Okamžik vzkříšení

Ein Leben für ein Leben Adam Resurrected

(festivalový název)

Drama / Válečný

Německo / USA / Izrael, 2008, 106 min

Film ma zaujal, o tom niet pochýb, ale chýbalo mi v ňom niečo ako "iskra - náboj". Jednoducho nič ma neupútalo natoľko, aby som si z filmu niečo odniesol. Všetko je tu len povrchne načrtnuté a je len na divákovi, čo všetko si dokáže domyslieť, ale pre mňa dosť sklamanie. A pritom je tu tak vynikajúci nápad, ktorý sa nedokázal pretaviť v hlbšiu myšlienku. Škoda....... .......... ....... ... Akcia: ** Vtiahnutie do deja: ** Realita: ** Dramatickosť: **(7.8.2009)

Konečne sa už aj do bežnej distribúcie začínajú dostávať ťažšie strávitelné kúsky,ktoré niesu naozaj pre každého.A Okamžik Vzkriesenia je jedným z nich.Výkon Jeffa Goldbluma ako Adama Steina ma natolko uchvátil,že ho beriem ako tú najlepšie zahranú postavu za posledných pár mesiacov.Šialenosti 2.svetovej vojny a hlavne holokaustu sa dajú zobraziť aj komornejším štýlom beztoho aby tomu ubralo na sile.O tom ma presvedčil tento pribeh.A Willem Dafoe ako esesák nielen že Goldblumovi skvele sekundoval ale do svojej už aj tak pestrej zbierky postáv si može započítať dalšiu zaujímavú!Jednoznačná chuťovka pre náročnejšieho diváka!(4.8.2009)

Na jednej strane je to možno až také by som povedal smiešne čo sa stalo zo zabávača Adama Steina počas šialenosti 2.sv.vojny,ale hlavne je to smutný obraz o skupine ľudí,ktorích prekliata 2.sv.vojna poznačila natoľko že zbytok života museli prežiť v blázinci v Izraeli. Herca Jeffa Goldbluma síce moc nepoznám,ale týmto výkonom ma príjemne presvedčil. 7/10(31.7.2009)

Když nemáte mír v duši, bezpodmínečnou kapitulací pro vás válka těžko skončí.. Neobvyklý, divácky nepříliš přístupný příběh o mučivé síle pocitu viny. Smutný klaun, psí syn se na klasické téma židovského utrpení snaží dívat z docela netradičních úhlů, škoda jen, že se občas brání účinnější emoční trefě svou zmateností či nepříliš funkčním šibeničním humorem. Normálně na lep sedá moucha, tady jsem já sedl na lep Mouše. Výkon Jeffa Goldbluma je mimořádný..(10.7.2017)

• josieaddms

Na takovéhle filmy jsem alergická. Děláme už sedmdesát let chudáky z Židů, že za války byli mučeni a zabíjeni. Ano, prošli si hrozný peklem, bylo to strašné a nelidské, ale oni nebyli jediní! V sovětském svazu se děli ještě horší věci, a ještě delší dobu, ale o tom film nikdo nenatočí, protože by to nebylo tak populární. Navíc obsadit Willema Dafoea do role zlého nacisty je opravdu neoriginální a ubohé. Jenom protože je zvláštní, je obsazovaný do zlých a krutých postav. Hrozně ubohé. Navíc naše postava Adama byla v cca čtyřiceti lety zavřena do koncentračního tábora, kde si z něho dozorce udělal na rok psa, a on z toho měl celoživotní trauma. Jako je to otřesné, ponižující, kruté a šílené, ale že by z toho měl dospělý chlap trauma až do konce života? Blbost! Ať nás pořád přestanou vodit za nos. Děli se mnohem a mnohem horší věci, než že tě někdo nutil štěkat. Mě to připadá skoro až směšné s porovnání s tím co se tehdy dělo jiným lidem. Navíc tady Adam byl plus to neskonale talentovaný, vtipný, měl speciální schopnosti, byl neskutečně okouzlující, každý ho měl rád a tak podobě. Sice občas někoho zaškrtil nebo zmlátil, ale jinak to byl skutečný sex-symbol. Bylo fajn že přes to, že tam byli milostné scény, nikdo se tam nesvlékal. Jinak to byla podle mě naprostá slátanina, bez smyslu, směšná a možná že vzhledem ke krutým osudům jiných lidí až urážející. Ani Goldblum a Jacobi i když byl skvělí, to nezachránili.(30.6.2012)

• - Moni Mošonov byl obsazen do role Arthura, ale kvůli rozvrhové kolizi byl nahrazen Idanem Altermanem. (Elwanelyn)