Po přečtení spalte

Po prečítaní spáľte

• Nizozemsko

Komedie / Krimi / Drama

USA / Velká Británie / Francie, 2008, 92 min

Helfnem si komentíkom s IMDB: "a smart film about stupid people". Coenovic tragikomická, drsná a cynická odpoveď na všetky intelientné trillery o intelligent angecies. A že za kolotočom sprisahaní môže sedieť obyčajná ľudská jednoduchosť (a to rovno na všetkých postoch). Paranoikom by som podával povinne a ostatným s dovetkom, že sa nejedná o až tak odpočinkový film. Herecky dokonalé na všetkých frontoch. 85%(4.11.2008)

Top Secret! . . . Coenovsky brilantní bizarní >historky z podmallu< aneb záludní pitomci v akci a jak se to zase jednou všechno posralo... ;o) . . . Matafakasíájéj má zase jednou problém, nechtěně v tom jedou i Rusové a málem i Číňani, i když naši hrdinové fakt nejsou žádní čímani... :-] . . . Bratrům C. se každopádně podařila velmi zábavná - thrillerem šmrncnutá - černá komedie, hotová >paranoia coenans< , kterou d.m.s.n. jen sem tam maličko kazí zbytečné přehrávání hlavních zůčastněných, protože ta taškařice je dostatečně nosná, než aby se naši hrdinové museli místy až tak nasílu moc ksichtit... Ale co už, nakonec to naštěstí všechno špatně dopadne a tak že aspoň ta Linda dostane od eráru mocně vytoužené čtyři zásadní plastickosmetické zákroky, aby se zase našla v tom svém těle. No, asi byla hlavně ráda, že to všechno přežila. A možná (?! ;-) i potom jednou láskyplně na oplátku šuškla velkému Agentu to jeho oblíbené - "...To mi ho teda vyndej..." . . . 8-D - - - - - (Poprvé viděno 19.11.2009 na dvd, komentář zde jako přísně tajný /po přečtení sbalte/ mnohý - 19.11.2009)(19.11.2009)

• larelay

Ajajajajaj. Tak to bol pruser. Pribeh uplne mimo a okrem Brada som si tam nenasla postavu, s ktorou by som sa stotoznila, alebo by mi bola aspon stipku sympaticka. Neprislo mi to ani vtipne, ani zaujimave, ani inteligentne, bolo to absurdne a absolutne zbytocne. Keby vo filme neucinkovali take hviezdy, nikto by on ani nezakopol, ani pes by nom nestekol a zostal by zabudnuty v plejade nezavislych filmov. Dobre a zname meno rezisera (reziserov) nerobi z filmu dobry a kvalitny film.(7.11.2009)

Černý humor s mrazivým podtónem, až divadelně absurdními výstupy a trierovskou krutostí na straně jedné, komediální screwball s mimickými exhibicemi slabomyslného Brada Pitta a osobitou poetikou se satirickými šťouchanci na adresu CIA, internetového seznamování i Hollywoodu na straně druhé. To množství adjektiv se tu nesešlo náhodou, bratři jak se patří se tentokrát pokusili o eklektické spojení fargovského existencialismu a dudeovského cynismu- a světe. div se, klaplo to na první klapku. V ošumělém aranžmá a kamerových pronásledovacích jízd pracují Coeni s nejistotou diváka a svůj film představují coby organizovaný chaos-prudce se zahýbá do dějových zákrut, postavy končí svůj pozemský život komicky arbitrárně a není možno odhadnout, co se děje a kam to spěje. Tahle anarchie je celých 96 minut především díky přesně obsazeným hercům a kořením v podobě J.K. Simmonse, třeskutě zábavná a když mě zaskočily závěrečné titulky a publikum se zvedalo ze sedaček, napadlo mě, jak by si asi Coeni poradili na Broadwayi. Snad by si nespálili prsty.:-) 75%(5.10.2008)

Tenhle film je z minutu na minutu předvídatelnej asi jako Novozélandskej fotbal. Vždyť snad ani jedna scéna tam není normální a všecko se to sbíhá tak nějak v okamžiku. Člověk si jednu chvíli na nic nestěžuje, je mu fajn, a během vteřiny se mu obrátí svět vzhůru nohama. Ne, že by to nebylo neobvyklé, ale tolika lidem v jednu chvíli je to až moc šílený. Já vlastně nevím co si o bratrech Coenových mám myslet. Jejich filmy mě jednou baví, podruhý zase ne. Zdá se mi, jako by každý jejich film byl naprosto jiný. Atmosférou, nápadem, zpracováním, zfilmováním. Snad vším. Tenhle film mě ale dokázal dostat jak herci, tak samotně bláznivým příběhem až po konec, který si uždibl velký kus reality. Vždyť lidí je na světě tolik, takže jakmile bude problém, prostě se složka spálí a problém co? Nebude.(8.7.2010)