poster

Milionář z chatrče

 • Velká Británie

  Slumdog Millionaire

 • Francie

  Slumdog Millionaire

 • Německo

  Slumdog Millionär

 • Slovensko

  Milionár z chatrče

 • Nizozemsko

  Slumdog Millionaire

Drama / Romantický

Velká Británie / USA / Francie / Německo / Indie, 2008, 115 min

Diskuze k filmu (886)

<< novější 44 43 42 41 33 23 12 1
  • 26.4.2016  01:32

  Uživatel Patr8ick smazal svůj příspěvek.

  • 12.2.2014  08:35
  Frenstat
  (hodnocení, komentáře)

  Soundtrack někdo slyšel ?  http://www.youtube.com/watch?v=NaBfnmVwDt8

  • 22.6.2013  21:12
  JohnyMaSpani
  (hodnocení, komentáře)

  Nazdaj, já jsem Jamal a chci být kurevsky bohatej!  ! A taky píchat jednu indku no ...

  • 24.6.2012  17:25
  majo25
  (hodnocení, komentáře)

  Zaujímavé na filme je hlavne tá odlišnost kultúr. Tá indická je pre stredoeurópana riadne exotická :) Zaujímavá bol jedna veta vo filme...Sny mnohých skončia na podlahe. Hodnotenie: 60%

  Niktorius a AWATS: Asi obaja máte pravdu. Myslím, že zlatá stredná cesta bude asi namieste.

  • 24.6.2012  11:57
  BoncheR
  (hodnocení, komentáře)

  Úžasný film. Zaslúžene dostal tých 8 oscarov

  • 29.10.2011  20:38
  Niktorius
  (hodnocení, komentáře)

  Hlavní hrdina ale explicitně říká, že se do soutěže přihlásil z toho důvodu, aby na sebe upoutal pozornost Latiky (tam mu předtím prozradila, že pořad pravidelně sleduje). 

  • 29.10.2011  19:49
  berg.12
  (hodnocení, komentáře)

  Do toho filmu se holt mixuje část bollywoodské naivity, která je pro indické filmy typická, ale pro západního diváka může být těžko stravitelná.

  • 29.10.2011  18:01
  AWATS
  (hodnocení, komentáře)

  Niktorius: ad 1)  Ne neznám a nevím proč to řešíte, píšu, že beru v potaz, že není uvedený román v Bombaji jistě tak dobře znám, ale to není vůbec podstatné, řešil jsem jiné věci, mnohem palčivější
  ad 2) Ale jistě že chtěl vyhrát prachy, pročpak se tak moc chtěl dostat do té soutěže a šel tam, proto aby byl pár minut v televizi proboha nebo proč? Jemu samotnému opravdu asi o prachy nešlo, ale chtěl je vyhrát především kvůli nebo řekněme pro tu Latiku, aby spolu mohli odjet, aby se o ní dokázal postarat, ve filmu mu ona jasně říká „a z čeho budeme žít?“ když jí prosí ať s ním uteče.
  ad 3) ve scénáristickou sračku to mění celý komplex absurdit ve filmu, nejen ty mnou vypíchlé
   
  berg.12: No jistě, já proti pohádkám koneckonců nic nemám, i když bych si tohle kdybych věděl, že to je pohádka, určitě nepustil, ALE v profilu filmu čtu žánr: Krimi / Drama / Romantický to zrovna nenapovídá tomu, že se bude jednat téměř o čistou pohádku a o to mi jde.
  Kdyby tam bylo uvedeno: Pohádka / Mysteriózní / Fantasy či Sci-Fi, neřeknu ani slovo, ale čekal jsem zkrátka seriózní příběh a ten jsem rozhodně nedostal, jen snůšku blbostí hrající lacině na city diváka.

  • 26.10.2011  22:30
  berg.12
  (hodnocení, komentáře)

  Prostě to byl Honza, co k princezně, o kterou stál, dostal náhodou i půlku království. To mi i na střední Evropu nepřijde jako úplně cizorodý koncept.

