Juno: Nezrelá na dieťa

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 96 min

Americkou senzaci Juno lze bez dlouhého tápání zařadit někam k oscarovým „malým“ snímků jako bylo Ztraceno v překladu, Bokovka nebo Malá Miss Sunshine. Po pro mne nepřesvědčivé lobbistické satiře Thank You For Smoking přichází syn legendárního komedianta s úsměvným dramatem, kterak jedna dívka (nad Ellen Page bez váhání smekám) neposlouchala rad rodičů. Komplicem tohohle „průšvihu“ je ušlápnutý milovník Tic-Taců a maratónec Paulie. Co teď s tím? Pomůže plakátový páreček adoptivních rodičů? Znamenité dialogy v relativně předpověditelném snímku, který se zásadních témat bohužel jen dotýká, nikam je neposouvá a diváka prakticky nechá chladným. Přesto pokud máte až nad hlavu letních blockbusterů, je to přesně film pro vás!! I když myslím, že na každého bude působit jinak – ostatně tak to má být.(20.2.2008)

Juno je velmi příjemný snímek, je tam spousta fórků, romantika, vtipný hlášky, prostě pohodka, ale na plný hodnocení to prostě nestačí. Moc pěkně se na to kouká, ten film zvedne člověku náladu, Juno je správně trhlá a i Paulie je dobrej pošuk, ale něco tomu prostě chybí..Možná nějaké hlubší poselství? něco víc než "Je možné s někým být napořád" :) Snad nechci moc....Ale líbilo se mi to, takže 4 **** jsou asi tak akorát.(13.2.2008)

Juno je ještě o prenatální nehtík provokativnější komedie než Zbouchnutá, kde sice rovněž padlo pár zmínek o potratu, hlavní hrdinka nicméně k celé záležitosti nepřistupovala s chladností ledovce. Stále se však nacházíme na území žánrovky pro masové publikum, čili ani ten největší cynik nezůstane cynikem do úplného konce a taky nějaká ta slza ukápne. Rád bych viděl „nekorektní“ verzi filmu, a nechť mi nikdo netvrdí, že neexistuje, neboť osoba jako Diablo Cody prostě nemohla napsat něco tak mírného. Tím zase nechci vzbudit přehnaná očekávání ze strany puritánů – postavy v Juno mluví ne vždy slušně o ne vždy slušných věcech, akorát dokáží výsledek zaobalit, aby vyzněl spíše roztomile než sprostě. Dobrých padesát procent výsledných kvalit filmu jde na konto Ellen Page, deset zaobstarává příjemný soundtrack a zbytek scénář, režie a ostatní herci. Ač na pár místech usiluje o kulantní prezentaci nějaké všepoplatné myšlenky (poslední, nejposlednější záběr je jednoduše kouzelný), těžko najít pro Juno vhodnější adjektivum než „milá“. Milá komedie o (svým způsobem) milé události a jejích následcích – jelikož jsem nečekal zázrak srovnatelný s neposkvrněným početím, nemám v tuto chvíli důvod nehýřit nadšením. 85% Zajímavé komentáře: DaViD´82, Tommy987, Jordan, Mahalik, tangerine1(16.10.2008)

• dobytek

OBROVSKÝ ZKLAMANÍ... Od filmu, kterej se na IMDB nachází v TOP 250 a tady taky nemá zrovna nízký hodnocení, jsem čekal o hodně víc. Možná je to tim, že se na mě teď těhotný valej ze všech stran (naštěstí nejsou těhotný se mnou) a poslouchám pořád nedobrovolně o tom, jak se to bude jmenovat a podobný kecy, takže film o nějaký těhotný pipce mě zkrátka akorát ještě víc otrávil. Ale tady čtu, že to je komedie, tak jak je možný, že si nevzpomínám na žádnej vtipnej moment??? A jako drama to bylo taky o ničem. Celejch 92 minut jsem se opravdu nehorázně nudil a jediný, co mi utkvělo v paměti, byl naprosto příšernej soundtrack. Možná bych dal i 2 hvězdičky, ale poslouchat v celym filmu, jak někdo brnká nějakou jednoduchou melodii na kytaru a do toho odřikává nějakej primitivní text, to je prostě hrůza. Sice jsem tady se svym názorem v naprosto drtivý menšině, ale mě tenhle film zkrátka minul obrovskym obloukem.(19.4.2008)

Fajn lo-fi komedie s překvapivými charakterovými piruetkami, úchvatnou hlavní hrdinkou a vtipnou konfrontací dětské Myspace naivity se zahořklým hard rockem dospělosti. Jen mi není jasné, proč tam hlavní hudební motivy obstarávají ti nejjemnější Skoti a ne Sufjan Stevens. Každopádně emo palce nahoru.(27.1.2008)

• - Olivia Thirlby se původně ucházela o hlavní roli ve filmu, ale nakonec si zahrála postavu jménem Leah. (Cheeker)

• - Ručně psanou zprávu, kterou hodí Juno do schránky Bleekerovi, napsala ve skutečnosti scenáristka Diablo Cody. (HappySmile)

• - Jasona Batemana doporučila do role Marka Loringa Jennifer Garner poté, co s ním pracovala na filmu Království (2007). (Cheeker)