Komentáře uživatelů k filmu (2 584)

Jako nekritického obdivovatele QoS mne docela zaráží, kolik se najde lidí, kteří jsou schopni štkát nad tím, jak Bond přestává být Bondem a vytrácí se ze série. Přitom Sam Mendes natočil nejklasičtější příspěvek ságy, který dokonale pasuje především do časů Seana Conneryho, a zároveň je schopný fungovat v mantinelech nového století. V úvodní akci bagr jakoby symbolicky zbořil trend předchozích dvou filmů, aby se pak hrdina skrze cestu domnělé smrti vydal vstříc novému dobrodružství. To servíruje všechny propriety staré školy, počínaje úchylným záporákem, kterého si Bardem vychutnává naprosto bezezbytku (dentální expozice mě bude dlouho budit ze sna), aby si z nich přitom stihlo dělat legraci (rozhovor s Q) a ještě se stihlo zabrousit do Bondovy hlavy hlouběji, než minule. Vše pak vrcholí ryze osobním závěrečným bojem, který se stylizuje do role personální apokalypsy (nejenom pro ten vrtulníkový nálet). Pokud něco zaslouží extrémní pochvalu, pak je to Deakinsova kamera a práce se světlem (Šanghajská epizoda vládne!), kterou korunuje Newmanova hudba, která jde neotřelou cestou ve stylu Johna Powella. Craig jako obvykle na jedničku. Jestli mám chuť něco tomu vytknout, tak snad až tu úpornou snahu připomínat, že se jede ‚old-school‘. Ale to zajisté spraví druhá projekce. [A spravila. Film dokonalý v každičkém detailu. Sledovat jej je čistá extáze.](27.10.2012)

Výborný film, výborné dialogy, výborná práce s kamerou, výborný scénář, výborný Mendesův cit pro film. Pro mě nejlepší Bond a film tohoto roku. 100%(30.10.2012)

Nový James Bond je souběžně inovativní i klasický, přitom bez pochyb sourodý, koherentní a elegantní. Přijímá nedostatky svého konceptu a přetváří je v přednosti - tohle je skutečně práce hodná mistra. Sam Mendes, vypráví poutavě, vykresluje efektně a ze Skyfallu vykouzlil špičkový akční film, schopný obstát i bez kódového označení 007. Snad jen onen "klasický" rozměr snímku mi brání ve vykřiknutí slova "geniální". A Daniel Crag? Role nedokonalého agenta ze staré školy mu sedí nejlépe. 9/10(28.10.2012)

Po příchodu do Kina jsem se ocitl mezi Lidmi 40 +, říkal jsem si, jsem tu správně? Ano i NE..Akce bylo minimum,výtečná Akce na začátku a na Konci,což je Škoda! Během zbylých dvou Hodin se vyšetřovalo, kecalo.. takže akční Nářez nečekat!! Je to Inteligentní Bondovka kde je v čele Daniel Craig Versus Slizká,Oplzlá, Buzerantí HLAVA! Fakt skvělá volba Záporáka! Hvězdu přidávám navíc za Parádní úvodní Song od Adéle, který ihned Stahuji!(27.10.2012)

Já tedy ve Skyfall cítil spíše rukopis Nolana než Mendese, ale jak myslíte. O žádném pádu Bonda na samé dno nemůže být řeč, nikde jsem nezaznamenal ani špetku jeho bolesti, zmaru nebo úzkosti. V tom je Mendes silný, ale tady to rozhodně neprokázal. Bond není ideálním charakterem pro zobrazení pestré škály emocí a tento pokus to jasně potvrzuje. Souboj drsného klaďase Bonda s extravagantním záporákem Silvou je opravdu jen variací na střet Batmana s Jokerem. Něco takového by z uznávaného smínku vyzařovat nemělo. Několik akčních sekvencí je naštěstí dost působivých, takže se nejedná o žádný propadák, ale jediným článkem splňujícím nejvyšší kritéria je trošku paradoxně pouze Adele.(23.2.2013)

Nejsem takový romantik jako Bond, abych vsadil kufr Eur na červenou, ale o černé již nějakou dobu uvažuji. Než to udělám, tak musím konstatovat, že bondovský nadhled je pryč, bondovy hračky (kromě bagru) jsou pryč a bondgirl si toho moc neužila. Nicméně příběh má něco do sebe, je příjemně zdrsněn krvavým šmirglpapírem a disponuje tak směšně démonickým záporákem, že jsem nedostal jinou možnost, než se příjemně pobavit.(1.3.2013)

Jedna z největších schopností umění spočívá v jeho neustálé dynamické proměně v kontextu doby. Působení umění je dáno již recipientem samotným, který je ovlivňován okolím, etnikem, ke kterému patří, časem atd. Film byl vnímán jinak v kontextu doby, kdy byl natočen, než o několik desítek let později. Kritické docenění bondovek také přišlo mnoho let od vzniku prvních dílů. Vyčítat Skyfall značný odklon od tradic bondovské tematiky je poněkud nepatřičné. [==] Nový Bond je filmem dvou polovin; dvou světů, se kterými je hlavní hrdina konfrontován. S jedním, tím tradičním bondovským a druhým, více realistickým, kde je prezentována Bondova zranitelnost, snad až smrtelnost. Skyfall netematizuje jen bondovskou legendu samotnou, ale obecně hyperrealné a spektakulární akčně-špionážní filmy. Mendes přitom tu odkazuje na Wellese, tu na Peckinpaha či Copollu. Kdyby snad měla série skončit, byl bych rád, aby posledním filmem byl Skyfall, ve kterém se zrcadlí celé půlstoletí bondovek. R.I.P. 1962-2012; 2012-?(5.11.2012)

Z filmového hľadiska najmenej bondovská bondovka, z pohľadu knižných predlôh paradoxne zrejme najbondovskejšia. Ale rozhodne najosobitejšia. Mendes síce nedrží vyrovnané tempo a ani v akcii sa necíti až tak doma, ale to sú len malé a zanedbateľné chybičky na kráse, nad ostatnými zložkami totiž už drží pevnú ruku. Scenár vie aj vďaka brilantným dialógom výborne predávať motivácie postáv a po stránke psychológie mu niet čo vyčítať. Škoda len že si príbeh v istých momentoch pomáha nelogickými barličkami. Výrazný záporák a silne osobné finále však výrazne pomáhajú a craigovská trilógia je uzatvorená v najlepšom slova zmysle. Zostáva iba dúfať, že neostane len pri trilógii, pri takto vysoko nastavenej latke by to bola škoda.(22.11.2012)

- Where are we going? / - Back in time... Mendes završuje velmi sofistikovaně zacyklený restart Bondovek a předkládá technicky precizní, atmosféricky strhující, emocemi narvaný a psychologicky fascinující návrat ke Conneryovskému konceptu říznutému moderními postupy a motivy. Skyfall je bondovštější, než většina Bondovek a je radost se na něj dívat... Bardem je Oscarový...(6.11.2012)

Bond je iba jeden, Craiga zbozňujem a už nemám, čo dodať. ( zase som zamilovaná ) - http://www.youtube.com/watch?v=DeumyOzKqgI Isherwood nesklamal, ako nikdy predtým -Adele (wannabe Bond Girl ) je cool a pridáva filmu šťavu. - a teraz poďme hlbokomyšlienkársky filozovovať.(24.11.2012)

Tady měl být komentář napsaný ihned po premiéře filmu Skyfall, plánované na 25. 10. 2012. Jenže se posunula a nikdo z našeho provinčního kina se neobtěžoval dát někam alespoň jednu pitomou samolepku: Dnes nehrajeme. Stojíme před kinem jako odložené děti před kostelem. Přidal se k nám nějaký Američan. Nikdo netuší, kde ten se tam vzal. "Kino is closet," povídám mu mojí příšernou angličtinou, že je kino zavřeno. "Today no show, no Bond, no fun. But maybe..." dodávám a volám s nadějí v očích jednomu zaměstnanci kina, kterého shodou okolností znám. Dozvídám se, že premiéra je odsunuta jako Němci z pohraničí, že se diví, že jsem si to nepřečetl z plakátu. Taky jsem se divil, leč ani na jednom nebyla zmínka o posunutí premiéry. Sokolovské kino má u mě velké mínus. Není to poprvé, co jsem se řítil do kina a vše bylo jinak. Tolik jsem se těšil, že zde nahodím komentář jako jeden z prvních. Dnes už se tam nedostanu, snad až za tři dny a tak slovy uživatele Rejžánka: KOMENTÁŘ BUDE POZDĚJI. PS: Američanovi jsem vysvětlil, že: „Herr Direktor sagt, global premiere was transport to tomorow!“ A ten dobrý člověk mi na to odpověděl, že zítra to už uvidí v Americe. Šťastný to muž.                                                                                                                                                                                                                                                           Doplnění o komentář 28. 10. 12. S každým novým filmem o agentu 007 si říkám, že ten a ten záporák byl lepší a triky byly lepší a Bond zase předvedl něco lepšího. A je to přirozené to takhle vnímat, protože Bond se vyvíjí, stejně jako se vyvíjí filmový tvůrci. U filmu Skyfall to platí dvojnásob a člověk si řekne, že restart (viz Casino Royale a Quantum of Solace) byl velmi dobrý nápad a zároveň si pomyslí, že to byla jen předehra, úvod do děje, nebo třeba jen zápletka a Skyfall je teď jen vyvrcholení. Pro milovníky Bondovek šok jako blázen. Jedni musí nadávat na to kvantum ztraceného času u všech těch Moorů, Lazenbyů nebo Brosnanů, protože tohle je Bond, kterého chtějí, a druzí se radovat, že se konečně dočkali, protože tohle je také ten Bond, kterého chtěli. (Předchozí myšlenkový trysk klidně ale ignorujte - je to kvůli té euforii). Sám jsem někde mezi, protože jsem neviděl všechny Bondy a tak nějak jsem si zařídil život, aniž bych věděl, kdo vlastně je slečna Moneypenny nebo jakéže to James nosí hodinky a nakolik s nimi lze zmást nepřátelské radary. Pro mě je Skyfall samostatný film, který mi dává naději, že i z ptákoviny lze udělat perfektní podívanou, velmi zdařile natočený akční film, který jde odněkud někam, netříští se na blbostech, nenechává figury zbytečně žvanit, rochní si v detailech a dává znát, že ty tvůrce to prostě baví a že to i umí. Občas sice logika dostává na frak, ale i přesto je to film, který bych chtěl vidět ještě jednou místo toho, abych si doplňoval vzdělání doháněním těch Bondů, které jsem právě neviděl.(26.10.2012)