  • 26.10.2011  21:38
  Niktorius
  (hodnocení, komentáře)

  AWATS: 1.) Tři mušketýři byli samozřejmě součástí konceptu. První otázka (kdo hrál hlavní roli v Zanjeeru) je dětsky snadná pro každého Inda a kohokoli, kdo se aspoň trochu otřel o indickou popkulturu, ale 99,9% západních diváků odpověď jistě neznalo. U poslední otázky tomu bylo naopak - lidé s přehledem o západní literatuře Tři mušketýry znají, ale ti "ostatní" už samozřejmě ne (Ostatně znáš ty osobně třeba příběh Hír a Randžy? Zvládneš vyjmenovat pár klasických indických básníků?) 

  2.) Jako bys nevěděl, že Džamalovi nešlo o prachy, ale o Latiku ;) Peníze se ostatně ve filmu ojevují téměř vždy v negativním kontextu a vůbec nevidíme očekávatelné scény, kterak hlavní hrdina přebírá svou výhru a následně si ji užívá.

  3.) S tím předtočením máš pochopitelně pravdu, ale to rozhodně není tak závažným nedostatkem, že by to shazovalo celý film a měnilo jej to ve sračku.  

  • 26.10.2011  21:30
  eqmatters
  (hodnocení, komentáře)

  AWATS: Z toho vyrosteš, neboj. Jinak pod vousy ROFLuji. 

  • 26.10.2011  19:06
  AWATS
  (hodnocení, komentáře)

  Podívejte se plácalové, pakliže zavřu obě oči a překousnu tedy to, že by závěrečná otázka za 20 mega byla: Jak se jmenuje třetí mušketýr: Athos, Porthos a X (označ správnou odpověď ze čtyř). A vezmu v potaz i to, že v Bombaji tento světoznámý román A.Dumase není možná tak dobře znám jako třeba nám v Česku, tak ale hlavně představa, že by se soutěžící, navíc s chladnou tváří a bez emocí, který přiznal, že správnou odpověď absolutně netuší, že by riskoval tedy ztrátu pro něho pohádkového bohatství v hodnotě 10 mega, které mohl ovšem sbalit a jít a šel tedy slepě do jedné ze čtyř možných odpovědí, tedy v šanci 25% a s tím spojeným rizikem, že v případě netrefi na slepo půjde domu zase s holou prdelí, to je čistá absurdita, to se na mě nemůžete nikdo zlobit a neříkejte, že vy byste do toho někdo šel :-D
  Nevím, proč by se mi měl líbit film, kde se postavy nechovají přirozeně, tedy tak, jak by se asi chovaly ve skutečnosti, tato scénáristická sračka oceněná navíc oskarem je k pláči, stejně jako vaše opěvování tohoto braku, to že jsem poukázal na jednu totální vypatlaninu ovšem neznamená, že ve filmu takových nesmyslů není mnohem více, tohle byla jen taková třešnička na dortu, už jen třeba taky to, že tato soutěž je všude předtočená, nikdy neběží v přímém přenosu, už jen třeba pro tu drobnost, že "přítel na telefonu", který by stejně jako vlastně tady, slyšel otázku v televizi několik minut před tím, než by mu ze studia zavolali, by mohl dávno najít správnou odpověď na internetu, evidentně by to stihl ještě dříve, než by mu vůbec zavolali :-D
   
  Pakliže budou lidi žrát tvůrcům takováto díla, mám strach, jakým směrem se ten filmový průmysl bude nadále ubírat.
  Nechte si tam ty svoje čtyři a pět hvězd co jste tomu nasázeli a jděte se dívat na Novu na „Růžovku“, to je seriál přesně pro vás.

  • 10.7.2011  15:49
  Samuell84
  (hodnocení, komentáře)

  Film v skrátenej podobe.
   

