poster

Když děda miloval Ritu Hayworthovou

 • Německo

  Ab ins Paradies

 • Německo

  Als Großvater Rita Hayworth liebte

 • angličtina

  When Grandpa Loved Rita Hayworth

 • Slovensko

  Keď dedo miloval Ritu Hayworthovú

Komedie

Německo / Česko / Švýcarsko, 2000, 90 min

 • jakoby
  *

  Zidovska pro nemecka holka, co by za par haleru prodala vlastni prastenou matku. Brodsky se tu jen mihne , otec rodiny je motovidlo , matka vypada jak levna barbie . NUdny film s dobrym nazvem ktery hranici s odpadem .(8.8.2011)

 • rt12
  **

  Námět měl našlápnuto, ale zpracování bylo zoufalé.(27.5.2014)

 • tron
  **

  „Jakej Masaryk. To je přece Lenin.“ Nezáživný a nudný pokus o melodramatické reflektovanie doby, ktoré nemá šancu siahať na kolená Hřebejkovým filmom. Preto dúfam, že o nič také tvorcom ani neišlo. Ťažko ale povedať, o čo im vlastne išlo, pretože pohladenia na duši som cítil maximálne z troch štyroch scénok. Nezameniteľný verbálny prejav Adyho Hajdu je nudne (ne)predabovaný do češtiny, Brodský sa mihne na desať minút a o Ritu, známu každému fanúšikovi Shawshanku, pravdupovediac tiež vôbec nejde.(24.8.2009)

 • Hombre8
  *

  Nesrovnatelné s Koncem velkých prázdnin, kterýžto seriál ještě vycházel ze staré poctivé československé filmařiny a měl hlavu a patu. V podstatě souhlasím s Prubnerem. Zajímavé je sledovat, díky genderově vyváženému realizačnímu týmu, jak se v podstatě hybateli děje a hlavními postavami stali sobečtí, egoističtí haranti, kteří sofistikovaně řídí své polodementní rodiče. Předobraz nové doby. Ztráta času.(11.9.2020)

 • Prubner
  **

  Neobratně a poněkud školácky napsané a natočené. Iva Švarcová bude asi stejný případ jako jiná emigrantka Vera Caisová (Příliš hlučná samota): dlouhá léta se motá ve filmových štábech jako poskok a pak jednou sežene peníze na vlastní film. A ukáže se, že snaha talent nenahradí. Tato sonda do života emigrantů nemá žádný děj, je to soubor epizod, které nejsou ani vtipné, ani dramatické, ani zajímavé. A o životě emigrantů se nic moc nedozvíte, to se radši podívejte na seriál Konec velkých prázdnin. Nestačí jen natočit vlastní zážitky, musí se to nějak filmově a dramaticky uchopit. Brodský má sice titulní roli, ale ve filmu stráví maximálně pět minut. Naopak největší prostor mají nevýrazný Hajdu a jakási podivná barbína v roli matky, které jsem nevěřil vůbec nic. Nejlepší výkon široko daleko tak odvádí Jiří Lábus.(24.8.2009)