Okamžik vzkříšení

Ein Leben für ein Leben Adam Resurrected

(festivalový název)

Drama / Válečný

Německo / USA / Izrael, 2008, 106 min

No zaujímavé. Film tak nenápadný a tak zaujímavý. Bohužiaľ nie moc dobrý. Zachraňuje to výkon hl. herca, a pár silných scén. Ináč sa človek len stratí v spletitom príbehu a v psychologických hrátkach tvorcu. Neviem ako iným, ale mne sa film páčil, akurát som ho nepochopil. Nechápem čo týmto chcel tvorca povedať. 63%(24.10.2009)

Film ma zaujal, o tom niet pochýb, ale chýbalo mi v ňom niečo ako "iskra - náboj". Jednoducho nič ma neupútalo natoľko, aby som si z filmu niečo odniesol. Všetko je tu len povrchne načrtnuté a je len na divákovi, čo všetko si dokáže domyslieť, ale pre mňa dosť sklamanie. A pritom je tu tak vynikajúci nápad, ktorý sa nedokázal pretaviť v hlbšiu myšlienku. Škoda....... .......... ....... ... Akcia: ** Vtiahnutie do deja: ** Realita: ** Dramatickosť: **(7.8.2009)

• josieaddms

Na takovéhle filmy jsem alergická. Děláme už sedmdesát let chudáky z Židů, že za války byli mučeni a zabíjeni. Ano, prošli si hrozný peklem, bylo to strašné a nelidské, ale oni nebyli jediní! V sovětském svazu se děli ještě horší věci, a ještě delší dobu, ale o tom film nikdo nenatočí, protože by to nebylo tak populární. Navíc obsadit Willema Dafoea do role zlého nacisty je opravdu neoriginální a ubohé. Jenom protože je zvláštní, je obsazovaný do zlých a krutých postav. Hrozně ubohé. Navíc naše postava Adama byla v cca čtyřiceti lety zavřena do koncentračního tábora, kde si z něho dozorce udělal na rok psa, a on z toho měl celoživotní trauma. Jako je to otřesné, ponižující, kruté a šílené, ale že by z toho měl dospělý chlap trauma až do konce života? Blbost! Ať nás pořád přestanou vodit za nos. Děli se mnohem a mnohem horší věci, než že tě někdo nutil štěkat. Mě to připadá skoro až směšné s porovnání s tím co se tehdy dělo jiným lidem. Navíc tady Adam byl plus to neskonale talentovaný, vtipný, měl speciální schopnosti, byl neskutečně okouzlující, každý ho měl rád a tak podobě. Sice občas někoho zaškrtil nebo zmlátil, ale jinak to byl skutečný sex-symbol. Bylo fajn že přes to, že tam byli milostné scény, nikdo se tam nesvlékal. Jinak to byla podle mě naprostá slátanina, bez smyslu, směšná a možná že vzhledem ke krutým osudům jiných lidí až urážející. Ani Goldblum a Jacobi i když byl skvělí, to nezachránili.(30.6.2012)

Silný film, ve kterém najdu jen málo scén, které by nemusely být. Mezi ně patří milostný poměr mezi Adamem a ošetřovatelkou....Naopak, za nejsilnější považuju scénu obvinění Adama jeho zetěm. Ten pocit bezmoci a sebeobviňování, které vyvrcholí do toho, že se neobhajuje. Film, který nepotřebuje dramatickou hudbu, dramatické scény a kruté záběry z koncentráku....a přesto každý divák musí chápat. Film, který vlastně nekončí závěrečnými titulky, ale určitě bude pokračovat v mysli diváka. Kde je hranice pudu sebezáchovy sebe a blízkých, kde je hranice důstojnosti, ..... ale, může vlastně pochopit, kdo neprožil?(9.11.2014)

Paul Schrader si do svého filmu Okamžik vzkříšení vybral Jeffa Goldbluma a ten roli Adama Steina zvládl na výbornou. Sanatorium pro lidi poznamenané druhou světovou válkou, tam v roli Adama exceluje je zábavný, vysoce inteligentní, ale i depresivní. Existuje i šance okamžiku druhé šance a odpuštění ?Zajimavý koprodukční počin, hodnotím 3*80%.(5.5.2010)

• - Moni Mošonov byl obsazen do role Arthura, ale kvůli rozvrhové kolizi byl nahrazen Idanem Altermanem. (Elwanelyn)