Kopačky

Kopačky

• Nizozemsko

Forgetting Sarah Marshall

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2008, 111 min (Director's cut: 118 min)

Nejdříve jsem se na "Kopačky" chystal do kina hned po uvedení kvůli tomu, že předchozí filmy "made by Apatow" se mi moc líbily. To mi ovšem kvůli nemoci jaksi nevyšlo, ale stále jsem je měl v podvědomí. A když jsem objevil HIMYM a zjistil, že Jason Segel alias Marshall hraje hlavní roli v tomto filmu, začal hon na tento snímek. A musím říci, že zklamaný rozhodně nejsem. Výborné parodie na CSI (které mi už lezou krkem) a popkulturní odkazy výborné kvality byly super včetně celého hereckého obsazení, ale stále by to bylo spíše na velmi dobré 4 hvězdy. Proč jsem tedy dal plné hodnocení? KVŮLI UVĚŘITELNOSTI POSTAV! Už dlouho se mi nestalo, že bych se natolik sžil s hlavní postavou a skutečně ten příběh prožíval s ním každou minutou. A navíc - Kristen Bell i Mila Kunis jsou prvotřídní kočky :-)(13.10.2008)

Přišlo mi, že tento film je "rozdělen" na tři části - než se dostane na Havaj, (tahle část není vtipná, ale je nutná pro příběh) Havaj (kde se odehrává většina filmu) a po Havaji (vtipná, ale předvídatelná část). A právě ta prostřední havajská část se mi líbila nejvíc. Mnoho skvělých vtípků, (instruktor Paul Rudd, hodina jógy) uvolněná atmosféra a neodolatelná Mila Kunis. K tomu vcelku originální a na komedii i poměrně odvážné scény ("soutěž" o nejlepší soulož) a máme tady opravdu skvělou komedii, která sice není dokonalá, ale mezi těmi průměrnými a nevtipnými z poslední doby vyčnívá stejně, jako oči Mily Kunis. Zkrátka a dobře, od Forgetting Sarah Marshall jsem nic nečekal a možná proto jsem byl příjemně překvapený. 80 %.(15.8.2012)

[imdb: 7.5/10] | me: Pohodová komédia o rozchode avšak predsa len trošku inak podaná ako žánrovo podobné filmy. Práve detaily a Jason Segel zabezpečujú takú tu rôznotvárnosť a čerstvý - iný typ humoru, ktorý ani z ďaleka nie je typický pre filmy pod hlavičkou : romantické komédia robí z tohto filmu výbornu zábavu. Miestami predpovedateľný dej je však kompenzovaný netypickými úsmevnými vstupmi a teda to celkovo vôbec nenudí,... práve naopak. Zaujimavé príjemné obsadenie a dobrá zábava zanechávajú celkovo veľmi fajn pocit. Hoci globálne nereálne, aj tak výborny relax.(31.3.2009)

Doposud nejnudnější Apatowština, přesto v mnoha směrech výrazně vybočující (počátek serióznějšího trendu, dovršeného Apatowovými Funny People) a především, povětšinou značně civilní. Nejlepší na Kopačkách totiž je, že jakkoliv se zdají situace a náhody na první pohled nadsazené, jedná se ve skutečnosti o bolestivě reálné momenty. Kdo zažil, ví... Mila Kunis je sladká, Brand je šílenec, trio mých nejoblíbenějších herců u Judda Apatowa se u mě definitivně zformovalo na Jasona Segela, Setha Rogena a Paula Rudda...(22.9.2010)

Tradiční, ale o to zábavnější romantická komedie, která těží hlavně ze skvělýho hereckýho obsazení, kdy obě dvě holky jsou moc pěkný a příjemný, obzvlášť Mila Kunis a Jason Segel alias Marshall z HIMYM je velkej sympaťák. Krom toho se tady neobjevujou takový ty typický záporný postavy, což je jen dobře a v malý roličce si tady zahrál i vypasenej Branscombe Richmond z Odpadlíka(6.7.2008)

• - Scenárista a hlavní protagonista Jason Segel se svěřil, že nahý rozchod i loutkový muzikál Dracula vycházely z jeho opravdové životní zkušenosti. Měl prý jednou přítelkyni, která se s ním rozešla, když byl úplně nahý, a než se stal úspěšným hercem, zkoušel psát muzikálovou adaptaci Draculy pro loutky. (c.tucker)

• - Hlavní ženská postava se jmenuje Sarah Marshall a Marshall se shodou okolností jmenuje i postava, která proslavila představitele hlavní role Jasona Segela - jedná se o Mashalla Eriksena ze seriálu How I Met Your Mother. (cubajz)

• - Ve scéně, kdy se Aldousovi (Russell Brand) zabodne kus korálu do nohy, je možné vidět, jak při vytáhnutí se z rány vyhrne spousta krve. V dalším záběru však po krvi není ani stopy. (Terez_Vv)