Podskalský byl asi bezvadnej chlap, ale co točil jde dost mimo mě.. Pikantní je, že ani on z toho nebyl nadšený... Květa Fialová naprosto mimo svoji šablonu-já ji dlouho nemohl poznat ! A Líbíčka je vždy radost sledovat, je to hraní s takovou lehkostí a noblesou,chybí tu... Maličkou roli policisty ztvárnil textař Eduard Pergner-otec Terezy.(29.8.2011)

• kingik

Zvadlou květinou ani přitroublý scénář nevylepšíš. Manželka flétnisty Ludvíka Podzimka nachytala svého muže při lži. Na údajné zkoušce nebyl, a tak ho prostě vyhodila z bytu. Ten byl ve skutečnosti na záletech, které ale překazil milenčin manžel. Atraktivní herecké obsazení se utápí v nepříliš zajímavě koncipovaném scénáři, který ještě navíc sráží režisérovo nezlomné přesvědčení o pravdivosti tématu nevěrného manžela s neatraktivním zevnějškem. Blbost. Brodský byl dobrý herec, ale do milovníka měl daleko.Tehdejší popularita Brodský & Brejchová byla natolik veliká, že mohli hrát klidně v reklamě na prací prášek a byli za to velebeni. Podskalský občas rád do svých filmů vměstnával prvky šarády, která jakoby postrádala pevnější a smysluplnější scénář. Komediálně to čeká divák při tak atraktivních hereckých jménech přece jen třeskutější. Jenže když se minimálně do poloviny nedá ničemu ani nikomu zasmát, tak pak je dobrá komedie ztracena. Tuhle to potkalo se vším všudy. Obrazově neohromí - je totiž natočena černobíle, Brodský se podřídil až příliš přání pana režiséra být ťulpasem v každé situaci - a to mám jako uvěřit, že na takového muže ženy letí?! To by mě tedy zajímalo, čím je oslnil. Při nízkém výskytu originálních a hlavně dobrých gagů se ještě nabízela možnost pojmout to jako erotický film. Košilatost snímku je sice v určitých vrstvách naznačena, ale vesměs kde nic není, ani divák-kanec nezabere. Za řeč stojí Brejchová a ostatní herečky jsou určeny pro jinou generaci než jsem já. Podskalský selhal na všech frontách. Zabalil se do deky plné naivních a i na komedii málo pravděpodobných situací. Vyšel mu z toho film, u kterého se nezasmějete a pro jeho nezáživnost se k němu ani opětovně nevrátíte. A možná vás leda inspiruje k tomu, abyste po jeho skončení koupili své drahé polovičce květinu. Snad vám ji o hlavu neomlátí. 40%(16.1.2014)

Námětově zajímavá komedie Zdeňka Podskalského, který si ve filmu i zahrál nervozního řidiče. Nejvíce mne zaujal závěr filmu, kdy Vlastimil Brodský prchá před všemi ženami na bezpečné místo. Za povšimnutí stojí i velmi dobrá scénická hudba realizována vokálním souborem. Je velmi příjemná a k filmu se dokonale hodí.(27.12.2010)

Kladně to hodnotím, především proto, že se komedie zabývá tématem sexuálního štvance, který vlastně ženy ani neloví, ale má jich tucty a už ani neví proč to všechno dělá. Mám plno takových kámošů a mohu potvrdit, že příliš šťastni nejsou, no na druhou stranu nejsou šťastni ani panici z řad mých přátel. Brodský jako donchuán nekňuba, byl dokonalý a Brejchová jako histerická postadolescentka přesvědčivá natolik, že až pochybuji, že to hrála.(5.8.2010)

Tento Podskalského film je skutečnou komedií, určitým zahájením společných filmů dnes nepředstavitelného dua Brejchová-Brodský. Skutečnost, že tato pražská rodačka patřila a patří nejen k nejpůvabnějším, ale i nejnadanějším českým herečkám, tady vystupuje do popředí zvlášť markantně. Samotný příběh nepostrádá aní vtip, ani úsměv, ani nadhled a o obou pohlavích opravdu sděluje to nejpodstatnější. Mimo jiné i proto, že Brodský je Brejchové rovnocenným partnerem, který ze svého lidského typu ostýchavého smolaře, vláčeného zlomyslným osudem, dostává maximum. Komedie, která nic nepředstírá, zejména ne úsilí o vrcholné dílo za každou cenu, má i dnes co nabídnout. Je to solidní dílo velké, dnes odcházející generace naší Thálie.(20.10.2010)

• - Květa Fialová, jelikož neměla správný francouzský přízvuk, byla předabovaná herečkou Alenou Kreuzmanovou. (kosticka7)

• - Ve filmu se měla objevit Jiřina Jirásková, ale roli odmítla a prohlásila, že se jedná o hloupost. Dodnes jí mrzí, že film zdaleka nedopadl tak špatně, jak si myslela. (cariada)

• - Film bol výrazne zostrihaný o scény na tému "manželské jarmo", a to bez dovolenia režiséra Zdenka Podskalského. Snímku v zostrihanej verzii videl i Vlastimil Brodský a daný zásah zhodnotil ako veľmi prínosný. (dyfur)