Mafiáni

Chytráci

Komedie / Krimi

USA, 1986, 100 min

• Kryton

Palma moc komedie neumí. Bohužel pro nás , kdo si ten film sehnali kvůli názvu a němu.(1.1.2009)

• Martin741

Brian DePalma komedie nevie tocit a film dokonca aj prepadol v kinach. Pribeh je umelina. Celkovo ide len o taky lacny povrchny vyplach, nema to patricne tempo a nedokaze dokonca ani strhnut : 5 %(9.7.2016)

• Lacike

Brian De Palma je skvely vizualny reziser, ktory vie navodit vo svojich filmoch dusnu atmosferu. Ale pokial sa jedna o komedie, tak je bezradny. Nepomohol mu ani skvely kasting ci uz ustrednej dvojky, tak viacero znamych xichtov v ulohach mafianov. Proste to nebolo ani na sekundu vtipne a film som dopozeral len zo zvedavosti, aby som sa dozvedel akym spôsobom sa ustredna dvojka dostane z tej zapeklitej slamastiky do ktorej sa dostala svojou neschopnostou. 4/10.(2.5.2015)

• Terminus

Komedie z mafiánského prostředí jsou nepříjemně často postaveny na zesměšnění "důstojných" a obávaných hlavounů a neschopnosti jejich poskoků. Právě slouhové (Ital a Žid v podání Dannyho De Vita a Joe Piscopa) jsou centrálními figurami této hloupoučké (černé?) komedie, která vyvrcholí "velkou lstí" jednoho z nich. Tak jako v jiných případech, ani zde se nepodařilo vytěžit napětí z "dramatické" zápletky. Navíc nefungují ani banální komické situace (Italova záliba v hazardu, likvidace "Fixerova" bouráku).(2.5.2005)

Rozpočet $13miliónovTržby USA $8,475,466Tržby Celosvetovo $8,535,000(17.5.2010)