Vládci bohů Odinovi trvalo dlouhou dobu, než ve své říši nastolil mír. Když probíhá korunovace jeho syna Thora, je přerušena vpádem ledových obrů, kteří se pokusí získat skříňku, s jejíž pomocí by mohli dobýt devět světů. To se jim nepodaří a za trest jsou pohřbeni zaživa. Thor prahne po odplatě a Odin krotí jeho zápal a útok odmítá. Horkokrevný nástupce trůnu neuposlechne otcův příkaz a nechá se vyprovokovat k trestné výpravě, jež znovu rozpoutá válku. Odin však nehodlá dál jeho zpupnost tolerovat. Odebere mu veškeré božské schopnosti a za trest ho svrhne mezi pozemšťany, kde má dojít nápravy. Zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Fosterová. Thorovi ale není dopřáno užívat si pozemského klidu. Nově nastalé situace se rozhodne využít jeho mladší bratr Loki, který začne připravovat zradu. Nikdy neměl lepší možnost ke zničení Thora než teď, a rozhodne se proto rozpoutat za pomoci svých věrných ničivou zkázu na Asgardu i na Zemi. (TV Nova)

Duffman 97

Někdo řekne klasická marvelovka,ale pro mně to bylo přece jenom něco víc.Je to trochu něco jako fantasy s prvky Muže z oceli.Mně se to líbilo. ()

failik

Konečně! První marvelovka, která není jen scénář na plátně. Konečně osobní pojetí, tam kde měl Iron Man svého hlavního představitele, na kterém film stál, má Thor svého režiséra, který to pojal po svém. Má to kouzlo, je to mix moderního fantasy a humoru, s fajn akcí. Poprvé je tu zajímavý záporák, kterýho si Hiddleston stříhl opravdu s chutí a zajimavé vedlejší postavy (nepočítám Natálii ta mi tam vůbec nesedla). Opět je tu smůla, že jsme nedostali zajímavější hudbu, ale za to je to silný castingový výběr. Hemsworth se pro roli Thora stejně jako představitel Lokiho či Odina narodil. Já se v kině skvěle bavil a jenom doufám, že se v budoucnu dočkáme zase projektu od Marvelu, který bude mít srdce a svůj vlastní názor. ()

aneta105

Jeden z mála komiksů, co se inspiroval mytologií severních zemí. A taky jeden z mála komdů, kde u záporáka nemůžete nic předvídat a ani hlavní hrdina nelze moc předvídat a děj se držel předlohy, to cením, ok za mě 80%. ()

Tobyseq

Prvního Thora mám rád, vždy se na to kouknu s radostí, protože Thora jako postavu mám rád. Dějově to nic těžkého není, polovinu filmu trávíme na Asgardu, druhou na Zemi. Od Asgardu jsem toho čekal více, chtěl jsem vidět toho opravdu hodně, jak to celé vypadá, ale nedostal jsem úplně to, co jsem chtěl. Na Zemi už to pak trošku pokulhává, pár scén mě bavilo, pár scén ne. Akce je fakt slabá a hlavně nepřehledná, což je taky celkem zavádějící. Humor je fungující, hodně věcí mě tu rozesmálo, což u mě Marvelu jde, protože já jsem vlastně cílovka. Herci tady hrají dobře, Natalie mi ani trošku nevadila, právě naopak, ona je fakt dobrá. Chris Hemsworth ukázal, že hrát umí, což teda gratuluji.. :D Ve finále, ten film mě bavil, má to fakt super postavy a konec je taky v poho, ale chtěl jsem o něco víc, hlavně z toho Asgardu, a trošku vyladit tu akci. ()

Kate00

Klasická marvelovka, Thor je sympatický hrdina kterému budete fandit a doufat že se na asgart vrátí + postava Jane která přináší romantiku do jinak akční Fantasy. Loky je zajímavý padouch, protože budete doufat že se mu nic zlého nestane a že se s bratrem usmíří. Konec vám vyrazí dech. V neposlední řade chválím hudbu. ()

