Pražské tajemství

• Polsko

Pan Samochodzik i praskie tajemnice

Dobrodružný / Krimi

Československo / Polsko, 1988, 86 min

Příjemný fimík , po těch létech , kdy jsem ho viděla v kině , se na něj pěkně koukalo. Ono se s obdivem koukalo i na to autíčko, když se film natáčel v Praze, u Karlova mostu, náhodou jsem tam tehdy šla, a že zvědavců a obdivovatelů tam bylo dost.A ještě, kdo by si chtěl přečíst knihy o panu Auťákovi, autor je Zbigniew Nienacki .(2.10.2010)

• Peabody

Tak tO je podle mne hodně špatné, Nagyová je hrozná jako kromě Arabely obvykle, polský detektiv je děsivý, Je to místy něco jako detektiv Martin před dvaceti lety, míním naivní dětskou detektivku, potenciál Prahy je zcela nevyužit. Recitativ a veselá dětská písnička do závěrečných titulků OMG. Jestli tady poprvé přičichl malý Jiří strach k amuletům, magii, kabale a podobným ... které točí v současnosti, netuším. Nevidím důvod a hlavně mi to přijde opravdu jako točení před mnoha a mnoha lety. A jak už někdo napsal, Jiří Křižan asi měl hodně málo času a hodně potřeboval prachy.(28.5.2017)

Dneska to jde na ČT1 od 17:10 hodin. pak zhodnotím....chybí zde herec Marek Wysocki - co hraje v tomto filmu pana Tomáše - pana Autíčka. Je to zfilmovaná kniha Pan Auťák a pražské tajemství...no, dobrá oddechovka na sobotní podvečer, ale TV seriál Pan Autíčko a temláři, byl lepší .-) a tenkrát hrál Auťáka-Tomáše - kapitán Klos :-) (Stanislav Mikulski).(2.10.2010)

• zette

Netroufnu si tipovat, cim by tento filmu zaujal dnesni deti... V dobe vzniku to mohlo byt alespon to auto, no... Strasne nudny film, i kdyz se odehrava na atraktivnich mistech stare Prahy ci Krakova, nicim me nezaujal. Dialogy jsou strasne napsane a nepomaha tomu ani predabovani rady hercu. Jana Nagyova a jeji herecky vykon je zoufaly a vubec se nedivim, ze toto byla vicemene jeji posledni role. Bohuzel jsem si v titulcich nevsiml jmeno rezisera a zde neni uveden, tak pokud by to mohla nejaka dobra duse dopsat, budu rad.(21.9.2013)

Dnes se i pro děti točí daleko akčnější filmy. A sotva je to dobře. Už teď je většina filmů nuda kde nejde o krev, kde divoká scéna nestřídá rychle jinou divokou scénu. Pro toho kdo je zvyklý na dnešní produkci musí něco takového jako Prašské tajemství působit téměř uspávavě až těžkopádně. Já si u toho dobře odpočinul, ale na více jak tři plus to také nevidím. To auto bylo super. Se svojí vyzáží by se nestratilo ani dnes. Lece mi připomíná tvarem renolta Espace.(7.5.2011)