Vládci bohů Odinovi trvalo dlouhou dobu, než ve své říši nastolil mír. Když probíhá korunovace jeho syna Thora, je přerušena vpádem ledových obrů, kteří se pokusí získat skříňku, s jejíž pomocí by mohli dobýt devět světů. To se jim nepodaří a za trest jsou pohřbeni zaživa. Thor prahne po odplatě a Odin krotí jeho zápal a útok odmítá. Horkokrevný nástupce trůnu neuposlechne otcův příkaz a nechá se vyprovokovat k trestné výpravě, jež znovu rozpoutá válku. Odin však nehodlá dál jeho zpupnost tolerovat. Odebere mu veškeré božské schopnosti a za trest ho svrhne mezi pozemšťany, kde má dojít nápravy. Zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Fosterová. Thorovi ale není dopřáno užívat si pozemského klidu. Nově nastalé situace se rozhodne využít jeho mladší bratr Loki, který začne připravovat zradu. Nikdy neměl lepší možnost ke zničení Thora než teď, a rozhodne se proto rozpoutat za pomoci svých věrných ničivou zkázu na Asgardu i na Zemi. (TV Nova)

Lavran

Blockbuster, který již v prvním záběru obrací pohled ze Země ke hvězdám, aby tam (zejména v duchovním smyslu) setrval až do závěru? Splněný sen! ()

viperblade

Thor mi dal přesně to, co jsem si po trailerech myslel, že přijde. Nenáročnou pohodovku, která se místy nebere vážně a přejde spíše z komiksového filmu do komedie. Scény z Asgardu byly přímo magické, hned bych tam jel na dovolenou, popíjel bych s Hopkinsem, pojedl se Stevensonem a polaškoval s Jamie. Jinak Chris Hemsworth je opravdový sympaťák, role Thora mu absolutně sedla a Natálka mě opět potěšila (vypadá to, že kvůli mateřství bude tohle na delší dobu její poslední role, tak uvidíme). Snímek jako takový nenudí, pobaví (při pár scénách jsem si vzpomněl, odkud Kenneth pochází, protože to bylo znát, samozřejmě v tom nejlepším slova smyslu) ale až při posledních deseti minutách jsem se opravdu bavil. A to je na film, který těch minut má bez mála 12krát tolik, přeci jen málo. Ale konečně mě něco parádně navnadilo na The Avengers (nenechte si ujít scénu po titulcích!) a na Thora 2 se budu těšit. 80 %. ()

castor

Ach, ty komiksy. Ty mi dávají. Ve finále o krapet menší blbost, než jsem očekával. Bohužel hlavně hodně nekonzistentní. Snímek je totiž bohužel poměrně neucelený a moc neví, kde je mu lépe. Hybridní Thor je nicméně velmi sympatický archetyp svalnatého hrdiny, který naštěstí mile a obratně dávkuje nekřečovitý humor (zvlášť dobře působí v civilní části). Potěší i svérázně pojaté vizuální efekty a Doylova hudba. Natálka tentokrát bohužel na půli cesty.. Asi budu jeden z mála, kterého vůbec neznervózňuje pomalu se blížící datum premiéry Avengers.. ()

D.Moore

S Thorem a se mnou to bylo tak: Nechával mě chladným do té doby, než jsem se dozvěděl, kdo ho bude režírovat. Cože, Kenneth Branagh? No, vlastně proč ne. Pak přišla potitulková scéna Iron Mana 2 (aha, tak takhle bude vypadat Mjölnir), potom první (hmmm, nějak se mi to nezdá) a druhý (to už je lepší, začínám se těšit) Thorův trailer, a nakonec soundtrack Patricka Doyla (panejo, ten motiv z hlavy nedostanu!). Zbývalo si zajít na film, což jsem splnil dnes. V kině jsme seděli tři, ne že by mi to vadilo - spíš mi bylo líto těch 100 lidí, kteří tam neseděli s námi. Thor je totiž nejlepší komiksák od Hellboye a za tím si stojím. Branagh s přehledem režíruje a s pomocí trikařů a všech možných designérů nám servíruje úžasné obrázky z Ásgardu i Jötunheimu, herci jsou od hlavní po tu nejvedlejší postavu sympatičtí, (až na pár výjimek) neokoukaní, a jejich postavy tím pádem uvěřitelnější, scénář obratně míchá dramatické scény s akčními i vtipnými (zástupy čumilů u kráteru s kladivem a příchod Thorových kumpánů vedou), nic není navíc... Vážně nemám co vytknout. Ani tu Natálku. Obzvlášť mě potěšil vzhled ledových obrů, kteří jako by z očí vypadli stvořením Raye Harryhausena, což mi teď ještě připomíná zvláštní mystickou atmosféru Ásgardu, která zase mile evokovala náladu scén z Olympu ze Souboje Titánů. Jo a epilog po titulcích... Velice šťavnatý bonbónek na závěr. Takže dávám pět čistých hvězd a jsem spokojený.___P.S. Viděl jsem 2D a jsem rád.___P.P.S. Dabing naštěstí nebyl takové zlo. ()