Jirkacek

Akcemi nabitý snímek Thor jsme si doma pustili, přestože mi MARVEL kult nic neříkal a na podobné filmy jsem se vždy díval s nadhledem. Nicméně i já jsem jako kluk hltal komiksové příběhy, i když jsem se za dob mého mládí musel spolehnout maximálně na ty ze Sedmičky pionýrů či časopisu ABC, takže jsem byl na počin tohoto slavného studia zvědavý. U filmů studia Marvel mám vždycky problém na začátku pochopit kdo je kdo a leckdy mi musel poradit CommanderCZ. U Thora jsem brzy pochopil vše a tak jsem se mohl plně věnovat průběhu filmu, který obsahoval spoustu odkazů na severskou mytologii. Ta mi nebyla cizí, jelikož jsem se o ní dozvěděl v mnoha dílech skvělého seriálu Hvězdná brána a tak jsem věděl kdo je Thor a jeho kladivo či bůh Odin, Loki a tak dál. Hlavního hrdinu Thota ztvárnil Chris Hemsworth, kterého jsem o den dříve viděl ve filmu V srdci moře a jeho otce Odina slavný herec Anthony Hopkins. Ten chtěl svého syna udělat králem, jenže mladík byl nespoutaný živel bojechtivý a tak Thor porušil nastolený mír mezi planetou Asgardů a ledovou planetou obrů, které napadl. Za to jej Odin potrestal vyhnanstvím na planetu Zemi, kde zažil jako obyčejný člověk mnoho útrap a také se tam zamiloval do jedné dívky a sličné vědkyně Jane Foster, kterou si zahrála Natalie Portman. K tomu vedla ale dlouhá cesta plná nebezpečí, dobrodružství a bojů. Nesmím zapomenout na Thorova bratra Lokiho, prohnaného manipulátora a intrikána v podání Toma Hiddlestona, který se po vyhnání bratra a upadnutí otce do kómatu sám prohlásil králem planety Asgardů. Líbilo se mi velmi kvalitní provedení efektů, planet a oděvů postav i slušně postavený děj, který docela odsýpal což bylo na 110 minutový film docela s podivem. Tahle Marvelovka mne tedy rozhodně nezklamala a tak se už těším na další díly. První Thor ode mne po prvním shlédnutí získal čtyři hvězdy. V listopadu 2019 jsem si koupil film na blu-ray disku a za dva měsíce jsme se na něj podívali podruhé. Byl jsem zvědav, jestli změním názor na tento film režiséra Kennetha Branagha, který se jen tak mimochodem obsadil do hlavní role mého oblíbeného detektiva Poirota, ale to byl jiný film a jiná doba. S přibývajícím věkem člověk věci vidí jinak a také jsem si chtěl snímek užít v plném rozlišení. A tak se jednoho lednového večera roztočil disk s prvním díle Thora a já se usadil, abych si těch 110 minut mohl náležitě vychutnat. Příběh začal v roce 965, kdy vedl Odin, král Asgardu (Anthony Hopkins), válku proti Mrazivým obrům z planety Jotunheim, aby jim zabránil dobýt devět světů včetně Země. V boji zvítězil a obrům vzal zdroj jejich síly, což byla truhlice prastarých zim. Poté jsme se v ději přenesli do současnosti, ve které se Odinův syn Thor (Chris Hemsworth) připravoval na převzetí asgardského trůnu, nicméně jeho korunovace byla přerušena pokusem Mrazivých obrů získat truhlici. Navzdory Odinovu nařízení se Thor vydal do Jotunheimu, aby se utkal s jotunským vůdcem Laufeym (Colm Feore). Doprovází ho jeho bratr Loki (Tom Hiddleston), kamarádka z dětství Sif (Jaimie Alexander) a trojice válečníků připomínajících vikingy Volstagg (Ray Stevenson), Fandral (Joshua Dallas) a Hogun (Tadanobu Asano). Proběhla bitva, ve