Skyfall

Britská tajná služba MI6 se ocitá v nelehké situaci, ze základny v Turecku byl ukraden harddisk se seznamem agentů. Agent 007 James Bond a jeho kolegyně Eve se pokusili lupiče zadržet, Bond byl však během akce postřelen a zmizel neznámo kam. Šéfce MI6, M, nezbývá nic jiného než prohlásit Bonda za mrtvého. Nový předseda bezpečnostně-zpravodajského výboru Mallory je situací silně znepokojen; nejedná se totiž o první případ krádeže seznamu tajných agentů. Podle něj je načase, aby M odešla do důchodu a byla nahrazena někým schopnějším. M se ale do penze rozhodně nechystá. Cestou z ministerstva M zjistí, že se někdo naboural do systémů v hlavní centrále MI6 a snaží se dešifrovat ukradený seznam. M spěchá zpět do centrály, vtom celá základna MI6 exploduje. Útočník neměl v plánu zabít M, chtěl však, aby viděla zkázu svého úřadu. M je odhodlána viníka najít a potrestat... Když se M vrátí z pohřbu svých kolegů, čeká na ni doma nezvaný host, a to Bond. Využil toho, že je považován za mrtvého, a užíval si svobodného života, nyní však usoudil, že ho tajná služba potřebuje, a rozhodl se přihlásit zpět do služby. Bond se na M zlobí, protože byla ochotná ho kvůli seznamu agentů obětovat. Bond je převezen asistentem M Tannerem do starých tunelů metra, kam byla přemístěna tajná základna MI6. Pokud Bond uspěje v testech, je M ochotná přijmout ho zpět... Tanner Bondovi prozradí, že útočníkem je někdo, s kým se M dostala v minulosti do konfliktu. M však tvrdí, že netuší, kdo seznam ukradl. Ve fyzických i psychologických testech Bond prošel, podle Malloryho však rozhodně není způsobilý vrátit se do terénu. Střela vyjmutá z Bondova těla zavede tajnou službu na stopu agenta Patrice, který má podle zdrojů ze CIA právě namířeno do Šanghaje. Bond obdrží od nového výstrojního důstojníka Q letenky do Šanghaje, pas, rádiovysílač a zbraň, která funguje pouze při identifikaci otisku Bondovy dlaně. Bond si počká na Patrice na letišti a pronásleduje ho uprostřed noci do kancelářské budovy. Tam na Patrice zaútočí, chce získat informace o seznamu, Patrice však umírá, aniž by cokoliv prozradil... Bondův souboj s Patricem sledovala skrz prosklenou stěnu protější budovy záhadná žena. V Patriceových věcech najde Bond žeton do kasina v Macau. Do Macaa přijíždí Eve, aby předala Bondovi zprávu: nový vlastník seznamu udeřil a odhalil identitu pěti tajných agentů. M nařídila agenty okamžitě stáhnout, tři z nich však byli zabiti... (TV Prima)

Ludivitto

Nejlepší film roku 2012. Dokonalá kamera. Nádherná výprava. Dechberoucí atmosféra. Bondovské pomrkávání. Geniální. ()

Pecival

Craig jako bond mě rozhodně neuráží a o Mendesových režijních kvalitách netřeba spekulovat. Proto jsem byl z nové Bondovky poměrně zklamán. Tohle není Bond jak si ho představuju - úsměvná, odlehčená pohodovka, kde bond kosí tucty maníků a do toho vesele hláškuje. Začátek vypadá poměrně nadejně, ale pak se to nějak zvrhne - moc psychologie, temnoty a tak vůbec. Tohle mi nesedí, nemůžu si pomoct. Film jako takový samozřejmě kvality má, ale v kině jsem se místy docela nudil, je to hodně roztáhlý a akce není žádnej odvaz. Závěr je sice ucházející, ale hodně komorný a rozhodně ne velkolepý, jak by se slušelo. Navíc si tam Bardem dělá z MI6 celý film dobrý den a pak ho utáhnou na nudli v nějaké opuštěných chajdě (která vypadá v mlze fakt skvěle). On ten scénář je celkově docela mizérie. Mít nejlépe fyzicky připraveného herce (o parník) a místo ultimátního, nahláškovanýho likvidátora z něho dělat zlomenýho, pochybujícího chlapa - tj škoda. Ach jo. ()

