Nezvaná

• USA The Uninvited (více)

Hrdinkami hororového thrilleru režiséra Charlese Guarda jsou sestry Anna a Alex, jejichž matka za podivných okolností před časem uhořela. Protože z její smrti podezírají ošetřovatelku Rachel, která nyní žije s jejich otcem, začnou pátrat v její minulosti...
Hrdinkami hororového thrilleru režiséra Charlese Guarda jsou sestry Anna a Alex Rydellovy, jejichž těžce nemocná matka před deseti měsíci uhořela. Anna se nyní vrací domů z pobytu na psychiatrii a zjišťuje, že otec, který je úspěšný spisovatel, žije s Rachel. Ta matku ošetřovala a on s ní měl poměr už za matčina života. Sestry zjistí, že matčina smrt nebyla nehoda, a protože z vraždy podezírají Rachel, začnou pátrat po její minulosti. Přitom jsou konfrontovány s přízračnými vizemi a hrůznými nočními můrami. Annin bývalý přítel, který se jí svěří, že viděl, jak její matka zemřela a chce se s dívkou sejít, je nalezen utopený. Drama však vrcholí ve chvíli, kdy otec na noc odjíždí z domu... V hlavních rolích Emily Browningová, Elizabeth Banksová, Arielle Kebbelová a David Straithairn. (oficiální text distributora)

Xmilden

V kategorii Dětský a přístupný horor od 13 let přibyl další kousek. Jedna jakože useknutá hlava opravdu nestačí. Napětí často mizivé, ale co je největší průser je Emily Browning. Viděl jsem ji nedávno hrát s Tomem Hardym, který se do ní měl zamilovat a už samotná představa že by se do takto šedé existence kdokoliv dokázal zbouchnout je pro mě nereálná. Pokud v Nezvané divák příjde na závěrečný zvrat ještě před půlkou filmu, vlastně je vymalováno, protože nic víc nenabízí. 40% ()

-bad-mad-wolf-

Viděl jsem trailer a několik ukázek, které mě původně od tohohle remaku spolehlivě odradily. Pak přišlo jedno líné odpoledne a já si Nezvanou pustil, jelikož se mi zrovna povalovala na stole a byla blíž než harddisk s pornem. A nebylo tak zle. Američané se zbavili komplikovaného a matoucího vyprávění původního filmu, odstranili rovněž téměř všechny hororové prvky a ponechali si pouze myšlenku o dvou sestrách, s nimiž není úplně všechno v pořádku. Zachováno dále zůstalo několik detailů (noční postelová návštěva, krvavá stopa na zemi), zásadní hororová scéna v kuchyni naštěstí vymizela téměř celá, ačkoliv i tak zůstává krátký výstup "holčičky pod sporákem" jen trapnou vzpomínkou na infarktové zážitky z originálu. Žánrově se film mnohem více přiblížil thrilleru, a to dokonce tak moc, že několik (tuším, že jich nebylo více než pět) hororových chvilek působí zcela nadbytečně. Jejich přítomnost jistě naplnila kvótu atraktivity - stejně jako trojice dívčin v hlavních rolích. Slušný vizuál, melancholická atmosféra, určité napětí a hezká hudba vytahují kvality Nezvané do žánrového průměru. ()

darkrobyk

Cink, cink...bu-bu-bu! Předně musím napsat, že originál jsem neviděl, jelikož asijské duchařiny mě moc neberou (snad kromě Kruhu, viděl jsem jich ale dobrou dvacítku) - všechno je tak nějak na jedno brdo. První polovina je průměrné psychologické drama, kdy bubáci vzbuzují spíše úsměv - mrtvá matka ukazující na svoji vražedkyni snad nevyděsí ani malé dítě. Kdyby se film obešel bez bubáků zcela, byl ještě o třídu lepší. Dobrá kamera, zdařilá hudba a obstojné herecké výkony nakonec udrží pozornost i na začátku. Pravý thriller se rozjede s odjezdem otce. Atmosféra houstne a nastává boj na život a na smrt. Finiš a pěkný závěr zvedly mé hodnocení. Zajímavé, nejstrašidelnější jsou na první pohled tak obyčejné scény, jako je ta s pytlem na odpadky v kuchyni... ()

