Juno: Nezrelá na dieťa

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 96 min

Šestnáctiletá holka, která se náhle ocitá v jiném stavu, má jasno: na dítě není připravená. Interupci podstoupit nemůže, protože mimčo má už nehtíky... takže otevře leták Kauflandu a tam najde inzerát na sympatický pár, kterému k idylce chybí už jen to batole. // Hodně zábavná, místy kousavá a docela cynická komedie, v níž zazáří drzá, ale hlavně milá Ellen Page, která se ke všemu staví opravdu svérázným způsobem. Jinak to snad ani ve svérázném scénáři Diablo Cody nejde, což zajistil neméně sarkastický Jason Reitman. A tak tady máme netypickou teen-komedii, která zachycuje nechtěné těhotenství v nově nastaveném zrcadle, jehož odraz nabízí zábavný pohled na onen "problém". // Tohle se podařilo.(13.1.2009)

Před Lítám v tom vzniklo pouhé V tom, ale pokud je vám šestnáct, lítáte v tom vlastně stejně.. Postava Juno si ke mně dlouho hledala cestu, stejně jako celý Reitmanův zpočátku na efekt vykonstruovaný film o obrácení klasického postupu "zamilování - množení" naruby, ale svou civilností a sarkastickou křehkostí to oba nakonec i přes ten nereálně nasládlý pozitivismus dokázali. Tak jsem přemýšlel, přijít za mnou v šestnácti dcera se stejným outěžkem, odejdu do sklepa upilovat hlaveň brokovnici a na zahradě připravím potenciálnímu zeťákovi jámu k věčnému odpočinku na dědečkovu pozemku.. Ale ne, jen dělám ramena - asi bych se zachoval stejně báječně jako otec Juno v podání J.K.Simmonse.(17.6.2011)

BAFTA Awards - 1: Najlepsi scenar + 1 nominacia: Najlepsia herecka v hl. ulohe Ellen Page _______ Tak ako aj Katherine Heigl nechcene otehotnela v komedii ZBOUCHNUTA (2007), tak aj Ellen Page ako Juno nechcene otehotnela v tomto filme len s tym rozdielom, ze Juno a otec dietata su neplnoleti. V kine ma sice vyrusovalo par ludi, ktori sa pri filme neuveritelne nudili a komentovali so smiechom skoro kazde slovicko vo filme, aj to, ktore smiesne nebolo, ale nenechal som si pokazit zazitok z filmu. Je to pohodovy film o tom, co prinasa zivot s peknou hudbou... 23.04.2008 _______ Ellen Page - (Juno MacGuff) +++ Michael Cera - (Paulie Bleeker) +++ Jennifer Garner - (Vanessa Loring) +++ Jason Bateman - (Mark Loring) +++ Alison Janney - (Brenda MacGuff) +++ J.K. Simmons - (Mac MacGuff) +++ Olivia Thirlby - (Leah) +++ Rainn Wilson - (Rollo) +++ Produkcia: John Malkovich +++ Hudba: Matt Messina +++ (Videl v kine 22.04.2008) +++(23.4.2008)

Začalo to tím křeslem….. Juno je trhlá sympatická holka, kterou nerozhodí ani to, že jí přítelíček ,,naštěkal do boudy“. Je totiž dost chytrá, než aby nebyla připravená. Na všechno! Dokonalý obsazení snad všech rolí a netradiční pohled na zapeklitej problém mladý holky, která se (mimo to) pokouší najít odpověď, jestli 2 lidi spolu dokážou bejt šťastní až do smrti, dělají z filmu víc než jen obyčejnej biják o mladejch pro všechny. Tedy i pro ty, kteří se nejdřív zamilujou a až pak se rozmnožujou. Teda, alespoň myslím... je tady někdo v tom? Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Mám doma křeslo. 2.) Nevím jak vypadá těhotenskej test. 3.) Chci mít voňavý péro. (Nebo radši propisku?) 4.) Je mi 16 a právě jsem se dozvěděla, že budu mamka. PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(20.9.2010)

V Juno jásám jen nad Juno. Obyčejný malý milý film, který je hypeován v podstatě jen kvůli neodolatelné Ellen Page, jejíž charisma se tu opětovně zpeněžuje. Má to své momenty a roztomilý celkový feeling, oscarovou nominaci za scénář ale považuju za nepěkný omyl, jemuž nezabránily ani násilně nastrčené voice-overy nebo občas dost škobrtavé popkulturní narážky. Juno okolo mě jen profrčela, aniž by zanechala cokoliv, na co budu s láskou vzpomínat i za týden ... za měsíc... Asi je na mě příliš přítulná. Ta inteligentní nezávislá optika mi připadala až příliš jemná, důrazem na milé detaily a pohodu až příliš hladivá a užvatlaným soundtrackem až příliš vlezlá. Ale možná je to tím, že je mi tenhle typ poetiky cizí. Možná je to tím, že mám radši film loserský nežli chcípacký. Možná tím, že si vždycky radši vyberu Zbouchnutou než Juno (a ano, vím, že je to srovnávání hrušek s jablky). Každopádně úspěch Juno ukazuje, že dnešním hitům schází realita a jemná člověčina. A když tu díru někdo zalepí něčím víceméně banálním, co hladí po srsti, poletují pozlacené sošky...(18.2.2008)

• - Michael Cera (Bleeker) zjistil, že nezvládne sozumitelně mluvit s plnou pusou Tic-Taců, takže si dal jednoduše krabičku k ústům, ale žádný bonbon nesnědl. (HappySmile)

• - Režisér Jason Reitman zmiňuje na DVD, že některé předměty v Bleekerově pokoji, včetně plakátu s hebrejskou abecedou na dveřích a zarámovaného certifikátu Bar Mitzvah na zdi, mají naznačovat, že Bleeker je žid. (HappySmile)

• - Ellen Page vymyslela to, že Juno bude nosit culík s dlouhými prameny vlasů na stranách, a sama se tak každý den česala. (HappySmile)