Snídaně pro psy

David Hewlett

Tim Williams

Scénografie:

James Robbins

Tak trochu ujetý humor v kanadské černé komedii v režii Davida Hewletta, který si střihl také hlavní roli střeleného sourozence, který se snaží za každou cenu zbavit nevyhovujícího nápadníka své sestry. Ale pak se mu to poněkud vymkne z rukou...Vím, že tento humor nesedne každému, ale já mám vtipné nezávislé komedie v oblibě a navíc mě baví herectví Davida Hewleta, takže u mě za čtyři hvězdy.(15.2.2013)

Snímek byl příjemný; mám rád Kanadu a chtěl bych tam (od)žít. První hodinu jsem měl asi pět roflovýtlemů, než jsem začal tušit, jak to asi skončí. To vše kvůli náhlé změně chování Patrickovy sestry, ale netušil jsem, že snoubenec je policistka. Bod tedy pro scénáristu. Trochu mi však vadí, že po této nápovědě už film neměl správnou atmosféru. Už nebyl u mě žádný roflovýtlem. :/ To zejména kvůli gay prvkům; sestru snoubence mohla zahrát Amanda Tapping (v blond), a bylo by to tak dokonalé... ✔(14.9.2011)

Hvězdná brána je nejlepší sci-fi seriál vůbec a Atlantis se po tom solidně veze. Nutno dodat, že ty postavy jsem si za těch pět sezón taky dokázal zamilovat. A když pak v televizi vidím film, kde si většina těch hlavních rolí zahraje v malé komedii, kde režii obstará ještě k tomu jeden z nich, nemůžu prostě jinak a okamžitě jdu do toho. Nějaké názory, že bez znalosti Hvězdné brány film nepochopíte je jasná blbost. Film sám o sobě je prostě jednoduchá ale zábavná komedie, která neurazí, ale také ničím nepřekvapí. V klidu jsem to ale zkouknul na jeden zátah a ani mi to nic neudělalo. Bylo pěkné vidět Teal´ca trochu jinak, a k tomu ještě s českým dabingem. Rozhodně to za to stálo.(17.9.2009)

Jakožto velký příznivce Stargate Atlantis jsem nemohl tenhle film minout. Znalost SGA divák nepotřebuje, nicméně má pak výhodu, protože, přestože David Hewlett hraje téměř totožný charakter jako byl jeho Rodney a nutno říci, že jsem za to rád, protože Rodney McKay je vůbec nejlepší postava ve Stargate, a stejně tak jeho sestra, vidět Dr. Backetta alias Paula McGilliona a Christophera "Teal´ca" Judge v těchto rolích za to stojí. Smál jsem se od začátku do konce.(22.7.2009)

Celkom vtipna blbina za par drobnych v ktorej sledujeme ako sa hlavny samotarsky hrdina vyrovnava s tym, ze sa jeho milovana sestra ide vydavat a cele sa to necakane zvrtne. Najviac ma to bavilo zo zaciatku. Napriek kratkej stopazi to postupne prestavalo byt vtipne a pôsobilo to dost natahovane. Prekvapila ma ale vtipna a celkom zmysluplna finalna pointa. Najviac si tuto blbinu uziju fanusikovia Stargate serialov, kedze obsadenie tvori prakticky len veterani z tychto serialov. Okrem Hewletta v ustrasenej polohe tu najviac exceluje MCgillion v zabavnej dvojulohe. Kate Hewlett by som si po tomto filme dokazal predstavit v nejakom horore ako psychopaticku vrazedkynu. Za jedno pozretie to stalo. P.S: som sice psickar, ale aby som si umyl zuby s kefkou po mojom psovi, tak taky magor este nie som. 6/10.(18.3.2018)

• - David Hewlett (Patrick) a Kate Hewlett (Marilyn) jsou i ve skutečnosti sourozenci. (Jacinda)

• - Chata, ve které se děj odehrává, patří Davidu Hewlettovi, který hraje Patricka. (Mckay)