Norfice

Už od začátku má film velmi poutavý děj, já osobně jsem se u tohoto snímku ani minutu nenudil... Všechno klape jako přesně natažené hodinky. Všichni herci - do jednoho podali velmi přesvědčivý výkon.. Sam Mendes tohle opravdu zvládnul na výbornou. Poklona všem! Nevím čím to je, ale prostě Daniel Craig mi k Bondům sedí víc. To už je bohužel otázka vkusu a vlastního názoru. Klidně bych se na film podíval ještě jednou, opravdu super! Dávám 5 *****. ()

Hollohlaway

Vynikající. Málem jsem Craigovi odpustil, že vypadá tak nebondovsky. Velice dobře se film věnuje kvalitnímu ději, a ne záplavě akčních vložek, což byl dříve problém. Je syrový, fyzický, a Bond je konečně polidštěn, ať už pohledem na jeho rezavějící schránku, či odkrytím jeho minulosti a objasněním několika detailů z minulých dílů. Ohromující je Javier Bardem jako šílený záporák. Je originální, démonický a jeho synovský pohled na M, tolik podobný Bondovu, je rozehrán do tolika vrstev, že bych se nedivil, bude-li hrát záporné hrdiny častěji. Je to opravdový film s velkým F, nejen zlatá vejce snášející husa s nápisem Bond. ()

JančiBači

POZOR SPOILER Jednoznačne najlepší James Bond. Nikdy som nepatril k fanúšikom Jamesa Bonda a hlavne filmy s Piercom Brosmannom mi vždy prišli ako veľká prázdna reklama. Lenže nevedel som, že ak túto úlohu dostane dramatický herec, urobí všetko preto aby na sebe zapracoval (aj po fyzickej stránke ) a vdýchne postave to, čo jej doteraz chýbalo - Charakter ! Craigov Bond je pre mňa najlepší a uverím mu nielen dialogové scény ale hlavne tie akčné. Javier Bardem si postavu patrične užíva a vy si užívate jeho herectvo. Osobne by som mu však doprial viac scén. Tradične výborná Judi Dench mi bude v pokračovaniach chýbať. Čo sa réžie týka, Sam Mendes ( oscar za American Beauty) zvládol svoj prvý akčný film na oscarovú nomináciu. Tak dobrý začiatok filmu a tak výborne remeselne zvládnutý, podfarbený piesňou od Adele som dlho nevidel. A už ani nechcem, pretože toto bol pre mňa olymp. Celý film je jedno veľké majstrovské dielo ! ()

Aqualung

Tak tohle mne příjemně překvapilo.Jde jistě o ....nemusím to precizovat.Obvyklá zápletka s parádní gradací,výborné akční scény-jen mi nebylo úplně jasné, jak Bond přežil ten bezmotorový let z vlaku do řadu desítek metrů hluboké rokle na jejímž dně byla řeka.Ale budiž.Probudil se a film pokračoval.Pan Bardem vytvořil skvělého padoucha a myslím, že ve společných scénách pana Craiga s přehledem zastínil.Paní M už toho asi měla na stará kolena dost, a tak umírá.No a nastupuje mladá krev......Snad další bondovku bude režírovat tentýž režisér.Výborný film.Hodnotím vysoko. ()

Styxos

Absolutně opojnej film. To co před šesti let "načal" Martin Campbell teď naprosto, ale naprosto kurevsky dokonale "uzavírá" Sam Mendes. Finále ve stylu starý školy je perfektní (hláška "Vítej ve Skotsku" asi vejde do dějin) a u posledních zhruba tří minut jsem se smál jako totální kretén. Ps: finále se fakt nemohlo kvůli svý symboličnosti odehrávat nikde jinde... ()

zuza99

Moje první "bondovka". Vůbec jsem nevěděla co od bondovky čekat, teda spíš jsem čekala trapnější akční film. Daniel Craig a Javier Bardem předvedli něco úžasného a v neposlední řadě se klaním Samu Mendesovi. Byly tam trapnější okamžiky, například hned první scéna s bagrem. Ale horší byl jen začátek, postupně to gradovalo tak, že jsem po skončení chtěla začít tleskat. Je mi záhadou, proč Skyfall nebyl nominovaný za režii a to, že není nominovaný Bardem? K tomu se snad ani nechci vyjadřovat. ()

