Za výbuch emocí na nedávné recepci je Amy předvolána na personální oddělení a Sheldon záhy také. Paní Davisová a rektor Siebert jim sdělí, že ohrožují svéšance na získání Nobelovy ceny. Větší důraz ovšem kladou na Amy, protože by mohla být teprve čtvrtou ženou, která cenu získá za fyziku, a mohla by se tak stát příkladem pro všechny ženy, které zasvětily život vědě. Amy z toho začne být pod velkým tlakem a Sheldonovi se nedaří ji uklidnit. Na doporučení Penny vyzkoušejí temný a odhlučněný prostor s teplou tekutinou se zklidňujícími účinky, takzvanou nádrž senzorické deprivace. Zatímco Sheldonovi to pomůže a uklidní se, u Amy zabere teprve Sheldonovo nezištné objetí a stará známá ukolébavka. Howard si zatím koupí skútr, který mu připomíná svobodná léta. Neraduje se z něj ale dlouho, protože mu to Bernadette zatrhne. Tak ho prodá geologovi Bertovi. (TV Prima)

Necrotongue

Původně jsem k tomu, co jsem viděl, chtěl napsat, že šlo o marnou snahu tvůrců dát dohromady něco, co by mě mohlo bavit, ale včas mi došlo, že tvůrci seriálu už ani žádnou snahu neprojevují. To co předvedli byla jasná recyklace. Já jsem se v devatenácté epizodě opravdu snažil najít nějaký humor a kvalitu, ale kde nic není, ani čert nebere. / Poučení: Hoď se do klidu. ()