Riddle, The

Lars Hermann

Kostýmy:

Angela Billows
  • maverick10

Vinnie alá Columbo? Tak tohle mi nesedi. Nezáživná krimi, ktera se s ubyhajicim casem stava vice a vice nudnou zalezitosti. S blizicim se koncem se stale objevuji nova a nova tajemstvi, ktera se stavaji jen nesmyslnou natahovanou uz tak ubijejiciho pribehu.(1.7.2008)

Na pozadí histórie Charlesa Dickensa a jeho dávno strateného príbehu sa odohráva tento zaujímavý, miestami až dobrodružne pôsobiaci thriller zo súčasného Anglicka. Majiteľka baru sa dostane k doposiaľ nepublikovanému Dickensovmu rukopisu, no onedlho je zavraždená. Odhaliť dôvod sa snaží jej kamarát, problémový novinár, ktorého hrá Vinnie Jones. V bare sa zvykli zabávať aj riešením hádaniek a teraz sa pred ním objavila jedna veľká, až do histórie siahajúca. Napriek tomu, že filmík má dosť pomalé tempo a miestami je vyložene rozvláčny, bavil ma po celý čas.(28.8.2012)

• film-fancz

50% upovidana radoby ¨krimi¨ u ktere si prejete, aby po 2 hodinach konecne skoncila. Jedna scena ve filmu mi trochu pripomnela ¨skandal¨ Leose Marese s prostitutkou...:-)(6.6.2008)

Možná měl být film pojmenován "TheRiddle of the Riddle", protože těch záhad je zde skutečně přehršel. Spíše než drama a thriller bych klasifikoval jako moderní detektivku (s politickým pozadím) A někdy se v nich divák trochu ztrácí. Ale jinak britský trhiller ve slušné kvalitě a přinášející téměř 2 hodiny napětí, ženoucí vás k závěrečnému "whodunit" (britská stopáž filmu je 117 min)(1.5.2015)

Sakra tohle mě překvapilo. Kvalitní kriminálka, tak jak to v Anglii prostě umí točit. Příběh sice místy trochu překombinovaný, ale nakonec to do sebe všechno zapadlo. Jenom ten Vinnie Jones si nejsem jistý, jestli se do podobné role hodí. Ne že by hrál vyloženě špatně to zase ne, ale spíš mi pasuje víc na takový ty nejrůznější bouchače a mafiánský zabijáky než na uhlazenýho hlavního hrdinu. Jinak, ale dobrej film. Nenudil jsem se u něj a to si myslím, že je to hlavní a nejdůležitější.70%(9.2.2014)