Komentáře uživatelů k filmu (2 587)

Když začal Brosnanovi uhnívat Piercing, bylo na sedmičku tolik nadějných kandidátů. Ať už můj milovaný Šón Fazolka, charismatický Útes Trouba a dokonce se prý uvažovalo i o tom, že se poruší tradice, další Obligace nebude Angličan a vrazí tam Žužu Džordže! A co se nestalo! Náhle se odněkud vynořil nesympatický prasečí xicht, hnusný jako ... jako, no napadá mě takhle rychle z hlavy snad jen prdel Heleny Růžičkové, a bác ho, z fešáckého, charismatického a vtipného elegána je zádumčivý morous s vizáží, která mohla vzniknout snad jen křížením Pitbulla a Pekingského palácového pinče. Co se stalo? Můžeme pouze spekulovat. Osobně si myslím, že se mu patrně povedlo dokonale vylízat dvaapadesátiletou Broccoliho dceru. Já vím, tahle teorie zní na první pohled jako jídelní part z Faktoru strachu, ale četl jsem v odborné literatuře, že když do sebe jeden naháže pár oblbováků chuťových buněk, cvakne si na frňák kolík na prádlo a zavře oči, tak prý to jde! No, každopádně si jeho příchodem sbalil Bond jako takový vše, co jej dělalo Bondem (lehkost, poťouchlou poetiku, pompéznost, charisma, roztomilou přitaženost za vlasy a někdy až rozkošně blbý humor) a šel do hajzlu. Myslím si však, že ze všech dílů nové éry je tenhle nejlepší a nepřistupujeme li k němu jako k dalším trampotám superagenta ve službách zdegenerované, senilní krávy, ale jako k docela pohodovému akčňáku s ohyzdným hlavním hrdinou, starou bábou a skvělým, agresivním teploušem, je to bez debaty minimálně na tři!(2.1.2013)

Možná bych si mohla stěžovat, že Skyfall chybí ony typicky bondovské znaky jako lehkovážnost, ironie a nadhled. Že děj až do příchodu Javiera Bardema působí lehce natahovaným dojmem. Že James Bond tentokrát rozhodně není tou nejzajímavější postavou filmu. (Na mé osobní stupnici ho přebíjí nejen blonďatý padouch, ale i M.) Že by si úvodní bitka na vlaku možná zasloužila zkrátit. Jenže... Tvůrci krásně poukazují na předchozí díly; tu je zmíněno vybuchující pero, tu se na scéně zas objeví autíčko z Goldfingera. Úvodní píseň od Adele je možná nejzdařilejším přírůstkem do bondovské série od dob Goldeneye. Sam Mendes znovu dokazuje, že má obrovský cit pro práci se světlem, stínem a barvami. (Například scéna v prosklené šanghajské budově je doslova úchvatná.) Kameraman Roger Deakins zvládne několikrát za film vytvořit tak vizuálně úchvatný záběr, že mám už jen kvůli němu chuť jít do kina znovu. Judi Dench dostává jako M poprvé větší prostor a nebojím se tvrdit, že by zvládla utáhnout celý film, i kdyby v něm žádný agent 007 nefiguroval. Javier Bardem si doslova vychutnává roli jednoho z nejzajímavějších záporáků bondovské série. Postava Naomie Harris nabízí sympatické, pro mě nečekané vyústění. Řada scén je sama o sobě jedinečných; ať už je to nekompromisně natočená scéna o sestřelování sklenice, dříve zmíněná bitka v Šanghaji nebo kostelní vyústění. Exteriéry jsou úchvatné a především skotský závěr jsem si mimořádně užila, protože bydlím jen dvě hodiny cesty od oblasti, kde se točilo, a lokaci jsem tak poznala hned podle prvního kamerového záběru. A tak dále. A tak dále. Jednoduše bondovka, která se přes lehce rozpačitý úvod propracuje až k fenomenálnímu finále a která při padesátém výročí rozhodně ostudu zbylým 22 kouskům neudělá. Film, na který zajdu do kina znovu! Poznámka a dotaz směrem k návštěvníkům kina: Byly i reklamy v českých kinech před Skyfall tak "bondovské"? V Británii se před započetím filmu dočkal svého představení parfém, který James používá, alkoholický nápoj, který James pije, počítačová hra, ve které je James hlavní postavou, hodinky, které James nosí, technické vychytávky, které James využívá, televizní stanice, která všechny bondovky uvede... Ještě nikdy jsem neviděla tak tématicky orientované reklamy a nebýt několika trailerů, nešla v kině snad žádná reklama / ukázka, která by nebyla s Bondem přímo spjatá.(29.10.2012)

