Okamžik vzkříšení

Ein Leben für ein Leben Adam Resurrected

(festivalový název)

Drama / Válečný

Německo / USA / Izrael, 2008, 106 min

Silný film, ve kterém najdu jen málo scén, které by nemusely být. Mezi ně patří milostný poměr mezi Adamem a ošetřovatelkou....Naopak, za nejsilnější považuju scénu obvinění Adama jeho zetěm. Ten pocit bezmoci a sebeobviňování, které vyvrcholí do toho, že se neobhajuje. Film, který nepotřebuje dramatickou hudbu, dramatické scény a kruté záběry z koncentráku....a přesto každý divák musí chápat. Film, který vlastně nekončí závěrečnými titulky, ale určitě bude pokračovat v mysli diváka. Kde je hranice pudu sebezáchovy sebe a blízkých, kde je hranice důstojnosti, ..... ale, může vlastně pochopit, kdo neprožil?(9.11.2014)

Film ma zaujal, o tom niet pochýb, ale chýbalo mi v ňom niečo ako "iskra - náboj". Jednoducho nič ma neupútalo natoľko, aby som si z filmu niečo odniesol. Všetko je tu len povrchne načrtnuté a je len na divákovi, čo všetko si dokáže domyslieť, ale pre mňa dosť sklamanie. A pritom je tu tak vynikajúci nápad, ktorý sa nedokázal pretaviť v hlbšiu myšlienku. Škoda....... .......... ....... ... Akcia: ** Vtiahnutie do deja: ** Realita: ** Dramatickosť: **(7.8.2009)

• Honzad007

Od filmu, který si půjčím v DVD půjčovně vždycky očekávám, že se mi bude líbit, protože jsem si ho vybral. Očekávám, že se budu bavit a že tady dám aspon 4*. Tentokrát ne! Nesmyslný film s hlubokou tématikou. Ano, příběh o muži, který reší stále své trauma z války by mne zaujal, ale přimíchání chlapce - psa místy až trapně vtipného blázince mi přišlo katastrofální. 2* za výkon Jeffa Goldbluma.(4.8.2009)

• gogo76

Príbehy z koncentračných táborov i druhej svetovej vojny môžem kedykoľvek, ale na toto zvláštne filmové dielo by som rád čo najskôr zabudol. Je to ťažký film, pri ktorého sledovaní vás budú mátať zmiešané pocity a do pohody sa pravdepodobne nedostanete. Nechcem zhadzovať herecký výkon Jeffa Goldbluma, práve naopak, je skvelý,ale všetka jeho 100% koncentrácia sa rozsypala v podivne ladenom príbehu. Jeho vystúpenia vyvolávajú skôr smútok ako smiech, v mnohých momentoch je divákovi trápne, mnohé scény sú divné (ako pre koho samozrejme), iné zasa úchylné a divné je hlavne celé poňatie filmu. Najzaujímavejšími ostávajú krátke vsuvky z koncentráku a hlavne všetky scény v ktorých sú Dafoe a Goldblum spolu. Je to ale strašne málo a z výsledku som bol skôr znechutený ako sklamaný, pretože sklamaní pri nepodarených filmoch som už zažil dosť, ale toto pripomína skôr návod ako odštartovať bolesť hlavy a depku. Mohol to byť podstatne lepší film, ale to by chcelo úplne iný prístup. 40%.(25.11.2011)

Na jednej strane je to možno až také by som povedal smiešne čo sa stalo zo zabávača Adama Steina počas šialenosti 2.sv.vojny,ale hlavne je to smutný obraz o skupine ľudí,ktorích prekliata 2.sv.vojna poznačila natoľko že zbytok života museli prežiť v blázinci v Izraeli. Herca Jeffa Goldbluma síce moc nepoznám,ale týmto výkonom ma príjemne presvedčil. 7/10(31.7.2009)

• - Moni Mošonov byl obsazen do role Arthura, ale kvůli rozvrhové kolizi byl nahrazen Idanem Altermanem. (Elwanelyn)