Náměstci na honu či s milenkami, sekretářky, které vše ví a zařídí, zaměstnanci, kteří v pátek v poledne mizí z práce - vlastně nikdo nic nedělá - prostě idylka socialismu, na kteří právě proto mnozí tak v dobrém vzpomínají. Nejen o tom je tato komedie Zdeňka Podskalského. Sice trošku s podivem obsazená (Miloš Kopecký jako ten "hodný", Vlastimil Brodský jako "zlobivý" - ale elegánem je v každém případě), zato opravdu kvalitně. Mimo tato herecká esa je naprosto skvělá pragmatická dáma Jiřiny Jiráskové, ale i vesnický "pepík" Svatopluk Skopal. Překvapilo mě, že v drobných roličkách jsou jak profesionální herci (Vozáb, Kraus, Schránil), tak úplní laici (ženy v JZD a místní drbny - jestlipak se Zdeněk Troška jako pomocný režisér inspiroval právě tímto filmem pro své filmy...), neboť tento rozpor byť při jedné větě bije do očí. Celkem pohodová krátká oddychovka, kdy mnozí zavzpomínají na časy minulé, byť spíše s nostalgií než se smíchem.(21.5.2014)

Fortelně natočená "lidová" komedie, která mě vždy spolehlivě pobaví a která určitě nikdy nezapadne. Špičkové herecké obsazení (v té době asi to nejkvalitnější možné), vtipný scénář a režie, která nenechá žádný gag a vtip spadnout pod stůl. Pro někoho je to málo - ale který z dnešních režisérů by něco takového zvládl se stejnou bravurou a samozřejmostí? Klasika, na které se dá profesně hodně naučit ! - - - - - Nezapomenutelný závěr kulturní vložky (K.J.Erben - Polednice) na křtinách v "obřadní síni" v podání Dáši V.: "....matku vzkřísil ještě stěží, avšak dítě - zalknuté."(9.1.2011)

V zásadě nějak nemám proč kladně hodnotit, většina filmů pana režiséra Podxklaského s vkládanými písničkami se mi nelíbí a takové ty staropražské dokonce dost. Ale tady mi to sedlo, pan Kopecký a paní Jirásková jsou skvělí, ona dělá takového Štrosmajera v sukních, on naopak mírně co do žen nezkušeného, což vytváří docela milé napětí, protože ani v žýivotě, ani ve většině ostatních rolí takový nebyl. Slečna Veškrnová tady nevypadá lacině, v té kůži jí to i sekne a má taky jistý nadhled, takže celkově nejen že jsem se bavil poprvé, ale občas si některé kousky pouštím i nadále. Je to jistě v zásadě bakalářská dobová kravinka, ale myslím, že vyjímečně podařená. Některé scény skáču, ale celkem mi tři přijdou málo.(18.12.2013)

Solidní situační komedie, ve které se do toho aktéři zamotali tak, že posléze sami nevěděli kudy z toho ven, neboť z nevinné výmluvy se stala akce, na kterou byl potřeba silný kalibr a tím je v tomhle filmu Jiřina Jirásková ve své obvyklé roli, Kopecký též obstál, Veškrnové to sluší, sice je poněkud výstřední ale OK ..škoda nedostatečného využití půvabné Šafránkové, noblesní Bohdanové se dostalo akurátního prostoru .. zbytek byl kompars, včetně Peška ...(19.5.2015)

• honajz

Je vidět, že scénář dělal jeden profík a jeden režisér zábavy - chybí tomu nakonec koule a je to celé takové ucmrndané. Nedokáže si to vybrat, jestli je to kritikou, komedií, hořkým zamyšlením... Příběh ani není důležitý a zaplnil by tak jednu 20minutovou povídku Bakalářů. Vynikající je zde písnička Je ráno od Vítězslava Hádla - trochu připomíná hořce smutnou písničku z filmu Jako jed. Jenže to by celý film Křtiny musel být postaven jinak a stát na Kopeckém spíše z psychologického pohledu. Tohle je zkrátka kompromis mezi pokusem o psychologii a Podskalského tradiční estrádou.(6.3.2016)

• - V obci Krhanice se nenatáčelo pouhou náhodou. Kousek odtud měl totiž chalupu režisér Zdeněk Podskalský. [Zdroj: ahaonline.cz] (alonsanfan)

• - Libuše Šafránková (Naďa) měla v průběhu natáčení zápal plic. [Zdroj: Aha] (carott)

• - Místem natáčení posloužila i administrativní budova na Praze 10 poblíž Edenu. Dnes se tato budova nazývá Palác Kodaňská. V této budově se natáčely veškeré scény odehrávající se v geodetickém podniku. Dále se natáčelo v obci Krhanice. (Langy10)