Volby v Americe je občanská povinnost a snad každý Američan se hrdě zúčastní hlasování. Má koho volit a hlavně se mezi jeho kandidáty nevyskytují kandidáti na návštěvu logopeda a totální trotli. Kevin Costner sice hlasování zase jednou kvůli alkoholovému odéru zmeškal, ale jeho malá dcera naštěstí hlasovala za něj v nestřeženém okamžiku volebního komisaře. Jenže smůla. Hlasovací zařízení se nedopatřením vypnulo a hlas se tedy nezapočítal. Jenže volební hlas notorického alkoholika je natolik důležitý pro oba prezidentské kandidáty, že neváhají udělat cokoliv, aby přes noc obletovaného voliče strhli na svoji stranu. A film je to překvapivě originálně pojatý, ale tak nějak až moc "americký". Klady: Kevin Costner, Nathan Lane ve vedlejší roli proradného poradce jednoho z kandidátů, originální námět, neotřelé režijní zpracování. Zápory: pro českého diváka příliš "přeamerikanizované", ubral bych na stopáži, rozpolcenost v dramaturgii, žánrově nejednoznačně zařaditelné. Mé hodnocení: 60%(28.1.2013)

Začátek a konec zajímavý, prostředek ukrutně dlouhý, klidně to mohli o 20 minut zkrátit. Myšlenka morální transformace arogantních politiků v citlivé a chápající lidi je zde dovedena až do absurdních mezí, nicméně komu by se takováhle myšlenka otevřené, občanské společnosti nelíbila. Proto 4 hvězdičky, protože je fajn, někdy myslet v takovýhle extrémech, které jen poukazují na to, jak nemorální a zkažené politiky doopravdy máme. Mnohem víc mne bavila dramatická linka o vztahu otce a dcery. 8/10!(19.5.2010)

• Terva

Jít k volbám je občanská povinnost.... Moc se mi ten film nechce komentovat, je takový nemastný - neslaný. Je to velká nuda. Snaha o politický snímek je utopená v nesmyslném ději, který je podpořen naivním chováním Kevina Costnera alias Buda. Je na místě, že jsem si hned vzpomněl na film Vrtěti psem, ale toto se mu ani zdaleka nevyrovná. A naivita filmu taky spočívá v tom, že je divákovi servírována myšlenka, že už nebudeme mít dvě zaměstnání abychom mohli zaplatit složenky...Správná volba nás toho prý zbaví ?... a ten konec stejně na nic neodpoví, nebo jo ? Jediné co snímek přinesl je zviditelnění Budovi dcery Molly, kterou hraje Madeline Carroll - hvězda seriálů a hvězdička filmu Resident evil - Zánik.(2.3.2010)

Originální námět, s velkým komediálním potenciálem - hlas jednoho člověka ovlivní prezidentské volby - mohl nakonec skončit několika různými finálními produkty. 1) Lars von Trier natočí superintelektuální satiru, která bude opravdu divná, ale zato alegorická a přínosná pro výzkum lidské rasy 21. století. 2) Seth Rogen nebo Sacha Baron Cohen budou řádit v přisprostlé teen řachandě, na kterou si nikdo za dva měsíce nevzpomene. 3) Kevin Costner (nebo třeba Adam Sandler... dosaďte libovolného tajtrdlíka) odhalí v kompromisní rodinné komedii životní hodnoty a tajemství na sblížení se svou odcizenou dcerou. Ano, uhádli jste správně - Touchstone Pictures se vydali cestou číslo tři. A má to přes dvě hodiny! 50 %(11.6.2010)

Rozpočet $21miliónovTržby USA $16,289,867Tržby Celosvetovo $17,633,229Tržby za predaj DVD v USA $6,942,799 //počet predaných kusov 340,607║ Celkom príjemný film na to o čo sa v ňom jedná, hlavne tam sadla nejaká ta uvoľnenosť scén spojená s takou jemnou dramatickou osnovou, fajn oddychovka. /65%/(27.3.2010)

• - Film je inspirován krátkou povídkou "Franchise" od Isaaca Asimova. (Terva)

• - Ve chvíli, kdy se Bud (Kevin Costner) objevuje na pódiu, zpívá se svou skutečnou kapelou Kevin Costner & Modern West skladbu Backyard. (vaciter)

• - Ve snímku je řečeno, že volby dopadly nerozhodně. Přesto je však v jedné ze scén přibližně 30 minut po začátku snímku možné zahlédnout nástěnku, na které je napsáno, že vyhráli demokraté s 299 hlasy. (Terva)