Teorie velkého třesku (TV seriál)

Teória veľkého tresku

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Romantický

USA, 2007–2019, 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

Johnny Galecki, Jim Parsons, Kaley Cuoco, Simon Helberg, Kunal Nayyar, Melissa Rauch, Mayim Bialik, Kevin Sussman, Carol Ann Susi, John Ross Bowie, Aarti Mann, Sara Gilbert, Wil Wheaton, Kate Micucci, Mark Harelik, Pasha D. Lychnikoff, Laurie Metcalf, Margo Harshman, Brian Patrick Wade, Katie Leclerc, DJ Qualls, James Hong, Kimberly Kevon Williams, Riki Lindhome, Christine Baranski, Charlie Sheen, Summer Glau, Amanda Walsh, Courtney Henggeler, Jodi Lyn O'Keefe, Travis Schuldt, Matt Barr, Michael Trucco, Stan Lee, Ally Maki, Katee Sackhoff, Eliza Dushku, George Takei, Erin Allin O'Reilly, Steven Yeun, Emma Degerstedt, Sara Rue, Jessica Walter, LeVar Burton, Valerie Azlynn, Analeigh Tipton, Courtney Ford, Brent Spiner, Yeardley Smith, Stephen Hawking, Steve Paymer, Judy Greer, Marcus Folmar, Danica McKellar, Jen Drohan, Blake Berris, Howie Mandel, Josh Brener, Endre Hules, Brooke D'Orsay, Jeff Blum, William Stanford Davis, Buzz Aldrin, Laura Spencer, Ken Lerner, Brian George, Jesse Heiman, Christine Corpuz, James Earl Jones, Carrie Fisher, Bob Newhart, Eric Petersen, Regina King, Troy Winbush, Ira Flatow, Bill Nye, Kimberly Hebert Gregory, Sophie Oda, Brian Thomas Smith, Casey Sander, Barak Hardley, Neil deGrasse Tyson, Eric André, Briana Cuoco, Joshua Malina, Kevin Brief, Brian Posehn, Alex Ball, Octavia Spencer, Andrew W. Walker, Lewis Black, Elizabeth Bogush, Julio Oscar Mechoso, Keith Carradine, Ryan Cartwright, Jennifer Hale, Lance Barber, Rick Fox, Jim Turner, Josh Peck, Tania Raymonde, Tiffany Dupont, Stacey Travis, Meagen Fay, Dakin Matthews, Becky O'Donohue, Karl T. Wright, Matt Battaglia, Lanny Joon, Christopher Neiman, Brian Greene, Lexie Contursi, Aaron Takahashi, Billy Bob Thornton, Stephen Root, Paul Willson, Michael Hyatt, Sammy Sheik, Kevin Smith, Jan Hoag, Andy Mackenzie, Michael Rapaport, Stephen Merchant, Julie Michaels, Frank Maharajh, Joel Brooks, June Squibb, Alessandra Torresani, Whitney Avalon, Sara Erikson, Beau Casper Smart, Matt Bennett, Judd Hirsch, Katey Sagal, Jack McBrayer, Dean Norris, Sarayu Blue, Steve Wozniak, Elon Musk, Alice Amter, Josh Zuckerman, Brandon W. Jones, Michelle Arthur, Tucker Albrizzi, Jareb Dauplaise, Maria Canals-Barrera, Ellen DeGeneres, Oliver Muirhead, Christopher Lloyd, Michael Dempsey, Sierra Edwards, Charlotte Newhouse, Annie O'Donnell, Chuck Lorre, Bill Prady, Steven Molaro, Steve Holland, opice Crystal, Peter Onorati, Leonard Nimoy, Ian Reed Kesler, John Shaffner, Todd Eric Andrews, Ayumi Iizuka, Meli Alexander, Mark Harmon, Susanna Thompson, Michael Weatherly, Ian Scott Rudolph, Ed Lieberman, Fernando Rivera, Rod Keller, Steve Valentine, Kaliko Kauahi, David Barrera, Tonja Kahlens, Robert Noble, Malcolm Foster Smith, Bill Murray, Noel De Souza, Jim Meskimen, Nathan Fillion, Angela Relucio, Max Adler, Stephanie Escajeda, Molly Morgan, Bruce Holman, Tate Ellington, Rena Strober, Kelli Goss, Phoebe Neidhardt, Katherine Von Till, Robert Clotworthy, Melissa Tang, Craig Welzbacher, Patrika Darbo, Megan Heyn, Elena Campbell-Martinez, Adam Nimoy, William Shatner, Wayne Wilderson, Jeff Witzke, Jane Kaczmarek, Adam West, Jim Holmes, Blake Anderson, Pamela Adlon, Vernee Watson, April Bowlby, Joel Murray, Rachel Cannon, Christopher Douglas Reed, Alberto D'Fonseca, Susan Chuang, George Wyner, Eric Normington, Marissa Cuevas, Kara Luiz, Beth Behrs, Walton Goggins, Diamond White, Jadon Sand, Tiffany Daniels, Rachna Khatau, Bill Gates, Laura Cerón, Parvesh Cheena, Bob Stephenson, Peter MacNicol, James Maslow, Neil Gaiman, Lauren Lapkus, Mark Berry, Jerry O'Connell, Ellie Reed, Kathy Bates, Mark Hamill, Teller, Brooke Baumer, Nicole J. Butler, Phil Abrams, Ciara Renée, Kikey Castillo, Rati Gupta, Robert Wuhl, Eddie Shin, Alison Martin, Maribeth Monroe, Iain Armitage, Montana Jordan, Lindsey Kraft, Kal Penn, Sean Astin, Chasty Ballesteros, Keili Lefkovitz, Andrew Daly, Joel McCrary, Judith Moreland, Michael Croner, Eric Nenninger, Kareem Abdul-Jabbar, Joe Manganiello, Jason Kravits, Angela Lin, Todd Giebenhain, Adora Soleil Bricher, Rodney J. Hobbs, Sarah Michelle Gellar, Blair Hickey, Michael Patrick McGill, Rick Gifford, Dusan Brown, Cindera Che, Zachary Abel, Giovanni Bejarano, Sharon Omi, Doreen Calderon, Livia Treviño, Amanda Payton, Lynn Andrews, Jared Broxterman

