poster

Nakažení smrtí

 • USA

  Insanitarium

Horor / Thriller

USA, 2008, 85 min

 • J*A*S*M
  ***

  Pro mě docela dost příjemné překvapení. Příběh je sice hodně prosťoučký a sposta dialogů přímo tahá za uši (některé jsou tak klišovité, až se člověk musí smát), ale jatka v poslední třetině fakt stojí za to. Peter Stormare přehrává jako o život, ale k jeho postavě to tak nějak sedne, výkony ostatních herců jsou v rámci žánru přijatelné. Některé narážky na slavnější filmy již vypíchnul Tanus, já jenom doplním, že jméno jednoho z pacientů - Loomis - je mi taky nějaké povědomé, že áno Miku...(5.8.2008)

 • Jericho666
  ****

  "Smrděl jak špekáček." - "Vždyť to šlo dobře." Béčková produkce/video film/TV film mi nikdy nevadí, pokud dokáže zaujmout mou pozornost v celé stopáži. A to se Insanitarium povedlo. Příběh má, pro mě, dobrý děj, zajímavě zpracovaný a dobrou vzrůstající atmosférou. Insanitarium je také jeden z mála filmů, kde vcelku dosti dlouhý záverečný útěk ze sanatoria nenudil, ale bavil mě. A ne jen kvůli mordu nakažených. Ano, nakažených, jelikož i když to tak vypadá, o zombie horor se nejedná (což dá se spozorovat i z toho, že například nezemřou jen ránou do hlavy). Jak podotkl J*A*S*M, Peter Stormare sice přehrává (a moc dobře), ale divák si toho víceméně ani nevšimne, jelikož zrovna má takovou postavu, že i přehrává málo. Měl jsem sice strach z Metcalfa, ale kupodivu jsem si na něj hodně rychle zvyknul. Insanitarium na mě opravdu nepůsobí průměrně, ale nadprůměrně. Na video film moc dobrý materiál. P.S.: I když se nejedná o zombie film tak, nepřipadá vám Insanitarium, díky konci, jako takový prequel k Úsvitu mrtvých (2004)? :D(19.4.2013)

 • Radiq
  **

  Klasické schéma blázince, kde jsou dělány na lidech pokusy, se tady zvrhlo na krvelačné zvířecí lidi toužící žrát se navzájem a zabít všechno. Vadilo mi na tom hodně věcí, například že děj jakoby hrozně přeskakoval - jednou je tam honí, pak zas je klid, pak najednou zas je honí, pak zase klid... Taky hlavní postavy jsou chvíli ok, chvíli ne, chvíli tady, chvíli tam. No prostě ten film mi nic nedal. Krvavé scény a scény násilí nebyly špatné, ale neprahnu po tom...(17.5.2009)

 • lennyd
  ***

  Po smrti své matky se Lily (Kiele Sanchez) pokusila o sebevraždu, a byla umístěna do ústavu pro chorobomyslné, které vede uznávaný doktor Gianetti (Peter Stormare). Jenže bratr Lily, Jack (Jesse Metcalfe) má podezření, že se pacienti v ústavu stávají pokusnými králíky při vývoji nového léku, a tak předstírá duševní chorobu, aby se do blázince také dostal a vysvobodil odtamtud svoji sestru. Ale jeho nejhorší obavy jsou ještě slabým odvarem toho, co se v ústavu děje - zkoušený lék, Orphium mění pacienty v krvežíznivé bestie. ... Film se rozjíždí velmi pomaličku, aby se zhruba v půlce změnil v akční řežbu, které pro kapku krve nejde nikterak daleko (co kapku, tak nějak mi přijde, že tento film bude patřit k nejkravějším v historii). Příběh je sice trošku přihlouplý (fakt se někdo dobrovolně nechá zavřít do blázince, aby pak odtud utíkal?), ale na to se v daném žánru moc nehraje, tak co. Sice si tvůrci mohli odpustit ten velmi originální a překvapivý konec, ale co už. Jak už tu píšou jiní, hereckých výkonům vévodí převážně Peter Stormare, kterému role šílených doktorů docela jdou (ideálně ještě pokud to jsou šílení doktoři s ruským přízvukem, jako třeba v Minority Reportu). Dlouho jsem lavíroval mezi dvěma a třemi hvězdičkami - ale nakonec, docela jsem se bavil, tak proč ne..(26.3.2010)

 • Flaxik
  **

  V zombie/nakažencích (všechno jedna verbež) začínám mít poslední dobou štěstí na značně dementní snímky. první polovina byla Nuda nad kukaččím hnízdem a druhá polovina aspoň nešetřila krví, i když jsem se celkem těšil, že všichni zhebnou. Vynecháním filmu bych se rozhodně o žádný zážitek nepřipravil.(15.9.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace