Teorie velkého třesku (TV seriál)

The Big Bang Theory

Teória veľkého tresku

The Big Bang Theory

Komedie / Romantický

USA, 2007–2019, 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

Johnny Galecki, Jim Parsons, Kaley Cuoco, Simon Helberg, Kunal Nayyar, Melissa Rauch, Mayim Bialik, Kevin Sussman, Carol Ann Susi, John Ross Bowie, Aarti Mann, Sara Gilbert, Wil Wheaton, Kate Micucci, Mark Harelik, Pasha D. Lychnikoff, Laurie Metcalf, Margo Harshman, Brian Patrick Wade, Katie Leclerc, DJ Qualls, James Hong, Kimberly Kevon Williams, Riki Lindhome, Christine Baranski, Charlie Sheen, Summer Glau, Amanda Walsh, Courtney Henggeler, Jodi Lyn O'Keefe, Travis Schuldt, Matt Barr, Michael Trucco, Stan Lee, Ally Maki, Katee Sackhoff, Eliza Dushku, George Takei, Erin Allin O'Reilly, Steven Yeun, Emma Degerstedt, Sara Rue, Jessica Walter, LeVar Burton, Valerie Azlynn, Analeigh Tipton, Courtney Ford, Brent Spiner, Yeardley Smith, Stephen Hawking, Steve Paymer, Judy Greer, Marcus Folmar, Danica McKellar, Jen Drohan, Blake Berris, Howie Mandel, Josh Brener, Endre Hules, Brooke D'Orsay, Jeff Blum, William Stanford Davis, Buzz Aldrin, Laura Spencer, Ken Lerner, Brian George, Jesse Heiman, Christine Corpuz, James Earl Jones, Carrie Fisher, Bob Newhart, Eric Petersen, Regina King, Troy Winbush, Ira Flatow, Bill Nye, Kimberly Hebert Gregory, Sophie Oda, Brian Smith, Casey Sander, Barak Hardley, Neil deGrasse Tyson, Eric André, Briana Cuoco, Joshua Malina, Kevin Brief, Brian Posehn, Alex Ball, Octavia Spencer, Andrew W. Walker, Lewis Black, Elizabeth Bogush, Julio Oscar Mechoso, Keith Carradine, Ryan Cartwright, Jennifer Hale, Lance Barber, Rick Fox, Jim Turner, Josh Peck, Tania Raymonde, Tiffany Dupont, Stacey Travis, Meagen Fay, Dakin Matthews, Becky O'Donohue, Karl T. Wright, Matt Battaglia, Lanny Joon, Christopher Neiman, Brian Greene, Lexie Contursi, Aaron Takahashi, Billy Bob Thornton, Stephen Root, Paul Willson, Michael Hyatt, Sammy Sheik, Kevin Smith, Jan Hoag, Andy Mackenzie, Michael Rapaport, Stephen Merchant, Julie Michaels, Frank Maharajh, Joel Brooks, June Squibb, Alessandra Torresani, Whitney Avalon, Sara Erikson, Beau Casper Smart, Matt Bennett, Judd Hirsch, Katey Sagal, Jack McBrayer, Dean Norris, Sarayu Blue, Steve Wozniak, Elon Musk, Alice Amter, Josh Zuckerman, Brandon W. Jones, Michelle Arthur, Tucker Albrizzi, Jareb Dauplaise, Maria Canals-Barrera, Ellen DeGeneres, Oliver Muirhead, Christopher Lloyd, Michael Dempsey, Sierra Edwards, Charlotte Newhouse, Annie O'Donnell, Chuck Lorre, Bill Prady, Steven Molaro, Steve Holland, Crystal the Monkey, Peter Onorati, Leonard Nimoy, Ian Reed Kesler, John Shaffner, Todd Eric Andrews, Ayumi Iizuka, Meli Alexander, Mark Harmon, Susanna Thompson, Michael Weatherly, Ian Scott Rudolph, Ed Lieberman, Fernando Rivera, Rod Keller, Steve Valentine, Kaliko Kauahi, David Barrera, Tonja Kahlens, Robert Noble, Malcolm Foster Smith, Bill Murray, Noel De Souza, Jim Meskimen, Nathan Fillion, Angela Relucio, Max Adler, Stephanie Escajeda, Molly Morgan, Bruce Holman, Tate Ellington, Rena Strober, Kelli Goss, Phoebe Neidhardt, Katherine Von Till, Robert Clotworthy, Melissa Tang, Craig Welzbacher, Patrika Darbo, Megan Heyn, Elena Campbell-Martinez, Adam Nimoy, William Shatner, Wayne Wilderson, Jeff Witzke, Jane Kaczmarek, Adam West, Jim Holmes, Blake Anderson, Pamela Adlon, Vernee Watson, April Bowlby, Joel Murray, Rachel Cannon, Christopher Douglas Reed, Alberto D'Fonseca, Susan Chuang, George Wyner, Eric Normington, Marissa Cuevas, Kara Luiz, Beth Behrs, Walton Goggins, Diamond White, Jadon Sand, Tiffany Daniels, Rachna Khatau, Bill Gates, Laura Cerón, Parvesh Cheena, Bob Stephenson, Peter MacNicol, James Maslow, Neil Gaiman, Lauren Lapkus, Mark Berry, Jerry O'Connell, Ellie Reed, Kathy Bates, Mark Hamill, Teller, Brooke Baumer, Nicole J. Butler, Phil Abrams, Ciara Renée, Kikey Castillo, Rati Gupta, Robert Wuhl, Eddie Shin, Alison Martin, Maribeth Monroe, Iain Armitage, Montana Jordan, Lindsey Kraft, Kal Penn, Sean Astin, Chasty Ballesteros, Keili Lefkovitz, Andrew Daly, Joel McCrary, Judith Moreland, Michael Croner, Eric Nenninger, Kareem Abdul-Jabbar, Joe Manganiello, Jason Kravits, Angela Lin, Todd Giebenhain, Adora Soleil Bricher, Rodney J. Hobbs, Sarah Michelle Gellar