Komentáře uživatele JohnMiller k tomuto TV seriálu

• Pilot (S01E01) (epizoda) (2007)

Keď som bol náhodou pr televízií.... A náhodou nešli Simpsonovci na PrimaCool a náhodou som natrafil na BIg Bang Theory (Je to dosť veľa náhod ale už sa mi to viackrát stalo) Tak som to pozeral a celkom ma to zaujalo. Hoci sitcomi nepozerám vôbec, táto banda nerdov mi prišla sympatická, tak si hovorím.. Idem na to. Pilot ma síce moc nechytil ale verím, že kvalita narastie.(10.7.2017)

Sheldon alias Monk. Vláme sa do cudzieho bytu a poupratuje zatiaľ čo Leo sníva a fantazíruje o žene na ktorú nedokáže dosiahnuť. Nerdi!!!! .(10.7.2017)

Leonard a jeho fiktívne rande bolo niečo, čo presahuje už všetky medze. Chvíľku trvalo kým to dal dokopy a keď sa ho po tom rande Penny pýta, bolo to rande? On začne zatĺkať, že niééé, v žiadnom prípade. Beznádejný prípad.(12.7.2017)

• Efekt světélkující rybky (S01E04) (epizoda) (2007)

Sheldon má veru drzí jazyk a keďže podpychoval svojho nadriadeného na večierku, dostáva vyhadzov. Očividne svoju prácu na katedre mal rád keďže z volným časom si nevie rady a tak ho skúša zabiť rôznymi hlúposťami čo sa Leonardovi samozrejme nepáči.(12.7.2017)

Mne osobne tá intoška Leslie nepríde nejako extra atraktívna a skôr by som ušiel ako s ňou prežiť "vášnivú noc" ale holt nerdi si nevyberajú :D(12.7.2017)

