Bohatá řecká rodina se rozhodne pro nezvyklou akci. Na předsvatebním večírku uspí svého syna Stavrose a jeho německou nevěstu Susanne a odvezou je na plachetnici Star Flyer, na níž se mají všichni společně týden plavit. Stavros přijímá situaci s naprostým klidem, zato Susanne je tím vyvedena z míry, zejména když zjistí, že jsou na lodi i dvě bývalé Stavrosovy milenky. Navíc cestou dochází k někdy bolestné konfrontaci řeckého a německého životního stylu... (oficiální text distributora)

type_B

Právě jsem viděl asi 1/3 tohohle skvostu. Člověk vstane v 11, udělá si čaj s medem a k tomu tohle. Problémy mladého párečku, který jede na dovču s čupr plachetnicí. Navíc svoji krizi vyřeší četbou Homéra - jo, přesně tak, ty dvě poběhlice, které chtějí svést hlavního hrdinu jsou jakoby Sirény; a on se připoutá podle antického vzoru ke stěžni a pak řekne své vyvolené, že se kaje a že sleze, jen když mu řekne, že ho miluje. Prostě je to takový ten film, co vás chytne za srdíčko. Jako novodobá adaptace homérského mýtu je to geniální, dá se říct, že stojí hned za Joycem; (ta jeho knížka byla vlastně taky vo lásce a vo problémech co měl pan Bloom a jeho Molly). ()