Reklama

Reklama

VOD (1)

Dcery a synové matky Whitfieldové, která žije s přítelem na předměstí Los Angeles, přijedou po dlouhé době domů na Vánoce. Zpočátku to ovšem nevypadá na velkou idylku, protože každý z potomků si přivezl nejen spoustu zavazadel, ale i nečekaná překvapení.
Tyhle Vánoce budou patřit jenom rodině. Po dlouhé době se totiž dcery Kelli, Lisa a Mel, a synové Michael, Claude a Quentin Whitfieldovi rozhodli, že stráví vánoční svátky s matkou Ma'Dere (Loretta Devineová) a jejím přítelem Joem (Delroy Lindo). A každý z potomků si domů přiváží nejen spoustou zavazadel, ale i nějaká ta nečekaná překvapení. Žárovky už jsou rozvěšeny, vánoční strom ozdoben, zatím se však jen otevírají staré rány a rodinné vztahy procházejí zkouškou. Nakonec se ale přece jenom dají všichni dohromady, aby znovu oslavili ten báječný dar - že jsou členy velké milující rodiny. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (21)

Angie91 

všechny recenze uživatele

Možná bych od toho čekala i víc, protože vím, že Američané jsou jediní, kteří dokáží naladit tu správnou sentimentální Vánoční atmosféru. Připadá mi, že kolem Vánoc to jenom proběhlo a sentimentalita čišela úplně z něčeho jiného než z čeho by měla. Ale na druhou stranu je pravda, že ničím neurazí. Takže pokud nevíte co s načatou hodinou... ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Uz to nie su vanocni Prazdniny s Chevym Chase - om, no stale kludne pohodova vianocna atmosfera tam je. Akurat ze kazdy z potomkov si priniesol batozinu a spustu prekvapeni, mimochodom vysoke hodnotenie aj za to, ze slo o zarobok brutalny. No a o peniaze ide vzdy- az v prvom rade, ako to hovoril isty politik. 68 % ()

Reklama

klerik 

všechny recenze uživatele

Niektoré černošské komódie sú príliš prepálené. Táto nie. A s atmosférou Vianoc všade naokolo som bol skrátka namäko. Finálne tanečky mohli skrátiť, ale bol som dojatý, aj som sa zasmial. Švédska rodinná bláznivina DETI NOSÍ SANTA je lepším filmom (hlavne vďaka dotiahnutiu vetkých dejových línií), no Rodinné Vianoce jej občas sympaticky šliapu na päty... ()

Cracker 

všechny recenze uživatele

Bolo by skvelé keby tento film vysielali niekedy na Vianoce, namiesto tých ohraných a nudných "vianočných" komedii. Pekný scenár, tá rodinná atmosféra sa mi veľmi páčila. Síce sa dá povedať že je to mierne americké klišé ale mne sa film zapáčil. Dopomohol mi k tomu vtipný scenár a kopa mojich obľúbených hercov...:) ()

zdenny 

všechny recenze uživatele

Poměrně velká černošská rodina se sejde na Vánoce doma. To je z toho vánočního asi tak vše. Film je o rodinných vztazích a o tom, jaké má kdo tajemství nebo problémy. Vlastně by se to dalo zařadit do kterékoli jiné roční doby, jde o to, že Vánoce jsou nejchytlavější. Jako vánoční film bych to vůbec nepovažoval a jako komedii taky moc ne. Ten film by nebyl až zas tak špatný, kdyby účinkující černoši tak strašně nepřehrávali. Holky za každou větou výraz "já jsem ta největší kost" a kluci zase to obligátní raperské vlnění. Pro mě nejzajímavější postava byl nejstarší brácha. Jeho příběh byl, co se dramatu týče, nejpoutavější a i představitel jeho role byl pro mne nejlepším hercem. Co by si měl každý z tohoto filmu vzít je zdůraznění rodinné soudržnosti a fakt, že o Vánocích se lidé stávají lepšími. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama