Bud Johnson je úplně obyčejný chlapík, který má rád pivo a nechodí k volbám. Jenže když oba kandidáti na prezidentský úřad dostanou naprosto stejný počet hlasů, o ten Budův se strhne boj. V hlavní roli americké komedie uvidíme Kevina Costnera.  Hrdina americké komedie Bud Johnson (Kevin Costner) je milovník piva a sympatický leč dosti netečný životní ztroskotanec. Jediným světlým bodem v jeho existenci je dvanáctiletá dcera Molly (Madeline Carrollová), která je dospělejší než táta a stará se o ně o oba. Jednoho dne se však stane něco, s čím nepočítal Bud, Molly, ani nikdo jiný. Právě probíhají prezidentské volby, oba kandidáti mají naprosto stejný počet hlasů a hádejte, kdo ještě nehlasoval? Ano, je to právě Bud a nyní má osud Ameriky ve svých rukou. Stává se z něho nejsledovanější a takřka nejdůležitější člověk v celých Státech a boj o jeho hlas začíná. (oficiální text distributora)

Trailer

Blizzard

Po roce tu máme opět film s Kevinem Costnerem, tentokrát však nehraje chladného zabijáka jako Mr. Brooks, ale zkrachovalého vidláka a otce jménem Bud Johnson, který se stará o svou chytrou a bystrou dvanáctiletou dceru Molly. Popravdě by se dalo říct, že se více stará spíše ona o něj. Bad je sice v jádru správný taťka, ale je to ten typ, co vždycky něco slíbí, ale pak se akorát ožere nebo zapomene a skutek utek. V Americe zuří volební vřava o prezidentské křeslo v Bílém domě, v Badově případě je to však další věc, na kterou hází bobek. V malém zapadákově jménem Texico v Novém Mexiku se samozřejmě také volí, a když jsou hlasy obou volebních soků vyrovnané, reklamní kampaň za uchvácení toho rozhodujícího hlasu potřebného k vítězství se přesouvá do místa, které ani není na mapě. A právě boj o Badovo přiklonění k jedné či druhé straně jsou ty nejvtipnější části filmu. Zrovna si vybavuji volební spot, ve kterém se prezident usmívá a prezentuje svou podporu sňatku homosexuálních párů. Madeline Carroll v roli Molly hraje na svůj věk sice obstojně, ale zdálo se mi, že se snaží být až příliš dospělá a přehrává, Costner sám je pak přijatelný, ale zažil již lepší časy. Sice nemohu říct, že bych se výrazně nudil, ale snímku opravdu nesluší příliš zdlouhavá stopáž a na kombinaci politické satiry a rodinného dramatu o najití sama sebe je 120 minut až moc. (6/10) ()

Jara.Cimrman.jr

"Jeden pitomec stojí mezi námi a Bílým domem." Jsem již příliš velký na to, abych věřil pohádkám o tom, že každý hlas je důležitý a může rozhodnout volby. V angažovaném filmu je však možné cokoli a oba prezidentští kandidáti mají dost ohebnou páteř na to, aby upravili své priority dle nepromyšleného plácání jednoho nerozhodného pitomce. Sledovat cestu sympatického opilce k nesympaticky uvědomělému voliči bylo celkem zábavné, čistota politického boje zavanula smutnou pravdou zabalenou v upřímně směšných gestech vyvolených, ale uvědomování si občanských práv trvalo dost dlouho na to, abych z hodnotícího konta vybral víc jak tři hvězdy. ()

woody

Opět jeden z těch filmů, který mohl být sžíravou satirou (což se projevuje ve videoklipech kandidátů), politickým dramatem (samotná premisa s jediným rozhodujícím hlasem) nebo rodinným dramatem (předčasně vyzrálá dcerka a ocko hozeni do víru událostí) ... Není to ani jedno, ale chce to být vším a mě z toho jen rozbolela hlava a břicho... ()

T2

Rozpočet $21miliónovTržby USA $16,289,867Tržby Celosvetovo $17,633,229Tržby za predaj DVD v USA $6,942,799 //počet predaných kusov 340,607║ Celkom príjemný film na to o čo sa v ňom jedná, hlavne tam sadla nejaká ta uvoľnenosť scén spojená s takou jemnou dramatickou osnovou, fajn oddychovka. /65%/ ()

Zíza

Tady jde spíše než o volbu prezidenta o vztah mezi otcem a dcerou. To, že se na 5 minut stal slavným, jenom započalo jeho cestu být správným občanem Spojených států amerických. ;-) Rozhodně to není špatný film, jestli si ale myslíte, že se u něj budete smíchy válet po zemi, tak nebudete, ale to mu neubírá na pohodě a, řekla bych, vcelku originálním příběhem. Jsou zde takové maličkosti, které se mi opravdu líbily, maličkosti, které potěší, protože je většinou v takhle vlastnecky lazeném filmu nenajdete. Jo, dobrý to bylo. Řekla bych, že lepší 3* jsou adekvátní ohodnocení. Nenudila jsem se. A přesně jsem věděla, že to takhle dopadne. Za plentou. ()

• Ve snímku je řečeno, že volby dopadly nerozhodně. Přesto je však v jedné ze scén přibližně 30 minut po začátku snímku možné zahlédnout nástěnku, na které je napsáno, že vyhráli demokraté s 299 hlasy. (Terva)
  • Ve chvíli, kdy se Bud (Kevin Costner) objevuje na pódiu, zpívá se svou skutečnou kapelou Kevin Costner & Modern West skladbu Backyard. (vaciter)