Oprávněné vraždy

Právo na vraždu

Righteous Kill

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2008, 97 min

Po zdejších komentářích jsem byl lehce skeptický, nicméně potom, co jsem film viděl, jsou obavy pryč. Pánové De Niro a Pacino sice nenatočili "HEAT 2", avšak jejich výkony udělaly z Righteous Kill velice slušnou a mrazivou podívanou. Někde uprostřed snímku lehce docházel dech, ovšem závěr (Opravdu byl pro všechny tak předvídatelný? Pro mě tedy ne) všechno bohatě vynahradil. Righteous Kill má myšlenku, velice zajímavou a myslím si, že i dost realistickou, nad kterou se někdy určitě pozastavil nebo pozastaví každý. Policajt či obyčejný člověk.(7.2.2010)

• malylada

Děj se točí kolem dvou postarších poldů, kdy na jednoho z nich se pokouší někdo hodit vraždy. Herecké hvězdy se protloukají rádoby drsnými dialogy, které moc nefungují a to v hodinu a půl trvající nudě. Chybí zde výraznější nápad, až příliš předvidatelná zápletka se plouží pomalý tempem k závěru, který je nesmyslně natahovaný a tam kde měl gradovat, tak vyzní naprázdno. Prokecá nudná záležitost......4/10(20.3.2017)

Hodně zralí šedesátnící Al Pacino a Robert De Niro se rozhodli že si možná ještě naposledy zahrají ve společném filmu, po 13 letech od kultovního Nelítostného souboje. Musím říct že věk nezastavíme nikdo, tady už pánové nemají mnoho co divákovi sdělit. Překvapení se na konci zase tak moc nekoná, myslím že film dává časem tušit, kdo že je tím "oprávněným" vrahem. Koukat se na film rozhodně dá, ale jedná se pouze o celkem solidní průměr.(22.12.2010)

• Psema

Otázka na úvod: Víte, co překoná úsměvnost Marka Wahlberga v popelářském ohozu? No přece Robert De Niro v teplákové soupravě. Ne, teď vážně. Righteous Kill je taková srágora, že by měl Avnet položit hlavu na špalek a konečně odtáhnout někam, odkud na nás ty jeho shity nebudou moct dosáhnout. Scénář je od začátku do konce hrůza, hlášky tu vlastně nejsou (obdivuju střihače, který uplácal tak dobré trailery) a hlavně je to děsná nuuuuuuudaaaaaaa, jež musí ve chvílích vaší nepozornosti snad couvat, jinak není možné, aby mi těch 90 minut utíkalo takhle pomalu. P.S.: Carla Gugino nikdy nebyla ošklivější a oplácanější. WTF?! 3/10(28.9.2008)

Aviot splnil sen mnoha fanouškům. Dal podruhé dohromady dva nejcharizmatičtější herce dvou posledních století. Dopadlo to dobře, ale samozřejmě to mohlo být lepší. Film má zajímavou zápletku a konec jsem čekal všelijaký, ale takový, jaký byl, to doopravdy ne. Pro mě velké překvapení a místní hodnocení zcela nechápu. Výborná krimi podívaná, která jako lehká oddechovka potěší a zaujme!(8.12.2008)