Juno: Nezrelá na dieťa

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 96 min

ROZHODNĚ nedělejte tu chybu jako já a nedívejte se na to s dabingem. Ale k filmu; docela dost přeceněná "komedie",v hlavní roli sice celkem válela sympatická Ellen Page (větší šedou myšku už z ní udělat nemohli), celkově tomu vévodil takový pohodový, ač místy hodně slabý a jednoduchý humor, ale bylo to tak upřímně podané, že to docela příjemně utíkalo.Navíc se nekonaly žádné sentimentální řečičky a konec, což je ohromné plus, ale i tak nemůžu dát víc než tři hvězdičky. Zkrátka oddychovka na jedno shlédnutí, nic víc, nic míň.(22.2.2012)

Juno je ještě o prenatální nehtík provokativnější komedie než Zbouchnutá, kde sice rovněž padlo pár zmínek o potratu, hlavní hrdinka nicméně k celé záležitosti nepřistupovala s chladností ledovce. Stále se však nacházíme na území žánrovky pro masové publikum, čili ani ten největší cynik nezůstane cynikem do úplného konce a taky nějaká ta slza ukápne. Rád bych viděl „nekorektní“ verzi filmu, a nechť mi nikdo netvrdí, že neexistuje, neboť osoba jako Diablo Cody prostě nemohla napsat něco tak mírného. Tím zase nechci vzbudit přehnaná očekávání ze strany puritánů – postavy v Juno mluví ne vždy slušně o ne vždy slušných věcech, akorát dokáží výsledek zaobalit, aby vyzněl spíše roztomile než sprostě. Dobrých padesát procent výsledných kvalit filmu jde na konto Ellen Page, deset zaobstarává příjemný soundtrack a zbytek scénář, režie a ostatní herci. Ač na pár místech usiluje o kulantní prezentaci nějaké všepoplatné myšlenky (poslední, nejposlednější záběr je jednoduše kouzelný), těžko najít pro Juno vhodnější adjektivum než „milá“. Milá komedie o (svým způsobem) milé události a jejích následcích – jelikož jsem nečekal zázrak srovnatelný s neposkvrněným početím, nemám v tuto chvíli důvod nehýřit nadšením. 85% Zajímavé komentáře: DaViD´82, Tommy987, Jordan, Mahalik, tangerine1(16.10.2008)

Ellen Page je fajn. Avšak Juno mi už tak moc fajn nepřišla. Nadávat na hodiny sexuální výchovy, v kterých se mluví o bezpečném sexu a hned na to se vyspat s "vysněným sportovcem" a otěhotnět to chce opravdu dávku ...ignorance. Ona pro mě od počátku nebyla příjemnou postavou a nedokázal jsem ji věřit. Už tomu hloupému Michaelu Cerovi jsem věřil jeho pohnutky a myšlenky mnohem více. Její zmoudření ani obdiv k hororům Daria Argenta jsem ji nedokázal věřit. Tohle pro mě není to typické americké děvče, vlastně vůbec žádné americké děvče. Scénář byl dost jednoduchý a skoro až primitivní a nebýt úsměvu Jennifer Garner a občasných sympatických pohledů Ellen Page, šel bych ještě o dost níže s hodnocením, protože nic víc v tomhle snímku není.(17.4.2008)

'Juno', absolútne skromný filmík s úprimným príbehom, sa stal megatrhákom v kinách, ale nebeské výšiny ho v rebríčkoch udržali len za oceánom. Asi to bude tým, že mentalita je stále bližšia ľudom, ktorých zobrazuje. Všeobecne však film pôsobí absolútne minimálne násilným dojmom, krásnou prostorekosťou, a príbehom vhodným pre detských dospelých i dospelé deti. Humor je krásne nadhľadový a Diablo Cody týmto trafila klinec po hlavičke. No a rovesníčka Ellen Page rozbieha svoju kariéru brutálne našliapnute a určite nie skromne, výkon hovorí za všetko. 85%.(21.7.2008)

Myslím, že film přesně popisuje opravdovou patnáctiletou holku, která dělá co musí, když otěhotní. Film se divákovi nijak nevtírá a nesnaží se ho unést americkým filmovým "stereotypem". Nenastane zde ohraná situace, kdy si Juno uvědomí, že dítě chce (..bla,bla,bla). Film je dobrý, proto 3,5*. A Reitman mě trošku zklamal..(19.10.2010)

• - Scéna, kdy Bleeker otevře poštovní schránku a vypadne na něj spousta krabiček Tic-Taců, se natáčela tak, že je z druhé strany prudce vytlačil štáb ven. (HappySmile)

• - Komiks "Nejplodnější Yuki", který se ve filmu objevuje, není pravý. Vymyslela si ho scenáristka Diablo Cody. (HappySmile)

• - Ručně psanou zprávu, kterou hodí Juno do schránky Bleekerovi, napsala ve skutečnosti scenáristka Diablo Cody. (HappySmile)