Komentáře uživatele Necrotongue k tomuto TV seriálu

Po shlédnutí první sezóny jsem ji nemohl ohodnotit jinak než pěti hvězdičkami. Téma bylo extrémně prosté a snad právě proto dokonalé. Penny, jejíž hlavní devízou skutečně není vysoká inteligence, bydlí na stejném patře jako její největší obdivovatel a součást čtyřčlenné skupiny společensky invalidních vědců. Nic velkého, ale tvůrci dokázali z malé jiskřičky rozdmýchat pořádný plamen, každá epizoda mě dokázala brutálně rozesmát a přinést spoustu hlášek. Skvěle jsem se bavil a těším se na další série.(26.12.2017)

V první epizodě první sezóny se poprvé střetly dva totálně odlišné světy a já jsem se od prvního momentu skvěle bavil. Pilot mě seznámil se všemi pěti hlavními postavami, a přestože jsem všem termínům přesně nerozuměl, jelikož jsem se svou inteligencí někde mezi Penny a Howardem, parádně jsem si hláškami nacpaný díl užil.(18.12.2017)

Těžko vybírat, která scéna druhé epizody byla nejlepší. Asi by to bylo i zbytečné, protože jako celek funguje díl výborně. Mě osobně naprosto dostala montáž nábytku, protože to je opravdu záležitost obšlehnutá z běžného života, už jsem podobnou situaci párkrát zažil, i když nešlo o sofistikovaný systém chlazení elektroniky, ale třeba jen zavěšení skříněk kuchyňské linky na zeď, která plně nevyhovovala požadavkům.(18.12.2017)

Epizoda mě opět bavila velice velmi, Sheldonovy komentáře Leonardova snažení byly k nezaplacení a vědecké vypitvání romantiky v podání Leonarda a dokonalé Leslie Winkle bylo skvělé. "Rande" s Penny už tak dokonalé nebylo, ale hodnocení proto snižovat nebudu, protože krátce předtím nešel internet:-)(19.12.2017)

Čtvrtá epizoda mě málem připravila o bránici, když má Sheldon dostatek volného času, je to jasný důvod ke znepokojení. Jeho nápady byly skvělé, ale jeho matka byla ještě lepší ("Ty nelovíš, že?") a její historky z Sheldonova dětství neměly chybu, takže jsem se opět fantasticky bavil.(19.12.2017)

Stal jsem se jednoznačně fanouškem Leslie Winkle, její čistě vědecký přístup k sexu a ke vztahům by dokázal zničit iluze asi každému. Leonardova neočekávaná schopnost hry na cello byla sama o sobě dost dobrá, ale jeho vysvětlení, jak k ní dospěl bylo dokonalé.(21.12.2017)

"Pánové, k šicím strojům!" Bavil jsem se skvěle, halloweenská parta ve složení: Thor, Frodo, Robin Hood/ Peter Pan a Dopplerův jev byla dokonalá a jejich socializace na večírku, to byla kapitola sama o sobě. Z mého pohledu vyznělo druhé setkání Leonarda s Kurtem tentokrát pro prvně jmenovaného, protože na rozdíl od první epizody nepřišel o kalhoty.(21.12.2017)

"Podívej, Sheldone, pršíš!" Další epizoda, která mě dostala. Není dobré podceňovat ženy, pokud jde o videohry. Znám jednu, která by dokázala zahanbit nejednoho gamera a mě absolutně odvařila, když jsem ji na vlastní oči viděl zahrát až do konce Dino Crisis v japonštině. Nadlidský výkon! Zapomenutý Raj mi málem potrhal bránici.(21.12.2017)

Rajeshův problém se pod tlakem rodičů stupňuje a já jsem se tradičně výborně bavil. "Jak bych mohl být gynekologem? Sotva se dokážu podívat ženě do očí!" Kobylka s ním dokázala udělat věci neslýchané, ale na druhou stranu odbourala těch zábran až příliš mnoho.(21.12.2017)

Epizoda začala vcelku nevinně použitím skutečně dálkového ovládání, aby se následně zvrhla ve vědeckou verzi zápasů v bahně. Jeden z nejlepších momentů přinesl Leonardův nápad konzultovat s Penny oblečení vhodné na konferenci a následná nemilosrdná čistka.(21.12.2017)

Desátá epizoda jasně dokázala, proč má být lež jednoduchá, ale pro mě zůstala jedním z nejzábavnějších momentů scéna, ve které svádí Sheldon krutý vnitřní boj, před záchranou kuřete. Opět jsem se skvěle bavil, což už se v případě tohoto seriálu stává běžným jevem.(24.12.2017)

Kód "Světlezelený" a vynikající epizoda se "Soft Kitty". Tvůrcům se podařilo parádně rozvinout téma rýmičky, místo klasické tyfové Mary použili chřipkovovou Penny a už se jelo z kopce. Sheldon byl dokonalý, reakce všech ostatních příliš nezaostávaly, takže jsem si díl užil.(24.12.2017)

Dvanáctá epizoda mě stejně jako předchozí díly v žádném případě nezklamala. Sheldon se ocitl v krizové situaci v důsledku severokorejské invaze, stačilo mi pár poznámek, které utrousila Penny, abych se chechtal, jako bych byl za to placený. Sheldonovo následné hledání nového uplatnění na vědeckém poli bylo skvělé, takže jsem se už tradičně bavil.(24.12.2017)

Prakticky celá třináctá epizoda se zabývá nesmiřitelným, krutým a vysoce akčním soubojem mezi týmy AA a PMS lačnícími po vítězství ve fyzikálním kvízu. Tvůrcům se opět podařilo přijít s dílem, který nabízel stále další a další příležitosti k tomu, abych se skvěle bavil.(24.12.2017)

"Snipe!", "Snipe!". Pyrrhovo vítězství v aukci a Pennyina reakce doženou Leonarda k přehodnocení životních hodnot (alespoň na čas). Nejlepším momentem byla podle mě Leonardova výhrůžka ve chvíli, kdy mu ostatní brání v odchodu vlastními těly.(25.12.2017)

Výborná epizoda plná hlášek s dokonalým Rajeshem, který díky experimentálním lékům ztrácí svůj ostych před ženami, jen musí bojovat s vedlejšími účinky. Boj o Sheldonovu sestru byl skvělý a Sheldonovo řešení mě dostalo: "Sněz tenhle sýr bez toho, aby sis upšouknul a můžeš se vyspat s mou sestrou."(25.12.2017)

