Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Filomena.I.
  ****

  Pod pojmem "komedie" si představuji poněkud něco jiného, proto jsem ani nepočítala se shlédnutím tohoto filmu. Zachytivše začátek zaujal mne dialog a film mě už nepustil od bedny televizní. Zajímavá zápletka s tajuplným naháčem rozehrává v malém městečku více či méně dramatické komorní zápletky a setkávání, která s přispěním Naslouchajícího ucha (či jak se jmenovala místní linka důvěry) splétá dohromady osudy dvojic a vytváří vztahy více než přátelské. Ačkoliv identita hledaného viníka - naháče - zůstává zastřena rouškou tajemství, on je příčinou znovunalezení a pročištění vztahů místních obyvatel. Mile přívětivý film s humorným nádechem (úžasní byli dva náboženští fanatici a jejich dialog s komunitní "uprchlicí") a pěkně vykreslenými charaktery postav, na dobrou noc jako stvořený!(11.1.2014)

 • Anderton
  ***

  Scherfigová natočila znova milú snímku ako v prípade Taliančiny pre začiatočníkov, ktorá sa tvári "akože" zo života, ale na to je príliš komediálna a rozoberanie hlavného problému príliš násilné. Znova tam dala zopár "celkom v pohode" milfiek a čakala, čo na to publikum. Bohužial to už nie je tak zábavné ako už spomenutý film a myslím, že zmenou prostredia a prechodom k väčším produkciám s hviezdami urobila dobre, pretože nabudúce by to už bolo asi iba recyklovanie videného.(28.8.2012)

 • !Borec!
  **

  Ona to vlastně ani komedie není a nebo naopak je to komedie v naprosto čiré formě. Totiž celý koncept je postaven na umělé zápletce, která právě sama o sobě evokuje absurdnost celého děje a zavádí nás do jisté komunity nevyrovnaných lidí, kteří vedou podivné životy. Příběh mohl být vyhrocen klidně o stupínek výš a pointa by vynikla mnohem více, takhle je to celé nedotažené a neuspořádané, není zcela jasné jaký pohled má divák zaujmout, není zde zrovna moc záchytných bodů. Na film je potřeba být maximálně naladěn, poté se možná také vysvléknete.(3.5.2010)

 • gudaulin
  ***

  Snímek, který nemá ústředního hrdinu, zalidňuje řada postaviček z provinčního města a tahle nenápadná dánská komedie se snaží mapovat komunitu, která je typická pro severský způsob uvažování, jenž dal vzniknout proslulému modelu sociálního státu blahobytu. Jako komedie pro mě Scherfigův snímek moc nefunguje a citelně mu schází silnější zápletka, přesto charakter jednotlivých postav a jejich drobné trampoty v sobě obsahují určitý půvab, pro který nechám třetí hvězdičku. Celkový dojem: 50 %.(9.8.2010)

 • dopita
  ***

  Jedné noci se po městě procházel nahatej chlap (a všichni neustále udiveně zdůrazňují, že prej bylo vidět uplně všechno!) no a celý městečko je díky tomu vzhůru nohama – každej chce vědět kdo to byl. A tak se rozbíhá úsměvná mozaika několika příběhů a lidských osudů. Film nemá jednu hlavní postavu, ale hned několik. Nutno říct, že všichni maj něco do sebe a film tím pádem netrpí ztrátou tempa ani na zajímavosti. Byly by to velice slušný čtyři hvězdičky, kdyby nebylo všeobecnýho odhalenýho závěru – a to doslova. Nějak nevim jak to chápat, teda ne že by mi nedošlo co tím chtěl básník říci, ale nepřišlo mě to adekvátní, vzhledem k předchozímu ději. Napadá mě něco jako pěst na oko, ale on by to byl spíš jen jemnej pleskanec. Zas tak velký zklamání to není. Takže jen tři hvězdičky, ale velice slušný.(3.5.2010)