poster

Po přečtení spalte

 • USA

  Burn After Reading

 • Velká Británie

  Burn After Reading

 • Francie

  Burn After Reading

 • Slovensko

  Po prečítaní spáľte

Komedie / Krimi / Drama

USA / Velká Británie / Francie, 2008, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Psema
  ***

  Coeni začínají být jako Windows. Chvíli jste s nimi spokojení, chvíli vás vytáčí a hned od začátku toužíte po nové verzi, nebo alespoň updatu té stávající. Mně už se tyhle historky s penězmi a postavičkami, které se zamotávají do spletitých klubek "proti své vůli", přejedly. Pitt je boží, Clooney se aspoň culí, ale jinak jen slušné řemeslo bez výraznějšího chuťového ocasu. Čekal jsem víc, mnohem víc. :((4.1.2009)

 • CheGuevara
  *****

  Coeni se vrátili ke svým tragikomickým postavám. Hlavní (anti)hrdinové sice mnohem více připomínají šachové figurky, než plnohodnotné postavy, ale taky nebudete vyčítat Kasparovovi, že si před spaním nepovídá s černou královnou. Coeni se ukázali jako zdatní šachisti a tahle filmová partie je nevýslovnou lahůdkou. Myslím, že smát se cizí blbosti není nečestné, ale naopak v jistých momentech povznášející. Povznášející film.(2.4.2009)

 • Adrian
  ****

  Do zlateho fondu "Best of Coens" si to nezapisem, ale na jedno pozretie slusna zabava, kde bratsky rukopis je jasne citatelny. Panoptikum postav, z ktorych takmer kazda je vysinuta, na prvy pohlad obycajna, az banalna zapletka, ktora so sebou postupne prinasa mnozstvo absurdnych situacii a eskalujuceho cierneho humoru. Coenovci nestracaju cit pre pointy, rovnako divakovi poskytuju i zaujimave dialogy, ovsem po skonceni som si uvedomil, ze to bolo mozno az prilis iba na efekt (efekt pasovej vyroby - diky KarloviR za slovne spojenie, ktore sa na moje pocity z filmu presne hodia) - dve postavy ostali "nedopovedane" a koniec, hoc sa vezie v kvalitach vyssie napisaneho, prisiel mozno az prilis nahle a rychlo. Jo a ten zamer s uzitim hudby kontraproduktivne k prave prebiehajucim scenam, bol miestami az prilis nasilne pretlacany dopredu. _______ 7/10 [Venezia, 2008]. P.S.: Na Darrena sa tesim este ovela viac...(27.8.2008)

 • Tuxedo
  ***

  Harcovníci Coeni natočili film, který bych spíše než v žánru protřelým profíkům připisoval neohrabaným začátečníkům, jejichž černohumorná krimi groteska je i přes pár skutečně vtipných a originálních momentů značně rozháraná a v několika ohledech silně nedotažená. Pocit absence zásadního děje a nijaké invence ze strany Coenů smyly nakonec jen libově zkažené a bizarní figury, navíc v podání výborných herců, naprosto užívajících si své volnosti.(25.12.2008)

 • charlosina
  ****

  Joel a Ethan Coenovi připravili černou komedii s prvky dramatu a absurdní atmosférou. Na jednu stranu to byla prostě "blbost", na stranu druhou to však mělo své typicky coenovské kouzlo: výstižná charakteristika, banalita, dějové (a nečekané) zvraty, stituační skládačka, provokace a temný humor. Krom toho výborné herecké obsazení: zejména Brad Pitt mě překvapil, jak parádně umí žvýkat a rytmicky se hýbat; John Malkovich mě potěšil, jak se umí vztekat, Clooneyho jsem skoro nepoznala a Farnces McDormand mě pobavila. Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4, ale když zhodnotím, čemu všemu jsem dala 4* "jen kvůli něčemu", u téhle ztřeštěnosti váhat nemůžu. Co všechno může odstartovat rozvodové řízení, to jsem tedy netušila...(25.11.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace