Na doživotí (TV seriál)

Life

Life - najbohatší policajt

Krimi / Drama / Mysteriózní / Komedie

USA, 2007 - 2009, 23 h 3 min (Minutáž: 32x45 min)

Damian Lewis, Adam Arkin, Sarah Shahi, Brent Sexton, Donal Logue, Brooke Langton, Robin Weigert, William Atherton, Jessy Schram, Caroline Macey, Titus Welliver, Garret Dillahunt, Brian Klugman, Robert LaSardo, Jamie Anderson, Braeden Lemasters, Hillary Tuck, Rob Brownstein, Meredith Giangrande, Dave Stann, Natalina Maggio, Chad Lindberg, Kelly Stables, Lynn A. Henderson, Mark Weiler, Emerson Brooks, Tyler Kain, Karina Michel, Victoria Pratt, Matt Lanter, Shawn Reaves, Trent Ford, Kyle Gallner, Halla, Marshall Allman, Deborah Ann Woll, Matt Gerald, Geoff Pierson, Rodney Rowland, Ed Ackerman, Wayne Pére, Symba, Soren Fulton, Mary Gross, Josh Randall, Michael Kostroff, Olivia Hardt, Michael Raymond-James, Kate Connor, Amanda Fuller, Jessica Paré, Aja Evans, Emma Degerstedt, Noel Fisher, Erica Tazel, Sheila Vand, Stacey Travis, Dale Dickey, Doug McKeon, Kim Director, Allison McAtee, Brianne Davis, Rick D. Wasserman, Clayne Crawford, Michael Shamus Wiles, Holly Weber, Michele Hicks, Sonia Rockwell, Jim Cody Williams, Max Greenfield, Anya Monzikova, McKenna Jones, Berenice Noriega, Rebecca Lowman, Maurice Compte, Michael Cline, Sarah Clarke, Reno Wilson, Brynn Thayer, Hector Luis Bustamante, Matthew Currie Holmes, Jordan Marder, Natalie Dreyfuss, Max Gail, Angela Goethals, Amanda Musso, Jennifer Siebel Newsom, Anna Zielinski, Chris Conrad, Erin Ross, Jessica Lu, Mitchell Fink, Jackie Debatin, Brady Smith, Brent Bailey, Ian Reed Kesler, Linda Park, Victor Rivers, Todd Stashwick, Cali Sheldon, Jelly Howie, Rachel Miner, Valarie Rae Miller, Darby Stanchfield, Gabrielle Union, Todd Giebenhain, Kevin Kilner, Colleen Porch, Tim Guinee, Jon Sklaroff, David Haley, Charlotte Rae, Timilee Romolini, Jonathan Slavin, Jake Abel, Tahmus Rounds, Karen James, Molly Burnett, Tonita Castro, Tim DeZarn, Kelly Frye, Mary Matilyn Mouser, Victor McCay, Emily Evan Rae, Nana Hill, Tom Virtue, Ronnie Alvarez, Kate Miner, John Colton, Sal Lopez, James Harvey Ward, Rizwan Manji, Marcus Giamatti, Bradley Snedeker, Malaya Rivera Drew, Dave Florek, Gena Shaw, Linara Washington, Roger Aaron Brown, Aria Ostrander, Matt Nolan, Henri Lubatti, Michael Gladis, B.J. Clinkscales, Scott Michael Campbell, Shawn Ryan, John Livingston, Brian Silverman, Leonard Kelly-Young, Omi Vaidya, James Moses Black, Matt Leonard, Sarayu Blue, Franco Vega, Jennifer Lee Wiggins, Lauren Cohan, Ryan Churchill, Mike Batayeh, Michelle Wolff, Edin Gali, Robin Pearson Rose, Anil Kumar, Mandell Maughan, Lorin McCraley, Larry Clarke, Joseph Lyle Taylor, Omar Leyva, Larry Poindexter, Michael Cudlitz, Benjamín Benítez, David Kagen, Antonio D. Charity, Anne Moore, Meredith Salenger, Christina Hendricks, Cynthia Addai-Robinson, Leigh Taylor-Young, Leena Huff, Charles Malik Whitfield, William Sanderson, Shashawnee Hall, Jeffrey Pierce, James Howell, Michael Harney, Jude Ciccolella, Fay Masterson, Roy Jackson

Tucet let strávených na chladnější straně mříží musel být pro nevinného ochránce zákona očistcem. Charlie Crews je však dokázal přežít a získat hned několik bonusů. Tím prvním je rozhodně finanční odškodnění od státu, díky kterému by si mohl do konce života válet šunky na vyhřátém písku. Druhou výhodou je to, že zná výslechovou místnost i z pozice vyslýchaného a proto si ho může svými postřehy pomalu psychicky rozebírat (Podezřelý: "Nic jsem neukradl" Crews: "Nic taky nejde ukrást, protože jinak by NIC muselo být NĚCO"). Třetí výhodou je vědomí, že nikomu nemůže věřit a proto nikdy nikomu nenabízí svá záda k bodnutí. Čerstvý detektiv Charlie Crews se jenom snaží zjistit, kdo ho nasměroval k vězeňskému pobytu a přitom jako vedlejší produkt své činnosti řeší zapeklité případy.(15.10.2009)

