poster

Juno

 • USA

  Juno

 • Slovensko

  Juno: Nezrelá na dieťa

 • Velká Británie

  Juno

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • xxmartinxx
  ****

  Opravdu velké překvapení. nečekal bych, že mě tak primitivní film tolik dostane. Jednoduchý příběh, který rozhodně není vyprávěn poprvé, je tu ale dobře podán. Herci i jejich postavy jsou sympatičtí a během filmu jsem se ani trochu nenudil. Skvělý důkaz toho, že i jednoduché filmy mohou být natočeny dobře.(12.12.2009)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Začala jsem řešit věci, které jsou daleko za mou zralostí." Existují inzeráty na děti? Jistě, vždyť dítě je čtvrtým nejžádanějším artiklem hned po psech, leguánech a zánovních rotopedech. Juno zkrátka nabízí divákovi důležité informace, ale já už ho mám tak opotřebovaného, že by mi na něm kondom s banánovou příchutí snad ani nedržel. V tom šlo zkrátka poučení mimo mne, ale od Junina otce bych se měl naučit, jak se stavět k průšvihům svých potomků. Ten to dával v takovém klidu, že mi byl velkou inspirací. Nicméně důležité je to, že na svět se předčasně klube dítě, nešťastníků, kteří disponují línou spermií, je vždycky dost a mně nečinilo nejmenší obtíže se při tom bavit..(11.7.2017)

 • johnn333
  *****

  Že se Juno veze na úspěchu Zbouchnuté? Kdeže. Tahle svěží komedie podává téma nečekaného těhotenství s odzbrojující lehkostí a sympatickou civilností. Lví podíl na přátelské atmosféře snímku patří úžasné Ellen Page, jejíž Juno představuje neodolatelný typ netuctové, vtipné holky se skvělým přístupem k životu. Juno není jen výplod fantazie Diablo Codyové, ale životná postava z masa a kostí, která za zvuků hravého soundtracku prožívá nechtěnou etapu života s nadhledem, cynickým humorem a bez mateřských pudů. Radost pohledět.(9.2.2008)

 • castor
  ***

  Americkou senzaci Juno lze bez dlouhého tápání zařadit někam k oscarovým „malým“ snímků jako bylo Ztraceno v překladu, Bokovka nebo Malá Miss Sunshine. Po pro mne nepřesvědčivé lobbistické satiře Thank You For Smoking přichází syn legendárního komedianta s úsměvným dramatem, kterak jedna dívka (nad Ellen Page bez váhání smekám) neposlouchala rad rodičů. Komplicem tohohle „průšvihu“ je ušlápnutý milovník Tic-Taců a maratónec Paulie. Co teď s tím? Pomůže plakátový páreček adoptivních rodičů? Znamenité dialogy v relativně předpověditelném snímku, který se zásadních témat bohužel jen dotýká, nikam je neposouvá a diváka prakticky nechá chladným. Přesto pokud máte až nad hlavu letních blockbusterů, je to přesně film pro vás!! I když myslím, že na každého bude působit jinak – ostatně tak to má být.(20.2.2008)

 • tombac
  *****

  To krásné vyznání lásky mě složilo na lopatky... :) Vršit superlativy na film a úžasnou Ellen Page tu v záplavě pochvalných komentářů nemá cenu. Soustředil bych se spíše na názor o údajně nepřiznaném remaku korejské lehce dramatické komedie Jeni, Juno. Remake, skutečně? Povrchní inspirace budiž, ale kopírka ani náhodou. Počáteční premisa si je u obou snímků podobná, máme Juno v názvu (v korejském kousku se tak jmenuje kluk) a oba mladíci spadají do kategorie vykulených ocasů, co si je lze jako nastávající otce představit jen stěží. Tím veškerá podobnost končí a každý snímek si jde vlastní cestou... Juno je svéráz. Juno má kuráž a charisma. Juno je přirozená a okouzlující. Juno to vyboulené břicho vážně sekne. Juno je prostě boží. 9/10(24.2.2008)

 • - Jasona Batemana doporučila do role Marka Loringa Jennifer Garner poté, co s ním pracovala na filmu Království (2007). (Cheeker)

 • - Jako režisér se měl původně představit Brad Silberling. (Cheeker)

 • - Ve scéně, kdy Juno (Ellen Page) hovoří s otcem, jestli jsou lidé schopni zůstat si věrni navždy, její otec spravuje nějakou součástku. Podle scénáře měl dělat rodinné finance. (kriplozoik)