Humans

Velká Británie / USA, (2015–2018), 17 h 16 min (Minutáž: 42–47 min)

Emily Berrington, Gemma Chan, Pixie Davies, Rebecca Front, Tom Goodman-Hill, William Hurt, Colin Morgan, Katherine Parkinson, Jonathan Aris, Neil Maskell (více)

Série(3) / Epizody(24)

Osmidílný sci-fi seriál vychází ze slavného švédského dramatu "Real Humans" a je zasazen do paralelní přítomnosti, kde jsou živoucí roboti nejnovějším must-have doplňkem, který musí mít každá domácnost. (SimonaSK)

emma53

Tak poslední díl jasně naznačil, že se můžeme dočkat pokračování a já se těším, protože mně obě tyhle rodinky pět plus pět (šest?) přirostly tuze moc k srdci. Takže hurá do další série. Krásná Anita (na ní se mrknu podrobněji) alá Mia byla s Leem vyčnívající dvojkou syntů a pak tu byla rodina, která zastupovala tu člověčí část. Netušila jsem, že mě Humans čapne a nepustí až do konce, takže jsem ho dala na dva zátahy a to se nedá škudlit ani v počtu hvězdiček. Já, která se dívá na sci-fi po kapkách, jsem se bavila, žádná nuda se nekonala a tudíž ho moc ráda doporučím dál. Asi to ještě přepíši, ale až později........ ()

kulyk

Vybrabčený Asimov. Což by nevadilo, ústřední rodina však již ano. Tohle mít v sousedství, jdu snad radši kočovat k Lakatošům. Celý ten fórek jak ušetřit, tedy naroubovat ultrašpičkovou, v reálu prozatím ani zdaleka nesestrojitelnou technologii do dnešních kulis, by se též dal odpustit. Tak tedy robota odlišíme od lidí zelenou kontaktní čočkou a všechny necháme jezdit v priusu, no bóže. Ovšem kvalita pozvolna klesá, a to spolu s napětím. Občas se neudržím a u některých filmů napíši, že by šlo o námět dosti nosný pro seriál. Zde to je přesně obráceně. Jeden vcelku pěkný bijáček by z toho šlo uhňácat. Pokud by se tedy přeobsadila mongoloidní a težce neuvěřitelná famílie. ()

Davies182

PO TŘECH ČÁSTECH: Ex Machina na pokračování, ovšem v zajímavějších kulisách a s mnohem tíživější atmosférou. Záměrně ale nepíši "s lepšími herci" - zatím. Vlastně to celé téměř vypadá, jako by se jednalo o nepřiznaný televizní sequel zmíněného filmu, i když jde paradoxně o remake jednoho staršího seriálového kousku... Šíleně mě to baví, veliké doporučení. ()

playboxguest

S každým dílem napínavější, až do takové míry, že mi to nedovolilo odejít od televize, dokud jsem nedojela celou sérii v kuse a nemůžu se dočkat druhé. Tak to má být. Tíživé, zamyšleníhodné, filozofické i existenční otázky vyvolávající a příběhově propracované, moje sci-fi játro po celou dobu plesalo radostí, jako když ho po náročném víkendu najednou zásobím minerálkou. Herci jednotně parádní, málokdy se mi stane, aby mi castingově sedly všechny postavy, největší plus pro skvělou Gemmu Chan a panensky krásnou Emily Berrington, která mi hrozně připomíná blondie verzi Bryce Dallas. Remake neremake, britové opět skórují na plné čáře a já mám po dlouhé době nutkání kopnout tam pětku, tak uvidíme jak se s tím vypořádá druhá série, zatím jdu do mé mysli uploadnout originál ze Švédska. Díky channině za titule, neměly chybu. EDIT: Vzhledem k tomu, že mě uk verze nadchla o dost více jak originál, zvedám na plný počet. ()

eLeR

Celkom zaujímavý počin .. nenudila som sa skoro vôbec a oddýchla som si dostatočne. Miestami sa mi veľmi páčila hudba. Vyložene ma žiadna postava neotravovala, ba niektoré som si aj obľúbila. Druhá séria asi aj výživnejšia, a tá tretia má tiež len osem častí, takže som to v pohode zvládla za pár dní. 3,5* ()

Thomick

"You want me to be more like a human? Casually cruel to those close to you, then crying over pictures of people you've never met?" --- Niska je skvělá. A ve druhý řadě měla náběh na naprostou dominanci. Škoda, že se na ni vzápětí tak zapomnělo. ()

