Milionář z chatrče

Milionár z chatrče

• Nizozemsko

Drama / Romantický

Velká Británie / USA / Francie / Německo / Indie, 2008, 115 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 988)

Britsko-bollywoodský remake pohádky O chytrém Honzovi. Jmenuje se O chytrém Jamalovi aneb kterak chudák se selský rozumem ke štěstí přišel a je tuze moc pěkná a poučná. A že se v ní ohýbá skutečnost, jak jen může (teda hlavně ty přímé přenosy), pouze za sprostým účelem ždímání citů? Ano, ovšem komu by to v pohádce vadilo, že děcka? PS: Je předloha lepší než film? Ne, není. Protože Swarupovo dílo je něco úplně jiného. Něco černohmorného, cynického a vyzněním přesně opačného Boyleova slaďoučce naivního cukrátka. A to já přeci jen raději než pohádky...(5.1.2009)

Všetko dôležité napísal v komentári kOCOUR(9.2.2009)

Netušil jsem, že něco podobného uvidím. Dávám ******(9.2.2009)

nejlepší film, co jsem kdy viděl, tleskám...(13.2.2009)

Možná je to tím, že jsem od tolik oceňovaného filmu paradoxně očekával málo, ale jednoduchý, předem odhadnutelný, příběh podaný typickým Boylovým stylem si mě naprosto získal, nepozorovaně, ale o to s větší razancí. Není to bezduchá Bollywoodská vykrádačka, není to prachsprostá romance, je to krásně poskládaný příběh plný šťastných náhod a osudovosti.(14.2.2009)

naprosto neskutečný film! tolik klišé s přesnou dávkou nadsázky! Když řekne Latika do telefonu, že vůbec neví, jako by jste cítili to absurdní štěstí obou dvou. Krása vypadá asi takhle nějak. Mimochodem už od Trainspottingu si říkám, že tenhle režisér natočí určitě něco tak výraznýho. Konečně to přišlo a stojí to za to, i když je to něco úplně jinýho.(19.2.2009)

Film hodně připomínající skvělé Město bohů. Skvělé herecké výkony, bezvadná hudba atd. Tento film můžu jedíně doporučit.(22.2.2009)

Tento film není ničím výjimečný, a rozhodně nevidím důvod, proč dostal Oscara za film roku. Je to průměrný film, zpočátku s hrozným střihem a kamerou, kdy druhá polovina už ztrácí mírně na ději. Je to jen průměr, nic extra.(22.2.2009)

Tohle se mi těžko rozhoduje.. V podstatě mě to tolik nevzalo... A že bych se na to chtěla podívat podruhý, tak to taky ne. Takže za 3.(26.2.2009)

4*, ale není to moje konečná odpověď. Ještě si časem vezmu nápovědu "druhé zhlédnutí", protože i Sunshine mě dostal až napodruhé.(28.2.2009)

Hmm, v první polovině jsem se trochu ztrácel a dlouho tomu nemohl přijít na chuť, ale cca od poloviny mě to chytlo a nepustilo. Častokrát jsem si vzpomněl na "Město bohů", to ale pro mě zůstává o třídu výš.(28.2.2009)

Brilantní Boylova režie, výborná kamera a soundtrack. Bohužel milostný motiv naroubovaný do scénaře (v knižní předloze není) moc nefunguje a člověk se až diví, kde se ta láska až za hrob v Jamalovi vzala. Dále film sráži prkenný výkon Patela a postava Salima, který se chová doslova jak scénář zrovna potřebuje.(1.3.2009)

původně jsem komentář ani psát nechtěl, protože ještě pár minut po zhlédnutí jsem nemohl najít ty správný slova na zhodnocení filmu. Už dlouho se mi nestalo že bych u nějakého filmu oddaloval hodně nutnou přestávku nutnou k návštevě wc - ano tenhle film mě tak zaujal že se mi málem stala nepříjemná trápná mokrá nehoda. Příběh je celkem jednoduchý, ale je podaný příjemným tempem, podkreslený skvělou hudbou a natočený výbornou kamerou, která perfektně zachycuje všechny "krásy" Indie. Superlativy už mi došly tak ted k negativům- jediná věc co se mi nelíbila byl konec příběhu bratra hlavního hrdiny - vždyť to šlo vyřešit i jinak...(8.3.2009)

Tak jako jo, je to hodně povedený film, ale bohužel jsem ho viděl v době, kdy už ho předcházela hrozně velká chvála a tak nějak jsem čekal malinko víc. Ale zdůrazňuji, že je to opravdu moc pěkný. Jiné prostředí s sebou nese závan neokoukanosti a svěžesti, i když v tomhle případě je třeba to brát opravdu hodně s nadsázkou, protože většinu filmu se nepohybujeme ve vůbec hezkém prostředí a mezi hezkými lidmi, ale o to víc vás to nutí Jamalovi fandit a přát mu to, takže v ten happyend stejně doufáte :-) Po technické stránce nelze filmu vytknout vůbec nic, protože střih, kamera a hudba jsou absolutně top. Co mě opravdu zarazilo, tak to byly otázky - ale třeba je Dumas v Indii skoro tabu, nevim.. Silnější 4*, po dalším shlédnutí mě to třeba k těm pěti taky ztrhne, uvidíme..(8.3.2009)

Kromě toho, že Milionář z chatrče má dokonalý soundtrack, mi to zas tak skvělé nepřišlo :) Oba palce ale rozhodně nahoru.(8.3.2009)

Pokud by si to náhodou tu pátou hvězdičku kvůli nějakým drobnostem nezasloužilo, tak si ji určitě zaslouží kvůli hudbě.(9.3.2009)

• binsladin

jak snadný, počítam oskary a dělim čtyřma... jinak pěknej blaf(9.3.2009)

Ale stejně si to tolik těch oskarů nezasloužilo :o))))))))))))))))))))))))))))))(10.3.2009)

Zasloužených osm Oskarů, především ten za hudbu pro A.R.Rahmana.(25.3.2009)

Hodnotenie za mňa urobil kOCOUR, za čo mu patri moje poďakovanie. Lepšie by som to nevystihol. Sám som v tom horúcom kresle sedel, no tie otázky v indickom Milionárovi boli veľmi gýčovité a na efekt urobené. To mi pokazilo výsledný dojem.(27.3.2009)

Není nic, co bych mohl filmu vytknout, ba právě naopak! Nevím co se mi líbilo nejvíc, jestli to byl nádherný příběh, emotivní způsob, jakým byl vyprávěn nebo třeba hudba, která ho skvěle doplňovala. Ptal jsem se, proč zrovna tenhle snímek vyhrál oscara za nejlepší film roku, když jediné jméno, které z něj znám, je Danny Boyle. Teď už to vím.(29.3.2009)