Film svou úrovní někde mezi 50x a stále poprvé a Když si Chuck bral Larryho. Akční scény jsou natočeny perfektně. Některé komediální vložky také působí, ale jako celek je film velmi nevyvážený. Dlouhá je i stopaž a ke konci je to už jen nuda. Konečný verdikt: Film mě neurazil, ale tímto židovským tématem se mi Adam Sandler moc do mého gusta netrefil. 50%(31.8.2008)

Sandler, Turturo, Chriqui-ová -tváre tohto filmu. Plno narážok na dnešnú situáciu vo svete vôbec a hlavne na konflikt medzi Izraelom a Palestínom. Zohan ala “ beng bum Superman” s nožnicami v rukách a tancom vo vetre valcuje chodníkmi Ameriky. Hlavná postava je absolútne šialená bez štipky serióznosti - a to je presne ono! Lezie vám Sandler na nervy ? Neodporúčam. Neprekáža vám alebo s ním dokonca sympatizujete? V tom prípade nemáte nad čím váhať.(4.1.2010)

Sandler byl v pohodě jako vždy, i když tentokráte to přeci jen nebylo úplně ono. Kdo se mu však poprvé vyrovnal a zahrál si zde doposud svou nejlepší roli - Rob Schneider, kterého už jsem dávno po druhém striptérovi odepsal. Po herecké stránce je tedy film v pořádku, s tím problémy nemám. Já se ale většině vtipů nesmál, což je u komedie škoda, obzvlášť když jde o Sandlerovku, a navíc se scénářem Judda Apatowa. Vtipy se stále opakují a já byl nucen sledovat ty samé nechutné věci (sex s bábami s jednou nohou v hrobě), ano, párkrát byla parodující scénka geniální (kuřata, Turturro mlátící plameny), většinou jsem ale zklamaně kroutil hlavou a zkoušel přijít na to, kde se stala chyba. Pod scénářem podepsán Sandler s Apatowem, před kamerou Sandler a božský Schneider, že by byl problém za kamerou? Každopádně jsem už viděl nespočet lepších čtyřhvězdičkových komedií, tudíž průměr.(9.4.2009)

TEDA, TAK JSEM SE PĚKNĚ DLOUHO NEZASMÁL!!! Teda když nepočítám obědy v jídelně:-) Ale přejděme k Ultimátní zbrani a hebkým rukám kadeřníka Zohana. Od prvních pěti až deseti sekund vám bude jasné, že tady nepůjde jenom o stříhání vlasů, ale i o Zohanovy (nad)přirození(é) schopnosti:-) Jedná se o vynikající komedii, milé překvapení, spoustu originálních fórků a mix několika porodií v jednom. Toto už tu dlouho nebylo a obávám se, že zase nějaký ten čas nebude, tak si to pěkně užijte a pozor na pohyby Vašeho kadeřníka...:-)85%(28.8.2008)

Absurdní komedie, která paradoxně graduje hned v úvodních 15 minutách a pak sklouzne a už jen drží lehce nadprůměrnou úroveň. Zohan je něco jako izraelský Chuck Norris a v té první fázi filmu to předvede mnohonásobně, ale od přestěhování do NY jeho forma klesá, byť se Adam Sandler snaží, až se z něj kouří. Parodie na izraelsko-palestinské vztahy se poměrně vyvedla, i když hluchých nebo alespoň nedoslýchavých míst je ve filmu také dost. Každopádně dost bylo i povedených scének a fórů, takže výsledek je za nějakých 65%. Solidní a poměrně příjemné překvápko.(15.2.2014)

• - Keď sa Adam Sandler rozhodol stvárniť postavu Zohana, celkom sa do nej ponoril. „Sandler pracoval veľmi, veľmi tvrdo. Štyri mesiace cvičil s jednotkami SEAL,“ prezrádza Smigel. „Posilňoval, behal, robil sklapačky, minimálna strava. Nikdy som ho nevidel šťastnejšieho.“ (PeterJon)

• - Postava Adama Sandlera Zohan byla vytvořena na základě opravdového vlasového stylisty Nezi Arbiba ze Solana Beach v San Diegu v Kalifornii. (c.tucker)

• - Dcera Adama Sandlera Sadie a manželka Jackie se objeví na konci filmu. Dcera sedí na koze v krámku "Goat Ride" a manželka ji při tom drží. (c.tucker)