Sourozenci Patrick a Marilyn nikdy nevynechali jedinou příležitost vjet si do vlasů. I nyní, v dospělosti, se umějí řádně poškorpit, ale jsou to rozmíšky především z lásky. Takovou rovnováhu je ale tuze snadné narušit. Například stačí, aby si Marilyn přivedla do domu zděděného po rodičích nápadníka Ryana, který je zároveň populární hvězdou známého sci-fi seriálu. Něco takového si přece mladší sestřička nemůže dovolit. A proto se neurotický podivín Patrick, kterému pan snoubenec rozhodně nepadl do oka, rozhodne její vztah za každou cenu podrobit destrukci. Přičemž ve slovech „za každou cenu“ se skrývá i význam „za cenu vraždy“. Jak jeho snažení dopadne, uvidíte v parodické, absurditou překypující černé komedii, na jejímž vzniku se podílela herecká parta, kterou dozajista zná každý fanoušek seriálu Hvězdná brána: Atlantis. V hlavních rolích vystupují reální sourozenci Kate a David Hewlettovi, přičemž druhý jmenovaný si u této velmi příjemné a povedené nezávislé taškařice střihnul i režii. (oficiální text distributora)

Malarkey

Hvězdná brána je nejlepší sci-fi seriál vůbec a Atlantis se po tom solidně veze. Nutno dodat, že ty postavy jsem si za těch pět sezón taky dokázal zamilovat. A když pak v televizi vidím film, kde si většina těch hlavních rolí zahraje v malé komedii, kde režii obstará ještě k tomu jeden z nich, nemůžu prostě jinak a okamžitě jdu do toho. Nějaké názory, že bez znalosti Hvězdné brány film nepochopíte je jasná blbost. Film sám o sobě je prostě jednoduchá ale zábavná komedie, která neurazí, ale také ničím nepřekvapí. V klidu jsem to ale zkouknul na jeden zátah a ani mi to nic neudělalo. Bylo pěkné vidět Teal´ca trochu jinak, a k tomu ještě s českým dabingem. Rozhodně to za to stálo. ()

Sammya

Musím říct, že jsem vlastně ze začátku vůbec nevěděla co čekat, ale i kdybych něco čekala, to, co to nakonec bylo, bych nečekala :D Přiznávám, že zpočátku jsem si to pustila hlavně kvůli Davidu Hewlettovi a ostatním SG hercům, ale 'A Dog's Breakfast' funguje sám o sobě jako plnohodnotná komedie. Celou hodinu a půl jsem se musela strašně smát a nedalo se přestat, i ve strašidlených scénách jsem se musela minimálně usmívat a výsledek toho byl, že jsem dostala skoro obličejové křeče. Ve strašidelných scénách jsem se dokonce i bála (a vůbec s tím nemělo co dělat, že byly 2 ráno a tma a doma všichni ostatní spali :D). Humor je tu strašně stupidní a přitom zároveň neuvěřitelně geniální. Oceňuju to, že si ze sebe herci dokázali udělat legraci a jako parodie na Stargate to bylo dokonalé (StarCrossed...to jsem nemohla :D). Jednu výtku bych ale měla - konec byl oproti zbytku filmu takový nemastný, neslaný, příliš normální...Ještě pořed shlédnutím jsem si tu přečetla pátr komentářů, které tvrdily, že je tam hrozně moc narážek na SG, které se nedají nezaujatým divákem pochopit - já znám SG skrz na skrz, takže jsem je pochopila všechny (aspoň tedy doufám :), ale spíše mi nepřišlo, že bych jich tam bylo tolik a rozhodně si nemyslím, že by si i nezaujatý divák nemohl tuhle komedii vychutnat. Nejspíše to nebude něčí šálek čaje, ale už jen fanoušci Davida Hewletta by se na toto měli podívat - pokud vám David jako McKay připadal jako dobrý herec, po shlédnutí Snídaně pro psy ho budete mít za hereckého boha :) ()

Raziel_cz

Jakožto velký příznivce Stargate Atlantis jsem nemohl tenhle film minout. Znalost SGA divák nepotřebuje, nicméně má pak výhodu, protože, přestože David Hewlett hraje téměř totožný charakter jako byl jeho Rodney a nutno říci, že jsem za to rád, protože Rodney McKay je vůbec nejlepší postava ve Stargate, a stejně tak jeho sestra, vidět Dr. Backetta alias Paula McGilliona a Christophera "Teal´ca" Judge v těchto rolích za to stojí. Smál jsem se od začátku do konce. ()

somebody.l

Velmi nízkorozpočtový film s pár herci, který má zaujmout hlavně svým černým humorem. Hlavní hrdiny si zahráli herci, kteří hráli v seriálu Stargate SG1 a Stargate Atlantis. O čem to je, je v obsahu filmu. Spíše bych chtěla upozornit ty, kteří se na to chtějí podívat jen kvůli tomu, že tam hrají herci z SG. Není to nic podobného a ani nemělo být. Každý by měl vědět, že David Hewlett (tvůrce a hlavní hrdina) je dost střelený na to, aby vytvořil něco takového jako je tento snímek. Nerdem se nazývá a taky jím je. V tomto filmu právě nechává sebe ukázat jako střeleného nerda, který dokáže téměř vše, co by mohlo diváka rozesmát a upoutat tak, aby divák ještě hodně dlouhou dobu vzpomínal, jakým způsobem zahrál hlavního hrdinu (uječeného strašpytla). Ukázal, že hlavním jeho mottem je být vtipný a že si ze sebe dokáže udělat srandu (v podobě projevu i různých scén, které nechci rozebírat, protože je třeba je vidět, nelze je popsat slovy:D). Také se mi líbilo, že do filmu D.Hewlett zapojil i svého psa Marse. Zahraje si tam docela důležitou roli. Což je milé. I jeho sestra si tam zahraje jednu z hlavních rolí (jde poznat, že je to rodina:D). ROzhodně stojí za to se na tento film podívat. Hlavně je určen pro ty, kteří hledají nějakou opravdu směšnou komedii bez náročného přemýšlení (ala film "co tím chtěl básník říci"). ()

sssssycak

Snídaně pro psy je rozporuplná a schozifrenní komedie. Místy je hlášky prošpikovaná, ale zároveň dokáže chvílemi i pěkně nudit. Z tématu, prostředí se asi vytřískalo maximum, za to má u mě Hewlett velké plus. Sám Hewlett podal opět skvělý výkon v hlavní roli, doufám, že už si ho konečně někdo všimne a dá mu v nějaké pořádné komedii hlavní roli. Rozhodně by si to zasloužil. Film samotný ode mě dostává hvězdičky 3 (a půl), a vzhledem k tomu, že jsem fanda StarGate, ocenuji spousty narážek na tento seriál, zaokrouhluji na 4. ()

• David Hewlett (Patrick) a Kate Hewlett (Marilyn) jsou i ve skutečnosti sourozenci. (Jacinda)
  • Film se natáčel v kanadském městě Burnaby, které leží nedaleko města Vancouver v kanadské provincii Britská Kolumbie. (Trajektt)