Nejde o komedii, kdy by člověk popukal smíchy nebo smál od začátku do konce. Je to taková zamotaná oddechovka, která je postavená na různých záměnách a omylech a samozřejmě hereckých výkonech jednotlivých protagónistů. Pokud by to bylo natočeno jako malá televizní komedie ve stylu Bakalářů, bylo by to mnohem zajímavější a dalo by se z toho rozhodně více vytěžit.(10.1.2011)

• Saesulkun

Tyhlety vykonstruovaný huráakce typu: uleju se z práce, tak řeknu šéfovi, že jedu na křtiny a jejda, von šéf jede se mnou (uf), no tak teda ty křtiny uspořádám, no, co mám dělat, že jo? (Co takhle třeba všimnout si, že i tomu šéfovi sloužily křtiny jako záminka, ale to by holt zase nebylo o čem točit.) Zajímavý scénáristická finesa: v rámci pozvednutí koeficientu taškařicovosti naflákám půlce figur jména hub.(25.4.2011)

• Phobia

Miloš Kopecký, Jiřina Jirásková, Vlastimil Brodský, Libuše Šafránková, Dagmar Veškrnová (tehdy ještě oblíbená herečka a nikoliv neoblíbená "první dáma")... Člověk by řekl, že film s tolika skvělými herci ani nemůže být špatný. To by se ovšem člověk ve svém odhadu spletl. Rádoby veselá socialistická taškařice o tom, kterak nesympatický protekční spratek Michal Pešek potřebuje povolenku na dřívější odchod ze zaměstnání a intrikující šéfova sekretářka způsobí, že banda venkovských balíků musí kvůli pražských papalášů (v rámci družby) uspořádat křtiny. Ha-ha-ha. Sled předvídatelných, převážně trapných situací, pachuť inscenace a tak trochu nuda. Jediné, co mě překvapilo, byla Dášina hudebně-kdákavá vložka, to jsem fakt nečekala, ani nepochopila:-). Sečteno a podtrženo: ty dvě hvězdy jsou hlavně za dobré herce a podruhé si tuto podívanou klidně odepřu. 40%(26.1.2010)

Snímek Křtiny považuji za českou klasiku. Viděl jsem tento film asi čtyřikrát a vždy mě bavil. Má děj, který nezapomenete. Chválím herce, kteří předvedli, že opravdu umí. Ať už je to bývalá první dáma, nebo pan Kopecký. Jeden z mála filmů, který nemám ve filmotéce. Musím to napravit a porozhlédnout se v prodejně.(20.6.2010)

Můj oblíbenec Svatopluk Skopal dostal roli žárlivého manžela, který nejen když se opije, dělá nehoráznou ostudu, a pitomce hlavně ze sebe. Paradoxně sympatická role, protože takového chlapa najdeme na každé vsi. Další výraznou postavou je Karolína, jako na tělo šitá Jiřině Jiráskové. Chytrá, předvídavá sekretářka s nadhledem, která za svého nadřízeného přemýšlí, jedná, a přesto tu stále jsou problémy z kterých ho tahá. Skvěle obsazená komedie s vtipným námětem.(6.1.2012)

• - Asistentem režie byl Zdeněk Troška. [Zdroj: ahaonline.cz] (alonsanfan)

• - Místem natáčení posloužila i administrativní budova na Praze 10 poblíž Edenu. Dnes se tato budova nazývá Palác Kodaňská. V této budově se natáčely veškeré scény odehrávající se v geodetickém podniku. Dále se natáčelo v obci Krhanice. (Langy10)

• - Většina postav má "houbová" jména: Čirůvka, Ryzec, Kotrč, Koloděj, Hlívová, Liška, Klouzek (Mackin)