Šestnáctá epizoda se okamžitě zařadila mezi mé nejoblíbenější. Pennyino vydírání Sheldona bylo skvělé, ukázalo se, že je Howard při správné motivaci schopen čehokoliv a jeden může pouze litovat, že se v prodejnách, ve kterých o dobře informovaného prodavače nezavadí, nevyskytne občas nějaký ten Sheldon.(26.12.2017)

Závěrečná epizoda první řady přišla s nečekaným vývojem ve vztahu mezi Leonardem a Penny, přestože si Leonard, jak je jeho zvykem, opět celou dobu sám házel klacky pod nohy. I tak mě více zaujalo vedlejší téma tohoto dílu- Sheldonův boj o kuře na mandarinkách.(26.12.2017)

Druhá sezóna seriálu mi nepřinesla jediné zklamání, jednotlivé postavy dostaly hloubku a nebylo epizody, u které bych se nebavil. Nepříjemně mě překvapilo pouze okamžité zmizení Dr. Stephanie, aniž by se o ní později někdo zmínil, ale rychle jsem tvůrcům odpustil a za odměnu mě seznámili s Leonardovou matkou. Jinak jsem byl po všech stránkách spokojen, po celou dobu jsem se skvěle bavil a nuda nepřichází v úvahu.(31.12.2017)

První epizoda druhé řady úspěšně navázala přesně v místě, kde skončila první sezóna. Vše se sice točí kolem Leonardova začínajícího vztahu s Penny, ale mě nejvíc bavil Sheldonův vnitřní boj o udržení tajemství a všechny situace, které z toho vyplynuly. "Vypil jsem mléko, které chutnalo divně."(27.12.2017)

Leslie Winkle je zpět, aby se stala útěchou pro truchlícího Leonarda a osinou v ... pro Sheldona. Znovu jsem se skvěle bavil při Super Mariovi, při Rajeshových zážitcích z Comic Conu: "A řekl mi, že se jmenuje Kimberly!" i při Leslieiných odpozorovaných interakcích.(27.12.2017)

Třetí epizoda druhé série patří mezi mé nejoblíbenější díly, protože tady pouze přežívám, ale ve World of Warcraft skutečně žiju. Ano, s Penny se asi tentokrát dokázal ztotožnit každý, kdo někdy propadl třeba jen na krátkou dobu závislosti na hrách, v mém případě to byl můj první PS 1 a pětidenní herní maraton, ze kterého mě vzpamatoval až absolutní nedostatek nádobí a sílící pach rozkladu, jež se šířil z vrchovatého dřezu.(27.12.2017)

Čtvrtá epizoda patřila jasně Rajeshovi, který se během krátké chvíle stane z nesmělého vědeckého pracovníka nesnesitelným, sebestředným, Sarančetem nasáklým snobem. Bavil jsem se opět převelice, zvláště při setkání s Dr. Gablehauserem. "Doktore Koothrappali", "Doktore Hofstadtere", "Doktore Coopere", "Pane Wolowitzi" .(28.12.2017)

Sheldonova schopnost urazit, nebo odradit všechny lidi, od nichž potřebuje pomoc, nezná hranic. Výsledkem byla snaha přesvědčit ho o nutnosti získat řidičský průkaz a samostatně řídit. Už to samo o sobě byl nadlidský výkon, ale aby toho nebylo málo, Darth Vader fakt divně zíral. "Proč mě poveze Penny?" "Protože kámen tupí nůžky."(28.12.2017)

Šestá epizoda představila Dr. Sheldona Coopera v úplně nové roli. Ne, to nebylo přesné, Sheldon byl typický, jen jeho společnost byla velmi netradiční, ale co by člověk neudělal pro jídlo zdarma, že? Pennyina reakce na celou situaci byla dokonalá a Leonardova věta mě odvařila: "Hlediště jsme vybudovali zde!".(28.12.2017)

V sedmé epizodě fungují v podstatě nezávisle na sobě dvě dějové linie. První rozehrává zprvu nenápadnou, postupně však stále intenzivnější bitvu mezi Sheldonem a Penny, obě strany sáhnou po silných kalibrech a málem dojde i na Junior Rodeo. Druhá sleduje Howardovu a Rajovu snahu získat za využití vědy a techniky (včetně vojenské) adresu budoucí paní Wolowitz. Byl to velice povedený díl, smál jsem se od začátku až do konce. "Počkej moment. Chceš mi říct, že jsem teď v dojezdové vzdálenosti od domu plného možných budoucích supermodelek?"(29.12.2017)

Díky této epizodě jsem pochopil, že musí dojít k nehodě Mars Roveru, aby si Leonard našel partnerku. Jistě pomohlo i to, že byl tou lepší z obou možností. Howardovy vzkazy na záznamníku byly naprosto dokonalé. "It´s Howard." Debata mezi Sheldonem a Rajeshem měla taky pořádné grády. "Na to mám jen dvě slova: Khanův hněv!"(29.12.2017)

Epizoda, v níž vystupuje Sheldon jako supervisor Leonardova nového vztahu. prostě nemůže být špatná. Sheldonovy rozhovory s Penny byly skvěle neperspektivní ("Nové téma. Ve které fázi menstruačního cyklu teď jsi?") a ani Leonard není na Stephanii tak zoufale závislý jako on.(29.12.2017)

Leonard si jako jediný nevšiml, že má novou spolubydlící a kdykoli se s tím pokusí něco udělat, stane se obětí promyšlené manipulace, proti které by se jistě bránil, ale je takový slaboučký... Sheldon poprvé narazil na člověka, který ho dokázal zvládnout. "Kde je můj Bat signál?"(29.12.2017)

Původně jsem chtěl jedenácté epizodě jednu hvězdičku ubrat za naprosto nevysvětlitelné zmizení Dr. Stephanie, ale neměl jsem šanci. Díl byl nabušený hláškami a vzájemné předávání dárků bylo přímo dokonalé. "Na co všichni zíráte? Ještě jste neviděli pokrytce?" "Zlato, zlato, teď mluví Dave." "Já vlastním DNA Leonarda Nimoye?!"(29.12.2017)

A zase epizoda složená ze dvou samostatných dějových linií a zase se povedla. Sheldon se nechá vyprovokovat k nelicencovanému souboji robotů (woboto a woboto, jak by řekl Barry Kripke), zatímco Howard prodělává emocionální zhroucení po konfrontaci s Penny. "Proklouzla mi. To jsem ji měla složit?" "Howarde, bylo mi řečeno, že máš city."(29.12.2017)

Sheldon se snaží přijít na kloub přátelství, už to je zárukou kvalitní zábavy, jeho dotazníky a algoritmus dohnaly vše jako obvykle ad absurdum. Příchod Barryho Kripkeho do skupiny a následný výběr nejméně přínosného člena byly naprosto brutální. "No, není to tak úplně plán, ale asi omdlím."(30.12.2017)

I čtrnáctá epizoda se řadí mezi ty povedené. V hlavních rolích jsou tentokrát Pennyina platební neschopnost, Sheldonova ochota nezištně pomoci a plechovka chráněná hady. Líbila se mi Leonardova snaha pomoct Penny, která ho po selhání v oblasti snížení výdajů přivede na hrdinnou výpravu. "Jaký byl plán?" "Na půl roku servírka a pak se stát filmovou hvězdou." "Aha a měla jsi nějaký plán B?" "Stát se televizní hvězdou."(30.12.2017)

Nemohu epizodu popsat jinak, než jako brutálně dobrou. Leonardova matka byla zatím jedinou postavou, které se podařilo upozadit Sheldona a už teď bych si přál, aby se v seriálu objevovala častěji. "Tvůj strýček Floyd zemřel." "Proboha, co se stalo?" "Jeho srdce přestalo bít."(30.12.2017)

Když si uvědomím, že byla šestnáctá epizoda příběhem gaučového sedáku, nemohu, než ohodnotit plným počtem hvězdiček. Pár Sheldonových obsesí se opět dostalo na světlo, ale nejpřekvapivějšího progresu dosáhl jednoznačně Howard. "To mu volá jeho pravá ruka?"(30.12.2017)

Sheldonova posedlost vlaky stojí za jedenáctihodinovou cestou na konferenci do San Franciska. Rajesh s Howardem si naštěstí dokáží zkrátit cestu lovem na Terminátora, zatímco se Sheldon, Leonard a Penny zabývají řešením hlavolamů. Stále se u seriálu skvěle bavím, takže opět hodnotím nenápaditými pěti hvězdičkami. "Podívej, teď už je nudný v mezinárodním měřítku!" "Při vší úctě, Dr. Coopere, jste na cracku?"(30.12.2017)

Penny žádá Sheldona o pomoc, přestože si nejasně uvědomuje, že se dostává do podobné situace, jako by uzavřela smlouvu s ďáblem nebo dohodu s upírem. Skvělá zábava, Sheldonovy písně ke zvýšení produktivity práce a motivační promluvy k zaměstnancům neměly chybu. "Všechno je lepší s Bluetooth!" "Hej! Méně řečí, více práce!"(31.12.2017)

S příchodem nové sousedky se mění sféry vlivu a Penny ztrácí kontrolu nad situací. Tento díl byl velmi poučný a velmi pěkně přiblížil situace, ve kterých je mužské tělo ovládáno mozkem, ale i ty, kdy je ovládáno odjinud a ukázal, jak toho využít. "Je to past!" Jsou pryč, Penny, neslyší tě."(31.12.2017)

Dvacátá epizoda byla dějově lehce slabší, ale Pennyin příchod do obchodu s komiksy byl naprosto skvělý. Na druhou stranu mě příliš nebral lov beze zbraní s Howardem Wolowitzem, který alespoň v závěru vylepšil Rajesh. "Všichni na mě zírají!" "Žádný strach, bojí se tě víc, než ty jich." "Mrkni dvakrát, jestli jsi tady proti své vůli."(31.12.2017)

Jak rozveselit kamaráda, který právě dostal kopačky? Vezměte ho do Las Vegas! Sheldonovo štěstí nezná mezí, Leonard mu přiveze tričko a navíc má byt jen pro sebe. Howard ve Vegas pozná, co je skutečné přátelství a Penny se dostane ke spoustě nových poznatků. Zábavný díl. "Bože, už teď mi chybí!" "Dobře, už spím, jdi pryč!"(31.12.2017)

Howardovo štěstí a zoufalství není mimořádně ovlivňováno ženami v různých stádiích nedostupnosti, ale funkčností toalety na Mezinárodní vesmírné stanici. Leonard poradí velmi zákeřně Stuartovi, ale ve výsledku se ukáže, že se vyskytl zcela nečekaný problém. "Cítíte to? To je vůně čerstvých komiksů." "Ať už to znamená cokoli, moje máma říká, že když podvádíme kvůli osobnímu zisku, Ježíš pláče."(31.12.2017)

Před Sheldonem se nečekaně zjeví nová, vzrušující výzva, která náhle zasáhne i do životů ostatních. Howard se od počátku dostává do opozičního postavení, ale věří, že dokáže i v nehostinných podmínkách sestrojit kuši. Závěr druhé řady mě potěšil a pobavil. "Proč mi pořád všichni říkají, kolik je hodin?" "Máme hodně malé sny, co?" "Sakra. Došel nám led." "Není čas na kuši, najdi mi rampouch."(31.12.2017)

I po shlédnutí třetí sezóny musím konstatovat, že je zatím seriál téměř bez chyby, baví mě velice velmi a zásobuje mě neustálým přívalem kvalitních hlášek. Tvůrci se stále drží osvědčeného modelu, který stále bezvadně funguje, i když je jasně patrné, že Penny prochází postupným zajímavým vývojem- cituje Star Wars a vadí jí hloupí muži. To nebývalo! Každopádně platí, že i třetí řada byla skvělá a já jsem si ji užil.(10.1.2018)

Úvod první epizody třetí sezóny připomínal invazi Islámského státu, ale děj se velmi rychle dostal do starých, dobrých kolejí, Sheldon si stále pomýšlí na Nobelovu cenu, Leonard na Penny, Howard na kteroukoli a Rajeshe hřejí vzpomínky. Tvůrcům se start nové řady povedl, takže jsem byl naprosto spokojen.(4.1.2018)