Napínavý seriál, od kterého jsem měla skutečně problém se odtrhnout. Tenhle počin má narozdíl od všedních kriminálek originalitu, náboj, kvalitní materiál pro budování příběhu a naprosto neodolatelného Damiana Lewise (on je prostě tam charismatický i jako voják v boji - Bratrstvo neohrožených, ale i jakožto kravaťák a vyšetřovatel). Jedna obrovská chyba by se přeci našla. Jak se mohlo stát, že byl tak scénáristicky pikantní seriál občas uspěchaný, a jindy zas utahaný? Poslední díl, na který jsem čekala už od začátku, to trochu zabil. Bylo vidět, že kvůli krizi tvůrců se konec příšerně uspěchal. Co udělat s načatým seriálem, když ho nikdo nechce? Uděláme rychlý happy-end. Já to chápu, jinak to asi nešlo, ale rozhodně je to mamutí mínus. Na druhou stranu by mi rvalo srdce, kdyby pro mne zůstal Damian Lewis uvězněn v propasti, aniž by se dozvěděl pravdu a rozpletl složité nitky korupce a intrik. Otevřený konec seriál nemá, ačkoli tam jistá zadní vrátka jsou. Kdo ví... (Jsem blázen, ale dvě hvězdičky z hodnocení si zasloužil Damian Lewis. Je to prostě fantastický herec. Ostatně na jeho osobě to všechno stojí. Bez něj by nebylo nic. Tedy vlastně, to by pak nic muselo být něco...).(6.4.2010)

Spočiatku som si nevedela predstaviť Damiana v inej polohe, než bol Winters. Ale tu sa ukázalo, že je to možné, dokonca, čo sa týka sympatií, má Winters len trošičku navrch - a to som si myslela, že sa nemôže nikdy stať. Celá tá vec so Zenom, podivnými druhmi ovocia, nepriestrelnými dialógmi (Predovšetkým s Reesovou, ktorú Crewsove mono-dialógy doháňali k šialenstvu) a jedným SF odkazom ("Detective, I'm 30 years old, I live with my mother, and I have a Captain Kirk costume in my closet.") mala dokonalý šmrnc, iskru. Navyše v niektorých dieloch znel v pozadí geniálny soundtrack. Možno je dobre, že sa seriál uzavrel, po takom skvelom závere by to mohli určite už len zmrviť. Obľúbený diel: Re-Entry, One (S2) Obľúbená postava: Crews(21.3.2010)

Jediný kriminálny seriál, ktorý ma chytil a vďaka výborným postavám, humoru a použitej hudbe nepustil až do konca. Na tomto seriále je najhoršie to, že má len dve sezóny. To spôsobilo nedotiahnutosť príbehových línii do konca a celkovú unáhlenosť a zjednodušovanie. Aj napriek tomu som sa veľmi dobre bavil počas všetkých epizód. 9/10(24.4.2010)

Kvalitný kriminálny seriál, ktorý ťaží hlavne z charizmy Damiana Lewisa. Jeho postava má trochu svojský humor a to celému seriálu dodáva čaro (pripomína mi to House M.D., aj keď v slabšej forme). Dobrá kriminálka so zaujímavými prípadmi a najviac sa mi páči, že páchateľova identita nie je odhalená hneď na začiatku, ale divák môže "pátrať" spolu s hlavnými hrdinami. Jediná nevýhoda je to, že scenár diváka až tak nemotivuje k pozretiu ďalšieho dielu. Príbeh a vyšetrovanie Charlieho sa priebežne posúva vpred a dobre dopĺňa jednotlivé epizódy. Vďaka tomu v seriáli nie sú zbytočnosti na vyplnenie času, ako to býva v iných seriáloch, kde sa len zamotávajú a rozmotávajú vzťahy medzi postavami, prípadne sa vsúvajú opakované komplikácie do cesty za cieľom (Prison Break, How I Met Your Mother,...), ktoré majú za úlohu iba zvýšiť celkový počet epizód. Po dopozeraní oboch sérií zvyšujem hodnotenie z 90 na 95 %, je to jednoducho seriál, ktorému nič podstatné nechýba. Iba mne bude chýbať ten humor a zaujímavé prípady, pretože viac dielov už nevznikne :) 95 %(30.4.2013)

• - Pozorný divák si môže všimnúť, že v posledných epizódach druhej série sú zábery so Sarah Shahi (Dani Reese) natočené tak, že kamera ju sníma iba nad ramenami. To kvôli tomu, že herečka bola v tom čase už v pokročilom štádiu tehotenstva. (m.a.t.o.)

• - Číslo odznaku Charlieho Crewsa je 38012. (m.a.t.o.)

• - Damian Lewis (Charlie Crews) a Helen McCrory (Amanda Puryer) tvoria v skutočnom živote pár a majú spolu dve deti. (m.a.t.o.)