Nerdi a kostýmy k sebe neodlučiteľne patria. Párty so ženami a alkoholom už ale nie. sledovanie sociálnych experimentov týchto kamarátov bolo veľmi zábavné. Zábavnejšia už bolo iba hádka Lea a toho hromotĺka.(20.7.2017)

• Knedlíčkový paradox (S01E07) (epizoda) (2007)

Kamarátka Penny je pekne roz...kokošená "běhna". Wolowitz je však týpek ktorému je jedno o akú ženu ide, hlavne, že jej bije srdce. Najzábavnejší bol koniec keď sa Penny vrátila aj s kamarátkami k nerdom ale tí boli tak zažratý do hrania Halo 3, že ich ignorovali... Hoci núkali svoje telá, hehehe.(20.7.2017)

Indické zvyky sú pre našu západnú kultúru čudné, nezdravé, rovnako ako samotný Koothrapali v mojich očiach. Strachopud ktorý to zo ženami nevie sa však posilnie alkoholom a ide na rande z jedným indickým dievčaťom. Sľúbená manželka z detstva však nakoniec skonči so Sheldonom, bizarné.(20.7.2017)

Dôkaz toho, že aj tí najlepší a najnekonfliktnejší kamaráti ktorí si nelezú na nervy sa vedia do krvi pohádať. A zistil som, že 25 ľudí na fyzikálnej konferencií je hotový Woodstock, hehe.(20.7.2017)

Zamotanie sa do vlastných klamstiev (hoci neuveriteľne zbytočne) nebolo nikdy tak vtipné. Sheldon musí trpieť dajakou psychickou chorobou alebo anomáliou.(20.7.2017)

Zatiaľ bezpodmienečne najlepšia epizóda. Chorý Sheldon je kráčajúca nočná mora. Každí vtedy trpí a uteká kade ľahšie. Veru radšej by som vydržal maratón planéty opíc ako zostať sním doma. Potešila aj paródia na prvého Votrelca.(20.7.2017)

• Jeruzalémská dualita (S01E12) (epizoda) (2008)

Ako sa hovorí: Nech si v hocičom lepší ako ostatný, vžy sa nájde nejaký malý aziat ktorý je lepší. A sheldon si toto moderné porekadlo vyskúšal na vlastnej koži. Dlho trval tento ich súboj až ho nakoniec porazila zbraň a slabosť všetkých chlapov.... žena, hehe(25.7.2017)

Sheldonove asociálne spávanie vyústi v to, že ho jeho kamaráti vyhodia z ich vlastného vedomostného tímu za nekolegiálne správanie. To sa mu samozrejme nepáči a založí si vlastný tým zložený z nie práve akademických doktorov.(25.7.2017)

Kríza nerdovho veku hehe. Leonardovi sa náhodou podarí kúpiť v aukcii repliku stroja v času v životnej veľkosti. Každí z jeho kamarátov si užíva v kokpite až im Penny vykričí, že sú úbohý ako malé deti. Lea sa to dotkne a bude sa chcieť zbaviť všetkých svojich figúrok aby dokázal, že dospel .(25.7.2017)

Sheldonove dvojča Missy je riadny kus... Tá má všetko čo chlap potrebuje. Každý z troch kamošov Leo, Ray a Wolowitz si ju chce uchmatnúť pre seba ale na prekvapenie a zhrozenie pre Missy sa nedarí ani jednému. Penny zachraňuje situáciu(25.7.2017)

Leonard nemal nikdy narodeninovú oslavu, tak sa Penny rozhodne, že mu jednu aj z jeho priateľmi spravia... No nebude to také jednoduché ako sa na prvý pohľad môže zdať. Wolowitz a jeho alergická reakcia boli top.(25.7.2017)

• Mandarinkový faktor (S01E17) (epizoda) (2008)

Záverečná epizóda prvej série dopadla tak, aby si diváci vypýtali aj druhú. Leondarove lovestory ma v tomto prípade až tak nezaujalo, keďže sa mu celkom začalo dariť.. To je už iné sci-fi. Teším sa na druhú sériu.(25.7.2017)