Lacike

1. séria: Na prvý pohľad mi to pripadalo ako taká štandardná epizóda seriálu Black Mirror o nejakej vyspelej technológii, ktorá negatívne ovplyvňuje život človeka, natiahnutá na celý seriál. Nakoniec by som to charakterizoval ako klasický vzťahový seriál o jednej rodinke popri ktorom sa občas rieši filozoficko-morálna dilema ohľadom realisticky vyzerajúcich robotoch a ich využívania. Tak trochu predchodca BSG a hlavne Capricy. Ale fakt vo veľmi nenáročnom prevedení a namiesto tých morálnych otázok budete skôr premýšľať, či manželka odpustí neveru manželovi alebo čo skrýva za obrovské tajomstvo. Pokiaľ to akceptujete, tak sa budete celkom baviť. Rozbeh seriálu je pomalší, ale uprostred série som sa pristihol, že celkom napäto očakávam, čo bude ďalej. Napriek globálnej problematike je to celé strašne komorné. Odohráva sa to v jednom meste. Na jednej strane je rodinka ľudí a na druhej rodinka mysliacich robotov. A tých pár ďalších dôležitých postáv sa náhodou tiež nachádza v jednom meste. Akcia tu prakticky žiadna nie je. Triky spočívajú v kontaktných šošovkách robotov. Takže fakt to je len dialógová vzťahovka s príchuťou sci-fi. Ale prvá séria ma bavila a som zvedavý na ďalšiu. Hlavne sa modlím, aby bol seriál nejak uzavretý. 7/10. 2. séria je po každej stránke veľkolepejšia, ale vo výsledku to pôsobí stále tak strašne naivne. Ešte naivnejšie jak staré Star Treky. Namiesto filozofických vecí sa skôr rieši manželstvo alebo problémy detí typu psychická vada, keď sa zo stresom snažia vysporiadať tak, že predstierajú, že sú roboti. Scenáristi sa krkolomne snažia dodať nejaký zmysluplný dôvod, ako v deji ponechať ústrednú rodinku, ktorá už pre globálne udalosti nemá žiadny význam. Najväčšie WTF je to, že ich dcéra stredoškoláčka zrazu dokončí kód nad ktorým si lámali hlavy skúsení vedci. To už bola čisto komédia. Pomaly sa z toho stáva guilty pleasure seriál. Našťastie som bol stále celkom zvedavý jak dopadnú jednotlivé postavy a scenáristi občas dokážu prekvapiť a niektoré natvrdo zo seriálu odstaviť. Takisto je v seriály dostatok nádherných herečiek na ktoré sa dobre pozerá. Hviezdneho Williama Hurta z prvej série nahradila ďalšia vedkyňa Carrie-Anne Moss, ktorej línia bola zaujímavejšia. Finále séria naznačuje, že už by sa snáď mohlo začať konečne jednať celosvetovo, ale tipujem, že aj tretia séria sa bude točiť okolo geniálnej rodinky. Celkovo je kvalita rovnaká ako u prvej série. 7/10. Čo sa týka CZ dabingu, tak je smutnou ukážkou jak málo dabérov dnes dabuje v jednom seriály a tak sa aj u hlavných postáv opakujú rovnaké hlasy. Ale v druhej sérii ma aspoň potešila jedna veta v slovenčine. To bol nečakaný vtip. V 3. sérii konečne pravda o mysliacich a cítiacich robotoch vyšla na povrch. A čo sa zmenilo? Naďalej sa riešia vzťahy, kto s kým chodí alebo sa rozišiel, prípadne oplodnil. Holt, tá sci-fi omáčka tu je len na dochutenie. V jadre je to proste vzťahová soap opera. Ale ok, ako nenáročný seriál, ktorý máte pustený v pozadí pri inej činnosti to je v pohode a neľutujem, že som ho videl. Napriek tomu, že ho predčasne zrušili a tak je koniec neuzavretý. Ale tvorcovia jasne naznačili akým smerom sa chceli ďalej uberať a čo je hlavnou pointou seriálu. Aby sa všetci roboti a ľudia chytili za ruky a zaspievali si kumbája. A nakoniec môžu stvoriť nový hybridný druh. Vzhľadom na pozitívne smerovanie seriálu je jasné, že by sa to nakoniec podarilo. Akurát by sa toho nedožili všetky hlavné postavy. Aj v tejto sérii to pár odskákalo. Vadila mi len línia s vierou a pseudorobotickým bohom s ktorým sa vytasili v závere série. Morálne otázky mi naďalej pripadali podané strašne naivne a občas komicky. Niektoré línie tam boli len preto, aby mali postavy nejaký zmysel. Super bol hlavný robotický záporák. Konečne niekto prepracovanejším plánom, ktorý predstavoval solídnu hrozbu. Vláda je naďalej za idiotov. No a rodinka sa nimrá vo svojich vzťahoch. Takže kvalita je na rovnakej úrovni ako v minulých sériách, ale za tie náznaky o viere tomu mierne uberiem. 6/10. Celkovo to je sympatický nenáročný sci-fi seriál na jedno pozretie. Škoda, že tvorcovia netušili, že ich zrušia a narýchlo neprišli s nejakým záverom. () (méně) (více)

