Okamžik vzkříšení

Ein Leben für ein Leben Adam Resurrected

(festivalový název)

Drama / Válečný

Německo / USA / Izrael, 2008, 106 min

Paul Schrader si do svého filmu Okamžik vzkříšení vybral Jeffa Goldbluma a ten roli Adama Steina zvládl na výbornou. Sanatorium pro lidi poznamenané druhou světovou válkou, tam v roli Adama exceluje je zábavný, vysoce inteligentní, ale i depresivní. Existuje i šance okamžiku druhé šance a odpuštění ?Zajimavý koprodukční počin, hodnotím 3*80%.(5.5.2010)

Podle mého názoru výborně zpracovaný film se zajímavým tématem. Hlavní postava byla jak výborně napsaná, tak výborně zahraná. Jeff Goldblum dokázal vystihnout rozpolcenost mezi duševní nemocí postavy a mezi mistrovským uměním této postavy manipulovat s druhými lidmi a podmanit si je. Od začátku filmu jsem měla zvláštní pocit, který se mě držel, až do konce filmu. Prostě se mi tento film, nějak dostal pod kůži. To se mi u mnoha filmů nestává.(10.3.2012)

Příběh je velice silný a má náboj. Bohužel je odvyprávěn bez velkých emocí a nemohla jsem se do něj hluboko ponořit.( Kdoví jestli to ale není dobře, protože pak by mohl působit prvoplánově.) Přesto má spoustu úžasných momentů: scény s vyvoláním nemocí, scény z koncentráku, závěrečný monolog či vztah Adam-David. Jen je to nějak ledabyle poskládané. Jeff Goldblum je úžasný a i když ho znám většinou z malých rolí, tady si mě naprosto získal!(21.4.2012)

• josieaddms

Na takovéhle filmy jsem alergická. Děláme už sedmdesát let chudáky z Židů, že za války byli mučeni a zabíjeni. Ano, prošli si hrozný peklem, bylo to strašné a nelidské, ale oni nebyli jediní! V sovětském svazu se děli ještě horší věci, a ještě delší dobu, ale o tom film nikdo nenatočí, protože by to nebylo tak populární. Navíc obsadit Willema Dafoea do role zlého nacisty je opravdu neoriginální a ubohé. Jenom protože je zvláštní, je obsazovaný do zlých a krutých postav. Hrozně ubohé. Navíc naše postava Adama byla v cca čtyřiceti lety zavřena do koncentračního tábora, kde si z něho dozorce udělal na rok psa, a on z toho měl celoživotní trauma. Jako je to otřesné, ponižující, kruté a šílené, ale že by z toho měl dospělý chlap trauma až do konce života? Blbost! Ať nás pořád přestanou vodit za nos. Děli se mnohem a mnohem horší věci, než že tě někdo nutil štěkat. Mě to připadá skoro až směšné s porovnání s tím co se tehdy dělo jiným lidem. Navíc tady Adam byl plus to neskonale talentovaný, vtipný, měl speciální schopnosti, byl neskutečně okouzlující, každý ho měl rád a tak podobě. Sice občas někoho zaškrtil nebo zmlátil, ale jinak to byl skutečný sex-symbol. Bylo fajn že přes to, že tam byli milostné scény, nikdo se tam nesvlékal. Jinak to byla podle mě naprostá slátanina, bez smyslu, směšná a možná že vzhledem ke krutým osudům jiných lidí až urážející. Ani Goldblum a Jacobi i když byl skvělí, to nezachránili.(30.6.2012)

Hodně divnej kousek. Scénáristovi museli buď mimozemšťani do hlavy namontovat nějakou sondu, nebo možná do řiti, jak Cartmanovi, nebo je to mentálně ujetej člověk, nebo si často hraje se svým přirozením, nebo je prostě dobrej. Zjistíte, co to znamená, když se řekne, že život je pes. Uvidíte klauna, jehož představení jsou podle mě spíš depresivní než veselé. A psychiatrickou kliniku kdesi v poušti, která by na mě následky spíš zanechala, než vyléčila. Nevim, jestli tohle mám někomu doporučovat, protože ani nevim, jestli se mi to víc líbilo nebo nelíbilo. Goldblum je ale výbornej a jeho německé vsuvky dokonalé. Zjistil jsem, že ještě pořád je to herec.(11.10.2009)

• - Moni Mošonov byl obsazen do role Arthura, ale kvůli rozvrhové kolizi byl nahrazen Idanem Altermanem.