poster

Světová válka Z

 • USA

  World War Z

 • Slovensko

  Svetová vojna Z

 • Velká Británie

  World War Z

Horor / Akční / Sci-Fi / Thriller / Dobrodružný

USA / Malta, 2013, 116 min (SE: 123 min)

Externí recenze k filmu (17)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) ***

  "Zábavnější než hrdinně razantní Brad Pitt usekávající briskně pokousanou ruku izraelské vojačce, aby se neproměnila v nemrtvou, jsou drobné postřehy zaznamenávající pragmatický vztah jednotlivých zemí k zombie-nákaze." (více)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ***

  "Scenáristická, režijní a produkční nejistota ohledně toho, zda má jít o letní oddechový blockbuster s hordami digitálních nemrtvých, nebo přemýšlivější globální drama, akcentující na pozadí řádění nemrtvých některé z problémů současného lidstva, se negativně promítla do výsledku. Film je rozkročen…" (více)

 • CinemaView.sk (Michal Klembara) ****

  "Marc Foster sa však pri tomto projekte ukázal ako výnimočne schopný režisér. Podarilo sa mu všetko dať dokopy tak, že to spolu funguje výborne. Dokonca aj tu platí, že celok je viac ako jednotlivé časti. Tým by sme totiž mohli vytknúť pomerne veľa chýb, či nedostatok originality." (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Eliška Bartlová) ***

  "Světová válka Z překypuje ambicemi a pokládá spoustu zajímavých otázek. Velkolepost se ovšem pomalu vytrácí, až se postupně dopracujeme k poměrně komornímu závěru, který zanechá na jazyku podivnou pachuť. A jak je to s odpověďmi? Nu, počkejte si na film, budete překvapeni." (více)

 • ČeskáTelevize.cz (Michal Šobr)

  "Vlažný scénář, předepisující velkolepý situační chaos, jenž ještě umocňuje kamera zkušeného oscarového borce Roberta Richardsona, který ale jakoby si tu trochu vybral oddechový čas, mega zombie apokalypsa, tvářící se jako potenciální reál, vlezlé gerojše klapajících čelistí (vzbuzující namnoze…" (více)

 • Dnes24.sk (Peter Stehlík) ***

  "Svetová vojna Z je zombie film, ktorému vlastne tradičný zombie chýba. Ak vám nevadí táto pripomienka a navyše prežijete aj nezmyselnú kameru na túto vojnu, nech sa páči." (více)

 • FandimeFilmu.cz (Jaroslav Mrázek) ****

  "Světová válka Z nepředstavuje krok zpět, ale spíše jen hodně drahý a zábavný úkrok do strany. Forster je silný a obratný z hlediska akce, leč scénář díky řadě berliček a bohaté paletě nevýrazných postav připomíná spíše domeček z karet, který se může kdykoliv zbortit." (více)

 • FanMovie.cz (Stanislav Antoň) ***

  "Pro ty, kdo neznají předlohu, jde jen o průměrný snímek se zombie tématikou a trochu novým pojetím. Poměrně snadno uteče a mozku neublíží. Jen tak nějak neexistuje důvod, proč na něj chodit." (více)

 • Filmografie.cz (Michaela Benešovská) ***

  "Světová válka Z je zombie film s Bradem Pittem, to samotné už je náznakem jisté umírněnosti a snahy pojmout co nejširší složení diváků. Mnoho scén, na které jsme díky The Walking Dead zvyklí, se odehrává zásadně mimo obraz. Vypjaté scény budující napětí a šponující nervy jako by do Světové války Z…" (více)

 • Filmserver.cz (Vratislav Šálek) ***

  "Světová válka Z rozhodně není takový průšvih, jak se všeobecně potichu očekávalo, o nic zásadního ale na druhou stranu nejde. Ve výsledku se jedná o typickou "forsterovskou" vysokorozpočtovou jednohubku, která diváka nikterak neurazí, ale nenabídne nic, co by v něm zůstalo delší dobu. Pokud ale…" (více)

 • Filmweb.cz (Gabriela Kristková) ****

  "Celý film je velký audiovizuální zážitek. Speciálními efekty se nešetřilo, ale ani neplýtvalo. Jak bylo již dříve řečeno, jedná se o souhru všech aspektů. Zombie jsou snesitelné i pro obecenstvo se slabšími žaludky. Velmi efektivním osobně shledávám klapání zubů, obzvláště točené v detailech…" (více)

 • Horor-web.cz (Martin Štefko) ****

  "Zombie žánr díky „Světové válce Z“ ukázal, že může zaujmout široké publikum. Snímek ukazuje, že nejde pouze o akční boje a dobrou atmosféru, ale jde o vztahy mezi lidmi a o to, jak se k sobě budou chovat v době, která je skutečně kritická. I když je závěr takový trochu moc otevřený a myslím, že…" (více)

 • Kfilmu.net (Martin Svoboda II) ***

  "Není vyloženě důležité, že film nevypadá tak draze, jak by měl, jistě z toho nejde vyvodit jeho nekvalitu. Vypovídá to však o schopnostech tvůrce pracovat s prostředky jemu svěřenými, což přece jenom není pomíjitelná položka" (více)

 • MovieScreen.cz (Vašek Voslář) ***

  "Potenciál chaotického dění a zběsilosti nakažených světoobčanů zůstal do značné míry nevytěžen. Megalomanské scény jsou tak očividně digitální, že za srdce nechytnou, tísnivá atmosféra strachu je redukována na minimum, nemrtví jsou po většinu stopáže představováni jako změť příliš zběsile se…" (více)

 • MovieZone.cz (Václav Rybář) ***

  "Světová válka Z je učebnicovou ukázkou toho, jak může řada nešťastných rozhodnutí zlikvidovat letní trhák. A nejvíc je mi paradoxně líto těch zombíků, protože ILM odvedli špičkovou práci, a i když máte z ukázek pocit, že se na vás valí jen digitální smetí, ve filmu funguje tahle nová apokalyptická…" (více)

 • Topzine.cz (Martin Peška) ****

  "Ačkoliv děj není nejoriginálnější, je Světová válka Z epický boj s největším zombie zlem, jaký se kdy na filmová plátna dostal. Navíc si zaslouží pochvalu za to, že přináší do současného fenoménu nemrtvých několik novinek." (více)

 • Vlcibouda.net/ (Michal Henzl)

  "Světová Válka Z je krásnou ukázkou Hollywoodského umění. Režisér Marc Forster (bondovka Quantum of Solance) nám totiž předkládá film tvářící se jako typická popkornovka, který ale v sobě má zapracovaných pár skvělých filmařských momentů." (více)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace