Báječně zamotaná komedie z per Jaroslava Dietla a Zdeňka Podskalského, která je jistě tím lepším z toho, co nám doba soudruhů dala. Není z toho až tak moc cítit propaganda a vše cílí především na onu úsměvnou část. Vymyšlené křtiny, které se z nutnosti musí odehrát, pobaví každého, který odhodí předsudky a dá tomuhle kousku šanci. 70%(28.9.2017)

Fortelně natočená "lidová" komedie, která mě vždy spolehlivě pobaví a která určitě nikdy nezapadne. Špičkové herecké obsazení (v té době asi to nejkvalitnější možné), vtipný scénář a režie, která nenechá žádný gag a vtip spadnout pod stůl. Pro někoho je to málo - ale který z dnešních režisérů by něco takového zvládl se stejnou bravurou a samozřejmostí? Klasika, na které se dá profesně hodně naučit ! - - - - - Nezapomenutelný závěr kulturní vložky (K.J.Erben - Polednice) na křtinách v "obřadní síni" v podání Dáši V.: "....matku vzkřísil ještě stěží, avšak dítě - zalknuté."(9.1.2011)

• waits

Podskalsky byl poměrně sympatický chlap, ale kromě Bílé paní a samozřejmě Světáků se mi od něho nic doopravdy nelíbilo. U většiny jeho filmů mám prostě pocit deja vu normalizační zábavy, podobně jako třeba u Schulhoffa. Na druhou stranu mě jejich filmy neurážejí, od toho tady byla jiná protěžovaná komunsitická esa viz Sokolovský nebo Steklý .(25.7.2010)

• honajz

Je vidět, že scénář dělal jeden profík a jeden režisér zábavy - chybí tomu nakonec koule a je to celé takové ucmrndané. Nedokáže si to vybrat, jestli je to kritikou, komedií, hořkým zamyšlením... Příběh ani není důležitý a zaplnil by tak jednu 20minutovou povídku Bakalářů. Vynikající je zde písnička Je ráno od Vítězslava Hádla - trochu připomíná hořce smutnou písničku z filmu Jako jed. Jenže to by celý film Křtiny musel být postaven jinak a stát na Kopeckém spíše z psychologického pohledu. Tohle je zkrátka kompromis mezi pokusem o psychologii a Podskalského tradiční estrádou.(6.3.2016)

• Saesulkun

Tyhlety vykonstruovaný huráakce typu: uleju se z práce, tak řeknu šéfovi, že jedu na křtiny a jejda, von šéf jede se mnou (uf), no tak teda ty křtiny uspořádám, no, co mám dělat, že jo? (Co takhle třeba všimnout si, že i tomu šéfovi sloužily křtiny jako záminka, ale to by holt zase nebylo o čem točit.) Zajímavý scénáristická finesa: v rámci pozvednutí koeficientu taškařicovosti naflákám půlce figur jména hub.(25.4.2011)

• - Většina postav má "houbová" jména: Čirůvka, Ryzec, Kotrč, Koloděj, Hlívová, Liška, Klouzek (Mackin)

• - Libuše Šafránková (Naďa) měla v průběhu natáčení zápal plic. [Zdroj: Aha] (carott)

• - Asistentem režie byl Zdeněk Troška. [Zdroj: ahaonline.cz] (alonsanfan)