Okamžik vzkříšení

(festivalový název)

Drama / Válečný

Německo / USA / Izrael, 2008, 106 min

• Honzad007

Od filmu, který si půjčím v DVD půjčovně vždycky očekávám, že se mi bude líbit, protože jsem si ho vybral. Očekávám, že se budu bavit a že tady dám aspon 4*. Tentokrát ne! Nesmyslný film s hlubokou tématikou. Ano, příběh o muži, který reší stále své trauma z války by mne zaujal, ale přimíchání chlapce - psa místy až trapně vtipného blázince mi přišlo katastrofální. 2* za výkon Jeffa Goldbluma.(4.8.2009)

Poslední slova Adama Stejna (JEFF GOLDBLUM) : ... žiju v překrásném údolí, ale výšiny jsou navždy pryč. Už nejsou žádné děsivé pouště, už se nevrhám do ohně, bojím se, že bych se spálil. Zdravý rozum je příjemný a klidný, ale není tu žádná velikost, žádná opravdová radost ani děsivý smutek, který se zařezává do srdce. ...Doporučuji se podívat, jaké to bylo než žil v překrásném údolí.(28.2.2013)

Silný film, ve kterém najdu jen málo scén, které by nemusely být. Mezi ně patří milostný poměr mezi Adamem a ošetřovatelkou....Naopak, za nejsilnější považuju scénu obvinění Adama jeho zetěm. Ten pocit bezmoci a sebeobviňování, které vyvrcholí do toho, že se neobhajuje. Film, který nepotřebuje dramatickou hudbu, dramatické scény a kruté záběry z koncentráku....a přesto každý divák musí chápat. Film, který vlastně nekončí závěrečnými titulky, ale určitě bude pokračovat v mysli diváka. Kde je hranice pudu sebezáchovy sebe a blízkých, kde je hranice důstojnosti, ..... ale, může vlastně pochopit, kdo neprožil?(9.11.2014)

Když nemáte mír v duši, bezpodmínečnou kapitulací pro vás válka těžko skončí.. Neobvyklý, divácky nepříliš přístupný příběh o mučivé síle pocitu viny. Smutný klaun, psí syn se na klasické téma židovského utrpení snaží dívat z docela netradičních úhlů, škoda jen, že se občas brání účinnější emoční trefě svou zmateností či nepříliš funkčním šibeničním humorem. Normálně na lep sedá moucha, tady jsem já sedl na lep Mouše. Výkon Jeffa Goldbluma je mimořádný..(10.7.2017)

Konečne sa už aj do bežnej distribúcie začínajú dostávať ťažšie strávitelné kúsky,ktoré niesu naozaj pre každého.A Okamžik Vzkriesenia je jedným z nich.Výkon Jeffa Goldbluma ako Adama Steina ma natolko uchvátil,že ho beriem ako tú najlepšie zahranú postavu za posledných pár mesiacov.Šialenosti 2.svetovej vojny a hlavne holokaustu sa dajú zobraziť aj komornejším štýlom beztoho aby tomu ubralo na sile.O tom ma presvedčil tento pribeh.A Willem Dafoe ako esesák nielen že Goldblumovi skvele sekundoval ale do svojej už aj tak pestrej zbierky postáv si može započítať dalšiu zaujímavú!Jednoznačná chuťovka pre náročnejšieho diváka!(4.8.2009)

• - Moni Mošonov byl obsazen do role Arthura, ale kvůli rozvrhové kolizi byl nahrazen Idanem Altermanem. (Elwanelyn)