poster

Po přečtení spalte

 • USA

  Burn After Reading

 • Velká Británie

  Burn After Reading

 • Francie

  Burn After Reading

 • Slovensko

  Po prečítaní spáľte

Komedie / Krimi / Drama

USA / Velká Británie / Francie, 2008, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Renton
  ***

  Scénář: Joel Coen, Ethan Coen .. Report back to me when it makes sense. __ Komplikované, absurdně černé, přehnaně sebejisté, komediálně krajně vyčpělé a ... většinou prostě slabé až nudné. Nějakou tu perličku předlouhého dění dodá, mimo několika záblesků v průběhu, až samotný závěr, jenže je to taková zkratka, která stěží zakrývá mnohé tvůrčí rozpaky. S dobrým záměrem napsanou, ovšem pouze průměrně zpracovanou, látku pak nevytrhne ani plejáda hereckých exhibicí, kdy mě zvláště odvázaný Brad Pitt hodně potěšil.(2.11.2008)

 • Gilmour93
  ***

  Soubor trotlů z tělocvičny, paranoiků, nervních alkoholiků a ledových krav v završení Coenovic Trilogy of Idiots (předchozí Bratříčku, kde jsi? a Nesnesitelná krutost), které celou dobu díky té spoustě hluchých míst a nedostatku pro bratry typického absurdního humoru jako by nevědělo, kterým směrem se vlastně vydat. Já jsem to vzal jako takovou normální každodenní kauzu americké zpravodajské služby, z které je potřeba si vzít ponaučení a po zhlédnutí spálit s vědomím, že sníh minnesotského Farga pod tím žárem jistojistě neroztaje. „Report back to me when it makes sense..“(6.4.2010)

 • Kryšpín
  ****

  Coenovci jsou mistři ve psaní absurdních příběhů. Ve kterých vůbec nevíte, co se stane v následujících minutách filmu. A jejich rukopis u tohoto filmu je více než jasný. Obyčejné zápletky jsou vyšperkovány absurdními situacemi, které jsou tak nepředvídatelné jako u ostatních příběhů. Herci, kteří hrají tyto filmové postavy jsou právě ti, u kterých by jste to nečekali (Až na Malkoviche, který mi připomínal Malkoviche ve filmu V kůži Johna Malkoviche :-) ). A proto je to příjemným zpestřením při sledování filmu. Brad Pitt byl nejlepší postavou ve filmu a scény s ním si budete vychutnávat vteřinu po vteřině, frame po framu. Jako celek je to dobrý film, ale pokud bych si měl vybrat. Dám radši přednost filmům Fargo nebo Big Lebowski.(6.11.2008)

 • Botič
  ****

  Kolik lidí musí zemřít, aby mohla Frances McDormand jít na pár plastických operací a konečně si tak mohla najít muže svých snů? Po skončení filmu jsem kupodivu neměl chuť jít podpálit promítárnu. I přesto Coeni moji milí bratři v triku přijďte za mnou až to bude dávat smysl. Dveře mé kanceláře na jedné nejmenované ambasádě vám budou vždy otevřené. 7/10(6.2.2009)

 • Radek99
  *****

  Je to až udivující, jak naprosto dokonalý scénář dovedou bratři Coenové napsat. A to vyznění - antiamerický snímek s kauzálním řetězcem, jehož prvohybatelem jsou tajné služby... Burn After Reading je postmoderní film, který stojí přesně na sémantické hraně (záleží na tom, jak ho budete, či chcete, číst) - tváří se jako odlehčená špionážní (crazy) komedie, ale pod povrchem dřímá existenciálně frustrující drama, v němž cítím silný satirický podtón - tahle země není už ani pro mladý, protože ji staří vykuchali... Podobné filmy: Vrtěti psem, Děkujeme, že kouříte, Obchodník se smrtí, Syriana, Zmatky v Arizoně(1.1.2009)