Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kartografický ústav, kam Jaroslav Dietl se Zdeňkem Podskalským umístili příběh situační komedie Křtiny, je typický podnik reálného socialismu. Moc se toho v něm sice neudělá, zato si všichni zaměstnanci od řadového kresliče až po náměstka užijí mnohá povyražení. Kartografka Hlívová kompenzuje nízkou pracovní morálku tělesnými půvaby, kreslič Ryzec vymýšlí rafinovanou lest, jak již v pátek dopoledne odjet na víkend, náměstek Humpl se chlubí novou sexy sekretářkou a pro komisi z generálního ředitelství pořádá hon. Jedině usedlý padesátník Čirůvka se drží stranou. Má rád svůj klid, netouží po vyšších funkcích ani po milostných pletkách. Jeho sekretářka Karolína je ovšem jiného názoru. Vmanipuluje svého šéfa do nerovného souboje o Humplovu „kočku“ a o uvolněné místo ředitele, a vůbec netuší, jaký kolotoč bláznivých dobrodružství tím vlastně spustila… Ztřeštěná komedie z roku 1981 je stále „živá“, kořeněná slovním humorem i skvělými hereckými rolemi, které autoři ušili na míru Jiřině Jiráskové, Miloši Kopeckému, Dagmar Veškrnové a Libuši Šafránkové. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (116)

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Na někoho z toho dýchne retro, hlavně z těch interiérů zasedaček s nezbytnými popelníky a interiérů žigulů a stodvacítek... Na někoho zase ta unylost v té době již povětšinou ,,znormalizovaných'' životů nás všech, které mohla těm na vsi okořenit maximálně tak návštěva či kontrola z Prahy! Ačkoliv v hlavní roli v celé zašmodrchané komedii o jednom zdrhnutí z práce hraje v hlavní roli můj oblíbenec Kopecký, ani s ním se mi to nijak extra nelíbilo... Ještě, že už je to pryč. Dávám tedy za dvě štamprdle nijak extra dobré slivovice. * * ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

Miloš Kopecký, Jiřina Jirásková, Vlastimil Brodský, Libuše Šafránková, Dagmar Veškrnová (tehdy ještě oblíbená herečka a nikoliv neoblíbená "první dáma")... Člověk by řekl, že film s tolika skvělými herci ani nemůže být špatný. To by se ovšem člověk ve svém odhadu spletl. Rádoby veselá socialistická taškařice o tom, kterak nesympatický protekční spratek Michal Pešek potřebuje povolenku na dřívější odchod ze zaměstnání a intrikující šéfova sekretářka způsobí, že banda venkovských balíků musí kvůli pražských papalášů (v rámci družby) uspořádat křtiny. Ha-ha-ha. Sled předvídatelných, převážně trapných situací, pachuť inscenace a tak trochu nuda. Jediné, co mě překvapilo, byla Dášina hudebně-kdákavá vložka, to jsem fakt nečekala, ani nepochopila:-). Sečteno a podtrženo: ty dvě hvězdy jsou hlavně za dobré herce a podruhé si tuto podívanou klidně odepřu. 40% ()

Reklama

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Pán Zdeněk Podskalský starší si v Čechách vybudoval renomé úspešného filmového režiséra. I mnoho uživateľov tejto internetovej databázy (csfd.cz) ho má zaradeného v rebríčku obľúbených režisérov. Mňa však jeho tvorba nikdy nedokázala zaujať a tým pádom ju nedokážem ani kladne oceniť. Ja som sa pri jeho filmoch takmer vždycky nudil. Značne znudený a otrávený som bol aj pri sledovaní komédie "Křtiny", ktorú natočil v roku 1981. Nezachránil to ani charizmatický Miloš Kopecký, ktorý stvárnil jednu z hlavných postáv. * ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Křtiny jsou tak výborná komedie, že mě to až překvapilo. Jako vždy přesný Miloš Kopecký, obdobným způsobem vynikající Jiřina Jirásková, Dagmar Veškrnová, která mi ani moc nelezla krkem (což je div), nádherně ztřeštěná zauzlovaná zápletka a postavy "Čirůvka, Ryzec, Hlívová, Koloděj, Kotrč..." pojmenované podle hub. Rozumná stopáž humoru svědčí, nic se zbytečně neopakuje, skoro nic není navíc... Jsem vážně spokojený. Jediné minus je ta hrozná slepičí píseň. Bože. ()

Slartibarkfast 

všechny recenze uživatele

Báječně zamotaná komedie z per Jaroslava Dietla a Zdeňka Podskalského, která je jistě tím lepším z toho, co nám doba soudruhů dala. Není z toho až tak moc cítit propaganda a vše cílí především na onu úsměvnou část. Vymyšlené křtiny, které se z nutnosti musí odehrát, pobaví každého, který odhodí předsudky a dá tomuhle kousku šanci. 70% ()

Galerie (6)

Zajímavosti (9)

  • Místem natáčení posloužila i administrativní budova na Praze 10 poblíž Edenu. Dnes se tato budova nazývá Palác Kodaňská. V této budově se natáčely veškeré scény odehrávající se v geodetickém podniku. Dále se natáčelo v obci Krhanice. (Langy10)

Související novinky

Zemřela herečka Blanka Bohdanová

Zemřela herečka Blanka Bohdanová

03.10.2021

Ve věku 91 let zemřela herečka a malířka Blanka Bohdanová. Již jako malá chodila do baletu a v dětských rolích vystupovala na jevišti v rodné Plzni. Po studiu na obchodní škole vystudovala brněnskou… (více)

Reklama

Reklama