bouncer

Velmi dobrý seriál okořeněný sci-fi, ač hlavní nápň je spíš taková akčnější vztahovka. Klidně bych z toho dokázal představit i celovečerák. ()

jh666

Britové vážně umí. Ze seriálem jsem začal čistě z nudy, ale jsem za to rád. Seriál skvěl dávkuje napětí a atmosféru, přičemž je každý díl o něco lepší než předchozí. Konec každého dílu je skvělý, jak přidá buď další otázku nebo nějaké odhalení. Herecky také skvělé zvládnuté, hlavně představitelé syntů, své role zvládli na výbornou. 85 % ()

hous.enka

Humans jsou seriálem o vztahu lidí a robotů (lidí k robotům i robotů k lidem) a jako takovému mu nechybí lidský rozměr i pořádná dávka techniky. Vzhledem k tomu, jak mě v poslední době oslovují podobné projekty (Ex Machina), není divu, že mě zaujal i námět seriálu Humans. A musím říct, že mě seriál nadchl. Zejména postavy, ve kterých se snadno orientujete už po prvním dílu, a herci. Obojí je pro mě uvěřitelné a atraktivní. Zajímalo mě od začátku, kdo je Tom od tý holky z Ajťáků a jak to má Anita s Miou. Chtěla jsem vědět, proč ti dva utíkají a proč je sexy blondýna v bordelu. Prostě chtěla. A chci vidět i další sérii, protože tohle zato prostě stojí. ()

maddy

Britská sci-fi novinka Humans, ktorá je remakom švédskeho seriálu (nevidel som ho, takže porovnávaniu sa vyhnem) je zaujímavým mixom rodinnej drámy a detektívneho thrilleru skúmajúca otázky ohľadom umelej inteligencie. Odohráva sa v súčasnom svete, kde má akurát každý doma robota na nerozoznanie od človeka, ktorý mu pomáha s chodom domácnosti, musí rešpektovať zákony robotiky a podobne. No a pár týchto robotov má vedomie, dokáže rozmýšľať a cítiť ako človek. Ako? Prečo? Čo podniknú? Veď to už každý pozná z mnohých filmov, nedávno napríklad z Ex Machina ktorej by Humans mohli byť pokojne spin-offom. Neprinášajú síce nič nové, ale po (ehm, takmer) celý čas veľmi decentne a inteligentne pracujú s námetom umelej inteligencie, rozohrávajú dve línie príbehu, ktoré sa výborne dopĺňajú – jednu v domácnosti obyčajnej britskej rodiny, druhú na strane vyšetrovateľov ktorí sa pokúšajú vypátrať týchto „uvedomelých“ robotov, a to všetko zaobaľujú do priam bravúrnej atmosféry. Seriál presne vie kedy má spomaliť, kedy si nachystať jednu z mála akčných scén, kedy odľahčiť, zintenzívniť, kedy servírovať zaujímavé príbehové otázky a prekvapivé zvraty, ktoré neustále udržujú divákovu pozornosť. Prvých sedem epizód je tak prvotriednou sci-fi drámou, no a potom to príde. Potom príde finále prvej sezóny a všetkým pocitom z inteligentného, napínavého, prepracovaného seriálu podráža nohy ten priveľmi odfláknutý záver. Na všetky otázky z predošlých hodín je odpoveď až primitívne jednoduchá a takmer to vyzerá tak akoby záver dopísal osvetľovač počas obedňajšej pauzy. Všetky otázky ohľadom robotiky, umelej inteligencie, vedomia sú passé, pretože nakoniec to celé končí ako naivná, chce sa mi napísať až primitívna sci-fi rozprávka o tom ako kedysi SPOILER žil jeden vedec, ktorý si doma vytvoril pár robotov, ktorí majú aj consciousness. Prečo? Ako? Pretože jednoducho mohol, pche! Tí sa nepohodli a rozutekali rozhádaní do sveta KONIEC SPOILERU. V závere tak ostane po seriály mierne horká pachuť v ústach, čo je po predošlých prvotriedne atmosférických, napínavých a dramatických hodinách dosť škoda. Stále nadpriemerný kúsok, ale keby sa v závere aspoň málo posnažil mohla tu byť prvotriedna sci-fi dráma, takto vto bude „iba“ za CELKOVO: 3,5* (7/10), ale veľmi sa mi chcelo dať tu silnú osmičku. ()

