Okamžik vzkříšení

(festivalový název)

Drama / Válečný

Německo / USA / Izrael, 2008, 106 min

• josieaddms

Na takovéhle filmy jsem alergická. Děláme už sedmdesát let chudáky z Židů, že za války byli mučeni a zabíjeni. Ano, prošli si hrozný peklem, bylo to strašné a nelidské, ale oni nebyli jediní! V sovětském svazu se děli ještě horší věci, a ještě delší dobu, ale o tom film nikdo nenatočí, protože by to nebylo tak populární. Navíc obsadit Willema Dafoea do role zlého nacisty je opravdu neoriginální a ubohé. Jenom protože je zvláštní, je obsazovaný do zlých a krutých postav. Hrozně ubohé. Navíc naše postava Adama byla v cca čtyřiceti lety zavřena do koncentračního tábora, kde si z něho dozorce udělal na rok psa, a on z toho měl celoživotní trauma. Jako je to otřesné, ponižující, kruté a šílené, ale že by z toho měl dospělý chlap trauma až do konce života? Blbost! Ať nás pořád přestanou vodit za nos. Děli se mnohem a mnohem horší věci, než že tě někdo nutil štěkat. Mě to připadá skoro až směšné s porovnání s tím co se tehdy dělo jiným lidem. Navíc tady Adam byl plus to neskonale talentovaný, vtipný, měl speciální schopnosti, byl neskutečně okouzlující, každý ho měl rád a tak podobě. Sice občas někoho zaškrtil nebo zmlátil, ale jinak to byl skutečný sex-symbol. Bylo fajn že přes to, že tam byli milostné scény, nikdo se tam nesvlékal. Jinak to byla podle mě naprostá slátanina, bez smyslu, směšná a možná že vzhledem ke krutým osudům jiných lidí až urážející. Ani Goldblum a Jacobi i když byl skvělí, to nezachránili.(30.6.2012)

• gogo76

Príbehy z koncentračných táborov i druhej svetovej vojny môžem kedykoľvek, ale na toto zvláštne filmové dielo by som rád čo najskôr zabudol. Je to ťažký film, pri ktorého sledovaní vás budú mátať zmiešané pocity a do pohody sa pravdepodobne nedostanete. Nechcem zhadzovať herecký výkon Jeffa Goldbluma, práve naopak, je skvelý,ale všetka jeho 100% koncentrácia sa rozsypala v podivne ladenom príbehu. Jeho vystúpenia vyvolávajú skôr smútok ako smiech, v mnohých momentoch je divákovi trápne, mnohé scény sú divné (ako pre koho samozrejme), iné zasa úchylné a divné je hlavne celé poňatie filmu. Najzaujímavejšími ostávajú krátke vsuvky z koncentráku a hlavne všetky scény v ktorých sú Dafoe a Goldblum spolu. Je to ale strašne málo a z výsledku som bol skôr znechutený ako sklamaný, pretože sklamaní pri nepodarených filmoch som už zažil dosť, ale toto pripomína skôr návod ako odštartovať bolesť hlavy a depku. Mohol to byť podstatne lepší film, ale to by chcelo úplne iný prístup. 40%.(25.11.2011)

• Likan7

Je vtipné, jak rozmanitý dokáže být filmový vkus diváků. Mý oblíbenci dali 3, vidím tu plno pětek ale já nemohu jít jinak než takhle. Pro mě je to strašně špatně uchopitelný film. Drtivou většinu jsem se v tom snažil nějakým způsobem vyznat, ale prostě to nešlo. Zmatený, divný. Ani konec, od kterého jsem alespoň trochu doufal, že se chytnu, ale kde nic, tu nic. Tu jedinou hvězdu dávám za výkon Jeffa Goldbluma, který mi svou vážnou rolí ukázal, že je to velký nedoceněný herec.(5.6.2017)

Tento film si zasluzi viacej ako mu davam, ale ja som skor konzumny divak a filmy pozeram skor pre zabavu. Film si ziskaval u mna priazen postupne, kedy som balancoval medzi odpadom a 5 mi *. Toto bola sonda do dusi. Do dusi ludi, co zazili (a prezili) nacistov. Je tragediou, ze uz to ide akosi mimo nas, ale pritom staci tak malo, aby sa aj z nasich "priatelov" stali tyrani a katovia. Zamrzi, ze u mna najzaujimavesia postava po Goldblumovi - Tudor Rapiteanu v roli psa - sa nedostal tu na csfd ani medzi ucinkujucich. A len vdaka frenkie-mu viem, o koho vobec islo...(20.5.2010)

No zaujímavé. Film tak nenápadný a tak zaujímavý. Bohužiaľ nie moc dobrý. Zachraňuje to výkon hl. herca, a pár silných scén. Ináč sa človek len stratí v spletitom príbehu a v psychologických hrátkach tvorcu. Neviem ako iným, ale mne sa film páčil, akurát som ho nepochopil. Nechápem čo týmto chcel tvorca povedať. 63%(24.10.2009)

• - Moni Mošonov byl obsazen do role Arthura, ale kvůli rozvrhové kolizi byl nahrazen Idanem Altermanem.