Tady někdo hodně koukal na TEMNÉHO RYTÍŘE. Tak hodně, až se tím u mě shodil, protože Nolan je bohužel jen jeden. Nicméně bondovka je to luxusní, od podtitulkové sekvence přes scénář (trojúhelník Bond-M-Silva, důvtipné pohrávání si s trademarky série), herecké výkony (dialog se Sévérine, Bardem ve všech svých scénách), vizuál (fantastické lokace, hlavně neonová a lampionová Šanghaj), až po akci (bagr, souboj siluet v jednom záběru). A s jedním z nejlepších záporáků dekády, kvůli kterému člověk přestává číst titulky, protože z něj nemůže spustit oči.(29.10.2012)

[imdb: 8.1/10] | me: Bond ako Bond a zároveň ako seriózna filmová dráma. Viac dejový, viac charakterový,... viac filmový. Ponúka pestrú všehochuť od exkluzívnych záberov Šanghaja cez krivky Bond-girls až po chytľavo vystavaný dej s výborným Bardemom, ktorý dodáva celému filmu ďalší rozmer. Je to film, ktorý prináša viac po dejovej než po (bondovsky) akčnej stránke. Je to Bond akého ho nepoznáme. Je to krok vpred... Youth is not a guarantee of innovation. (8.11.2012)

• flanker.27

Tedy, během filmu mě napadaly všemožné komentáře, od "proč to vůbec nemá logiku" po "osudovost a psychologie nefunguje ve filmu charakteristiky nezávazná akční komedie". Ale finální scéna Bardemova konce mě donutila zvolat stručné leč výstižné: VR-TÁ-KU.(2.11.2012)

Mérde.... píšu svůj příspěvek po tom, co jej shlédlo a ohodnotilo právě teď 9.331 uživatelů ČSFD a já nevím kolik těch lidí sem mrsklo svůj komentář (je jich v tuto chvíli 12%).... Jak je tedy možné, že z těch skoro 10.000 párů očí a za předpokladu 100% gramotnosti sem do komentářů ani jeden z této masy, který předpokládám vládne slovem a asi i písmem, že SKYFALL se dá koukat jen se zaplými bezpečnostními pásy, aby jeden nepřipravenej divák nevypadl z křesla???? Jaká to darebnost.... :-) Sem málem dvakrát při sledováni filmu vypadl z křesla v autobuse.... A k filmu samotnému? Co dodat... Bond je Bond, tak to je a doufám, že dlouho bude...... Mňam(23.11.2012)

Ony po něm touží, oni chtějí být jako on. A po skončení kina se mě jeden třicátník s nadějí ve svém modrookém pohledu zeptal, jestli se Craigovi aspoň trochu podobá. Nepodobal. Třemi větami sbalí ženu jen a pouze Bond a pak si k ní nakráčí rovnou do sprchy. 007 není nikdy Sám doma./// Titulková sekvence byla místy velmi stylová, ale někdo trochu moc emo a co do symboliky (i na bondovku) primitivní. [Kino](11.11.2012)

(1001) První bondovka s Craigem, která mě bavila. Ale pořád to není díky tomu, že bych měla dojem, že je to konečně zase bondovka (což jsem už od roku 2003 neměla), ale asi mi víc vyhovuje režijní přístup. A zkrátka mě prostě baví, že se na všechno vybo(n)dnou a odjedou si dělat skopičiny na vřesoviště. Internetové video (Upřímný trailer, pokud to chcete vědět), které srovnává domoobranné pokusy špiček britské inteligence se self-made systémem zabezpečení ze Sám doma je potom jen třešničkou na dortu.(15.1.2013)

