Skyfall

Britská tajná služba MI6 se ocitá v nelehké situaci, ze základny v Turecku byl ukraden harddisk se seznamem agentů. Agent 007 James Bond a jeho kolegyně Eve se pokusili lupiče zadržet, Bond byl však během akce postřelen a zmizel neznámo kam. Šéfce MI6, M, nezbývá nic jiného než prohlásit Bonda za mrtvého. Nový předseda bezpečnostně-zpravodajského výboru Mallory je situací silně znepokojen; nejedná se totiž o první případ krádeže seznamu tajných agentů. Podle něj je načase, aby M odešla do důchodu a byla nahrazena někým schopnějším. M se ale do penze rozhodně nechystá. Cestou z ministerstva M zjistí, že se někdo naboural do systémů v hlavní centrále MI6 a snaží se dešifrovat ukradený seznam. M spěchá zpět do centrály, vtom celá základna MI6 exploduje. Útočník neměl v plánu zabít M, chtěl však, aby viděla zkázu svého úřadu. M je odhodlána viníka najít a potrestat... Když se M vrátí z pohřbu svých kolegů, čeká na ni doma nezvaný host, a to Bond. Využil toho, že je považován za mrtvého, a užíval si svobodného života, nyní však usoudil, že ho tajná služba potřebuje, a rozhodl se přihlásit zpět do služby. Bond se na M zlobí, protože byla ochotná ho kvůli seznamu agentů obětovat. Bond je převezen asistentem M Tannerem do starých tunelů metra, kam byla přemístěna tajná základna MI6. Pokud Bond uspěje v testech, je M ochotná přijmout ho zpět... Tanner Bondovi prozradí, že útočníkem je někdo, s kým se M dostala v minulosti do konfliktu. M však tvrdí, že netuší, kdo seznam ukradl. Ve fyzických i psychologických testech Bond prošel, podle Malloryho však rozhodně není způsobilý vrátit se do terénu. Střela vyjmutá z Bondova těla zavede tajnou službu na stopu agenta Patrice, který má podle zdrojů ze CIA právě namířeno do Šanghaje. Bond obdrží od nového výstrojního důstojníka Q letenky do Šanghaje, pas, rádiovysílač a zbraň, která funguje pouze při identifikaci otisku Bondovy dlaně. Bond si počká na Patrice na letišti a pronásleduje ho uprostřed noci do kancelářské budovy. Tam na Patrice zaútočí, chce získat informace o seznamu, Patrice však umírá, aniž by cokoliv prozradil... Bondův souboj s Patricem sledovala skrz prosklenou stěnu protější budovy záhadná žena. V Patriceových věcech najde Bond žeton do kasina v Macau. Do Macaa přijíždí Eve, aby předala Bondovi zprávu: nový vlastník seznamu udeřil a odhalil identitu pěti tajných agentů. M nařídila agenty okamžitě stáhnout, tři z nich však byli zabiti... (TV Prima)

Masrii

Mě osobně teda Daniel Craig do pozice Agenta 007 příliš nesedl. Možná že to byl i účel, ale na tajného agenta je už jeho věk příliš velký. Zajímavé taky je, že ikdyž u testů selhal, v akci je najednou čilý jako mladík. Ale dost už k věcem, které se mi nelíbily. Moc bondovek jsem neviděl, a ty, které jsem viděl už se mi téměř vytratily z paměti, takže o srovnání nemůže být řeč. Akce i napětí zde bylo dostatečně, promyšlené plány hlavního záporáka Javiera Bardema byly jak od Sherlocka. Nic zázračného, ale zklamaný rozhodně nejsem. EDIT: Po zhlédnutí i prvních dvou dílů bondovek s Craigem musím uznat, že má něco do sebe :) 85% ()

jefff

Bonda sice moc nemusím, ale Skyfall byl jiný. Ne tak tupě akční, jako ty s Bronsonem. a záverečné finále ve Skyfall bylo úžasné. Craig je sice suchar, ale je pravdou, že Bond mu sedí. Vybrali ho dobře. ()

