Juno: Nezrelá na dieťa

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 96 min

• dobytek

OBROVSKÝ ZKLAMANÍ... Od filmu, kterej se na IMDB nachází v TOP 250 a tady taky nemá zrovna nízký hodnocení, jsem čekal o hodně víc. Možná je to tim, že se na mě teď těhotný valej ze všech stran (naštěstí nejsou těhotný se mnou) a poslouchám pořád nedobrovolně o tom, jak se to bude jmenovat a podobný kecy, takže film o nějaký těhotný pipce mě zkrátka akorát ještě víc otrávil. Ale tady čtu, že to je komedie, tak jak je možný, že si nevzpomínám na žádnej vtipnej moment??? A jako drama to bylo taky o ničem. Celejch 92 minut jsem se opravdu nehorázně nudil a jediný, co mi utkvělo v paměti, byl naprosto příšernej soundtrack. Možná bych dal i 2 hvězdičky, ale poslouchat v celym filmu, jak někdo brnká nějakou jednoduchou melodii na kytaru a do toho odřikává nějakej primitivní text, to je prostě hrůza. Sice jsem tady se svym názorem v naprosto drtivý menšině, ale mě tenhle film zkrátka minul obrovskym obloukem.(19.4.2008)

Myslím, že film přesně popisuje opravdovou patnáctiletou holku, která dělá co musí, když otěhotní. Film se divákovi nijak nevtírá a nesnaží se ho unést americkým filmovým "stereotypem". Nenastane zde ohraná situace, kdy si Juno uvědomí, že dítě chce (..bla,bla,bla). Film je dobrý, proto 3,5*. A Reitman mě trošku zklamal..(19.10.2010)

So this was supposed to be like totally cool, like indie kind of cool, right? Tahleta indie vlna nás v Česku celkem úspěšně míjí, ale teď už chápu, proč řada lidí na západě kroutí očima nad podobně frikulínovskými filmečky, kde se protagonisté seznamují skrz The Smiths nebo White Stripes, nosí tašku přes rameno s odznáčky, mají polepené školní skříňky a chtějí bydlet v loftech. A konkrétně tohle je fakt až nechutně milé.(17.1.2010)

Po tohle filmu jsem vlastne ani moc netoužil, ale tak nějak jsem to stáhl a v chvilce nudy to videl. Ale jo, byl jsem mile prekvapen, prvni hodinovka byla bombasticka, Ellen Page byla vynikajici a jejim sarkastickym hlaskam se smeji do ted. Ale, posledni pul hodina se prehoupla z prijemne a mile komedie na drama, nebo jinak, tvurci asi chteli, aby to vypadalo dramaticky, ale vubec nebylo, naopak, uplne to zkazilo celkovy dojem, ovsem soundtrack byl dokonaly, muzika ve stylu blues se mi libi. I tak bohuzel jen tri hvezdicky, ale nominaci si to zaslouzilo, opet se ukazuje, ze dobre nizkorozpoctove filmy maji sve kouzlo, pokud se povedou. 6/10(26.2.2008)

Komedie nominovaná na Oskara. Co to je sakra? Juno ! Tak zní ten paradox, který svým námětem možná dokáže chytnout, a že určitě dokáže. Jenže nedávno jsem měl tu čest vidět také komedii s podobným námětem...Zbouchnutá...a musím tvrdit, že u ní jsem se dokázal bavit lépe. I přesto, že Juno je spíše drama než komedie a když komedie tak inteligentní, nemůžu si zvyknout na hlavní herečku, která svým až chraplavým hlasem vypadá na dost nepříjemnou herečku, krom toho i svým chováním, takže to okamžitě snižuje samotnou kvalitu celého filmu. Celé se to pak odehrává hopem tak neskutečným, že to končí vesměs normálně, takže nominace na Oskara je podle mě dost nepochopitelná. Sice to není žádná legrace, žít život takový jaký nám ho osud napíše, ale řekl bych, že může být napsaný daleko zajímavěji a originálněji než u Juno.(10.6.2008)

• - Ellen Page vymyslela to, že Juno bude nosit culík s dlouhými prameny vlasů na stranách, a sama se tak každý den česala. (HappySmile)

• - Juno byla římská bohyně porodu a manželství. (HappySmile)

• - Michael Cera (Bleeker) zjistil, že nezvládne sozumitelně mluvit s plnou pusou Tic-Taců, takže si dal jednoduše krabičku k ústům, ale žádný bonbon nesnědl. (HappySmile)