Hannibal: Nepřítel Říma (TV film)

• český

Hannibal: Postrach Říma

• český

Hannibal

Hannibal

Hannibal: Rome's Worst Nightmare

Dokumentární / Životopisný / Akční / Drama / Válečný / Historický

Velká Británie, 2006, 90 min

K tomuto dokumentu jsem se dostala díky dějepisu na základce ... Normálně by mě snad ani nenapadlo se na takový dokument dívat, protože mě z historie zajímá převážně druhá světová válka ... Jak už to u děcek na základce bývá, neměla jsem moc v plánu se na film dívat ... Nakonec mě ale příběh Hannibala zaujal a já sem se do filmu zadívala ... Když zazvonilo, nechtěla jsem se hnout z místa. Už v tak "nízkém" věku mě film úplně pohltil. Okamžitě jsem po škole spěchala do novinového stánku, abych si DVD mohla koupit a ještě ten den se na něj dodívat. Alexander Siddig svou roli zahrál tak skvěle, že jsem se o Hannibala začala intenzivněji zajímat. Nádherně zpracovaný dokument, na který se opravdu ráda dívám.(15.4.2015)

Výborný film o veľkom vojnovom stratégovi. BBC dokázala, že pri minimálnej vôli dokáže rozniesť na kopytách všetky hollywoodske blockbustery typu Trója či Alexander Veľký. Dokumentárna a historická korektnosť dáva obrázkom aj náučný a nie len zábavný charakter. Navyše nahliadnutie do taktiky vedenia starovekých vojen a zmýšľania vodcov dokonale ulahodí aj náročnejšiemu divákovi hľadajúcemu v podobných filmoch práve tento jav. Samozrejme, že počitačová grafika nieje pri podobných snímkoch na najvyššej úrovni. Slúži skôr na vytvorenie dojmu masovosti a dokreslenie situácií. Ale i tak sa snímok môže pýšiť veľmi obstojnou výpravou a nie len 15 digitálne rozmnoženými vojakmi. Prekvapilo aj herectvo, ktoré vydalo zo seba viac ako sa od nich očakávalo. Je pravda, že veľký priestor na skazenie dobrého dojmu nemalo. S väčším rozpočtom a produkciou sa z námetu mohol stať kasový trhák. Potenciál na to BBC určite má. Takto sa topia v televíznej a projekčnej anonymite.(21.11.2011)

Hraný dokument o jednom z nejslavnějších vojevůdců historie Hannibalovi Barcovi. Jako doplněk k výuce dějepisu je to obstojná záležitost, i když samozřejmě dochází k velkému zjednodušení událostí, zploštění postavy a výprava je odpovídající televiznímu formátu. Vměstnat osudy jednoho vojevůdce a druhé kartaginské války uspokojujícím způsobem do 90 minut stopáže je pochopitelně obrovský problém. Celkový dojem: 55 %.(6.12.2009)

Hodně povedené dokudrama z dílny BBC - a může být i jiné než povedené? Velice historicky věrné, zároveň to není nudné, ale drsné a skvěle zahrané - žádné mluvící hlavy, ale akce, boj, intriky, politika, válka... Siddig je skvělý, kdysi se mi líbil v jednom díle Poirota a i tady to drží, když mu skvěle sekunduje zejména Ben Cross jako Fabius. Do hodin dějepisu naprosto vynikající záležitost, jak zajímavým a přitažlivým způsobem ukázata jednoho z největších vojevůdců všech dob.(6.2.2017)

Velmi povedený výborný hraný dokument z dílny HBO, kterému by víc slušely plné kinosály jak TV vysílání, protože jak herecké výkony tak výprava jsou na velmi dobré úrovni a mnohdy převyšují některé "super skvělé" Hollywoodské Stars. Forma hraného dokumentu je pro mě velmi zajímavá a oblíbená. Mohu jen doporučit.(25.4.2015)