Tentokrát jsem své hodnocení lehce snížil, dějová linie, která se týkala cvrčka Tobyho mě bavila, navíc jsem zjistil, jak je nebezpečné vstupovat do vestavěné skříně neuváženě ve třech, ale příběh Leonarda a Penny tak trochu stagnoval a příliš mě nepobavil.(4.1.2018)

S klidem jsem se mohl vrátit k pětihvězdičkové tradici, protože třetí díl se tvůrcům opět povedl. Obě dějové linie pěkně fungovaly, gotický pokus Howarda a Rajeshe mě fakt dostal, ale Sheldonovy výcvikové metody měly tentokrát jednoznačně navrch. "Voní to vážně skvěle, škoda, že je pondělí."(5.1.2018)

No vida, za čím vším může stát malé (půlroční) zaseknutí se mladého a perspektivního vědeckého pracovníka. Situaci naštěstí s empatií sobě vlastní zachraňuje Dr. Sheldon Cooper, díky čemuž může Raj i nadále nořit chrup do hovězího a žít v zemi, v níž má člověk dostatek životního prostoru. Oceňuji, že byly nejakčnější scény vhodně podbarveny skladbou "Eye of the Tiger", to byla lahůdka. "Teď je šťastný, že?" "Jo." "Věděl jsem to."(5.1.2018)

Tvůrci i tentokrát přišli se dvěma samostatnými dějovými liniemi a obě mě dokázaly dobře pobavit. V první využívá Rajesh Sheldonovu eidetickou paměť k výhře v karetním turnaji, ve druhé postaví Leonard Penny před naprosto nemožný úkol, obě linie však vyústí do nečekaného závěru. "Pořád nemůžu uvěřit, že se mnou chodí." "To nikdo."(5.1.2018)

Musel jsem jít v hodnocení o hvězdičku níž, děj byl sice v pohodě, solidně jsem se zasmál, ale zároveň jsem cítil, že šesté epizodě jaksi chybí šťáva. "Nemáš přístup k ženám, které ti to udělají za peníze?" "To je můj kluk. Je opravdu chytrý."(5.1.2018)

U sedmé epizody jsem se bavil rozhodně víc, než u předchozího dílu, přestože se vše točilo jen kolem vztahů. Sheldonovy hororové zážitky z dětství daly všemu nový rozměr, takže jsem se dost zasmál, zvlášť scéna s robotem ze Stuartova obchodu byla skvělá. "Leonarde, když se sem ta žena před třemi roky přistěhovala, říkal jsem ti, ať s ní nemluvíš a teď se podívej, jdeme pozdě do kina!" "Cože? Kdo ti říkal takové věci?" "Proč jsi jí to říkal?"(5.1.2018)

Seriál ostře přitvrdil, epizoda byla doslova prosáklá drogami a v rauši se tak ocitla nejen vědecká expedice, která vyrazila sledovat meteorický roj, ale i Penny, jež se zraní, protože si včas nezakoupila kachny s deštníčky. Sheldon se zcela nečekaně ocitá v roli hrdiny v zářivé zbroji, a jak každý ví, hrdina se vždy podívá. "Á, menopauza, přírodní antikoncepce!"(6.1.2018)

Velice vydařená epizoda, v níž mě bavily i Howardovy problémy se vztahem nebo spíše se sebou samým. Barry Kripke opět udeřil a jen okamžitá morální podpora, které se Sheldonovi dostane od Leonarda a Raje, udrží Dr. Coopera ve hře. "Jsem tady, že ano? Ty mě vidíš!" "No, já se vracím do Indie, jaký je tvůj plán?"(5.1.2018)

Luxusní epizoda, v níž se Howard až příliš vychloubá svou novou přítelkyní a odhaluje dosud netušený rys své složité povahy. Nejbizarnější záležitostí desátého dílu byl ale moment, kdy Penny požádala Sheldona, aby ji "trochu naučil fyziku", od té chvíle jsem se nezřízeně bavil a Pennyina závěrečná řeč byla třešničkou na dortu. "Možná pro tebe po tom všem svitla naděje." "Máma měla pravdu, peklo existuje."(6.1.2018)

Přestože druhé setkání s Dr. Beverly Hofstadter nebylo tak skvělé jako to první, neodhodlal jsem se k odebrání hvězdičky, na to jsem se až příliš dobře bavil, navíc jsem si všiml, že mám se Sheldonem kupodivu podobné názory na Vánoce. "Jajks!" "Leonarde, řekní jí, že mám přítelkyni!" "Nevím, o čem to mluvíš."(6.1.2018)

Ve dvanácté epizodě došlo k naprosto neuvěřitelnému vývoji, z dvojitého rande, jehož se účastnil i Howard, se jako největší tragéd vrací Leonard a Sheldon pomůže Rajeshovi sbalit holku. Teď už se dá věřit úplně všemu, třeba věštcům. "Namaste, běloši!" "Už sis vybral s kým budeš kopulovat?" "Hulk smutný!"(6.1.2018)

Bylo zajímavé sledovat, jak se v případě ohrožení v Sheldonovi probouzí stádní instinkt. Mimochodem, být okraden podobným způsobem musí být příšerné, protože mám své konzole a hry převelice rád. Hned tak se mě něco nedotkne, ale tohle by bolelo velice velmi.(6.1.2018)

Čtrnáctá epizoda patřila Sheldonovi. Jeho metody, jak prorazit vlastní mentální blok, byly skvělé, vše ostatní bylo těžce upozaděno, i když kreace, které předvedli na kolečkových bruslích Howard s Rajem, mě dokázaly zaujmout. "Neviděl jsem ho takhle zaseknutého od té doby, co se snažil pochopit třetí díl Matrixu." / "Leonard nechrápe." "Já jsem nemluvil na Leonarda." / "Nedoporučuji lososa, viděl jsem ho v kuchyni."(6.1.2018)

Blíží se Valentýn a Leonard má pro Penny velké překvapení, které paradoxně nejvíce překvapí Sheldona a není to pro něj překvapení příjemné. Další epizoda, jež se tvůrcům velice povedla, takže jsem se po celou dobu skvěle bavil. "Můj kluk, alergický na laktózu, se chystá tohle všechno sníst, pak mu vlezu na záda a poletíme na měsíc?" / "Letadlo odlétá v 9 hodin, myslíš, že ti do té doby bude líp?" "Jo, protože budu mrtvá."(7.1.2018)

