Báječně zamotaná komedie z per Jaroslava Dietla a Zdeňka Podskalského, která je jistě tím lepším z toho, co nám doba soudruhů dala. Není z toho až tak moc cítit propaganda a vše cílí především na onu úsměvnou část. Vymyšlené křtiny, které se z nutnosti musí odehrát, pobaví každého, který odhodí předsudky a dá tomuhle kousku šanci. 70%(28.9.2017)

Náměstci na honu či s milenkami, sekretářky, které vše ví a zařídí, zaměstnanci, kteří v pátek v poledne mizí z práce - vlastně nikdo nic nedělá - prostě idylka socialismu, na kteří právě proto mnozí tak v dobrém vzpomínají. Nejen o tom je tato komedie Zdeňka Podskalského. Sice trošku s podivem obsazená (Miloš Kopecký jako ten "hodný", Vlastimil Brodský jako "zlobivý" - ale elegánem je v každém případě), zato opravdu kvalitně. Mimo tato herecká esa je naprosto skvělá pragmatická dáma Jiřiny Jiráskové, ale i vesnický "pepík" Svatopluk Skopal. Překvapilo mě, že v drobných roličkách jsou jak profesionální herci (Vozáb, Kraus, Schránil), tak úplní laici (ženy v JZD a místní drbny - jestlipak se Zdeněk Troška jako pomocný režisér inspiroval právě tímto filmem pro své filmy...), neboť tento rozpor byť při jedné větě bije do očí. Celkem pohodová krátká oddychovka, kdy mnozí zavzpomínají na časy minulé, byť spíše s nostalgií než se smíchem.(21.5.2014)

• Phobia

Miloš Kopecký, Jiřina Jirásková, Vlastimil Brodský, Libuše Šafránková, Dagmar Veškrnová (tehdy ještě oblíbená herečka a nikoliv neoblíbená "první dáma")... Člověk by řekl, že film s tolika skvělými herci ani nemůže být špatný. To by se ovšem člověk ve svém odhadu spletl. Rádoby veselá socialistická taškařice o tom, kterak nesympatický protekční spratek Michal Pešek potřebuje povolenku na dřívější odchod ze zaměstnání a intrikující šéfova sekretářka způsobí, že banda venkovských balíků musí kvůli pražských papalášů (v rámci družby) uspořádat křtiny. Ha-ha-ha. Sled předvídatelných, převážně trapných situací, pachuť inscenace a tak trochu nuda. Jediné, co mě překvapilo, byla Dášina hudebně-kdákavá vložka, to jsem fakt nečekala, ani nepochopila:-). Sečteno a podtrženo: ty dvě hvězdy jsou hlavně za dobré herce a podruhé si tuto podívanou klidně odepřu. 40%(26.1.2010)

"Ale sestra je teprve v šestém měsíci !!" - "Tak chceš se ulejt dneska nebo počkáš ty tři měsíce ??" ;) Přestaneme-li vnímat tu nepříliš vtíravou socialistickou pachuť, či ji budeme brát pouze jako velmi lehkou satiru doby, dostáváme naprosto banální crazy komedii, která díky své holé prostotě, kdy Podskalský s jistotou protřelého rutinéra vrší jedno nedorozumění na druhé pramenící z jedné obyčejné výmluvy, působí naprosto věrohodně a přirozeně, díky čemuž silně asociuje bakalářskou tvorbu, a tak se zákonitě velmi dobře pobavíte.. Mimochodem ta příjmení zásadních postav inspirovaná v říši hub na mě působila jako velmi příjemná a inteligentní scénáristická hříčka. Jistě se nejedná o žádný zázrak ani v rámci filmografie klasika Podskalského, snímek však staví na hereckých výkonech soudobé elity v čele s Milošem Kopeckým a překvapivě i Dášou Veškrnovou, která stále ještě dovede slušně pobavit, pokud ovšem zrovna nerecituje z Erbenovy Polednice, nezpívá či dokonce neblábolí svojí rodnou slepičí řečí..;) Tahle velmi vtipná, svižná a příjemně vypointovaná záležitost s povedeným hudebním podkladem Vítězslava Hádla dík své umírněné stopáži prostě nestíhá nudit, ani sklouznout k nějaké křečovité soudruhovské konverzačce..(19.8.2013)

Sympatická česká komedie se „zralým“ obsazením v čele s výtečným Milošem Kopeckým. Přesně v duchu moudrých a tak trošku bláznivých komedií Zdeňka Podskalského se rozvíjí bláznivý příběh postaršího muže, který díky své sekretářce upadne v kolotoč lží kolem návštěvy křtin. Některé scény jsou opravdu kouzelné a neskutečně vtipné, navíc venkovské prostředí je nádherně podáno. Hudba: Vítězslav Hádl(26.7.2010)

• - Asistentem režie byl Zdeněk Troška. [Zdroj: ahaonline.cz] (alonsanfan)

• - Většina postav má "houbová" jména: Čirůvka, Ryzec, Kotrč, Koloděj, Hlívová, Liška, Klouzek (Mackin)

• - Místem natáčení posloužila i administrativní budova na Praze 10 poblíž Edenu. Dnes se tato budova nazývá Palác Kodaňská. V této budově se natáčely veškeré scény odehrávající se v geodetickém podniku. Dále se natáčelo v obci Krhanice. (Langy10)