Juno: Nezrelá na dieťa

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 96 min

Opravdu velké překvapení. nečekal bych, že mě tak primitivní film tolik dostane. Jednoduchý příběh, který rozhodně není vyprávěn poprvé, je tu ale dobře podán. Herci i jejich postavy jsou sympatičtí a během filmu jsem se ani trochu nenudil. Skvělý důkaz toho, že i jednoduché filmy mohou být natočeny dobře.(12.12.2009)

Rozpočet $7,5miliónaTržby USA $143,495,265Tržby Celosvetovo $231,450,102Tržby za predaj DVD v USA $58,087,559 //počet predaných kusov 3,441,584║ Jason Reitman to vie za kamerou o tom niet pochýb, možno mi tam len chýbala nejaká uletenejšia scénka, lebo celé sa to nesie prevažne v komornejšej nálade. /60%/(22.9.2009)

Fajn lo-fi komedie s překvapivými charakterovými piruetkami, úchvatnou hlavní hrdinkou a vtipnou konfrontací dětské Myspace naivity se zahořklým hard rockem dospělosti. Jen mi není jasné, proč tam hlavní hudební motivy obstarávají ti nejjemnější Skoti a ne Sufjan Stevens. Každopádně emo palce nahoru.(27.1.2008)

Silná dramatičnost látky se zde překvapivě dobře prolíná s Reitmanovou drzou komikou, jež mě bavila jak v jeho krátkých filmech, tak i částečně v předchozí cigaretové satiře. Stále se ale nemůžu zbavit dojmu, že celovečerní stopáž jej nutí k nepochopitelné zkratkovitosti, která nezodpoví spoustu otázek. Škoda že Cerův loser je pořád stejně nesympatický jako v Superbad, protože z Pageové protivného spratka vyrostl roztomilý spratek a opravdická herečka. 3 a ½. (Plus velký otazník nad tolika Oscarovými nominacemi).(24.1.2008)

Režisér Jason Reitman pomalu pomaloučku míří do topky mých nejoblíbenějších režisérů, jelikož si po fenomenálním celovečerním debutu Děkujeme, že kouříte a před vizuálně uhrančivým a tak trochu podprahovým Lítám v tom posvítil na Juno, velmi netradiční a otevřený snímek o negativním fenoménu generace Y. Přitom ale zachoval všechny charakteristické aspekty svého tvůrčího stylu - jeho film je vizuálně atraktivní (v případě Lítám v tom bych použil až výraz uhrančivý) a velmi esteticky vyvedený, opět se velmi ostře vymezuje proti tzv. americkému snu a dost zjevně tento zažitý mýtus kritizuje, jeho filmy nejsou šokující, ale cynické a, vydělíme-li z úvahy jeho debut, opět jde o velmi netradiční romantickou komedii, v podstatě až její antitezi... Seznamte se, Jason Reitman, pohrobek nezávislého amerického filmu...(10.10.2011)

• - Režisér Jason Reitman zmiňuje na DVD, že některé předměty v Bleekerově pokoji, včetně plakátu s hebrejskou abecedou na dveřích a zarámovaného certifikátu Bar Mitzvah na zdi, mají naznačovat, že Bleeker je žid. (HappySmile)

• - Jméno Juno má pro Kanaďany několik větších významů, z Kanady navíc pocházejí i členové štábu jako třeba Ellen Page, Michael Cera nebo Jason Reitman. "Juno" bylo kódové označení pláže, kde se během Dne D vylodili kanadské jednotky. Zhruba 1 000 vojáků bylo během dobývání pláže zraněno nebo zabito. "Juno" je také název výročních kanadských hudebních cen. (Cheeker)

• - Těsně předtím, než Juno navštíví Marka, on sedí u počítače, na kterém je zobrazen skutečný blog scénáristky Diablo Cody "The Pussy Ranch". (formelin)