poster

Pražské tajemství

 • Polsko

  Pan Samochodzik i praskie tajemnice

Dobrodružný / Krimi

Československo / Polsko, 1988, 86 min

 • sharka.68
  ****

  Dneska to jde na ČT1 od 17:10 hodin. pak zhodnotím....chybí zde herec Marek Wysocki - co hraje v tomto filmu pana Tomáše - pana Autíčka. Je to zfilmovaná kniha Pan Auťák a pražské tajemství...no, dobrá oddechovka na sobotní podvečer, ale TV seriál Pan Autíčko a temláři, byl lepší .-) a tenkrát hrál Auťáka-Tomáše - kapitán Klos :-) (Stanislav Mikulski).(2.10.2010)

 • pytlik...
  ***

  Poláci fakt překvapili, jsem nevěděl, že se Maluch vyráběl i v takovéhle perfektní úpravě... jeho věhlas dosáhl přímo hvězdných výšin, neb jeho dizajn obšlehli i ufouni. Jinak v anotaci je několik chyb, vyšetřovatele ztvárnil ve skutečnosti tenhle herec a scénář napsal David Brown. A ani se nedivím, že tenhle film u nás za totality nevysílali, aby se člen zápaďáckého rosenkruciánského (či jak se kýhošlaka jmenovalo) bratrstva neukázal být na konci padouchem, to mohlo projít jen v liberálním Polsku.(27.9.2013)

 • Pitryx
  *

  Co to tam ten historik četl za nesmysl, to nevím, Kelley nebyl umučen, ale o rok později, než rok citovaný spáchal sebevraždu. No, čte to z fiktivní knihy tak budiž. Ale přesto si tu větu mohli odpustit. Ve filmu figuruje hnusně rezavá Nagyová, a v závěru ještě jedna obluda, ale jen na pár sekund. Tak ta mne tedy neskutečně rozesmála, a rozhodl jsem se jí dát plus. Stejně jako skoro fantasy závěru. Jinak je to dokonale domotané, a nevím, zda to dětský divák pobral. Hodnotím to jako dobré tematicky, ale jinak taková blbinka snad opravdu jen pro děti.(6.10.2017)

 • Peabody
  *

  Tak tO je podle mne hodně špatné, Nagyová je hrozná jako kromě Arabely obvykle, polský detektiv je děsivý, Je to místy něco jako detektiv Martin před dvaceti lety, míním naivní dětskou detektivku, potenciál Prahy je zcela nevyužit. Recitativ a veselá dětská písnička do závěrečných titulků OMG. Jestli tady poprvé přičichl malý Jiří strach k amuletům, magii, kabale a podobným ... které točí v současnosti, netuším. Nevidím důvod a hlavně mi to přijde opravdu jako točení před mnoha a mnoha lety. A jak už někdo napsal, Jiří Křižan asi měl hodně málo času a hodně potřeboval prachy.(28.5.2017)

 • vaviva
  ****

  Příjemný fimík , po těch létech , kdy jsem ho viděla v kině , se na něj pěkně koukalo. Ono se s obdivem koukalo i na to autíčko, když se film natáčel v Praze, u Karlova mostu, náhodou jsem tam tehdy šla, a že zvědavců a obdivovatelů tam bylo dost.A ještě, kdo by si chtěl přečíst knihy o panu Auťákovi, autor je Zbigniew Nienacki .(2.10.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace