Marco Polo (TV film)

Marco Polo

Marco Polo

Dobrodružný / Drama / Životopisný

USA, 2007, 2x85 min

Marco Polo v Číně po americku. 1) Film nemilosrdně odhaluje fámy a mýty středověkých mongolsko - čínských dějin. Mongolský chán pocházel ve skutečnosti z Irska a podle toho taky vypadal. Na jeho dvoře se mluvilo benátskou italštinou. 2) Psychologie postav je poněkud nevěrohodná, ale kdo z nás, bílých ďáblů, může vědět, co že se honí hlavou žlutým drakům, že? 3) Sledoval jsem film poměrně se zájmem, protože je o cestování, je historický a člověk nikdy netušil, čím ho scenáristé ještě překvapí. 4) Už mě nic víc nenapadá.(8.1.2009)

Dobrodružno-historické filmy z prostredia Číny a celkovo Ázie, nepatria medzi moje obľúbené žánre. Tento dvojdielny film som videl niekedy v roku 2008 a musím povedať, že kedže som nemal nič lepšie v televízore na výber, film som zhliadol bez väčších výhrad. Vo filme je plno záber na krásne scenérie a prírodu a človek sa môže len kochať nad krásou nezastavanej Číny. Veci ako kostými a kulisy netreba komentovať, všetko bolo odvedené veľmi profesionálne. Hudba bola dobrá tiež, ale ničím nevynikala. Tento životopisný film radím k tým lepším a pútavejším.(3.1.2015)

Ukázková produkce tv mini série se vším, co k tomu patří. Scénář je ušitý horkou jehlou, děj skáče hodně z místy na místo a logika tomu někdy dostává hodně na frak(například jazykové bariéry zde prakticky neexistují). Herecké výkony jsou solidní, nikdo tu mě opravdi neiritoval, ale ani nikterak nepřesvědčil. A režie je zcela tuctová, na druhou stranu co dělat s nabubřelým egem producentů co mají hluboko do kapsy. Marco Polo nikoho nenadchne, ale ani doopravdy nenaštve. Je určený spíče pro méně vzdělanější diváky, co o historii a tomto kupci vědí houby.(8.2.2010)

To není o Marco Polovi - cestovateli, ale o Marco Polovi - ČLOVĚKU. Neříkám, že zrovna tohle zpracování je nejlepší a nemohu a ani nechci posuzovat, nakolik se liší od skutečnosti - mám silné podezření, že by se Marco Polo VELICE divil - asi by se o sobě leccos dozvěděl. Odlehčený, nenáročný, dobrodružný - poněkud zjednodušený a zromantizovaný film vypráví o muži s touhou po poznávání neznámých světů, který se snažil v rámci daných možností chovat tak, aby neztratil vlastní tvář. Nevím, jestli to bylo úmyslem autorů, ale já jsem dospěla ještě k jednomu závěru: Civilizace, které se považují za velké, mívají sklon k nadutosti, dívají se na ostatní národy svrchu a označují je různými hanlivými přízvisky - "barbaři“ a tak všelijak podobně. Ale přitom se VŽDYCKY - ve větší nebo menší míře a v různých ohledech - samy "barbarsky“ chovají.(6.1.2009)

Je pravda, že moje sympatie si tento film asi získal vďaka hlavnej postave, ktorú získal Ian Somerhalder, ale i tak si myslím, že v kategórií dobrodružných filmov si tento film zaslúži pozornosť. Koniec koncov príbeh Marca Pola je zaujímavý, nech je sfilmovaný akokoľvek. Tento dvojdielny film sa môže pochváliť okrem spomínaného zaujímavého príbehu Marca Pola, predovšetkým nádherným prostredím množstva krajín. V HD verzií vyzerá naozaj skvele, ako som sa mohol presvedčiť, ale to vlastne všetky filmy. 85%(21.8.2011)