Tom Petty and the Heartbreakers: Running Down a Dream

bubun

Velmi obsáhlý dokument, na který byla radost se dívat. Jo, je to trochu přemrštěná megalomanská stopáž, a někdy se věnují víc věcem a tématům na úkor jiných, které by mě zajímaly víc, ale to je v pořádku. Tady oceňuji hlavně to, že ačkoliv má dokument skoro čtyři hodiny, člověk se fakt nenudí, a také to, že je zde prostor i pro celé skladby (většinou jde o živé nahrávky z koncertů) - v jiných dokumentech skladbu zmíní, pustí intro nebo refrén, a dost. Tady máte šanci si užít náladu celé písně plus nechat během toho dozrát v sobě informace, které předcházely. Nejsem chtivá po senzacích, ale byla bych ráda za víc věcných informací z Tomova osobního života - protože to vždycky souvisí s tvorbou, a mě hodně zajímá, jak která skladba vznikla. Zde hlavně zmínili rozvod, který, jak jsem pochopila, nebyl pro Toma snadným a bylo to zjevně těžké období, což se hodně projevilo v následujícím albu. Také chci pochválit věcnost a nestrannost. Přestože mám pro Toma Pettyho slabost, tak si nedělám iluze, že by byl vždycky jen sympaťákem a věrným a loajalním přítelem ke všem spoluhráčům (a dlouholetým kamarádům) z kapely. Podobně se kdysi projevil i Ian Anderson z Jethro Tull, a taky by to od něj nikdo nečekal. Dokument díky rozhovorům s bývalými členy Heartbreakers toto také odhaluje, i když by mohl Toma Pettyho pouze ukazovat v tom dobrém světle. Takže plus ještě za objektivitu. ()

Joe321

Šíleně dlouhé. Nechápu, že jsem u toho vydržel sedět čtyři hodiny bez kontroly času. Třicet let je dlouhá doba. Plus nějaké ty drobné předtím. Obsahuje nejlepší hudební období a historie takhle staré kapely má spoustu momentů, které už dneska asi prostě žádná skupina nemůže zažít. Nejvíc mě vtáhly uplné začátky před Hearthbreakers a pak situace kolem Traveling Wilburys (ti ale mají svůj dokument). Dobré shrnutí. ()