Hrabka

Byl jsem skálopevně přesvědčen že dám 3*, chvílema mě to jebalo a chtěl jsem dát i dvě. Ale musím dát 4*, protože konec mě vážně dostal. Ten konec je vážně luxusní, nechci prozrazovat o co jde, ale mě s tím zvratem přejel takovej mráz po zádech, že musím jít s hodnocením co nejvýš to jde. Navíc celý film není vůbec špatný. Atmosféru se sice nepodařilo moc vybudovat, ale nějaké ty husté napínavé scény se rozhodně dostaví. Kapitola sama pro sebe je herecké obsazení a samozřejmě tím myslím to dívčí. Krása. Sestry nejsou žádné top herečky, ale koukal bych na ně v jednom kuse. Arielle Kebbel už znám z Prciček 4, tam nic moc, ale tady překvapila, to samé Emily Browning. Ty holky jsou úplně boží a Elizabeth Banks není o moc horší, ale už je přeci jenom trochu starší. Kebbel + Browning v dalším filmu, jasný režisére? :D Průměrný horor s fajnovým rozuzlením a pár cool lekačkama. 70% ()

juta

Zajimavé rozuzlení, ale popravdě jsem čekal něco víc i když postupem času, jsem si myslel, že to nakonec tak bude. Lekačky byly velmi dobré a na začátku mě až zamrazilo, jak ta scéna v pokoji byla dokonalá. ()

paascha

Na originál se to ani nedívá zdálky, ale pokud to beru jako samostatný film bez zaujetí a předsudků, ujde. Napětí tam je, dramatické chvíle taky, občas i nějaká ta lekačka, zkrátka to ujde, když nic nečekáte:-)) ()

lamps

Pravdu má uživatel Enšpígl. Nezvaná nedělá svému žánru žádnou ostudu a za svůj pečlivě vyprávěný a zakončený příběh si zaslouží uznání, ale z šedi průměru by v mých očích vyplula jedině tehdy, kdyby oblečení hlavních protagonistek bylo mnohem více přiléhavé, nebo nejlépe žádné.. ()

Arkos

Originál jsem neviděl a remake je pro mě bohužel pouze průměr a ani o kousek víc. Polovinu "originálního" závěru jsem pochopil přesně po 29 minutách, takže alespoň druhá polovina překvapila. Jinak se však jedná o film, ke kterému se již zcela určitě nikdy nevrátím. ()

Niles

Dĺžka 84 minút je akurát na to, aby film nezačal nudiť a bez zbytočných okolkov stihol vyrozprávať tajomný príbeh dvoch sestier. Niekoľko hororových momentov pridá napätie a je tu aj zopár scén, ktoré ma poriadne vyľakali. Nečakaná pointa na konci prevráti všetko, čo sme videli naruby a aj keď už nie je žiadnou prelomovou novinkou, prekvapila ma a to je len dobré. ()

playboxguest

Už kvůli obsazení, kdy do tak komorního filmu dokázali vecpat hned tři charismatické herečky, mně film docela utekl. Solidní béčkový dojem mi ale zkazila poslední patnáctiminutovka, kdy film začne v rychlém sledu předhazovat učebnicová céčková klišé všeobecně známá ze všech obdobných thrillerů. Na originál jsem zvědavá už proto, abych zjistila, co vše je tu opravdu remake a co vše je zjednodušení (retardace) děje pro méně náročného diváka. Mít na výběr z podobných, pustím si znovu raději originálnější Ghostland. 50% ()

Deimos

Net/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Efekty 8/10/// +dobře vytvořená atmosfára "tady je něco špatně", potěšil mě závěr, Emily Browning, Arielle Kebbel a vlastně i Elizabeth Banks, můžou potěšit nejenom oko, ale zaujamou i jejich výkony, hudba, triky -záporů není moc, ale pořád do 5ti* něco chybý/// Měl jsem z toho výborný pocit ve stylu "V tomhle domě (rodině) cítím něco zhnilého." A nejsem daleko od pravdy. Tohle byl po dlouhé době duchařský horor, který mě nenudil, párkrát mě vylekal a dokonce mě i zaujal po příběhové a herecké stránce. Takže palec nahoru. Škoda, že nejsou všechny aspoň takové./// Celkem 81%/// ()

666teen

Po shlédnutí několika libovolných duchařin nikoho nepřekvapí, že někdo z hlavních figur je mrtvej. Může se klidně koupat a trousit hlášky, že je zpitej a má kočku. Průhledné, až průsvitné, přesto působivé. ()