Almásy

(SPOILER ALERT) 5* nedám, lebo si myslím, že Bardemova postava si zaslúžila M zastreliť, na tú scénu ostalo veľmi veľa hollywoodu a trochu ma to sklamalo. nič to ale nemení na tom, že sa jedná o jednu z najlepších Bondoviek vôbec. je skvelé vidieť, kam sa Bond za 50 rokov dostal a je super že sa to narozdiel od Quantumu nehrá na Bourna. a k tomu skvlá Judi Dench, GENIÁLNY Bardem (tam bude oscar, cejtím to v kostech velebnosti) no a Daniel mne len dokázal že je to skvelý Bond novej generácie. A chcem ho ešte aspoň 5x ()

Madlene

Po Quantum of Solace opět skvělý Bond, dokonce James Bond! Daniel Craig se výborně osvědčil, dokonce předčil mé očekávání. Super příběh, naprosto nechutnej Javier Bardem a luxusně dramatické panství Skyfall...smekám, víc polidštit tohle téma snad už ani nejde! ()

shabazza

Jako divák, kterému je fenomén James Bond naprosto ukradený, jsem k tomuto filmu přistupoval jako k akčnímu snímku a jako takový prostě nemá šanci jakkoliv vyniknout. Odmyslete si Bondovské pozlátko a dostanete film, jakých je ročně dvanáct do tuctu. ()

Liqid

Pěkná bondovka, jen mi tam chybělo více vychytávek od Q. Taky to na můj v kus bylo dost akční, ale to v posledních dílech není o nic lepší. Dějově to bylo super a záporák taky dobrej. Zničení DB5, ale Bond jim to dobře vrátil. ()

Melo4three

Jedním slovem - nuda. Jediné pozitiva - Craig byl pěkně vydietovaný (*), zaporák se mě libíl (*) a malé plus k tomu Bérénice Marlohe (*). Jinak o ničem, souboje, technika, auta, napětí NIC. Usínal jsem. Bohužel těžko si dokážu představit, že další díl bude o nečem. ()

manonfire

Člověk by čekal, že ve filmu s takovým názvem skutečně minimálně spadne to nebe. Nakonec ale spadne tak maximálně na prdel z komerčního výdělku. Dobrá..lidé chodí v houfech na hovadiny typu Pána prstenů, či Hvězdných válek. Odpadové příběhy těchto legend jsou kompenzovány materiální velkolepostí. Ale proč Skyfall? Nebylo to vlastně vůbec zlé...bagr, metro a vlastně i mrakodrap v Šanghaji ušel, ale že bych zaznamenal level svou spektakulárností opodstatňující tak výjimečná čísla v návštěvnosti kin? To nikoliv. Mendes se v podstatě příliš extra nepředvedl. Určitě je to o značce, ale ani z tohoto pohledu neakceptuji tu míru boomu Bondovek Craigovské epochy. Dobrá ....James je sice tvrďák a legenda, ale proti takovému Rambovi pořád jenom teplouš. Pokud jde čistě o tuto agentskou příhodičku, tak některé věci, jako otevírání kanálů zpodcentrálou MI6, nebo nenápadné svícení baterek dvou důchodců na útěku, byly vysloveně hloupé. Celé to finále v rodném zámečku bylo zase jakýmsi účelovým návratem ke kořenům, a to ve smyslu zbrojního arzenálu i nahlédnutí do neproniknutelné minulosti muže vycházejícího do akce zásadně odnikud a nikam se i na konec vždy navracejícího. Krom suchých asociačních odpovědí Jamese Bonda psychoanalytikovi tak jediným, byť výrazným plusem zůstávají herci. Krom ideálně kamenného Craiga si většinu přízně zaslouží(Jako vždycky) Javier Bardem. Ale protože je tento klad jedním z mála, celkové hodnocení bude skromné. 40% ()

