Ramanam

Klasická nenáročná romantická komedie z prostředí vysokoškolských studentů, aneb jak trubka Rajiv (S. Kapur) musí pochopit, poznat a začít si vážit skutečné lásky spanilé Payal (A. Rao), kterážto ho miluje a až nábožně uctívá (i když je Rajiv spíše na facana, což je možno opakovat). Zápletka tedy není příliš složitá a jak to celé dopadne si myslím každý dovtípí sám. I když je zábavné pozorovat, jak nejhezčí dívku na škole všichni ignorují a dělají si z ní navíc legraci. Vždy musí dojít k nějakému obrovskému výbuchu ve vesmíru, aby všichni prozřeli a viděli, že je to vskutku krasavice a navíc povahově ctnost sama. Před pár dny, když vypadala stejně i se stejně chovala, to zůstávalo ukryto v neproniknutelné mlze blažené nevědomosti, ale nyní to je konečně nad slunce jasné a všichni nad tím zjištěním radostně tančí. Hlavními magnety pro mne tedy byli jasně herci, kvůli kterým jsem na tento v celku průměrný snímek cílil. Mladý S. Kapur a A. Rao tvořili nádherný pár a není proto divu, že si mladé milence ještě zopakovali v následujících letech. Po této stránce za mě platí plná spokojenost a jen další jasné potvrzení předních pozic v mém seznamu oblíbenců. Hudebně na indické poměry vcelku průměrné, ale nemůže být každý den posvícení. I přes občasný dobrý vtip a výborné herce v hlavních rolích, se stále jedná o ničím nevybočující příběh, kterých je jako ryb v oceánu v době, kdy ho ještě lidská činnost nepočala devastovat. Hodnocení je tedy nad slunce jasné a odráží se ve třech hvězdách. Dostal jsem přesně to, co jsem chtěl a očekával, nemohu si tedy na nic výrazně stěžovat. ()