• gudaulin

Nevím přesně, kolik bondovek jsem dosud zhlédl, ale Skyfall je s největší pravděpodobností poslední. Sam Mendes ani Daniel Craig za skromné hodnocení v podstatě nemůžou, jednoduše se mi ten bondovský kolovrátek přejedl a kdyby nedošlo k jeho modernizaci s příchodem Daniela Craiga směrem k moderně pojatým realističtějším akčním filmům, asi bych s bondománií (která u mě vždycky představovala okrajovou část kinematografie) skoncoval už dřív. Starší bondovské tituly s Seanem Connerym jsou pro mě, jak jsem si při nedávných reprízách uvědomil, téměř nekoukatelné a Daniel Craig byl první představitel Bonda, kterému jsem jeho příslušnost k špionážní agentuře věřil. Jenže co naplat, ať se modernizuje, jak chce, základ zůstává stále stejně pitomý. A nakonec je veškerá ta snaha o osudovost, tragiku, o větší hloubku vlastně spíš na obtíž. Ten film nejlíp funguje v momentech, kdy se nebere vážně a k brakovosti se záměrně hlásí, jako např. ve scéně útoku lidožravých varanů na zlosyny. Chování postav a ďábelské plány hlavního padoucha na pomstu jsou ve skutečnosti podobné vtipu, kde vynálezce vysvětluje na patentním úřadě mechanismus zbrusu nové pasti na mouchy. "Je to vlastně bludiště, kde moucha bloudí labyrintem chodeb doleva, doprava, doleva, doprava..." - "Aha a na konci...?" ptá se úředník, "zase zatáčka?" - "Kdepak, na konci je propast, moucha se zřítí dolů a zlomí si vaz."... Oceňuju Mendesův smysl pro vizualitu a krásná scéna s medúzami v čínské megapoli si sama o sobě zaslouží 1*, oceňuju schopnost Craiga hrát tvrdé chlapy i ve věku, kdy už se jiní orientují na konverzačky, a oceňuju Bardemovu schopnost zahrát si ďábelského padoucha tak, že uznale kýváte hlavou, ale zbytek - darmo mluvit. Celkový dojem: 45 %.(4.12.2014)

Kterak antityp poráží archetyp aneb pomsta chutná nejlíp... flambovaná (!!!) Ale kdeže, nejsem žádnej skalní fanda bodnovek a nenadělám si do županu pokaždý, když na mě někdo s vyholeným hrudníkem vytáhne Walther sedm-petašedesát. Craigova éra zbavila Bonda veškerý elegance, šarmu a udělala z toho sedmkrát vynulovanýho chlapce trpící, krvácející trosku McClaneovskýho typu, která může kdykoliv dostat naprdel. Ale proč ne, tahle figurka byla vždycky taknějak poplatná době a bylo načase zlomit omšelá klišé tak, aby chladná (sebe)ironie zůstala zachována. A Skyfall? Symbolický retro uvázaný do moderní (chvílema artový) obraz(otvor)nosti, akční tak akorát a dlouhý jako dech, který je zapotřebí k sfouknutí těch padesáti svíček. Kdyby to šlo chronologicky, dneska by bylo Bondovi kolem 80tky a místo s psychotickým Javierem Bardemem bojoval by leda tak se zvětšenou prostatou. Upřímně, Sam Mendes je podle mýho spíš tvůrce, vypraveč, než akční řezník a na Skyfall zkrátka udržel obraz i spád vyprávění v důstojným poměru. Jen ten zatracenej závěr, proč sakra ty geniální pošuci s důmyslně promyšleným plánem vždycky končí tak stupidně, teatrálně? Casino Royale mělo větší glanc, Skyfall je zas vkusný flashback s ostře řezaným ksichtem. Čert vem prosezeniny z tý děsný sedačky v kině, vždycky sem si přál vidět Bonda v teplácích (!!!) [final rate: 80%](2.11.2012)