Šestnáctá epizoda přinesla mnoho zajímavého. Rajesh dal nový rozměr pojmu walkman, Sheldon byl po zásluze potrestán za dobrý skutek a ve Stuartově obchodě proběhla autogramiáda Stana Leeho. "Je mi líto, že to musím říct, ale ty pohyby jsem ho naučil já." / "Nevěřím bankám. Věřím, že až povstanou roboti, bankomaty povedou útok."(7.1.2018)

Ani bitva na Pelennorských polích nebyla tak nesmiřitelná, jak tomu bylo v případě boje mezi inženýrem a třemi vědeckými pracovníky. Situace se vyhrotila ve chvíli, kdy došlo na podpásové údery. "Héééj! Čtyři minuty! Nový rekord!"(8.1.2018)

Osmnáctá epizoda postavila Sheldona před velké dilema: pokud přijme ocenění, musí vystoupit s projevem. Sheldon má naštěstí přátele, kteří mu podají pomocnou ruku nebo sklenici. "Kde je sedmdesát dětí, když je potřebujeme?" / "A teď něco pro astronomy v publiku, připravte se pohlédnout na odvrácenou stranu Měsíce."(8.1.2018)

Devatenáctá epizoda sice příliš zabředla do vztahových problémů, ale tvůrci je dokázali výborně zhodnotit na bowlingu i při debatě nad komiksy, takže jsem nakonec necítil potřebu snížit hodnocení. Navíc mě hodně pobavil úvod dílu, v němž proběhla geniálně trapná konverzace: "Miluji tě." "Děkuji." "Není zač."(10.1.2018)

Tak tohle jsem si užil. Sledovat Sheldona při jeho opatrném manévrování mezi expartnery bylo skvělé. Nejvíc mě ale dostala závěrečná pasáž s dělením péče v rozvrácené rodině. Jen mě mrzí, že jsem se nedozvěděl, proč zrovna Goofy. "Sakra, zrušili mi Visu." "Jé, nová Master Card!" / "Možná bys měl ustoupit, sedím tu na třinácti koních!"(10.1.2018)

Jednadvacátá epizoda se okamžitě zařadila k mým nejoblíbenějším. Postava Dr. Elizabeth Plimpton pěkně nakopla děj, zněla hláška za hláškou, plnily se tajné sny a dokonce se jí podařilo vyděsit i Howarda Wolowitze, a to už je výkon. Výborně jsem se bavil a smál jsem se téměř nepřetržitě. "Přísahám Bohu, že jsem chytrý." / "S vámi věda skutečně ožívá." / "To je absurdní! Řekni jí to, Leonarde!" "Nooo..."(10.1.2018)

Tvůrci opět skvěle zamakali a vytvořili téměř prequel k celému seriálu, a že se jim povedl. Musím ocenit účesy celé sestavy a také to, že je Sheldon za všech okolností jedinou konstantou. Nadchlo mě, že jsem mohl být u podepisování slavné "Dohody spolubydlících" i u poslední jízdy výtahu. Výborná epizoda. "Můžu dnes spát u tebe na gauči?" "No, můžeš to zkusit, ale lidi, co bydlí naproti, jsou hrozně hluční." / "Zrazen svým vlastním spam filtrem!" / "Hmmm, stále se necítím pohodlně. Ovšem! Je tady příliš mnoho lidí!" / "Nechtěj, abych otočil tuhle vlajku! Protože víš, že to udělám!"(10.1.2018)

Závěrečná epizoda druhé řady byla opět hlavně o vztazích, ale tentokrát jich tvůrci nevyužili k bezbřehé zábavě, spíš se lehce opakovali. Na druhou stranu je fakt, že mě bavil pokus o destrukci Měsíce a všechno kolem špinavé ponožky, jen jsem od posledního dílu série čekal větší odvaz. "Dobře, jedna otázka. Jak si můžeš být jistý, že nevybuchne?" "Laser?" "Měsíc." / "Budeme mít sex!" "Proč? Dobře!" / "Ta se nevrátí."(10.1.2018)

I čtvrtá sezóna se tvůrcům podařila, přestože se některé epizody věnovaly hlavně vztahovým problémům a opustily velmi dobře fungující koncept nerdů s jejich komiksy, uniformami a představami. I přes pět hvězdiček vnímám tuto řadu jako zatím nejslabší, ale i tak jsem se většinou skvěle bavil a našly se i díly, které se dokázaly vyšplhat v mém žebříčku na nejvyšší pozice.(14.1.2018)

Po lehce nepřesvědčivé závěrečné epizodě předchozí série otevřel čtvrtou sezónu luxusní díl, který tvůrci napumpovali hláškami a nechali Howarda, aby si pohrával s nebezpečnou myšlenkou. Další skvělou pasáží bylo rande Sheldona a Amy s detailním rozborem Pennyina sexuálního života. "Robotická ruka se ti zasekla na čem?!" / "Tvoje kontrolka motoru svítí." / "Tvoje vlasy vypadají krásně." "Jsi homosexuál?" / "Penny, myslíš, že jsi coura?" / "Ještě není tak pozdě, pořád se můžeš jít podívat po čísle 32."(10.1.2018)

Tvůrci se v druhé epizodě vyhnuli vztahovým tématům, pokud nepočítám Pennyiny večeře "na sekeru", místo toho se plně soustředili na Sheldonovu snahu o nesmrtelnost a znovu mě velice pobavili, ať už šlo o příhodu s apendixem nebo o úvahu, co se dá pořídit za 1400 dolarů. "To, co tady dělám, je, že se snažím určit, kdy umřu." "Na tom výzkumu dělá hodně lidí." / "Málem jsem umřel!" "A já jsem v klidu a bezpečí v posteli. Kdo je teď blázen?"(11.1.2018)

Děj třetí epizody se točí celý kolem Sheldonova vztahu s Amy, ale ani náhodou nesklouzl do nějaké otravné roviny. Tvůrcům se podařilo do rozhovorů dvojice Shamy dostat ještě více vědeckého žargonu, než jaké se vyskytuje v běžných dílech a stálo to za to. Příjezd Sheldonovy matky byl už jen třešničkou na dortu. "To se mi nelíbí. Už to nedělej." / "Vážně?! Tiše?!" / "Ale ne! John a Yoko." / "Když jsi do telefonu říkal, že se rozešel s dívkou, myslel jsi skutečnou dívku? Ne něco, co jste vytvořili v laboratoři?" / "Tvá matka si myslí, že kvůli mně možná ztrácíš rozum. Jako neurobioložka jsem byla zvědavá."(12.1.2018)