Krasus

Ke Skyfallu mám zvláštní vztah. Po prvním shlédnutí jsem byl upřímně řečeno v šoku, nebyl jsem spokojený. Něco se mi na tom nelíbilo, ale nedokázal jsem to pospat. Vlastně jsem Skyfall vůbec nepobral. V paměti mi však utkvěli dvě věci - neuvěřitelný Bardem, který by si zasloužil oscarama ukamenovat a retro styl, který naprosto vybočoval z proformy posledních bondovských filmů. Mendes vnesl do ságy velkou porci nadhledu, ale podařilo se mu tam nacpat to, co na Bondovi milujeme nejvíc - vzestupy a pády samotného Bonda. Mendesova prvotřídní režie, v níž nepřímo pokračuje v Nolanových promyšlených, ale věrohodných twistech jde samozřejmě ruku v ruce s mocnym scénáři. Na opět perfektní duo Craig+Dench je radost pohledět a velká radost si vychutnávat vzájemné jiskření. Po druhém, třetím a včera již čtvrtém shlédnutí jsem v němém úžasu a telelím se blahem. Skyfall uctívám a při každém zhlédnutí si ho s velkou chutí vychutnám znova. ()

Bernhardiner

Zatím nejnovější bondovka se navenek leskne jako šanghajský mrakodrap, při podrobnějším zkoumání však zjišťujeme, že tento lesk pouze zakrývá slabiny, kterých má snímek poměrně dost. Prvním problémem je samotný představitel hlavní role. Daniel Craig je možná dobrý herec, nicméně sem se vůbec nehodí. Dřívější představitelé 007 si byli vzájemně dost podobní. Bloďák Craig jim není podobný ani trochu, navíc vypadá, jako kdyby trávil celé dny v posilovně. Před náctletými děvčaty tento chlápek jistě zaboduje, ale Bondové přece nikdy nebyli supermani (srovnejte s takovým Moorem). Jeho charisma lze přitovnat k charismatu rampouchu. Scénáristům se mu podařilo vložit do úst několik celkem vtipných narážek. Bohužel, když je pronáší herec, který na všechny po celou dobu vrhá pohled chřestýše a nehodlá svůj výraz jakkoli pozměnit, tak se žádná velká zábava nekoná. S tím souvisí i samotný scénář. Pisatelé scénáře se zřejmě uzamkli do místnosti, ze které nevycházeli, a po celou dobu práce s nikým nekomunikovali. Jinak si totiž nedokáži vysvětlit, proč musejí herci vypouštět věty, které nikde v reálu neuslyšíte. Zvláště u M to bylo nejpatrnější. Já vím, že za to Judi Dench opravdu nemůže, ale především v první části filmu mně díky tomu byla příjemná asi jako dáma z veřejných záchodků po noční směně. Potěšilo mě sice opětovné zařazení Q a Moneypenny, nicméně netuším, co s nimi dále tvůrci scénáře hodlají dělat. Moneypenny nikdy dříve nebylo nějakou akční děvou, přesto si myslím, že oživení této postavy v trochu atraktivnějším duchu není na škodu. Problém mám s Q. Q je přece jakýmsi vedoucím technologického oddělení tajné služby. Proto si nemyslím, že by na to stačil mladý geniální programátor Ben Whishaw. A „Čekal jste snad vybuchující pero? Tímhle se už nezabýváme.“ považuju za kopnutí do Desmonda Llewelyna, který se musí v hrobě obracet. Bohužel ani titulní píseň mě nezaujala, připadala mi jako mix všech předchozích bondovských písní s vyvařenou vodou. Ale nebylo tak všechno tak špatné, jak se z mého komentáře může zdát. Herecké výkony některých herců - především Judi Dech a Javiera Bardema - jsou vynikající. Navíc potěší stínově pojatý souboj v šanghajském mrakodrapu a Ralph Fieness bude jako M jistě výborný. 55% ()

Čtec

Že mě to ještě překvapuje... Craigův Bond nakonec vždy všechno pohnojí a jediný koho doopravdy zachrání je opět jen on samotný (prý má jako hobby vlastní zmrtvýchvstání). Tentokrát to odnesla dokonce chudák M... Jen doufám, že královnu doopravdy ochraňuje Bůh, protože tenhle Bond to dozajista nebude... A co ten hlavní padouch, probůh? Vypelichaný Bardem, co dorazil ze země, která není pro starý? To už tedy byli jinší kabrňáci... Na druhou stranu ale kvituji mírný příklon k lehčímu tónu starých bondovských klasik. On nám ten Daniel snad dokonce časem s křečovitým šklebem pronese i nějaký ten vtípek. ()

venca163

Odstřelit Bonda v prvních 10 minutách, aby byl za 5 minut zpátky, neni žádná scénáristická frajeřinka. Ale uznávam, že přestárlej kolabující bond na shybech mě bavil. Příběh klasicky přitaženej za vlasy a vlastně se tam nicmoc nedořešilo. Nemuselo, protože měli ten trumf-doják na konec (jenže mně byla stejně spíš protivná). Celej film byl vlastně ve znamení konce jedný éry (agenti + the good old days...). No, něco jako Smrt v Benátkách po 100 letech. (75%) ()

