Pražské tajemství

• Polsko

Pan Samochodzik i praskie tajemnice

Dobrodružný / Krimi

Československo / Polsko, 1988, 86 min

Dnes se i pro děti točí daleko akčnější filmy. A sotva je to dobře. Už teď je většina filmů nuda kde nejde o krev, kde divoká scéna nestřídá rychle jinou divokou scénu. Pro toho kdo je zvyklý na dnešní produkci musí něco takového jako Prašské tajemství působit téměř uspávavě až těžkopádně. Já si u toho dobře odpočinul, ale na více jak tři plus to také nevidím. To auto bylo super. Se svojí vyzáží by se nestratilo ani dnes. Lece mi připomíná tvarem renolta Espace.(7.5.2011)

• Peabody

Tak tO je podle mne hodně špatné, Nagyová je hrozná jako kromě Arabely obvykle, polský detektiv je děsivý, Je to místy něco jako detektiv Martin před dvaceti lety, míním naivní dětskou detektivku, potenciál Prahy je zcela nevyužit. Recitativ a veselá dětská písnička do závěrečných titulků OMG. Jestli tady poprvé přičichl malý Jiří strach k amuletům, magii, kabale a podobným ... které točí v současnosti, netuším. Nevidím důvod a hlavně mi to přijde opravdu jako točení před mnoha a mnoha lety. A jak už někdo napsal, Jiří Křižan asi měl hodně málo času a hodně potřeboval prachy.(28.5.2017)

• zette

Netroufnu si tipovat, cim by tento filmu zaujal dnesni deti... V dobe vzniku to mohlo byt alespon to auto, no... Strasne nudny film, i kdyz se odehrava na atraktivnich mistech stare Prahy ci Krakova, nicim me nezaujal. Dialogy jsou strasne napsane a nepomaha tomu ani predabovani rady hercu. Jana Nagyova a jeji herecky vykon je zoufaly a vubec se nedivim, ze toto byla vicemene jeji posledni role. Bohuzel jsem si v titulcich nevsiml jmeno rezisera a zde neni uveden, tak pokud by to mohla nejaka dobra duse dopsat, budu rad.(21.9.2013)

Poláci fakt překvapili, jsem nevěděl, že se Maluch vyráběl i v takovéhle perfektní úpravě... jeho věhlas dosáhl přímo hvězdných výšin, neb jeho dizajn obšlehli i ufouni. Jinak v anotaci je několik chyb, vyšetřovatele ztvárnil ve skutečnosti tenhle herec a scénář napsal David Brown. A ani se nedivím, že tenhle film u nás za totality nevysílali, aby se člen zápaďáckého rosenkruciánského (či jak se kýhošlaka jmenovalo) bratrstva neukázal být na konci padouchem, to mohlo projít jen v liberálním Polsku.(27.9.2013)

Dneska to jde na ČT1 od 17:10 hodin. pak zhodnotím....chybí zde herec Marek Wysocki - co hraje v tomto filmu pana Tomáše - pana Autíčka. Je to zfilmovaná kniha Pan Auťák a pražské tajemství...no, dobrá oddechovka na sobotní podvečer, ale TV seriál Pan Autíčko a temláři, byl lepší .-) a tenkrát hrál Auťáka-Tomáše - kapitán Klos :-) (Stanislav Mikulski).(2.10.2010)