• sniper18

Je to mierne podpriemerný akčný film s Danielom Craigom z Bondovskej série. Má celkom dobrý príbeh o agentovi, ktorý po nevydarenej akcii takmer príde o život a je považovaný za mŕtveho, ale keď sa dozvie, že na sídlo MI6 bol spáchaný atentát, rozhodne sa vrátiť, lenže stojí proti mimoriadne schopnému protivníkovi, ktorý má nevyriešené účty s agentovou nadriadenou. Spracovanie je ale už na tom o dosť horšie, spočiatku to ešte pôsobí obstojne, lenže už po chvíli začne byť tempo až príliš pomalé, stále som čakal, kedy sa to už začne konečne rozbiehať, čo sa stane prakticky až trištvrtehodinu pred koncom, ale ani vtedy to nie je práve najideálnejšie. No napriek tomu sa na to dá bez väčších problémov pozerať, teda samozrejme až na tú typickú trápnu titulkovú sekvenciu a aj na to tempo sa dá kľudne zvyknúť, lenže do polovice filmu som si uvedomil dve zásadné veci. Prvou je, že je to vlastne len kópia štýlu Nolanových Batmanov, obzvlášť druhého dielu, ale v omnoho horšom prevedení a tou druhou, omnoho horšou je tá typická umelosť a vykalkulkovanosť. Hlavný hrdina má v čase, kedy väčšina akčných filmov už pomaly končí na svojom konte jedného zabitého a aj to len takým nudným spôsobom, ale hlavne, že sa už tvorcovia stihli votrieť do priazne jednej z najmocnejších ekonomických veľmocí súčasnosti. Celá polhodina filmu je tu násilne vložená, odohrajú sa v nej len dve trochu výraznejšie udalosti, ktoré by sa kľudne zmestili do ľubovoľnej päťminútovky, ale kdeže, čínsky trh sa predsa hodí a toto sa mi skutočne hnusí. Ale ani bez toho to nie je žiadny zázrak, výraznejšie mi sadla až záverečná dvadsaťminútovka a aj to len z časti a chválim ešte aj tú kombináciu klasického štýlu s moderným. Akcie tu moc nie je a nie je zlá, ale zase si ma ani moc nezískala. Je výborne natočená, je to súčasný akčný veľkofilm so snahou o dynamickú akciu a napriek tomu na rozdiel od mnohých podobných filmov je to stále skvelo prehľadné s ideálnym množstvom strihov, toto skutočne chválim a k tomu je aj dosť veľkolepá, ale jednoducho obsahovo mi väčšinou prišla len priemerná, či už úvodná sekvencia alebo aj všetky menšie akcie v priebehu filmu. Výnimkou je ale prvá fáza záverečnej akcie, konečne som mal pocit, že sledujem skutočný akčný film, likvidácia zabijakov so strelnými zbraňami mi už sadla a k tomu ešte chválim tú efektnú likvidáciu pod vodou, takto si to predstavujem. Herecké obsadenie nie je zlé, Daniel Craig to zvláda bez problémov, dobre zvolené vedľajšie postavy, obzvlášť Ben Whishaw a Ralph Fiennes, ale záporák je až príliš rozporuplný, Javier Bardem to síce zahral kvalitne a jeho postava je v samotnej podstate perfektná, ale nevyvoláva žiadny prirodzený rešpekt a niekedy mi už prišiel skôr na smiech. Réžia a technická stránka sú vydarené, kvalitná vizuálna stránka, občas zaujímavá atmosféra, nesklamú ani efekty, po tejto stránke nemám problém. Typický Bond, stále čakám, kedy to už konečne bude skutočný film, kde pôjde v prvom rade o príbeh, postavy a vzhľadom na žáner samozrejme aj akciu, ale zase márne. Opäť je to až nechutne komerčné, umelé vykalkulkované divadlo, čo mi práve dokázala hlavne samotná časť v Číne, kde o tie hlavné atribúty ide až na druhom mieste. Inak to samozrejme nie je zlý film, aj keď ani žiadny zázrak, ale ja sa cez to preniesť nedokážem a z potenciálneho nadpriemeru je to u mňa podpriemer a už to nikdy nechcem znovu vidieť. 46%(12.3.2013)

Sláva, že nenavazuje na Quantum of Solace, které bylo odklonem od vybroušeného doslova žánru k tuctové, neodlišitelné akční slátanině zatížené nefunkční psychotickou psychologií. Skyfall je ryzí Bondovka! Dokonce nadmíru dobře ctící ducha těch nejlepších (viz skotské sídlo). Hurá! Umím si ji představit umístěnu kamkoli do éry bondovek minulých (až na to velmi pozvolné navazování na trademarky typu Q a mnohé další). A nemohu si pomoci, ale některé Craigovy grimasy, zejména při řízení -- to byla Conneryho mimika jak vyšitá...(31.10.2012)

SPOILER: bondgirl je Judi Dench! Jinak dobré (echt bondovské, inovativní, setsakra dramatické) přesně tak, abyste si to mohli pustit třeba v 0:07 ráno a neusnuli při tom. 80%(26.10.2012)

„The two survivors. This is what she made us.” Relativně "komorní" přispěvek Sama Mendese do dvojnulkové ságy, který spíše rekapituluje oněch padesát let a dále rozvíjí vztah "matky a syna", jenž započal v Quantum of Solace. I přesto se jedná o ten nejvíce nebondovský film v historii. Film, kde hlavní záporák neplánuje zničit celý svět, největší vymožeností z sekce Q je vysílačka a "bond girl" zde téměr neexistují (oceňuji práci scénáristů ve věci vypořádání se s postavou Sévérine). Ano, stále se jedná o příběh o pomstě (tentokrát však z jiného úhlu pohledu), ale chybí tomu onen náboj, který novým snímkům o 007 vdechlo duo Campbell-Forster. Nová bondovka tak není ani horší, ani lepší jak její předchůdci. Jejím problémem a pro někoho zároveň i kladem je to, že je úplně, ale úplně jiná.(26.10.2012)