Heraldika

Všechno bude řečeno v jiných komenářích, takže za mě jen: výborné, neskutečně mi to sedlo, kruh se uzavřel. A Craig je zatraceně "blond, James Bond". ()

Kejdlo

Skyfall byl hodně zajímavý. Formou ne uplně tradiční bondovka (ikdyž tradice poměrně dodržovala) ale zejména skvělá přehlídka Javiera "Jokera" Bardema a artové režie Sama Mendese. Ten film podle mého dělá hlavně konec, který je až na smrt záporáka hodně odvážnou věcí, a tak se mi to líbí. 8/10 ()

upson

Jsem zastáncem tvrzení, že Daniel Craig je pro mne tím nejlepším Bondem. Tento pohledný blonďák s ostrými rysy je plný šarmu a měl to štěstí hrát tuto postavu ve dvou nejkvalitnějších snímcích této 50 let trvající série. Sam Mendes byla výborná volba a po stránce režijního rukopisu a inteligence filmu snad i předpokládaná záruka kvality. Dále také jeden z nejlepších nenásilných návratů ke kořenům bondovského prostředí, vkusné a precizní. Snad jen jisté předigitalizované pasáže mohou být mikroskopickým kazem ale to v podstatě mají každé korunovační klenoty a to i ty filmové :-) No a dále jen chvála k výkonu pana Bardema :-) 96% ()

KR4T4S

Může mi někdo prosím vysvětlit, co je na tom NUDNÉM filmu tak úžasného? Když už si to hraje na "takhle by to mohlo být" a na "real Bond", proč ty nelogičnosti, nereálné a naivní postupy sledování/hledání/řešení? Plno věcí čistě pro efekt, několik wtf a naprosto nehodících se scén (007 se vytočí na max, když mu rozstřílí auto; zabití A tím, že zničím B a propadne tam C, které zneškodní A po nepředvídatelných 20minutách nahánění; Albert Finney; jsem 007 - mám povolení zabíjet - všechny zabíjím - jen hlavního zlosyna zastrašuju, ať zastaví a nezabíjím ho,...). Už dlouho jsem neseděl v kině a neptal se sám sebe, zda si ze mě nedělají autoři srandu a zda to myslí vážně. Bojím se dalšího pokračování - film od filmu otravnější, studenější. Kdybych Conneryho, Lazenbyho, Moorea, Daltona, Brosnana a Craiga postavil před bludiště, všichni by kromě Craiga hledali cestu, jen Craig by se rozběhl skrz stěny a prošel by nima jako tank. Podobně je to i se Skyfallem, kde je vše podřízeno a semleto do přímočarého příběhu. Film, při jehož další a další zmínce jsem stále agresivnější, emočně odolnější a na něj naštvanější stejně jako Craigovo pojetí Bonda. To nejlepší na Skyfallu je Judi Dench (ačkoliv to o pronásledování její minulosti je úplně mimo a její role taktéž) pak dlouho nic a potom Bardem, kdyby bylo víc Whishawa tak i Whishaw, scéna helikoptéra versus Skyfall. Ještě větší zklamání než QoS. A to se mi CR tolik líbilo. Průměrný akční film s trochou lepších momentů s nálepkou Bond, ale Bondovina to není. /Adele - rychle se obehrávající sázka na jistotu./ ()

Reanimated

Double-O-Heaven! Nejsem bondofil. Mendesova vize tak možná díky tomu šlapala líp. Možná ze všech bondovek nejlíp, protože nikdy nebyla svým poselstvím tak naléhává (famozní obhajoba M, kdy záporák už už klepe na dveře...). Nikdy nebyl Bond tak hypnoticky krásně natočen (neonová Shanghai, mystické casino v Macau a zamračený skotský závěr v zamrzlých mokřadech). A nikdy jsme legendarního agenta neviděli tak zranitelného jako teď. Výtku typu: je to nebondovské, nelogické se špatným scénářem... nechápu. Nejde napsat lepší přirovnání, než to, s nímž přišel Marigold. O tom ten film byl. A taky o tom, že Bond je prostě unikát a zase má co říct. ()

Angus

Na to, že kritikové říkají, že to je nejlepší Bond všech dob , tak podle mě je to naprosto průměrný díl. Nic extra proti jiným, prostě klasický Bond s akčními scénami, zvláštním záporákem a klasicky očekávanou "Bond girl" . Hodně se mi líbí akorát nový 007 Daniel Craig, se svými neskutečně modrými oči :D . Když to shrnu, horší 4 hvězdičky. ()

insurgentes

Je to prostě standardní píčovina jak James Bond, no. Co mě ale potěšilo, že ve filmu snad desetkrát uvidíme britskou vlajku, ale ani jednou tu unijní. Je to film ze současnosti, ale tímhle vypadá, jako by byl natočený před dvaceti lety. V tom už musí bejt ňáká politika, přece, ne? ()

Maynard.

První "bondovka" v kině... Těšil sem se opravdu dost, už jen to vysoké hodnocení. Možná, že až zbytečně moc, páč já bych tomu 85 % nedal. Co se týče filmařiny, tak Mednes odvedl sakra dobrou práci. O úvodních titulcích bych mohl básnit hodiny... A zbytek filmy taky na jedničku. CO mi ale přišlo až příliš slabý, tak je děj. První půlka ještě šla, sice žádná pořádně zamotaná a komplikovaná zápletka, ale šlo to. No, ale co měl znamenat ten "výlet" do jaké si řitě ve Skotsku k Hagridoj do domečku? Největší šéfka englické tajné služby a jede si s jedním borcem a jednou pistolí za dědulou, kterej je má ochránit na samotě někde v blatech? To mi přišlo tak stupidní, že dál rači nebudu psát. O hlávním záporákovi je slyšet samá chvála, já bych to tak růžově neviděl, zahrál to dobře, ale nevěřil jsem mu to. Celkvý dojem je dobrý, suprově se na to kouká a když člověk dost přihmouří vočko nad debilním dějem, tak je to vlastně i dobrej film. Každopádně to uteklo jako voda a já se můžu konejšit tím, že sem byl v kině na Bondovi, Jamesoj Bondovi :o) ()

kisha

Bond je upocenej a sexy, Q je chytrej a sexy, Silva jokerovsky neodolatelnej, neonová scéna ze Šanghajskýho mrakodrapu uchvacující a míra zábavnosti a vtažení do děje je übervysoká. Takhle cool biják kina dlouho neviděly. ()

Markussis

Bondovka nebondovka, já zhodnotím Skyfall v kontextu s ostatními Bondovkami s Craigem. Naprosto rozumím tomu, že na světlo světa vysvitlo tvrzení o tom, že tato Bondovka je nejlepší v celé padesátileté historii. V tomto filmu je totiž vše, co se kdy v Bondovi objevilo - úderná hudba, honičky, padouchové, večírky s bondgirl, grand finale atd. Přesto si myslím, že výše uvedené tvrzení je dosti povrchní. Skyfall není nejlepší Bondovka v historii, avšak na množství použitých fragmentů a postupů možná jedna z nejrozmanitějších. Díky tomu film opravdu jistým způsobem zhodnocuje 50. letou filmovou historii tohoto agenta a stává se jakýmsi oslavným ohňostrojem, což je naprosto v pořádku. Avšak ta druhá stránka věci tak kladná není. Filmová linie je velmi roztahaná a velmi dlouho se nic neděje, vše po celou dobu hraje na viuzuální stránku věci. To je přesně ta část snímku, která ukazuje přetechnizovanost naší společnosti, chybí zde spirit a hloubka. Kdyby u toho skončilo, byl by to opravdový propadák. Ovšem to by nesměl přijít odjezd starým Astonem do Skotska. Toto grandiozní finále je pro mne samostatným filmem ve filmu, zde se nacházíme na chladném venkově a Bondovka konečně opět dostává kule. Ano moderní produkce, se schopností předvést takřka dokonalý vizuální zážitek, se rozhodla takto vizuálně zobrazit naprosto poctivý, bombastický závěr, který je odkojen tím nejlepším z oldschoolu. Závěr tedy opravdu nezklame, ale je to pouze a jen návrat k tomu starému, ovšem v dokonalém balení. Skyfall jako celek není kompaktním filmem, místy opravdu i hodně nudným. Nebýt toho finále a následného závěru v kanceláři, kdy se Craig stylizuje do Conneryho, tak by film byl snad horší než Quantum of Solace. Suma sumárum Skyfall je takovou jistou kuriozitou. Svým celkovým provedením je velmi neobvyklé a působí novátorsky, to je pouze ten vnější pohled na věc. Skyfall s Craigem je rozhodně větší zážitek než Quantum, ovšem nepřekonává Casino Royale. Casino Royale zůstavá Craigovým majstrštykem, od té doby se James Bond nikam skutečně neposunul. Skyfall je vynikajícím způsobem natočená znouzecnost sloužící především k zakrytí nedostatku současné invence v tomto Béčkovém žánru. Bond se vyčerpal a Skyfall je jeho labutí písní. Název je tedy na místě. Není radno zahrávat si s takovými termíny. Skyfall - Thunderball, přestaňte se už konečně vracet tímto povrchním způsobem k oldies a vymyšlete něco autentického teď a tady. ()

Zombik.

Drobné zklamání od agenta dvojtá nula. Mendes nenaplnil mé možná přehnané očekávání ani z daleka. První bezmála polovina je taková nemastná a neslaná, potom je to konečně Bond jak má být, a v další vteřině zas není. Nesmrtelnost kombinovaná s neschopností ubrala na "důvěryhodnosti" tohoto profláklého britského gentlemana, jako předvolební politické sliby. Nakonec přihřátý pseudohacker záporák, tomu všemu nasadí korunu, se svými algoritmy plných virů. Díky bohu aspoň za Aston Martin DB5. ()

Ferinka

Craig je výborný Bond tečka. Sluší mu oblek, umí to se ženskýma a běhá jak kamzík. To, že se nešklebí jak debil neznamená, že nemá charisma. A co říct ke Skyfall? skvělá hudba, napínavá akce a výborný záporák. Nechyběl ani vytříbený britský humor (v metru - "ten muž se asi opravdu chce dostat domů"), líbil se mi i mladičký Q na scéně a se zatajeným dechem jsem čekala, co teda kurnikšopa je ten skyfall!! ()

Rousse

No takže...věc se má asi tak. Na Bonda jsem si nikdy nepotrpěla a jeho styl a filmy mě fakt nikdy netankovaly....A právě proto nevím, kdo má byt chlap a kdo ženská a kdo má či nemá být černoch...To je mi opravdu dost šumák. Víceméně jsem Skyfall brala spíš jako akční thriller, než že bych si říkala: "Jo, Bonde, rozpoutej svou zběsilost a znova, po 23, mi ukaž, jak se to má dělat!" Vzhledem k tomu, že z těch předešlých 22 kousků jsem viděla asi všehovšudy 2 (a nestydím se to přiznat veřejně - klidně mě za to ukamenujte:-), bych tohle ani vlastně říct nemohla. A proto jsem si to vychutnala od začátku do konce, občas jsem se plácla do čela a mrmlala jsem si pod fousy něco a přitažení za vlasy a přehnanosti, ale nad tím klidně mávnu rukou, protože nový Bond (ať už je představa tohoto agenta jakákoliv) mě fakt nenudil. Javier Bardem byl taky naprosto famózní záporák, co si potrpí na příchody a ve výsledku se mi to fakt líbilo. ()

Babous

Mnohem zábavnější, než jsem popravdě čekal. Zvlášť první polovina se mi moc líbila. Mělo to styl, noblesu a skvělý soundtrack. Jeden z lepších Bondů (ale to nemluvím o Craigovi, protože ten mi tam pořád ještě nesedí, ať střílí jak chce a ať se snaží o sympatický výraz ze všech sil...). ()

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

26.06.2022

Jedním slovem wow. Kdo tvrdí, že ještě před premiérou druhého Top Gunu, sequelu k osmdesátkovému náborového filmu amerického námořnictva s mladým Tomem Cruisem a Valem Kilmerem, čekal pokoření… (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Chris Evans ztvární legendárního herce