Howard mě dostal fantastickou přípravou na čtyři minuty vášně, nejvíc mě však bavil tvrdý souboj Texas vs. Indie, oba zúčastnění použili těžké kalibry, ale u mě vyhrál Rajesh, jeho stůl velikosti menšího letiště neměl chybu. Navíc byl zmíněn i World of Warcraft, což je realita, v níž trávím stále více času. "Zmocni se mě, Howarde, mé lůno po tobě touží." / "Nemohla bys být někde jinde?" "Ne, abych slyšela vás dva."(12.1.2018)

Tvůrci znovu vypustili do světa jednu z čistě vztahových epizod a opět se jim povedla. Leonarda okolnosti donutí k zoufalému kroku a já jsem se výborně bavil, stejně tak mě bavil i Sheldonův obří problém, který vznikl z pouhého nepochopení. Řešení každopádně nemělo chybu. "Dvě slova- hluchá holka." / "Proč se s ní nerozejdeš?" "To nemůžu, pak bych byl sám, stejně jako ty."(12.1.2018)

Šestá epizoda vynesla na světlo Leonardovo malé tajemství a k mému překvapení se tentokrát neprořekl Sheldon. Malá hra na pravdu, která následovala, neměla chybu, pro každého se našlo nějaké to nemilé překvapení. "Styď se, Leonarde, styď se! A když pomyslím, že jsem na tebe chtěl vyplýtvat poslední dobrý krém na hemoroidy..." / "Ty jsi mi dával moly do jídla?!" "Pro vědu."(12.1.2018)

Žádný nerd, který se přátelí s partičkou nerdů, se nemůže divit, jak dopadne jeho bezpečnostní prověrka. Už zase jsem se dobře bavil, i když je mi jasné, že jsem trapně předvídatelný, ale co nadělám. "Moment, já nechci mluvit s FBI!" "Proč ne?" "Jsem hnědý a legračně mluvím."(12.1.2018)

Osmá epizoda se tvůrcům velice povedla, Sheldon vybrousil své připomínky k dokonalosti, Howard jako správný konstruktér nemusel odbíhat na záchod a celá akce kolem promítání byla skvělá. Pozadu nezůstala ani dámská jízda, která byla díky Amy opravdovým zážitkem. "Jsi si jistá, že s námi nechceš jít na ty Dobyvatele?" "Ne, v tom filmu se rozkládají obličeje. Příliš mi to připomíná, jak jsem upustila ampulku s masožravými bakteriemi do laboratoře s makaky."(12.1.2018)

Přestože se tvůrci věnovali převážně vztahům, našli si čas i na Rajeshovu práci, což nás překvapivě vrátilo malým obloučkem zpět ke vztahům. Epizoda byla sice o něco málo slabší, než na jaké jsem zvyklý, ale Sheldonovy reakce na neustálý vývoj a obsazení Keitha Carradinea udržely plný počet hvězdiček. "To bylo divné." / "Asi se musíš divit, co to všechno mělo znamenat?" "Co, ten polibek a tak? Ne, ženy mi tohle dělají pořád."(13.1.2018)

Děj desáté epizody se z větší části točí kolem Amy Farrah Fowler a mě bavilo sledovat vědecký rozbor jejích pocitů, protože ona i Sheldon jsou sice skvělí ve svých oborech, ale běžný život jim klade do cesty větší množství nástrah, než komukoli jinému. "Vždycky, když povečeřím s jeho matkou, dostanu druhý den šperk." / "Hůů." / "Kde jsi najednou sebral odvahu?" "To je jednoduché, ten pavouk ti leze po ruce."(13.1.2018)

Nebylo možné neudělit jedenácté epizodě plný počet hvězdiček, protože Zack nemůže zklamat a Silvestr s Ligou spravedlnosti byl prostě velkolepý. Jasně se zde ukázalo, že mezi nejlepší díly patří ty, které se více věnují nerdům, zatímco "vztahové" epizody za nimi přece jen zaostávají. "Co jsem, sakra, udělal já?" "Smál ses." / "Nemůžete mě přece nahradit Zackem." "Proč ne? Penny to udělala." / "Nemluvím s tebou." "Tak s kým to teda mluvíš?!"(13.1.2018)

Leonard při realizaci svého nápadu narazí pouze na jedinou překážku- Sheldona. Pokud by byl Leonardův projekt Titanikem, fungoval by Sheldon jako hlukem lodních šroubů naváděný ledovec. Tvůrcům se i tentokrát podařilo využít osvědčené postupy a dvanáctá epizoda tak nemohla zklamat. "Máš padáka." "Opravdu? Proč?"(13.1.2018)

Tak se nám kolektiv zase po čase vydal mimo město, a přestože se necestovalo vlakem, našel si Sheldon na této cestě mnoho pozitivního. Navzdory svým komentářům k předchozím epizodám musím přiznat, že mě bavily i vztahové záležitosti a výměna pokojů byla skvělá. "Jsem tvá nejlepší kámoška?" "Copak nečteš můj blok?" "Nevykládej si to špatně, nečetla jsem ani ten Leonardův, a to jsem s ním spala." / "Pamatujte lidi, jsme jen tak silní jako náš nejslabší měchýř." / No, k němu do postele nevlezu." "Jo, je to jako vlézt do Drákulovy rakve."(13.1.2018)

Tentokrát jsem už musel hodnocení o hvězdičku snížit. Přestože jsem se dobře bavil, byla čtrnáctá epizoda přece jen o poznání slabší a Rajovy podivné představy mě příliš nenadchly. Nejlepším momentem tohoto dílu pro mě byla úvodní scéna z vyučování. "Zvedněte ruce ti z vás, kteří jste obeznámeni s konceptem topologických izolantů." "Nezesměšňujte se."(13.1.2018)