MartinezZ

Tak nakonec z toho není zajímavý a zajímavě vypadající seriál, ale jen pšouk. Začátek byl ještě skutečně slibný, mezi lidmi běžně dostupné spotřební zboží - humanoidní robotiční sluhové, přičemž jejich tvůrce zanechal na světě ještě několik o něco vylepšených vzorků - syntetiků s vlastním vědomím. Jak na to zareaguje společnost, mít kolem sebe místo "topinkáčů" najednou skutečně myslící tvory s vlastním vědomím, nové živé bytosti, jenž nevznikly přímým dílem přírody, ale byly vyrobeny? Samozřejmě jsou tu ti, kteří něco takového do společnosti pustit nemohou a nesmí, ti, kteří pod tíhou zkušeností nové tvory přijmou do společnosti, a ti, kteří mají vlastní cíle a plány, jak honby za umlčením a popřením skutečnosti využít. Tak takhle nějak vyzníval začátek... ~~~ Postupem času se ale celá tahle zajímavá premisa vytrácela na úkor záchrany ústředních syntetiků, nesmyslného jednání a rozhodování lidské rodinky a zvratů, vznikajících jen na základě nutnosti nějak seriál protáhnout. Ke konci už se nesmyslně začali chovat takřka všichni a celá lidská rodinka mě už začínala svojí zbytečností, plytkostí a vyšisovaností v příběhu docela slušně štvát a překážet. No a poslední díl jen tohle celé podtrhl - další ukázka něčeho, co mělo zajímavý nápad, poslaný postupem času ke dnu hloupostí zvratů a jednání postav. Po první sérii je to pro mě také poslední série. ~~~ PS: Nejlepší herec série: Will Tudor ztvárňujícího Odiho (aneb nejlepší syntetik byl ten porouchaný). ()

kareen

Tak prvních pět, šest dílů to pro mě byla lahůdková pětihvězdičková záležitost. Atmosférické inteligentní scifi, nastiňující problematické otázky ve vztahu mezi lidmi a umělou inteligencí, kvalitní psychologické drama, tajemno na pozadí Anitina příběhu a zároveň výtečný thriller. K tomu zajímavé herecké obsazení (kdo by řekl, že si ta potrhlá ženská z IT Crow povede tak dobře i v takto vážné roli a Colina Morgana mám ráda už od dob irského Parkování) všech lidí i syntů, v čele s neskutečnou Gemmou Chan a Williamem Hurtem. Jenže s tím, jak se to stále více blížilo k závěru, začaly se spojovat nitky všech minipříběhů a došlo na různá shledání, přibývalo také emocionálních scén, bohužel mnohdy téměř na hranici patosu. Místo silných pocitových scén, co předtím fungovaly mnohem lépe jen tak mimochodem a beze slov, se najednou všechno rozpatlává a objevují se fráze o tom, že rodina je základ a blablabla... Není to nic přímo iritujícího, ale můj výsledný dojem to trochu snižuje. Navíc mě mírně zklamal závěrečný díl, tam bych čekala méně zbytečného tlachání a více akce. Přes to všechno se stále jedná o vysoce nadprůměrnou, velice poutavou a napínavou scifi sérii, u které jsem si nedočkavě pouštěla další a další díly, už se moc těším na pokračování a všem mohu jen vřele doporučit. ()

slunicko2

Plně funkční synth Odi se zvláštním erotickým programem by nebyl k zahození. 1) Po první řadě jsem byl poněkud rozčarován. Uvítal bych spíš, kdyby nebylo jasné, co se s Míou děje a kdyby tvůrci víc přistoupili na hitchkockovskou hru tušené temné hrůzy, než na polopatické seriálové servírování. Nicméně ve druhé řadě jsem si zvykl._____ 2) Je zajímavé, jak nevnímáme umělou inteligenci jako samostatnou entitu, pokud není doprovázena lidským tělem. Naše fascinace lidskou schránkou působí archetypálně až esotericky. Made in our image. Out of our control._____ 3) Z pěkných kluků mě zaujali 29letý Sam Palladio (člověk Ed, kterého miluje Mia), 28letý Will Tudor (blonďatý poškozený robot Odi) a 31letý Marshall Allman (šéf firmy Khury)._____ 4) 13. 2. 2019. Ve třetí řadě se zdůraznilo humanistické poselství. ()

