sakra jmenoval... Dodatek 25. července 2010: V rozporu s předchozím stanoviskem přiznávám, že od dob, kdy jsem tento film viděla během léta 2008 ve Španělsku (tehdy u nás ještě známý kvůli své pozdější premiéře nebyl), uplynuly už dva roky a něco málo si s Juno pořád pamatuju. Potřebu vidět ho znovu jsem ale nepocítila. I když možná po letech změním názor.(11.8.2008)

• - Podle Jasona Reitmana, ve scéně na konci filmu, kdy Vanessa (Jennifer Garner) pije, se jednalo o skutečné víno. Když končili s natáčením této scény, byla už Jennifer Garner trochu opilá. (Cheeker)

• - Juno (Ellen Page) je ve filmu 16 let, její představitelce přitom bylo už 20 let. (KajusaK)

• - Scénář k filmu byl v roce 2005 druhý nejlepší, resp. nejvíce zmiňovaný scénář dle „Černé listiny“ Franklina Leonarda (seznamu scénářů zamítnutých filmovými studii). (kriplozoik)