Ano, ani věda se neobejde bez značného přísunu peněz a tvůrci se v této epizodě rozhodli ukázat, odkud se tyto finance berou. Večírek se sponzory mě velice bavil, stejně tak jsem ocenil i neočekávané množství Sheldonových komplimentů a Leonardův vnitřní boj. "Jak se dnes máte?" "To záleží na tom, jak dlouho mě plánujete osahávat na rameni." / "Chápu, takže jste vesmírný instalatér." / "Hej! Kdo vám dovolil jíst tu krevetu?" "Vidíte? Je to sranda." / "Dobré ráno, couro."(14.1.2018)

Šestnáctá epizoda se zase věnovala spíše vztahům, ale příliš mě nenadchla, chyběla mi tady pořádná porce nefalšovaného nerdství. Situaci tentokrát zachraňovala Amy Farrah Fowler, pevně doufám, že se mě nikdo nikdy nerozhodne takto odhodlaně podpořit. "Zníš trochu jako opilá opice." / "Penny, byla jsi zklamána Leonardem jako milencem, mohla bys, prosím, říct mé sestře proč?" / "Tak jak se držíš?" "V pohodě." "Co si to nalháváš? Je dech beroucí." / "Cítím čínu." "Ve skutečnosti je to thajské jídlo, horšíš se."(14.1.2018)

Sedmnáctý díl na mě působil podobně jako předchozí epizoda, sice jsem se bavil, ale neužil jsem si to tak, jak jsem doufal. Nikdo se nepokoušel laserem zničit Měsíc, nikdo se nesnažil naučit tekutinu tančit, a to mi už začíná hodně chybět, řešil se jen problém, kde bude večeřet Sheldon- to je trochu slabé téma pro celý díl. "Tak vlezlá." / "Kdybys mi dovolila přinést chloroform, mohly jsme si odpustit všechno tohle hloupé tlachání." / "To je jako Beetlejuice, řekli jsme mockrát jeho jméno."(14.1.2018)

Na rozdíl od předchozích dvou epizod jsem se skvěle bavil, fungovaly na mě obě dějové linie, smál jsem se u kolektivní pasti na Sheldonovu mysl i u Leonardovy postupné změny osobnosti. "Všiml sis někdy, že když opravdu usilovně přemýšlí, je to cítit jako slanina?" / ""Koukejte, mám čočky!" / "Takže už ti nevadí, že to spolu denně dělají?" "Vždyť s ním nechodím, může si spát s kým chce." "No, já mluvil s Rajem." / "To by stačilo, seženu si uran." / "Srdcová dvojka." "Nenávidím tě."(14.1.2018)

Devatenáctá epizoda u mě patří k naprosté špičce, vztahy se sice vyskytují, ale děj kolem nich je vtipný, hlavní částí tohoto dílu je každopádně vykradený účet na World of Warcraft, a to je mi velmi blízké téma. Penny hraje v týmu tradičně roli ranaře, což dává ostatním možnost, aby hráli roli myslitelů. "Ty jsi zavolal policii, protože se ti někdo naboural do účtu na World of Warcraft?" / "Jednou jsem vzala na pláž Howarda, skoro se vznítil jako upír." / "Je to její superschopnost. Tohle a vrtění tukem na ruce." / "Žádná jiná zbraň nezaseje více strachu do srdce protivníka než klingonský bat´leth." / "Tak to mám dobré zprávy. Dnes se konečně nějaká žena dotkne tvého intimního místečka."(14.1.2018)

Tvůrci se ve dvacáté epizodě opět vrátili ke vztahům, děj mi připadal méně zajímavý a původně jsem chtěl ubrat hvězdičku, ale situaci zachránili Sheldon s Amy a jejich experimentální výzkum v oblasti drbů. "Zasvětil jste svou celoživotní práci výuce obyčejných lidí složitým vědeckým tématům." "Ano, částečně." "Zvážil jste někdy, že byste se pokusil dělat něco užitečného?" / "Ty jsi ale liška Amy Farrah Fowler!" / "Doufám, že máš hlad." "Zajímavé. U nás přátelský postoj, krutý výsměch v Súdánu."(14.1.2018)

Přestože se mě tvůrci snažili přesvědčit, že půjde o další vztahovou epizodu, patřil jedenadvacátý díl celý Sheldonovi, který musel řešit nejen Leonardův právně podložený odpor proti Dohodě spolubydlících, ale naprosto nečekaně byl vystaven i nástrahám společenského života. "Bez urážky, ale sex s tebou ve sprše je teď až druhá nejlepší věc, kterou jsem dnes zažil." / "To je řecké jídlo? Leonarde, ty přece nesnášíš řecké jídlo." "Ne tolik jako ty." / "Zachránil jsem život jeptišce, tak za co jsem trestán?"(14.1.2018)

Pátou hvězdičku dvaadvacáté epizodě nedokázal zachránit ani Sheldon a jeho šachy pro tři. Hlavním tématem byl vztah mezi Leonardem a Priyou, který ve mně vyvolává pocit, že už nemá čím přispět a že se zvolna stává slepou uličkou čtvrté řady. "Ahoj, Raji. Nepůjdeš s námi na tu večeři?" "Osamělý týpek a dva šťastné páry? To si radši nechám udělat vyšetření prostaty od malomocného, který pak odejde jen s devíti prsty." / "Uklidni se, všechno bude v pořádku." "Možná ji budeme muset zabít." / "Vždyť ani neviděla můj penis."(14.1.2018)

Třiadvacátá epizoda byla sice zase vztahová, ale tentokrát jsem se výborně bavil, protože dialogy byly krajně vtipné a Sheldonův příspěvek byl prostě nezapomenutelný. "Setkal ses už s Bernadettinými rodiči?" "Myslíš Adolfa a Evu?" / "Počkej chvilku..." "Tys zvedl svou matku? Její vlastní nohy jsou toho sotva schopny." / "Na tom nezáleží, jsem král předehry."(14.1.2018)

Tvůrcům se naštěstí podařilo důstojně zakončit čtvrtou sezónu, poslední epizoda byla vtipná, přišla i s nečekaným závěrem a Sheldonovo nadšení Rajeshovým přístupem ke stolování bylo až dojemné. "Mohly byste, vy ožralé dogy, přestat s tím příšerným cinkáním?" "A odpověď je slon!" / "Opravdu?!" "Pořád se mnou nedokážeš mluvit?!"(14.1.2018)