Kopačky

Forgetting Sarah Marshall

Kopačky

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2008, 111 min (Director's cut: 118 min)

Škoda, čekal jsem od Kristen Bell nějakou komediální činnost a ono ne. Ne že bych si stěžoval na její otevřený přístup k sexu, ale holt mi přišla v některých (důležitých) ohledech trestuhodně nevyužitá. Největší podíl na kladných bodech si tak odnášejí: Jason Segel, jehož temné tóny podbarvují naprosto brutální parodii na všechny v současné době táááák strááášně populární kriminalistickomodelkovskodetektivní seriály a hysterické štkaní startuje druhou, příběhovou, linii filmu. Té pro změnu vévodí krásnákrásnákrásná Mila Kunis, o barvě jejíchž očí jsem přemýšlel hodně dlouho, než jsem zjistil, že je to stejně fuk;) Proč je to fuk, to už si zjistěte sami:) Správnější by bylo říct, že oné druhé linii vévodí Mila Kunis, kterou pro pozitivní dojmy z filmu rozhodující měrou podporuje realizační tým složený z rozložitých havajských chasníků. A myslím tím opravdu jen ty havajské giganty, protože Paul Rudd i Jonah Hill jsou tak příšerně mimo, že mi svojí nijak dlouhou přítomností na plátně zkazili podstatně větší část téhle havajské romance. Naštěstí tihleti dva kreténi jsou jedinými stinnými stránkami ve scénáři a temnotu takřka vzápětí prosvětlí totální ikona popkulturní satiry jménem Aldous Snow. Z tohohle chlapíka se vám bude chtít blít. Blít, ne zvracet. Ale ubezpečuju vás, že to bude správné blití a budete se u toho ještě smát;) Škoda dalších slov na jeho adresu. Osekáno na nejdůležitější momenty, tak právě kvůli němu, parodiím na CSI, špičkové double-date scéně u stolu a loutkovému muzikálu Drákula byste měli tenhle komediální kus vidět. Thanks to these, I am surely not forgetting Sarah Marshall. Je pravda, že loňská pecka ze stejné stáje byla co do průběžné úrovně podstatně víc nabouchaná;) - i tak ale dávám 80%. PS: leden 2011 - aby mě někdo nepodezíral, že jsem větší hyena než jsem - netušil jsem, že Mila byla na jedno oko slepá (což poprvé světu vyjevila v interview pro Cosmopolitan někdy před pár týdny), jen jsem obdivoval její navenek krásné oči různých barev...zaujaly mě totiž daleko víc než u Gerarda Butlera:)(25.7.2008)

• Shadwell

Apatow si zřejmě myslí, že může kdejakýmu svýmu kamarádovi svěřit scénář a navrch mu přiklepnout hlavní roli. Jistě, u Seth Rogena to fungovalo. Jenže Segel na to nemá. Fuckt, že ne.(2.9.2008)

Překvapivě velmi zábavná komedie, která je nahony cítít Juddem Apatowem. Děj je občas takový nemastný, neslaný a postavy nevěděj, co dělat, ale myslím, že to je tak naschvál, protože to skvěle vystihuje stav po rozchodu. Výbornej byl Russell Brand coby anglickej zpěvák, ten mě rozesmíval pouhou přítomností na scéně. Jason Segel v hlavní roli byl docela sympaťák, jen ta Kristen Bell mi tam trochu vadila.(6.9.2008)

Kopačky... Každý je jednou (a to určitě nejednou) dostal, všichni víme, jaký je to pocit, být odmítnutý, popř. ještě k tomu nechápat proč a jak se to vůbec mohlo stát... Film Jasona Segela s lehkostí a úsměvem na tváři servíruje jeden opravdu nepěkný a roztahaný rozchod, naplňuje jej však vtipnými postavami, ujetými situacemi a zkrátka akurátní dávkou humoru, aby utrpení hlavního hrdiny nebylo tragické, ba naopak komické. J. Segel si dělá legraci sám ze sebe, a tak třebaže film rozhodně není sondou do vztahů a rozchodů reálného světa, dokáže působit minimálně hloupě. Nějaké to klišé si však nepochybně mohl odpustit, zejména závěr byl natolik schématicky "divácky uspokojivý", až se pro mne stal neuspokojivým... 7/10(18.9.2010)

Důkaz toho, že zábavné komedie, které se neopakují, které potěší i na poněkolikáté shlédnutí stále existují. Marně se snažím zapřemýšlet, která komedie mě dokázala takhle potěšit jako právě Kopačky, a možná že to bude 50x a stále poprvé. Z obdobného prostředí, což je v mém případě rozhodně ku prospěchu, s příjemnými herci a heračkami, s příjemným příběhem, který se právě neopakuje, který zpříjemní atmosféru s naprosto úžasným stylem humoru, který se jen tak neztratí. Autoři, kteří zplácali tento příběh už mají pár kousků za sebou. Je to 40 let panic, Superbad a Zbouchnutá a abych se přiznal, Zbouchnutá mě také příjemně překvapila, načež zbylé dva rozhodně trapněji vyjít nemohly. Jsem rád, že Kopačky se povedly. Povedly se natolik, že se na ně s radostí opět když budu mít chuť podívám. Je to totiž komedie, která si zaslouží být viděna a být oblíbena. Komedie trošičku vybočující z normálního romantického světa, což dokazuje už název, komedie, která má v sobě tolik absurdit, že je to vlastně život sám, komedie, která prostě dokáže potěšit v jakékoliv náladě. A takových je hodně málo. Pět hvězdiček dávám záměrně. Očekával jsem od ní docela dost, ale zase jsem to sledoval dost nenápadně, nakonec se ale moje očekávání splnilo, a já se nestačil divit. Kopačky jsou pro mě rozhodně komedií roku, jestli ne ještě dál. Z komedií dokážu být na první shlédnutí unešený, ale opravdu dobrou komedii poznám v tu chvíli, když na ní koukám znova a znova se bavim. V poslední době to byla málokterá. Tahle mi za to rozhodně stojí. --- Ty teď nepotřebuješ strkat svýho P do V. - Ne, potřebuju svýho P vypustit na něčí P.(28.7.2008)

• - V bare u Lenivého Joa si Rachel (Mila Kunis) dáva drink Longboard Island, čo je vlastne ležiak vyrábaný na Havaji, konkrétne v Kona Brewing Co. (vander19)

• - V scéne, kde Peter (Jason Segel) hrá predstavenie Drakulu pomocou bábok, je časť vystúpenia z Muppet Show. Jason Segel a režisér Nicolas Stoller napísali scenár k filmu Muppets (20111), Segel si v ňom aj zahral. (vander19)

• - Fotka Mily Kunis nahoře bez není pravá, jak uvedl režisér Nicholas Stoller. (c.tucker)