Z traileru a názvu jsem čekala něco nenápadného, jako byla předchozí část (kdy jsem nevěděla, jestli jsem na bondovce nebo na jakémkoli jiném žánrovém filmu), ale už po úvodních titulcích jsem začínala být nadšená. Už dlouho bondovka nedostala tak zdařilou koláž výjevů, která by propojovala tradiční prvky s těmi, jež budou hrát roli v samotném filmu (jeleni a okna). Možná mohli vypustit jen dvakrát použité Bondovo oko. V tu chvíli jsem už dávno neřešila jakési nelogičnosti Bondova smrtelného pádu, zmizení pod vodou a chybějícího průstřelu od své nešikovné kolegyně, který dostal, kdo ví kam, protože následně už má jen jizvu na rameni od postřelení nepřítelem. Ostatně Bond je v zápětí prezentován ve své lidsky špatné formě, kdy předvede sotva čtyři shyby a stěží se udrží ve visu ve výtahu, trefy do černého nehrozí… K tomu, abych se bavila, přispěly bohatě využité lokace Londýna. Kam jinam taky zařadit příběh, v němž už se během několika desetiletí vystřídaly snad všechny známé a populární lokace z celého světa. Když už žádná další exotika nemůže překvapit (a úvodní honička z Instanbulu taky nepřekvapí, spíš máte pocit, že sledujete Indiana Jonese), vyplatí se spoléhat na obrazy tradice – centrum Londýna (a proč taky chytře nevyužít toho, že je film uváděn ve stejném roce jako Olympiáda v Londýně, která jej pár měsíců před tím docela slušně propagovala). Jediná exotická scéna dlouhých nočních celků z Macaa naopak připomíná své roztomile zpomalené až kýčovité předchůdce obdobných scén ze 70. let. Takových odkazů do minulosti je příběh plný a skoro se obávám, že si tento díl vyčerpal až příliš mnoho prvků, které si mohl nechat na někdy příště. Do hry se vrací postava Q , Moneypenny a nové(ho) M. a všichni jsou přitom uvedeni s ironií reflektující jejich předchůdce. Obzvláště potěšující je Ralph Fiennes v příjemně kladné roli podplukovníka/byrokrata a vlastně hrdiny a Naomie Harris jako agentka, která dá přednost práci v zázemí, ačkoli je tou nejsportovněji vyhlížející Bondovou dívkou (tvarovaná ramena a paže). Zatímco tyto dlouho opomíjené tradiční prvky bondovek jsou slušně rozvíjeny, ty, které doposud byly středem pozornosti, jsou naopak zkráceny na nezbytné minimum: třeba záporná bondgirl, která se sice musí objevit, splnit svoji úlohu a zemřít, ale její postava není nijak zbytečně rozmazávaná a její smrt je tentokrát také docela rychlá. Velice potěšující také byla postava hlavního záporáka, kterému už chyběla jen bílá kočka nebo jiný atribut záporné, zoufané, komické figury. V druhé polově filmu, odehrávající se opět „doma“ ve skotské vysočině došlo na všechny očekávané scény, jako byla likvidace a výbuch zámečku, propadení se do vody uprostřed rašelinišť apod. Možná snad jen scéna, kdy si M. připravuje pastičky jako ze Sám doma, mohla z filmu vypadnout. Závěrečná rvačka s hlavním záporákem není tradičně natahovaná, vlastně ani realizovaná. Zkrátka vše, co v nedávných částech stálo ve středu zájmu, bylo umenšeno a vše, co chybělo zase navýšeno. Tradicionalistické a inovativní (lehce hravé) současně. Nebo snad chodíte na bondovky, aby vás buď něčím šokovaly nebo ničím nepřekvapily? Ani jedno a tahle nešokuje, ale mile překvapuje. Tak moc nabita energií a nadšením jsem z kina neodcházela asi poslední dva, tři roky (naposledy snad z Hanebných panchartů) a to je to, proč miluju filmy. A to jsem si už myslela, že Casino Royale jen tak něco nepředčí. Očividně to ale nefunguje na všechny, můj přítel (se kterým se obvykle shodneme) v kině umíral nudou a film sotva dokoukal.(27.10.2012)

Byla pro mě čest být součástí sboru, který si na jednom letošním koncertě filmové hudby zazpíval titulní píseň k tomuto filmu. Craig je pro mě skutečně nejlepším představitelem agenta s povolením zabíjet. Znovu se ale nestačím obdivovat Bondově nezničitelnosti. Člověk je při sledování bondovek tolerantní, co se týká jisté nesmrtelnosti hlavního hrdiny, ale přece jen se děj neodehrává někde ve fantasy světě, aby křehká, lidská schránka přežila bez větší újmy kupříkladu pády z obrovských výšek, v tomto případě na vodní hladinu horské řeky. To odporuje zdravému rozumu. Příjemné překvapení v podobě hlavního padoucha bylo obsazení Javiera Bardema. Hned se oteplilo :-) Judi Dench se opět předvedla jako dokonalá a fantastická velitelka - mrcha, jeden by řek, že nemá srdce, ale ona ho měla. Působivě temný závěr v odlehlé části skotské vysočiny, v osaměle stojícím domě, kdy se připravili na závěrečný boj o život. Bondovky s Danielem Craigem mají svůj styl, své kouzlo, přesto jsem se přistihla jak mi tam chybí různá technická překvápka, jakými nás bavili za časů Conneryho apod.(9.11.2014)

