Reklama

Reklama

Historky z metropole

  • USA Tales of Manhattan (více)
Komedie / Drama / Romantický / Povídkový
USA, 1942, 118 min

Režie:

Julien Duvivier

Kamera:

Joseph Walker

Hudba:

Sol Kaplan

Hrají:

Charles Boyer, Rita Hayworth, Ginger Rogers, Henry Fonda, Charles Laughton, Edward G. Robinson, Paul Robeson, Ethel Waters, Thomas Mitchell (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Povídkový film. Prvý příběh vypráví, co všechno je možné prožít za pár hodin v novém fraku. V tom se setkává Paul Orman (Charles Boyer), zamilovaný do bezkrupulozní dívky Ethel (Rita Hayworth), která si z dlouhé chvíle pohráva s jeho city. Ethel tím zaviní, že se Orman setkává s tvrdým a nesmlouvavým mafiánským bossem - milencem Ethel, a v jeho novém fraku z tohoto "setkání" uvízne dírka po kulce... Druhý příběh je sice také "dramatický", ale pojednává v komické rovině o nevěře před nastávajícím sňatkem - Dianu hraje Ginger Rogers a Henry Fonda hraje George, který se snaží pomoci svému nevěrnému příteli Harrymu (Cesare Romero), přesto že Dianu už dlouho a beznadějně miluje. Třetí příběh popisuje, jak může dopomoci frak k místu pro nezaměstnaného a zoufalého životního ztroskotance (Averry Brown).... (marťan)

(více)

Recenze (5)

Davered 

všechny recenze uživatele

Těch povídek je celkem šest: ve čtvrté hraje Edward G. Robinson žebráka, jenž se zúčastní srazu absolventů po 25 letech. Pátý příběh, ve kterém hrál W.C. Fields, byl bohužel z filmu vystřihnut a nebyl ani ve verzi, kterou jsem viděl; objevil se prý až v restaurované verzi z 90. let. V závěrečné povídce se obyvatelé chudé černošské vesnice radují z fraku spadlého z nebe. Ve fraku totiž najdou ztracený lup v hodnotě několika tisíc dolarů.... Opravdu výborný povídkový film s plejádou hollywoodských hvězd. Nejlepší je druhá povídka - rozverná romantická komedie s výtečnými dialogy. ()

dr.horrible 

všechny recenze uživatele

70%, 90%, 80%, 100%, 50%, 100%. Super poviedky. Úvodná s Ritou Hayworth a piata - komediálna ma úplne nechytili, ale tie dve smutné prostredné sú krásne dojemné, a Fondova roztomilá konverzačka a záver, ma bavili najviac. Možno, že náboženský, ale určite bol hlavne o nádeji. Celkový dojem  4,5*. ()

Reklama

marťan 

všechny recenze uživatele

Výborný povídkový film, neméně dobré herecké obsazení. Co všechno je možné prožít v novém fraku - v tom se setkává Charles Boyer s pravým mafiánským bossem, ve fraku z tohoto setkání zůstane dírka po kulce, druhý příběh je sice také "dramatický", ale pojednává v jiné rovině o nevěře před sňatkem - hraje Ginger Rogers a Henry Fonda, a třetí - jak může dopomoci frak k místu pro nezaměstnaného a zoufalého životního ztroskotance.... ()

Galerie (42)

Reklama

Reklama