Snímek zasazený do kulis 1. světové války sleduje Michaela Dunneho (Paul Gross), který se s těžkým zraněním vrací z Francie domů do Calgary. V místní vojenské nemocnici pozná citově i fyzicky zubožený Michael krásnou a tajemnou ošetřovatelku Sarah (Caroline Dhavernas). Láska na sebe nenechá dlouho čekat. Krátce na to vstupuje mladší bratr jeho milenky David (Joe Dinicol) nečekaně do armády a odjíždí bojovat do Evropy. Michael cítí jako svoji povinnost vydat se za ním a chránit ho. Oba muži se tak spolu s mnohatisícovým zástupem svých krajanů ocitají na válečném poli u Ypres v bitvě známé jako bitva u Passchendaele. Filmový příběh vypráví o vášni, odvaze, odhodlání a hrdinství těch, kdo v ní tehdy bojovali, i těch, kdo milovali. (oficiální text distributora)

MATADOR

Paul Gross jako režisér a hlavní protagonista Passchendaele. Jenž je zasazen do období první světové války, kdy kanadští vojáci svádí boje o opravdu mizerné čáry na strategických mapách. Počáteční a finální akce je více než působivá. A tak mi docela kazí dojem to, co je mezitím, i když na válečný film se to sice nehodí, ale nakonec si mne příběh získal, i když to mohlo být poněkud zkráceno. I tak se jedná o slušný válečný film, při kterém jen chybí prohloubení výsledného efektu z té romantické části. Působivé válečné drama, které je velmi jednoduché. ()

gogo76

Tešil som sa na tento vojnový film, pretože chýri o kvalitných bojových scénach som počul a čiastočne aj videl skôr. Výsledok je pre mňa celkovo sklamaním, pretože až na tie bojové scény, ktorých je mimochodom dosť málo, je zbytok dosť nudná výplň. Vzťahy nemajú dostatočný priestor a ani romantika nefunguje tak ako by mala. Za vrchol filmu považujem scénu na bojovom poli plnom blata tesne pred záverom. Neviem, či niekto je ochotný pozerať film, kde sa chváli iba päťminútová scéna, ale ak chcete ušetriť čas a peniaze možno postačí klip od skupiny Sabaton s názvom "The price of a mile" na youtube. Film 60%. ()

arbitr

Válečná romance v kanadském podání jak má být. Té války tam zase tak moc není, ale o to výživnější a intenzivnější zážitek. Anglický pacient to není, ale i tak to stojí za shlédnutí. Téma do té doby pro mne neznámé mě doplnilo dějinné souvislosti a pouze potvrdilo, že válka ve všech podobách je něco co by si lidé měli odpustit. Ale jak zazní i ve filmu, ohně hoří protože musí, oceány se zvedají a klesají protože musí a lidé to dělají, protože jsou v tom dobří a dělají to celou dobu...nebo ne? ()

Paxxx.cz

Filmů z první světové války moc neznám, tento je pro mě teprve čtvrtým. Passchendaele nabízí docela ohraný příběh kdy se voják zamiluje do sestřičky atd. Fanouškem romantických scén taky zrovna nejsem, já jsem si přišel na své až v závěru filmu, kdy byla ukázána bitva první světové války ve vší své krutosti. Nejde o žádný zázrak, přesto solidní válečný příspěvěk, který neurazí ani výrazně nezklame- 60%. ()

sniper18

Je to celkom dobrá vojnová dráma z kanadskej produkcie. Má dosť dobrý príbeh o kanadskom vojakovi, ktorý v časoch prvej svetovej vojny bojuje na európskom fronte a po zranení sa zoznamuje so sympatickou sestričkou, do ktorej sa aj zamiluje. Kvôli zdravotným problémom je poslaný domov, pričom v jeho meste žije aj sestrička so svojim bratom a tak sa ich vzájomný vzťah vyvíja, ale kvôli nie práve najpriateľskejšej atmosfére a niekoľkým zlým okolnostiam jej brat odchádza do vojny a muž sa kvôli nej rozhodne vrátiť na front tiež, aby jej brata chránil. Spracovanie je celkom slušné, po krátkom, ale aj tak vydarenom úvode z vojny sa dej presúva do Kanady, v ktorej aj zostane polovicu času filmu, takže síce sa to vojnovému žánru vzdiali, ale aj tak sa na to pozerá dobre. Je tu viacero výrazných prvkov rôznych stupňov zaujímavosti, bavil ma hlavne celý prístup hlavnej postavy k rôznym situáciám, dobre zvládnutá je aj celková atmosféra v meste, ani romantická línia na moje prekvapenie nie je vôbec rušivá, upraviť by chcelo jedine prakticky všetko, čo súvisí s bratom sestričky, toto mi neprišlo podané práve najideálnejšie. A po hodine filmu sa už dej zase vráti na front, takže zaujímavosť ide zase vyššie, len ten úplný záver s postavou brata je nezvládnutý a pôsobí to príliš samoúčelne a aj hlúpo, ale našťastie to nedokáže pokaziť film. Čo sa týka samotných bojových scén, tak som nadmieru spokojný. Sú tu len dve, kratšia úvodná a záverečná a síce pôsobia trochu komornejšie, ale aj tak sa vydarili, sú výborne natočené, až na pár prvkov aj pomerne realistické a aj drsné. Chválim hlavne záverečný mnohonásobný boj muža proti mužovi, ale vydarila sa všetka akcia. Herecké obsadenie je na tom dobre, výborný Paul Gross v hlavnej úlohe, bavil ma po všetkých stránkach, ale dobre zvolené sú aj vedľajšie postavy, sestrička, britský dôstojník a viaceré iné. Réžia a technická stránka sa vydarili, perfektná vizuálna stránka, skvelý výber prostredí, funguje aj atmosféra vojny, len by som uvítal trochu menej snahy o emócie, ale aj to iba občas. Paul Gross si zaslúži veľkú pochvalu, plní tu až tri dôležité funkcie, režisér, scenárista a ešte aj hlavná postava a všetky zvládol nadpriemerne. Samozrejme klasikou žánru sa to nikdy nestane, ale vojnových filmov z prvej svetovej vojny nie je až tak moc a tento rozhodne patrí medzi tie lepšie. 76% ()

• Zbraně použité ve filmu byly pušky Lee-enfild, revolver Webley a kulemet Lewis. (K98)
  • Natáčení probíhalo 45 dní, a to v Calgary, Albertě a v Belgii. (Terva)
  • V západo-belgickej dedine Passchendaele (súčasný názov Passendale), ktorá je dnes súčasťou mestečka Zonnebeke, sa nachádza Múzeum 1. svetovej vojny, ktorého názov a vznik je spojený s bitkou o Passchendaele. (MikaelSVK)