Začína sa mi cnieť za Brosnanom. A vlastne aj za Bondom, ktorý sa nám z filmov akosi vytráca. 70%(26.10.2012)

Slovy Jeremyho Clarksona "Good film. Not sure it's a good Bond film though." Ten konec (ač naprosto skvělý), byl jako vytržený z nějakého klasického akčního thrilleru... opevnění ve starém baráku a vyčkávají na příjezd padouchů... a ne z bondovky. Ale nestěžuju si, všechny hinty ke starym Bond movies se mi líbily a dle hvězdiček je doufám znát, že i film jakožto celek mě nadchnul.(7.11.2012)

• bestlama

Jmenuji se Blond. CraigBlond. Anebo Tlama. Bestlama. Jak chcete. Pokud si hodláte nasrat do kalhot nudou, hýkat jako dement a plácat čelem do kolen, nebo si po filmu jít okamžitě koupit nějaký ten tarif od T-mobile, abyste se cítili kůl s Bond Tarifem, tak si určitě zajděte do kina. Protože pokud chcete vaší peněženku obrat o zkurvených 120kč, které vaší rodiče vydělávali celý měsíc, místo toho, abyste pozvali nějakou roštěnku na koktejl, ožrali ji a na záchodě přefikli, pak jste hodně blbí (A to jsem napsal ještě celkem slušně a srozumitelně). 143 minut čumět do monitoru (Ano, kurva, stáhl jsem si to) a u toho přemýšlet kde soudruzi z MI6 udělali chybu. To byla dnešní náplň mého kvalitního odpoledne. Prvních 15 minut vypadalo tak skvělé a šlo vidět kam Bond kvalitně pokročil a pak maximálně pokročil do hovna plného ektobakteriálních koků. No, nezlobte se na mě, ale otřesná úvodní písnička, pak dvě hodiny nudy a logických kiksů, tak to nemůžu jít výš, ani kdybyste mi autogenem pálili vajca. Tak jsem myslel, že "restart" Bonda v trilogii dostane rozum a prezentuje něco, co jsme ještě neviděli. Takhle zdementněl na úroveň sedmiletého dítěte a já jakožto milovník Bondovek teď musím zvednout prostřední prst na noze a vztyčit ho tvůrcům, že opět a pro jednou ušili nějakou habaďůru. Bardem jako záporák a první scéna bylo to jediné, co film dělalo kvalitním. Já se raději přesunu k Bournevic trampotám. Tady jsem hodil šavli do ringu.(28.12.2012)

Nechápu řeči o restartu, realističnosti, noži do Bondova srdce. Jděte do háje s Nolanem. Stylizovanost svět agenta 007 ani ve třech posledních pokračováních neopustila, nejnovějším z nich vibruje stejně spolehlivě jako úvodní píseň od Adele a jistotou, s jakou si Bond během akce upraví manžetky na svém saku. Nic na tom nemění ani upocená osobní zpověď na téma "co jste kdy o mně chtěli či nechtěli vědět a báli jste se zeptat". Skyfall je jednoznačně nejartovější bondovka, která ale ani na okamžik nezaprodá bondovskou duši. Zároveň bilancuje, posouvá, baví a musí potěšit nejednoho pravověrného příznivce. Skvělá oslava padesátin a mistrovský kousek v celé kolekci.(26.10.2012)