kulyk

Nedalo mi to. Neuposlechl jsem našeptávání mého horšího já, které řvalo na plný cérés - vyser se nato, pusť si radši plyn, nebo žehličku na nohu! Podíval jsem se na dalšího Avengera. Moje chyba. Trapně jsem zestárl, již mi není devět a omalovánky spolu s chrastítkem leží přes půl roku odhozeny v rohu. Příběh o ztepilém olafovi, který nemá s otcem dořešeny otázky ohledně rozdělení a kontroly moci, mě poněkud nezasáhl. A část, ve které se po velikém tytyty motá s kladívkem po americké pustině jako matka všech permoníků, nezachránila ani primabalerína, ani - vůbec nic prostě. Je to hovadina za velký prachy. Vážně se děsím, že pokud zkouknu Avengers, budu následně za svůj koment exkomunikován místní squadrou věčných dětiček. A seberou mi kačenku, lodičku i žínku. ()

Niktorius

S humorem jde všechno líp i ve světě uměle vypadajících triků a dekorací! Po traileru jsem se bál přílišné dětinskosti a infantilnosti, ale nakonec jsem odcházel spokojenější, než třeba z druhého Iron Mana. (Viděna 2D verze s dabingem) ()

Hild

Celkem příjemné překvapení. Nečekala jsem nic, ale dostala jsem příjemný a zábavný blockbuster. Děj a vůbec všechny dějové zvraty jsou lehce předvídatelné a strašně neoriginální, ale ani mi to tady zase tak nevadilo. Hlavní postava je sympaťák, kterému musíte fandit a vůbec celé té jeho partě kamarádů. Trochu navíc jsou tady postavy obyvatelů Země, ale herci jsou výborní. Nic převratného se nekoná, ale rozhodně dobrý film na pohodový večer. 70% ()

Spooner

Tak nakonec i ten risk se Marvelu povedl. Filmové adaptaci Thora s velkém kladivem se začátku moc nevěřilo, ovšem Kenneth Branagh z toho nakonec udělal výbornou podívanou, která je ve finále více fantasy než comicsovkou. Scény na Asgardu a Jotuhaimenu jsou správně výpravné a celé to vyobrazení obou světů se mi moc zamlouvalo. Linie na Zemi je sice z hlediska příběhu trochu zbytečná a připravuje spíše půdu pro Avengers, ovšem díky velké porci humoru a nadhledu jsem ji bez problémů akceptoval. Celý film navíc šlape jako hodinky, efekty nemají chybu a akce se taky dost povedla, i když střihač mohl své ruce místy trochu více uklidnit. Chris Hemsworth je cool, Anthony Hopkins vzbuzuje i ve svém požehnaném věku respekt, Tom Hiddleston je správně slizký a Katt Dennings solidně hláškuje. Z celého obsazení mi vadila jen ta Natalie Portman, která zde byla opravdu nesnesitelná. Linie mezi ní a Thorem navíc vůbec nefungovala. I tak ale hodně velká spokojenost, lépe to už snad ani na plátno převést nešlo.80% ()

MMR

První díl byla neuvěřitelná sračka. Thor může být rád, že se moje klepající ruka odrazila od odpadu alespoň k jedné hvězdičce. ()

Davies182

Po zralé úvaze nakonec nedosahuje kvalit maximálního hodnocení, i tak jde ale o nejmrazivější a nejpovedenější komiks od MARVELu hned po dvojce pavoučího muže. Avengers jsou zase o veliký skok blíže; nejepičtější okénková bitva všech dob už klepe na dveře! UPDATE: Po ještě zralejší úvaze (a druhém shlédnutí) pěti hvězd dosahuje :). ()

gogo76

Meno režiséra podpísaného pod týmto filmom ma trochu zaskočilo. Neviem prečo, ale mám pocit, že toto nie je námet vhodný pre moderného "Shakespearovho nasledovníka". Možno ho príbeh niečím upútal, ale ja za svet nemôžem prísť na to, čím. Príbeh je až nechutne rozprávkovo predvídateľný a aj celkové jeho podanie je akoby stvorené pre divákov do 15 rokov. V určitých momentoch sa mi film páčil, sem-tam zaznela dobrá hláška, hoci sa neubránite dojmu, že zo stretu dvoch odlišných kultúr sa dalo vytrieskať srandy podstatne viac. Napriek obrovskému množstvu viac či menej vydarených trikov, ktoré mi k menu K. Branagh veľmi nesedia, nemôžem brať tento film ako plnohodnotné fantasy, pretože ním nie je a Pánovi prsteňov jednoducho nesiaha ani po členky. Možno ním ani nemá byť, ono je to totiž z každého rožka troška. Často som sa v akčných scénach cítil nesvoj, čo by sa stávať nemalo a naopak som sa tešil na scény v ktorých sa objaví S. Skarsgard či N. Portman. A. Hopkins odviedol svoj štandard-rozumej vysoký nadštandart, ale ako zlý vtip pôsobí niekoľko sekundové šteknutie R. Russsovej v úlohe matky. Obrovská prehliadka trikov určite mnohých osloví, no u mňa iba jemný nadpriemer. Thor je pravý letný blockbuster, ktorý pobaví i očarí. Problém je, že iba nakrátko a rýchlo vyšumí z hlavy. 60%. ()

Reiniš

Líbil se mi krásný vizuál a hvězdné obsazení. Jinak je celý film překvapivě tuctový a předvídatelný. Na blockbuster málo akční a na cokoliv jiného málo osobité. Není to špatné, ale už tu byli jiní a nutno říci, že lepší než je Thor. ()

Xmilden

Představení Thora dopadlo tak nějak podle předpokladů. Branagh se cítí pevný v dialogové rovině a v nastavení Shakespearovského konfliktu, pokulhává ovšem v tom hlavním co by měly komiksové filmy nabídnout a to je akce. Anthony většinu filmu prospí a tak nejvíce se člověk baví, když Thor přistane na Zemi a začne dělat vylomeniny. Situace jsou často opravdu hodně směšné. Ve zmerimexu shání koně nebo po vypití piva rozbije svůj pohár. Snímek je vskutku silnější v rovině dramatu. Akce se, kromě té digitální na Asgardu, dostaví až s příchodem Destroyera a za mnoho nestojí. Chris Hemsworth i Tom Hiddleston, pro mě do té doby naprosto neznámí herci, své role zvládli myslím na jedničku a v potitulkové scéně se divák dozví zase o trošku více co bude následovat. 4. Marvelovka z chystaných 5, po které následují Avengers! PS: Rozpočet 150, Tržba 449. 75% ()

Tom_Lachtan

Můj nejoblíbenější film Marvelácké první fáze, vynikající záporná postava která není ani tolik záporná jak je u amerických komiksáren zvykem. Bratrský konflikt bují do krásně Shakespearovských výšin. Ale jednu věc si stejně neodpustím - Idris Elba jako SEVERSKEJ bůh, který je v Eddách zován jakožto Bílý Ás? ()

Arbiter

Taková menší, politicky korektní šarvátka. Všichni jsou perfektně učesaní a krásně voní. Thorova partička rozhodně není do počtu, nenene. Kamera šejdrem, protože art, asi. Střih má podivné choutky a je to takové místy zbytečně pitomé. Navíc, proč je skoro při všech bitkách tma? Ale jako dá se.. ()