které Asgarďané měli namále, ale naštěstí zasáhl sám Odin, který tak porušil dočasné příměří mezi oběma rasami. Král následně svému synovi kvůli jeho aroganci odebral božskou sílu a jako smrtelníka jej vyhostil na Zemi, kam poslal i legendární Thorovo kladivo Mjolnir. To bylo chráněno kouzlem, takže pouze ten, kdo jej byl hoden, jej mohl vytáhnout ze země jako meč excalibur a pak použít. Thor se ocitl v Novém Mexiku, kde ho našli astrofyzička Jane Fosterová (Natalie Portman) se svou asistentkou Darcy Lewisovou (Kat Dennings) a svým učitelem Erikem Selvigem (Stellan Skarsgård). Obyvatelé nedalekého městečka nalezli také Mjolnir, jejž agent Phil Coulson (Clark Gregg) z agentury S.H.I.E.L.D. nechal střežit. Následně zabavil data, která Jane získala o červí díře, skrz niž se Thor dostal na Zemi. Když Asgarďan objevil místo, kde se nacházelo jeho kladivo, pokusil se ho získat ze zabezpečeného areálu, který kolem něj rychle postavila agentura, získat. Zjistil však, že Mjolnir nedokáže zvednout a následně byl zajat. Díky Selvigově pomoci byl propuštěn, smířil se s exilem na Zemi a pak se romanticky sblížil s Jane. Potom Loki zjistil, že ve skutečnosti je Laufeyho synem, kterého po konci války adoptoval Odin. Vyčerpaný král mezitím upadl do hlubokého spánku, který mu měl dodat sílu a toho využil Loki a zmocnil se trůnu. Pak nabídl Laufeymu šanci zabít Odina a získat truhlici. Mezitím Sif a trojice válečníků nebyla spokojená s Lokiho vládou a pokusila se o Thorův návrat z vyhnanství. Přesvědčila Heimdalla (Idris Elba), strážce brány do říše zvanou Bifröst, kterou se dalo cestovat mezi planetami, aby jim povolil cestu na Zem. Loki se o jejich plánu dozvěděl a poslal Ničitele, zdánlivě nezničitelného automatického bojovníka, aby je pronásledoval a Thora zabil. Bojovníci skutečně Asgarďana našli, ale Ničitel na ně zaútočil a porazil je. Thor, aby své přátele zachránil, se Ničiteli sám nabídl jako oběť. Tak na pokraji smrti dokázal, že je opět hoden používat kladivo Mjolnir, které mu přistálo v ruce a zároveň se mu navrátila jeho božská moc, díky které nad Ničitelem zvítězil. Polibkem se rozloučil s Jane a se slibem návratu se společně s dalšími Asgarďany vydal domů střetnout se s Lokim. V Asgardu mezitím Loki zradil a zabil Laufeyho. Jeho skutečným plánem totiž bylo využít Laufeyho pokus o zabití Odina jako záminku ke zničení Jotunheimu, čímž měl dokázat, že je hoden svého adoptivního otce nahradit v kralování. Vrátil se ale Thor, který s bratrem svedl souboj a který zabránil Lokiho plánu tím, že zničil Bifröst. Probuzený Odin zachránil oba syny před pádem do vesmíru, nicméně Loki poté, co král odmítl jeho žádost o uznání, se dobrovolně pustil a zřítil se do hlubin. Thor odčinil svůj skutek tím, že připustil, že dosud není připravený se stát vládcem. Na Zemi se mezitím Jane se svými kolegy snažila nalézt způsob, jak otevřít portál vedoucí do Asgardu, ale most byl navždy zbořen. Film tak skončil a já byl opět spokojen s tím, jak mne pobavil. Své investice do modré krabičky jsem tak nemusel litovat a někdy v budoucnu se na první díl Thora podívám. Suma sumárum, Thor si i po druhém shlédnutí u mne udržel čtyři kladivářské hvězdy ****. () (méně) (více)