Martrix

Skvostná záležitost, která ani náznakem nepřipomíná blbiny jako Náhradníci, nebo Andrew - člen naší rodiny(při vší úctě ke knižní předloze). Je to chytré, poutavé, velmi dobře obsazené a zahrané, má to parádní atmosféru...opravdu není co vytknout. Skrze kvalitní příběh o robotech, tvůrci nastavují zrcadlo Člověku a dělají to nejlépe, jak je to možné. Celou sérii jsem schroupal za jeden den a pokud bude pokračování, tak si ho újít jistě nenechám. Jednoznačně nejlepší zpracování robotí tématiky ve filmu. ()

Pajky3

1. série Už dlouho jsem se chystal na švédský originál, ale než jsem se k tomu dokopal, tak přišla britská "předělávka" a já se rozhodl pustit raději do ní. A nelituji, ani trochu. Roboti jsou moje oblíbené téma a koketování s myšlenkou umělé inteligence a její vytvoření patří mezi to nejoblíbenější. V centru příběhu je obyčejná britská rodinka, která si do domácnosti pořídí zdánlivě obyčejného robota - synta - který by měl zastat domácí práce a ulehčit jim život. Jenže jak se příběh rozvíjí, tak zjišťujeme, že tento synt je všechno, jen ne obyčejný a jeho stejně neobyčejní přátelé se ho snaží najít. Svůj zájem na umělé informaci však má mnohem více skupin a tak se postupně stahuje smyčka a blíží se zajímavé rozuzlení. Humans mě bavil od pilotního dílu až do konce a vždy jsem nedočkavě čekal na pokračování. Líbilo se mi zpracování syntů, hercům v čele s Gemmou Chan jsem ty roboty věřil. Robotí logika mě dostává a baví. Pomohla také absence absolutního zla, nikdo totiž neodkrývá karty úplně a tak až do konce vlastně nevíme, co se ještě může stát. Rozhodně jsem rád, že se seriál dočkal prodloužení a už se těším, až budu sledovat jeho druhou řadu. 2. série Druhá série je možná ještě lepší než ta první. Rozvíjí spoustu zajímavých nápadů a celkově se nebojí odstraňovat vyčerpané postavy a linky. Roboti se chystají na svou revoluci a nejde nefandit postavám jako Niska, Leo nebo Max. Lidi sice hrajou podstatnou roli, ale je o něco těžší jim fandit. Mě si jediného získala Mattie. závěr byla pěkná divočina a jsem opravdu zvědav na to, co přinese další série. 3. série Je škoda, že tvůrci netušili, že třetí řada bude jejich poslední, protože by bylo fajn, kdyby se seriál dočkal lepšího zakončení. Takhle bohužel zůstane pachuť po konci, který nechal všechno otevřené a nabízel mnoho směrů, kterými se dalo vydat. A to je vážně škoda, protože jinak mě Humans bavili. ()

Sammya

Všech 16 dílů jsem shlédla za 6 dní, takže si asi můžete udělat představu, jak mě to dostalo :D Seriál mi přišel fascinující, svět, ve kterém je normální, že každá domácnost má svého androida, nebo tedy Synth, byl skvěle propracovaný. Myslící synthi byli udělaní moc dobře, lidsky, nešlo jinak, než si je oblíbit, tedy většinu z nich. Herci byli úžasní, kolikrát jsem zapomněla, že to jsou lidi hrající roboty a ne fakt roboti a naopak. Jedna z mých nejoblíbenějších postav byla myslící Synth, Karen, a druhá moje oblíbená postava byl Pete, detektiv inspektor. Díky tomu jsem z finále druhé řady byla úplně hotová. Byla jsem ráda za Colina Morgana, už dlouho jsem ho zas nikde neviděla. Rodina Hawkinsových byla též sympatická, líbilo se mi, že seriál není jen o konfliktech a soužití lidí s androidy, ale i o mezilidských vztazích. Celkem ráda bych další řadu, ale nevím, jak se s všemi těmi myslícími Synthy popasujou. ()