Cappuccino

Zaujímavý príbeh plný nezáživných vedľajších postáv a rozuzlenie s niekoľkými nejasnosťami. Dom pri jazere má svoje čaro a duchárske scény nie sú úplne na zahodenie, ale celý čas máte pocit, že ste už niečo podobného 100x videli. A ono to vlastne nie je iba pocit, ale skutočnosť. ()

S.Quentin QUALE

Pár dobrých napínavých momentů se tam určitě najde, slušné lekačky taky, ale jinak je to nejvyšší stupeň ohranosti, otuplovaný teen-age vzezřením, takže za mě jen průměr. 60% ()

Sysel_CZ

Přiznám se, zpočátku jsem netušil, že jde o nějaký remake - ten fakt jsem kdysi věděl, ale poctivě se mi vytratil z mysli. Když se poznání dostavilo, část mojí mysli začala porovnávat a kritizovat a dalo mi celkem práci tuhle primitivní část mozku umlčet - vždyť předloha je jeden z mých nej filmů. Nicméně, americký Uninvited je fajn film. Fajn thriller, zvlášť pro neznalce předlohy je zachována hlavní pointa a pro znalce je zase film pojatý natolik jinak, že ty dva opravdu nejde přímo srovnávat. Jsou prostě každý o něčem jiném. Ale přesto, bude to znít jako protimluv, prima je, že i přes svou různost jsou si ve spoustě detailů podobné (někdo by jistě řekl zkopírované či vykradené), což mi zpětně velice ladilo se zbytkem; některé z nejpůsobivějších scén byly přizpůsobeny novému příběhu, a tak je Uninvited dostatečně účinný a přesto svůj. Není dokonalý, pseudoduchařské halušky jsou ještě přetaženější a zbytečnější nežli... jinde... ale to je jen hvězdička dole a čtyři jsou pořád fajn. ()

misterz

Vôbec nie zlý thriller s občasnými hororovými prvkami. Takmer celý čas som bol presvedčený o silnejších troch hviezdach. Námet je síce obohraný a dejovo jednoduché, ale sestry sú sympatické, dobre sa na ne pozerá a kamera nie je vôbec zlá. Našlo sa tu aj pár ľakačiek, ktoré zafungovali. S atmosférou je to síce skromnejšie, ale vyskytlo sa tu zopár napínavejších, hustých scén. Ale ten koniec, páni, ten koniec stojí za to. Možno trocha pripomínal "Kingovčinu", v danom momente to však bolo niečo nečakané a šokujúce. Naozajstná paráda. Celý čas si človek myslí, že má dej prečítaný a aj napriek tomu, že mu v podvedomí drieme tieň podozrenia, že tam určite nie je niečo s kostolným poriadkom, že tu niečo nesedí, príde záver a ten všetko zmení. Bombastický koniec vyťahuje tento film na štyri hviezdy. 75/100 ()

kingik

Pěkné psycho. Emily Browning byste si domů asi nepozvali. Hraje psychycky narušenou dívku, má děsivé sny a představy a obtížně se vyrovnává se ztrátou své matky. O to hůř snáší svou novou a mladou macechu (Elizabeth Banks), kterou si hodný táta (David Strathairn) má zanedlouho brát a která možná ve skutečnosti není tou, za kterou se vydává, a asi má na svědomí i několik vražd. Dívka spolu se svou sestrou (Arielle Kebbel) začíná pátrat po minulosti atraktivní tátovy známosti a diváka čeká nejedno překvapení a nejeden zvrat, protože tento thriller je z rodu vynalézavých a umí pracovat dobře s žánrovými klišé. Bratři Guardovi zpočátku velmi důmyslně divákovi předhodí zdánlivě poklidné pasáže, ve kterých se dívka po návratu z psychiatrické léčebny zapracovává v rodinném kruhu zpět do normálního života. A pak přijdou přesně ty pasáže, ve kterých se napětí dá krájet, na řadu přijdou krvavé scény a nečekané vyústění filmu. Sice to nebylo nijak extra originální, ale bylo to výborně natočené a za vydatného přispění temné a hutné atmosféry to nenudilo. ()

sochoking

No, konečne ma niečo nadchlo po dlhej dobe v tomto žánri. Celý film som kombinoval až ma koniec úplne ' odfajčil' ! ( Ibaže som novicom a moc som toho ešte z tejto hororovej branže nevidel... ) Hoci neviem prečo sa tieto filmy u mňa nemôžu rozhýbať k 5- im * , ale bola to šupa! ()