Rangifer

Pryč se společností Marvel! Takhle prznit severskou mytologii nesmyslným dějem, kdy se prolíná svět vědy a svět čar a kouzel! Jen si zjistěte na Wikipedii vztah Thora, Lokiho a Ódina. Je to jinak než jak ho zobrazuje tohle PORNO! Vůbec nechápu, jak mohou být filmy od Marvelu tak oblíbené. Lidi jsou hloupí! To asi dělají ty vizuální efekty, ty jsou mimochodem vynikající, to nelze popřít, Chris Hemsworth a Natalie Portman jsou taky vynikající. Ale ten zbytek? Cpát dětem takové nesmyslnosti. Pak se nedivte, jak je mládež debilní! ()

Richard.Seve

Odine, ty to vidíš! Vítejte u filmu, kde neproteče ani kapka krve. Zemře 1 muž, 0, žen, 0 dětí, 0 zvířat, zato obři budou padat jako po másle. Tento film se vám bude líbit, když vám stačí pěkné obrázky, které se hýbou. Hlavně nepoužívejte mozek a nehledejte logiku, ta do světa Thora nepatří. Například: Odin zničil obry na Zemi a tím se stal mýtem u Vikingů, ale to Thor byl ještě kluk. Proč je tedy zobrazován v severských pověstech jako muž. Kladivo dostal až jako velký, ale v pověstech už ho měl. Možná Vikingy asi sem tam navštívil, aby si to do knížek doplnili. Nebo v Azgardu mluví Thor normálně, ale přijde na zem a používá řeč (viděno v CZ dabingu) jako idiot. Ale jen pár vět (víc asi scénárista nevymyslel). Takhle bych mohl pokračovat opravdu dlouho. To nepočítám asiata a černocha v Azgardu, ale asi se tam jen tak vyskytli, protože zbytek byli běloši. Možná se tam rodí z vajec. Odin odmala učí Thora, jak má být dobrý vládce, přesto v momentě, kdy se má Thor stát králem, se projeví jako idiot. Proboha jak ho to vychovávali? Thor stejně moc inteligence, na rozdíl od bratra Lokiho, nepobral, vše řeší silou a přesto pořád dostává před Lokim přednost a má trůn jistý. Kdybych si mohl vybrat svého krále, jednoznačně bych volil Lokiho. Co se děje na Zemi, podobné nelogičnosti. A samozřejmě nejhezčí holka je ta nejchytřejší a ovládá fyziku, astrofyziku a já nevím, jakou ještě fyziku. Běžte se podívat na MATFYZ, kdo tam studuje. Natálka to jistě není. A druhá je zas úplná blbka, ale stejně studuje politologii (předpokládám kvůli jedné věci, kterou jakože asi měl z té politologie znát). Na studium tohoto oboru to asi podle filmařů stačí. Finální souboj mezi Lokim a Thorem mi připomínal zlatý časy Jeana Clauda Van Damma, který taky tři rány dal, tři dostal, a tím to končilo. NO a pozor Spoiler - když byl konec, a Loki se pustil, proč ho Thor nezachránil kladivem????? nebo Odin čímkoli, vždyť je bůh? Být Lokim, taky bych byl nasraný. Jestli jsou ostatní Marvelovky (toto je má třetí) podobně "kvalitní", mám se na co těšit, protože jsem si dal za cíl je všechny zkouknout. 1 hvězdu za Lokiho a perfektní dabing od herce, co daboval krále Thranduina v Hobitovi. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: V marveláckém filmovém vesmíru film číslo 4: "Moudrý král válku nevyhledává..." Chris Hemsworth jako vládce hromu a pán všech kladiv. Vládce všeh bohů Odin, se snaží udržet mír. Tuto snahu mu hatí jeho syn, který se chová jako neohrabaný puberťák bez občanky a pán všeho a všech. Odin ho nehodlá tolerovat a svrhne svého syna na Zem mezi obyčejné smrtelníky, přičemž mu odebere veškeré jeho božské schopnosti. Ryze pohádkový příběh! "Ve městě je maškarní?" - "Ohlas to!" - "Základno, máme tu Xenu, Jackieho Chana, a Robina Hooda." Střet vesnického burana s civilizovaným světem aneb střet s Natalii Portman. Hodí se k sobě? Elektřina mezi nimi by bohužel nerozsvítila ani lampičku. Během filmu získá hlavní hrdina rozum a dospěje, jak už to v pohádkách bývá. Finální souboj Thor vs. MEGA robot, který s očí pouští oheň prostě hrůza. Ostatně jako veškeré efekty zde. Digitální mazanice. - 40%. ()

FlyingGentle

Je to fantastický film. V prvé řadě nádherně vystavěný příběh, v provázání mimozemského světa a naší reality – sakra, proč by takhle nemohlo existovat 9 sětů?, pak prvotřídní romance a samozřejmě špičková akce! Proč je Chris Hermsworth vlastně blonďák a ve Sněhurce pak plavovlasý? Jeho proměna z egoistického krále Asgardu, namyšleného a prudkého fracka k pochopení důležitosti zachování rovnováhy ve Vesmíru je úžasná tím, že k tomu dochází skrze očistné a často humorné prozření na naší matičce. Jsou tady klasičtí američtí agenti, kteří jen přihlížejí, monstrózní robot ničitel, který má sílu srovnatelnou s brutálními čistkami mimozemských kolosů ze Spielbergovy Války světů, hrdinská parta Thorových kamarádů, která táhne za 1 provaz a na lidské straně potrhlý doktor s adolescentní praktikantkou, které půvabné Natalii Portman pomáhají ve vědeckém výzkumu. Paletu výrazných postav reprezentuje brilantní Anthony Hopkins v roli Thorova otce, ale zastiňuje ji neuvěřitelně nepředvídatelný Loki v roli Thorova bratra. Skvěle zakomponovaný prvek jeho mimoasgardského původu je hlavním motorem, který může zničit všechno. Ale je to nakonec samozřejmě pohádka, která nemůže skončit špatně. A to bychom ani nechtěli! V plejádě avengerovských hrdinů je Thor možná ten nejvíce nad-hrdinský díky monstr kladivu a blesku, ale právě jeho vystřízlivění – které se objevují i v dalších dílech a i ve společné kolekci Avengers – povyšují jeho postavu nad průměr. S odstupem času je to prostě špičková podívaná, gratulace režisérovi Kennethu Branaghovi a vlastně všem hercům, tohle se opravdu povedlo! ()

