Penny si uvědomí, že je jediná, kdo nerozumí fyzice, a tudíž nikdy nepochopí Leonardovu práci. Poprosí proto Sheldona, aby ji do tohoto tajuplného světa trochu zasvětil. Ten úkol pojme jako malý experiment... (TV Prima)

Pat.Ko

Sheldon: Prečo ťa Leonard nemôže učiť? Penny: Pretože ho chcem prekvapiť. Sheldon: Nemôžeš ho prekvapiť nejako inak? Som si istý, že by bol príjemne prekvapený, keby si si upratala byt. ()

Necrotongue

Luxusní epizoda, v níž se Howard až příliš vychloubá svou novou přítelkyní a odhaluje dosud netušený rys své složité povahy. Nejbizarnější záležitostí desátého dílu byl ale moment, kdy Penny požádala Sheldona, aby ji "trochu naučil fyziku", od té chvíle jsem se nezřízeně bavil a Pennyina závěrečná řeč byla třešničkou na dortu. "Možná pro tebe po tom všem svitla naděje." "Máma měla pravdu, peklo existuje." ()

• Sheldon (Jim Parsons) se zmíní o znakující gorile, která se naučila 2 000 slov. Naráží tím na gorilu Koko, která se naučila více než tisíc znaků americké znakové řeči a rozuměla dvěma tisícům mluvených slov v angličtině. (Duoscop)