  • 4.7.2011  00:33
  acko
  (hodnocení, komentáře)

  Perfektny film s dobrou tematikou.... Doporucujem

  • 26.4.2011  18:15
  terulka
  (hodnocení, komentáře)

  Našla jsem lidi takové, kteří byli filmem uchváceni, ale i takové, kterým se příliš nelíbil. Já volím zlatou střední cestu. Na takové filmy dle mého názoru ještě "nemám věk". Nehledám v nich tu skutečnost, pointu a spojení s realitou, ale opravdový příběh, který se mi zajisté líbil. Nejsem ten typ člověka co se rád dívá na vytahování očí lžičkou a celkově nerada sleduje strasti lidí v jiných zemích, takže jsem nebyla zase nijak extra nadšená. Prostě 3 hvězdy, víc určo ne :)

  • 9.3.2011  09:27
  Dadel
  (hodnocení, komentáře)

  (už opraveno, ale psalo se tam, že získala Oscara)

  • 9.3.2011  09:14
  Dadel
  (hodnocení, komentáře)

  Netušil jsem, že když nějaký film získá Oscara, tak vlastně Oscara získají i všichni herci, co v něm hrajou
  http://aktualne.centrum.cz/zahranici/asie-a-pacifik/clanek.phtml?id=693307

  • 3.3.2011  00:20
  LastWalk
  (hodnocení, komentáře)

  2web.b: LOOOL ,,libylo" :-D

  • 26.2.2011  13:29
  web.b
  (hodnocení, komentáře)

  No napsáno tu toho je spousta. Nebudu to protahovat a psát kolem toho takové ty máčky. Prostě se nám tohle moc libylo!!!
   

  • 5.2.2011  03:17
  Niktorius
  (hodnocení, komentáře)

  Dark-Ex: No nekecej, žes tam byl :)
   
  Člověk by skoro myslel, že z toho filmu je na první pohled vidět výrazná stylizovanost a že tedy nikoho nemůže napadnout jej považovat za věrné zachycení reality... A ejhle.
   
  btw. Jaké "Až na tu soutěž"? Kón banega krórpati tam mají, akorát ji neuvádí Anil Kapoor, ale Amitabh Bachchan...

  • 5.2.2011  00:16
  Dark-Ex
  (hodnocení, komentáře)

  Opravdu krásná podívaná! Ty dvě hodiny utečou jako voda. A Nejlepší( nebo spíš nejhorší) na tom je, že to tak opravdu v té Indii chodí( Až na tu soutěž)

  • 11.12.2010  12:30
  Ernia
  (hodnocení, komentáře)

  pro mě je pohádka souboj "dobra" se "zlem", kdy dobro nakonec zvítězí, resp. vše dobře dopadne

  • 11.12.2010  12:09
  Helmut02
  (hodnocení, komentáře)

  No to si nemyslim. Porad vidim takovy uzus, ze pohadka=neco co je nerealisticke. Proto byva treba oznacenim "pohadka" hodne casto nalepkovan zanr fantasy.. Ja nevim jak vy, ale ja mam o pohadce trosku jine predstavy..

  • 11.12.2010  08:01
  Ernia
  (hodnocení, komentáře)

  jenže tady někdo, kdo si přečte, kolik cen Slumdog má, čeká nějaký srdceryvný příběh s tragickým koncem a podobně. No, a pak je překvapen, když taky něco končí happyendem (celkem)

  • 11.12.2010  01:56
  berg.12
  (hodnocení, komentáře)

  Spíš je zajímavé, že o takové Skále řekne málokdo, že je to pohádka, ač k ní má mnohem blíž.

  • 11.12.2010  01:08
  Helmut02
  (hodnocení, komentáře)

  mohla a nepatri sem, takze touhle zminkou koncim :-) presto to neni uplne hezky trend.

  Pohadka. No mozna v jistem smyslu ano. Vezmeme-li v potaz, ze se jedna o silne zidealizovany naivni pribeh s romantickou zapletkou a stastnym koncem, tak se mozna o pohadku jedna - ale nektere zakladni atributy stale budou chybet. Me mozna o trosku vice sedi cast toho co je i tady napsano jako zanr. To jest romanticke drama..

<< novější 44 43 42 41 33 23 12 1
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace