Ne, Ne, Ne tohle nebylo dobrý - Ale vlastně proč ne:o) s odstupem času a po docenění některých životních pravd si tohle dílko zaslouží vyšší hodnocení, už jenom proto, že v rámci romantických komedií je to malý zázrak. Pro ty, kteří nemají zrovna dvakrát v oblibě Jasona Segela je Forgetting Sarah Marshall hotovým utrpením. Alespoň, že Mila Kunis je neskutečně roztomilá.(1.6.2010)

Film ma príjemne prekvapil, ale hlavne zabavil, čoho dôkazom bol vyše hodinu a pol neopakovateľný zážitok. V priebehu celého filmu je jasné badať rukopis Apatowa a jeho znakov z predchádzajúcich snímok. No za najväčšie plus musím zaradiť hlavne herecké obsadenie, ktoré filmu dodáva poriadnu dávku tej správnej zábavy a hlavne Jason Segel či Russell Brand s jeho typickým anglickým akcentom veľkej speváckej hviezdy je jednoducho geniálne. Ďalej si nemôžem odpustiť spomenúť Milu Kunis, ktorá bola krásnou perličkou filmu a myslím že to bola zatiaľ jej najkrajšia rola. K neúplnej dokonalosti síce prispel výrazne „sladučký happy- end“, ale ten sa vo filmoch podobného razenia skrátka tak či tak jednoducho musí objaviť. Nič na tom však nezmení fakt, že Stoller a Apatow vytvorili jeden z najlepších komediálnych filmov, kde už len pre ten dômyselný vtip, sexy podtón scén či dialógov produkujú veľa a veľa zábavy.(16.12.2013)

Stále zostávam v údive z toho, že Apatowova produkčná spoločnosť točí jednu (romantickú) komédiu za druhou a je v nich dokonca aj celkom slušná nádielka klišé a klasických happy-endov, no všetky v závere vyznejú neskutočne vkusne, pozitívne a originálne. 'Forgetting Sarah Marshall' disponuje týmito faktormi v menšej miere, ide o neskutočne pozitívne ladený filmík, ktorý naozaj dokáže rozosmiať, občas šokovať, miestami začne aj nudiť, ale naozaj len začne a hneď aj skončí. Navyše je v príbehu nespočetne veľa vedľajších bláznivých postáv s tak ohromným potenciálom, že by si zaslúžili osobitný film, a ktoré dokážu odpútať pozornosť od tých ústredných natoľko, že som si uvedomil romantické ladenie filmu až v samom jeho závere. 80%.(1.2.2009)

„It's like the Sopranos. It's over. Find a new show.“ V řadě ohledů velmi výstižná „post-romantická“ komedie, která se rozchod snaží nahlížet z více stran, než je v americké žánrové tvorbě obvyklé. Je zřejmé, proč Sarah Petera, zabydleného ve své roli věčného loosera a netečného vůči její nespokojenosti, opustila, ale vina je zároveň na její straně, protože ho začala podvádět. Dobře odpozorované detaily jako Peterova schopnost s předstihem odtušit, co mu partnerka hodlá sdělit, občasné záchvaty úzkosti při vzpomínce na příjemné společné chvíle, citová vazba k navenek bezvýznamným předmětům jako je dóza na obilné kroužky, šťastně zamilované páry, které najednou vidíte všude kolem sebe nebo přesvědčení, že nic bolestivějšího vás již nemůže potkat a jste nezranitelní, bohužel sousedí s poněkud jednodušší komikou sexuálně akrobatického charakteru a do prázdna vyznívajícími improvizovanými dialogy. Herci byli nicméně skvěle vybráni a i v případě, že nemluví k tématu, je radost je sledovat. Segelovi, rovněž autorovi scénáře, s jeho posmutnělým výrazem přerostlého dítěte málokterá role takhle sedla. Russel Brand zřejmě ani nemusel moc hrát, ale přestože je to nevyzpytatelný pošuk, dokáže si získat vaše sympatie, a Kristen Bell má daleko k chodícím ženským stereotypu, jaké známe z jiných komedií z Apatowovy produkce. Hraje prostě samostatnou holku, která se rozhodla něco dělat s nefungujícím vztahem. Peter se sice cítí jako oběť, a vedlejší postavy jej v tomto pocitu s nepravděpodobnou samozřejmostí utvrzují tím, jak ochotně mu podávají pomocnou ruku, ale film nakonec až tak bolestínský a chcípácky nevyznívá. Naopak nabízí jeden z osvědčených důvodů, jak se od své/svého ex osvobodit a začít pracovat na sobě, namísto na již neobnovitelném vztahu – být kreativní, něco dělat. Jestliže o některých filmech bezezbytku platí, že jejich pravdivost doceníte až poté, co si projdete něčím podobným jako hlavní hrdina, Kopačky jsou jedním z nich. 75% Zajímavé komentáře: POMO, Gemini, castor, Sobis87, ScarPoul(15.7.2008)

• D.Moore

Ufff, původně jsem chtěl zůstat u jednohvězdičkového hodnocení, nekomentovat a vyhnout se tak urážení scénáristů, režiséra, herců... Všech. Jenže mi to zkrátka nedalo. No, můžu s čistým svědomím napsat, že nudnější film s horším (ne)humorem jsem dlooouho neviděl. Přiznám se, že na Kopačky se zkrátka nedalo dívat vcelku. Snad při každé příležitosti jsem bral do ruky mobil, chodil jsem k ledničce, díval se, jestli mi nepřišel mail a kdesi cosi... Nic z toho nepomohlo. Hlavní "hrdina" - nesympatický blb. Jeho expřítelkyně - škoda slov. Přítel jeho expřítelkyně - naprostý idiot, kterého bych mučil způsobem tak krutým, že se ho zatím lidé báli i vynalézt. Ostatní postavy - jedna zbytečnější než druhá. Hodina čtyřicet nevtipného utrpení, nudy a snahy o nekonvenční humor, který snad měl vyústit v jakési ponaučení. Brrrr. Jak asi většina z vás tuší, jednu jedinou hvězdu dávám za Milu Kunis. Ale víc ani ň.(2.3.2011)

• - V bare u Lenivého Joa si Rachel (Mila Kunis) dáva drink Longboard Island, čo je vlastne ležiak vyrábaný na Havaji, konkrétne v Kona Brewing Co. (vander19)

• - Jason Segel skutečně umí hrát na piano. (SONY_)

• - Hlavní ženská postava se jmenuje Sarah Marshall a Marshall se shodou okolností jmenuje i postava, která proslavila představitele hlavní role Jasona Segela - jedná se o Mashalla Eriksena ze seriálu How I Met Your Mother. (cubajz)