honza.g

Dá se to sledovat, ale pokud umíte ve své hlavě vypnout sledování logiky nebo se nějak mentálně přepnout do světa, kde děje na sebe navazují spíše přes dojmy než fakta, užijete si film lépe. My, co jsme si v mládí mozek nevytrénovali čtením klasických amerických komixů, se kromě pěkných herců musíme spokojit s efekty a designem mimozemských světů a postav. ()

Foltest

Pro mě rozhodně jedna z nejlepších marvelovek. Děj, na rozdíl od filmů, které budou následovat, davá smysl. Nejsilnější devízou pak je určitě samotná pointa filmu, která je ve své jednoduchosti skvělá a je to snad jediná marvelkovka, u které jsem něco prožíval se samotným protagonistou. Závěrečná scéna, kdy se k Thorovi vrátilo jeho kladivo a Odin u toho šeptal, Tomu, kdo je ho hoden, byla prostě úžasná. Ten vývoj, který Thor v příběhu prodělal je skvěle propracovaný a divák mu věří. Akce je málo a není to nic světoborného, v rámci filmu je ale dostatečná a snímek nahoru tahají jiné věci. Humor je rozhodně velký klad, kdy Thorův kulturní šok výborně naplňuje svůj potenciál. Antagonista funguje dostatečně. Loki má uvěřitelnou motivaci a když se v závěru rozhodl raději pustit než se podvolit, ukázalo se, že jeho charakter ublíženého závistivce je opravdu obdivuhodně prokreslen. Romantická linka je, i díky sympatické Jane, dobrá a divák tomu má ochotu i uvěřit. Thor je rozhodně dobrý film, který díky své perfektně zpracované cestě a vývoji hlavního hrdiny rozhodně stojí za zhlédnutí. ()

evita_

Do rodiny avengrov nám pribudol Thor. Silný, svalnatý, trocha neokrôchaný fešák s desne, otrasne, hnusne (doplňte si akékoľvek iné škaredé slovo) zafarbeným obočím a vlasmi. Ale odpúšťam mu. No a popri ňom máme tú česť spoznať aj Lokiho. Pre mňa -čisté nervy. On je ...to sa asi slovami ani nedá opísať. Proste Loki. Veľmi pochopiteľným spôsobom sme sa zoznámili s fungovaním a existenciou Asgardu, Thorovým kladivom a aj Heimdalom v podaní Idrisa Elbu. Páčia sa mi tieto predstavovacie filmy jednotlivých hrdinov. Mne ako nevedomému divákovi to rozhodne pomáha k pochopeniu celého Marvel vesmíru. Samozrejme, nemožno nespomenúť ani humorné stránky filmu, ktoré sú už v prípade marvelovcov akási klasika. ()

opatstviolov

Čekal jsem, že se budu nudit, ale on je to vlastně dobrý film. Za mě je jednoznačně lepší ta část, která se odehrává na Zemi, která je i celkem vtipná. I ta druhá část odehrávající se v Ásgardu měla něco do sebe. Zkrátka to byl rychlý a příjemný biják od Marvelu. 7/10 ()

Elanornegra

Úvodné predstavenie Asgardu, následná bitka na ľadovej planéte vo mne rezonovala dlho a pozrel som si to niekoľko krát. Jedno z naj intro v Marvele vôbec. Vizuálne krásny Asgard, so skvelým castingom Lokiho, Odina a najme Thora. Následne ako sa vrátil film späť na zem, prišiel mensi útlm, ale bolo tam veľa gagov, krásna Natalia Portman. Išlo to na istotu. Finále slabšie, ale nie prepálené.... pozrete po dlhej dobe, spokojnosť ....80% ()

Herynaid

Herci výborní, příběh nudný, Loki jako záporák fajn a humor žádný. Jedna hvězda kvůli tomu že jsem si uvědomil že Thor, který má přes 1500 let prošel charakterovou změnou během pár dní. Vemte se že jste 1500 let namyšlení idioti s vysokým egem a pak po také době jste ok. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (více)