obivan568

Scénáristi se až přílíš okatě inspirovali Temným rytířem. Ať už jde o fantastickýho záporáka, plán "jak se dostat do vězení a zase ven" nebo přepadení soudní místnosti (či co to bylo). Ale všechno ostatní - jejich vlastní tvorba - je bez přehánění taky brilantní. ........ Daniel Craig je nejlepší bond, Bardem jak jsem již psal boží a celý je to takový jiný, než minulý Bondovky. A to je dobře! Hodně dobře! - 90% ()

lenulii

I přes nudný trailer nakonec překvapil poutavým dějem, který na začátku oslnil hrou světel a barev (v prostředí moderního Šanghaje pastva pro oči). Akce od začátku až do konce. Výborné pojetí hlavního záporáka, kterému člověk chvílemi i fandí. Skvělá hudba tu a tam připomínající soundrack z Body of Lies. A úvodní song s úžasným zpěvem Adele. K tomu konečně dramatický závěr = pro mě nejlepší ze série moderních bondovek. ()

tommmy89

Skyfall je vo svojej kategórii určite jeden z tých naj filmov, ktoré si rád pozriem, no neprekonal moju obľúbenú bondovku "Casino Royale", to je proste stará klasika. Za tie dve hodiny ma začali bolieť aj uši, čo som mal slúchatká založené, ale nevadí, film sršal akciou, presným načasovaním príchodu bonda v tej správnej chvíly (ako som aj očakával), miernou erotikou, vtipom a diplomaciou (politikou). Okrem toho sa mi páčila scéna v Shanghai (moderné mestečko, dobre sa na to pozerá, keď ho nafilmujú tak v noci, skoro ako New York) a song od Adele pekne doladil film, dal mu isté čaro. Hodnotím za 4* ()

voleman

Tahle bondovka se opravdu povedla, a to hlavně díky příběhu. Společně s Casinem Royale jde o nejlepší snímky celé Bondovské série, ikdyž právě tyhle díly jsou nejméně podobné původnímu Bondovskému konceptu s Connerym. Na Daniela Craiga už jsem si v průběhu jeho třech Bondů zvyknul, ikdyž se mi původně do role moc nehodil. Výborný padouch v podání Javiera Bardema se opravdu povedl a ostatní herci jsou také v pohodě. Jen mně tu chyběla nějaká pořádná Bond girl, ikdyž hlavní ženskou postavou tohohle filmu je nakonec M. Konec filmu s novým vedením MI6 a s Money Penny má ted nakročeno na další skvělé pokračování, na které se už těším. Viděno v IMAXU, kde je zážitek ještě lepší. Jeden z top filmů 2012. 90% ()

jenik71

Bondovky mám hodně rád a na Skyfall jsem se tudíž hodně těšil. Jenže tohle mě docela zklamalo. Úvodní scéna je fajn, potom se hodně dlouhou dobu vlastně jenom diskutuje a duch klasických bondovek je fuč. Nechápu proč. Za zmínku stojí už jenom akční část v podzemí Londýna a explozivní závěr filmu ve Skotsku. Podle mého názoru je to asi nejslabší bondovka s Craigem, ne-li vůbec nejslabší ze všech předchozích. Hodnocení vidím na tak dvě až tři hvězdičky a pokud mám zaokrouhlit, tak s přimhouřenýma očima nahoru. K tomu mě donutil hlavně Javier Bardem jako odpudivý typ záporáka. Jinak nic moc a trvám na tom, že víc jak 50% si Skyfall nezaslouží. Kdo by dal víc, nejspíš neviděl ani jednu z předchozích bondovek. ()

ZinedineCR7

Pocta pre staršie Bondovky, ktorá však ide s dobou. 50. výročie agenta 007 bolo oslávené s vynikajúcom soundtrackom, vykradnutím Home Alone a skvelým scenárom, vďaka ktorému tie dve hodinky a štvrť zbehnú ako nič. Nedostatky by sa našli, ale kto ma chuť ich riešiť, keď sa jedna o jednu z najlepších bondoviek? 007 v podaní Craiga ma stúpajúcu tendenciu. Len tak ďalej a prosím zachovať aj M s Moneypenny :) ()

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

26.06.2022

Jedním slovem wow. Kdo tvrdí, že ještě před premiérou druhého Top Gunu, sequelu k osmdesátkovému náborového filmu amerického námořnictva s mladým Tomem Cruisem a Valem Kilmerem, čekal pokoření… (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Chris Evans ztvární legendárního herce