Kruh se uzavírá v dokonalém a okázalém gestu pochopení sebe sama i (asi ne univerzálně všech) diváků. Krok dopředu i cesta zpět. Zahleděnost do sebe sama i zkoušení nových možností. Bond je, jaký je, a moc dobře si uvědomuje své limity a povinnosti a využívá je ve svůj prospěch. Výsledek je tak nostalgický i inovativní zároveň. Coby inventura po padesáti letech historie ideální. O něco podobného se neúspěšně pokusilo Dnes neumírej. Skyfall není bondovka pro každého, někomu přijde, že "tohle do Bonda nepatří", jinému naopak "tohle je až moc klišé", ale koho chytne, toho musí chytnout pořádně! Bond to říká jasně: srdce = cíl. IMAX filmu velmi sluší. Napodruhé ještě lepší.(26.10.2012)

„Last rat standing.“ Pět důvodů proč pět hvězd. Za prvé Mendes. Svůj akademický chlad a řemeslnou dokonalost teď "obrátil" proti sobě a stiskl spoušť. Po Casino Royale se Bond zase posunul o parník dál a při úvodní turecké akci (poprvé jsem viděl, že by byl bagr obsluhován buldozerem) musel začít žloutnout i slovutný Zelený trávník. Za druhé Double 0 Seven Legacy aneb neokázalý projev úcty k tradici. Komu se při výjezdu Astonu Martin DB5 z garáže neobjevil na tváři lehký úsměv, ten si doteď myslí, že Goldfinger propadl kouzlu stříbra a Lazenbyho druhá bondovka byla o fous lepší než třetí. Za třetí Deakins, kameramanská to dokonalost. Závěr osvětlený plameny musel připomenout koně na pozadí hořících vrtů v Jarhead, pochopitelně nesměl chybět i ikonický záběr přes okenní tabuli. Za čtvrté Bardem. Možná nejlepší padouch v padesátileté historii, v kategorii těch ne čistě heterosexuálních bezpochyby vladař. Pěkný chrup. A za páté? Pro mě rozhodně to nejdůležitější. Hřejivý pocit, který jsem na konci mohl sdílet se synem Andrewa Bonda a Monique Delacroix: PLEASURE.. P.S.: Komu chyběly Bond girl, musí se lépe dívat, nejlépe do řad Jamesových nadřízených..(12.11.2012)

|| Scenár: John Logan, Neal Purvis, Robert Wade / Based on James Bond by Ian Fleming | Hudba: Thomas Newman / "Skyfall" performed by Adele | Produkcia: Michael G. Wilson, Barbara Broccoli | Distribúcia: MGM, Columbia Pictures | Štúdio: Eon Productions, Danjaq LLC | Rozpočet: 150 miliónov $ | Tržby: 1,000,246,774 $ || Skyfall ako film je šťastlivec, že má herca kalibra ako Daniel Craig. Výnimočným je ale iba vĎaka Javier Bardemovi, ktorý jednoznačne odviedol výkon roka hodný zlatej sošky. Film sám o sebe je kvalitatívne silne pred Quantum of Solace, a tesne za Casino Royale. Prvá Bondovka s Craigom má jednoducho najlepšiu dynamiku z všetkých agentoviek.(29.10.2012)

#23 - Mendesovi sa ako prvému v bondovke podarilo niečo, čo som si myslel, že sa nikdy nepodarí. V každej časti je zrejmé, že Bond ako stelesnenie britského agenta je ten typ hrdinu, ktorého neprekvapí žiadna situácia a či už ide o hrozbu medzinárodných rozmerov alebo len vyčínanie grázlov v bare, vie si poradiť s akoukoľvek nástrahou. A čo je podstatnejšie, vždy som si bol istý, že ide o typ neohrozeného hrdinu, ktorý predsa nemôže zomrieť. Mendes dal však v tejto časti jasne najavo, že Bond nie je žiadny poloboh a ako nikdy predtým som ho nevnímal ľudskejšie a zraniteľnejšie. To však neznamená, že chcem povedať, že je nejaká bábovka. Práve naopak, akcia dychberúca, premyslená do najmenšieho detailu, scenár a logika nezakopli o žiadnu prekážku, čo je v takomto megaformáte obrovská rarita. Nejdem sa ďalej rozpisovať, jednoducho jedná sa po všetkých stránkach o film roku a Daniel Craig sa so svojou 007-čkou herecky natoľko zžil, že môžem prehlásiť, že ak bude niekedy nahradený, bude to mať jeho nasledovník s prekonávaním nastavenej latky bohovo ťažké. 100%.(2.7.2013)

1 2 3 4 5 6 33 66 98 130