Tady jde spíše než o volbu prezidenta o vztah mezi otcem a dcerou. To, že se na 5 minut stal slavným, jenom započalo jeho cestu být správným občanem Spojených států amerických. ;-) Rozhodně to není špatný film, jestli si ale myslíte, že se u něj budete smíchy válet po zemi, tak nebudete, ale to mu neubírá na pohodě a, řekla bych, vcelku originálním příběhem. Jsou zde takové maličkosti, které se mi opravdu líbily, maličkosti, které potěší, protože je většinou v takhle vlastnecky lazeném filmu nenajdete. Jo, dobrý to bylo. Řekla bych, že lepší 3* jsou adekvátní ohodnocení. Nenudila jsem se. A přesně jsem věděla, že to takhle dopadne. Za plentou.(25.7.2009)

• Radiq

Agitačka na americký volby, který mě jsou teda docela úplně u záhnědu. Jo, našlo se pár vtipnejch situací, zejména ve spojení s alkoholem (u Costnera, ne u mě... i když u mě by to asi bylo lepší...), ale nadaci na památku tohohle filmu kvůli tomu zakládat nebudu. Spíš mu půjdu pěkně na pohřeb, hodím mu do hrobečku lopatu hlíny a věnec s nápisem "Asi zapomeneme" a nenápadně se ztratím v davu bláznů, co na to taky koukali...(16.4.2009)

• Soweek

Z toho mohla být buď slušná komedie, nebo vynikající politické drama. Bohužel je to nic neříkající příliš umělý mišmaš všeho možného, z kterého vám dobře nebude. Kevin tu reprezentuje typického rednecka, venkovského jižanského balíka, který se za celý život nedostal dál jak 2 hodiny jízdy od svého města a o vnějším světě nemá ani potuchy ba ani nic o něm vědět nechce. A že ho Kevin hraje dobře. Těchto absolutně nevzdělaných lidí je bohužel v Americe miliony. První část filmu je vysoce anti-americká, kde každý z kandidátů skáče jak Kevin píská. Druhá půle je naopak velmi americká, kde opět nakonec vyhraje dobro s vlajícími vlajkami v pozadí. Jak jsem řekl, film je hrozný mix všeho, v jednu chvíli jsem čekal recesi, v jednu chvíli drama, poté komedii a nakonec z toho vylezla pěkná blbost.(25.12.2008)

Poslední film, který jsem zatím s Kostnerem viděl. Takový slušný průměr, celkem zajímavý, ale trochu nedotažený příběh. Vidím to tak na necelý 3*. Zpětně jsem si prošel filmy s Kevinem Kostnerem, a u mě dopadl dost bledě. Jenom dva filmy jsem viděl na 4*, zbytek byl většinou za 3, ale poměrně dost i za dvě nebo i hůř. Asi nejsem typický americký divák.(15.3.2012)

"Jeden pitomec stojí mezi námi a Bílým domem." Jsem již příliš velký na to, abych věřil pohádkám o tom, že každý hlas je důležitý a může rozhodnout volby. V angažovaném filmu je však možné cokoli a oba prezidentští kandidáti mají dost ohebnou páteř na to, aby upravili své priority dle nepromyšleného plácání jednoho nerozhodného pitomce. Sledovat cestu sympatického opilce k nesympaticky uvědomělému voliči bylo celkem zábavné, čistota politického boje zavanula smutnou pravdou zabalenou v upřímně směšných gestech vyvolených, ale uvědomování si občanských práv trvalo dost dlouho na to, abych z hodnotícího konta vybral víc jak tři hvězdy.(7.2.2012)

• - Ve snímku je řečeno, že volby dopadly nerozhodně. Přesto je však v jedné ze scén přibližně 30 minut po začátku snímku možné zahlédnout nástěnku, na které je napsáno, že vyhráli demokraté s 299 hlasy. (Terva)

• - Ve chvíli, kdy se Bud (Kevin Costner) objevuje na pódiu, zpívá se svou skutečnou kapelou Kevin Costner & Modern West skladbu Backyard. (vaciter)

• - Film je inspirován krátkou povídkou "Franchise" od Isaaca Asimova. (Terva)