Phobia

Kdykoliv soudruzi z Hovnowoodu uchopí do svých spárů cokoliv, co má kořeny mimo americký inkontinent, obvykle to brutálně zprzní, vytřou si s tím anus a pak to pošlou do kin. Jedním z příkladů budiž tento smutný případ vyjebání se severskou mytologií. Sir Anthony Hopkins olepený alobalem v roli Odina uronil slzu, což je znakem mistrovského sebeovládání tohoto pana herce, jinak by hystericky brečel a soplil v každém záběru, do jaké srajdy se to nechal uvrtat (nečetl jste scénář, sire Toníčku?). Asgard není sídlem severských bohů, Ásů, jak bychom my, evropští nevzdělanci předpokládali, kdepak, je to centrum multikultury amerických Assů: tzv. Bílý bůh Heimdal je negr s očima angoráka, bohyně plodnosti a úrody Sif je vychrtlá amazonka, pak uvidíme ještě trojku bojovníků, které jsem nebyla schopná identifikovat (Ťaman, Gay a Irský buran). A nakonec samotný Thor Hromovládce, plavovlasý, oči jak důlky vychcané do sněhu, se steroidy opíchaným tělem pečlivě vyholeným (a kozy má větší než já)... co si budem povídat, držela jsem palce temné straně Síly Lokimu! A protože byl Thor moc zlobivý a šikanoval ledové obry, pověstně mírumilovný tatíček Ódin jej odkopl na Zemi 21. století, aby nezvedený syn čelil Černé labuti za volantem, emancipce s taserem, Stellanově despektu, neschopným tajným službám, Lokiho transformerům a v neposlední řadě vlastní aroganci. V závěru je divák nakrmen atletickou disciplínou vrh kladivem versus hod oštěpem a stejně všichni víme, jak je příznivcům Lokiho (tedy i mně) prdlajs platné rozmačkávat si palce. Koukala jsem na ten kočičkopejskovský dortík s povislou sanicí, nevěděla, jestli se mám smát nebo lkát a litovala, že nejsem o 20 let mladší. Pak bych tohohle marvelovic infantilního Thora pro americké nosiče beďarů třeba taky mohla nadšeně zařadit do červených čísel. V současné době mi nezbývá, než film přirovnat k opulentní žranici v nesmírně drahé restauraci: stálo to 3 prdele bucks (rozpočet by v pohodě uživil všechny hladové Somálce nejméně na jednu dekádu) a výsledkem je nablýskané hovno. Hezké efekty, jinak prrrrrrrrrrrrrrd... ale vlastně jsem nečekala o moc víc. 46% ()

-bad-mad-wolf-

Sice tam byla má odvěká slabost Natálka a Asgard byl správná fantasmagorie, každopádně pokaždé, když se děj přesunul na Zemi a slovo dostaly trapné humory a trapná romance, ručička zážitkoměru padala do záporných čísel. Dík za fajn obsazení (Hopkins jako jednoočko Odin a badass strážce Idris Elba byli cool, nicméně zdaleka nejlépe napsanou roli má Loki). ()

darkrobyk

Jsem poněkud na rozpacích. Rozhodně lepší, než poslední Superman či Spiderman, než Batman však nikoliv. Váhám mezi 3 a 4*. Herci jsou fajn, dobře vybraní, vklad anglického režiséra je rovněž znát. Triková stránka mne ovšem zklamala...jestliže masky jsou vynikající a interiéry v Asgardu působivé, pak bombastické efekty působí spíše jak z levnější počítačové hry. Emocionální napětí rovněž chybí, občas atmosféra zhoustne, ale jen nakrátko. Kdo zná Lokiho, nebude vývojem příběhu příliš překvapen. Pobavil mě odkaz na meč Excalibur i některé průpovídky postav. Nevím, zda byl úmysl pojmenovat vědkyni J.Foster ( byť ne Jodie), ale film Kontakt se mi vybavil okamžitě po zaslechnutí jména. Možná při dalším zhlédnutí hodnocení upravím, jakým směrem však ještě netuším.... ()

kinej

Komiksová postava Thora, coby předloha, má své limity. Jednoduše není tak zajímavá, jako někteří jeho souputníci. A i když se i ve filmu ukazuje, že obvzlášť na zemi, má tento hrdina jen omezené množnosti diváka zaujmout, rozhodně nenudí. Je totiž nečekaně dobře natočený a zejména vizuelně se jedná o velice líbivý film. Veškeré záběry z Asgardu jsou krásné a když se k nim ještě připojí vesmírné mlhoviny, či duhový most, tak se téměr tají dech. Příběh není žádný mazec, ale taky nijak neurazí a vzhledem k tomu co Thor nabízí Kenneth Branagh zaslouží respekt za to, co dokázal z této postavy vyždímat. Lepší už být nemohl. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (více)