ARTovka jako blázen. Vizuálně podmanivá, šarmantní, esteticky precizní. Není to ale nadčasový film. A James Bond jakožto charakter a hlavní hrdina nadčasový je. Většina jeho filmů nestárne. Skyfall ale stárnout pravděpodobně bude - tedy je to více než ostatní bondovky precizní odraz naší doby, aneb přesně takovéhle hrdiny, charaktery, dialogy a takhle vyleštěný vizuál chceme. Za 10 let bude trend dost možná úplně jiný. Quantum, nebo Casino byly filmy o pomstě, potažmo o lásce. Tedy motivy, které budou hýbat filmovým světem ještě za 100 let. Ve Skyfall chybí. Teď je trendy, uvídíme co za pár let.(27.10.2012)

Důchodecké poučky o tom, že Bond býval více Bondem snad ani nemohly dostat méně úrodnou půdu.(23.11.2012)

Ani stín pochybnosti(29.10.2012)

První kino s novýma očima. A hned je to pro ně taková pastva, kamera je kapitola sama pro sebe. SKYFALL je prvotřídní bondovka, vývoj postav je ukázkový, nádherné lokace, akce je přehledná a rozmáchlá, padouch bezvadný. Bardem navazuje na ikonické záporáky, osobní pouto s hlavními postavami z něj ale dělá ještě něco víc. Celá část v Číně navozuje navíc přesně tu exotiku, kvůli které bývaly bondovky tak oblíbené. Návrat do Británie a finální přestřelka je oproti tomu hodně zemitá a jde až ke kořenům mýtu, který poslední scéna znovu vzkřísí. Nebál bych se říct, že to je možná nejlepší Bond. Takové plýtvání skotskou.(5.11.2012)

Lepší než Quantum, horší než Casino. Téměř absence Bond Girls, i tak Naomie Harris sympatičtější a pro děj důležitější, než femme fatale Bérénice Marlohe. Hodně mě potěšila Šanghaj, jejíž barevnost pomáhala vytvořit správně exotickou dobrodružnou atmosféru. Výborná bitka v mrakodrapu na pozadí obr medůz. Skvělá hudba. Bond se ovšem mohl oholit dřív, ta jeho zarostlá brada mě první část filmu strašně rušila. Některý scény byly brilantní - všechny se skvostným Bentley (hlavně jeho smutný skon), všechny s omládlým Q (velkej sympaťák Whishaw, podstatná změna od slizáckýho Jean-Baptisty Grenouille) a pak všechny s největším esem - luxusním Bardemem. Javier je herec, co dokáže tomuhle typu postavy, u který se dá lehce sklouznout ke komiksový karikatuře, vdechnout punc uvěřitelnosti. Kdykoliv se objeví, je hned veseleji. Zaměření pozornosti na M bylo fajn, ale jen z pohledu M-Bardem, nikoliv M-Bond, protože aspoň pro mě se filmu nijak nepodařilo trochu zosobnit jejich vztah, nebo taky "proč by se měl jeden o druhýho bát i za profesionální rámec." Hodně mě překvapil survival konec v Bondobaráku ve stylu "The Collector," ale celá ta akce se mi líbila - až na jednu jedinou věc, a to toho dědu, kterej sice výborně hláškoval ("Vítejte ve Skotsku.") a střílel, ale svítit baterkou by si na útěku teda nemusel. Ale jinak povedená Bondovka.(10.11.2014)

Javier Bardem je skvely zaporak a vdaka nemu nema tento Bond chybu. Mozno som si zaver filmu predstavoval trosku inak, ale aj tak som spokojny. ________ Daniel Craig - (James Bond) +++ Judi Dench - (M) +++ Javier Bardem - (Silva) +++ Ralph Fiennes - (Gareth Mallory) +++ Naomie Harris - (Eve) +++ Bérénice Marlohe - (Severine) +++ Albert Finney - (Kincade) +++ Ben Whishaw - (Q) +++ Produkcia: Michael G. Wilson +++ (Videl v kine 02.11.2012) +++(28.2.2013)

This is the end! Skyfall je snad nejosobnějším příspěvkem do série 007, přesně střižený jako oblek od Toma Forda a stejným dílem moderní jako old fashioned. Nejpříjemnější jízda roku! #úsměvoduchakuchu!(29.10.2012)

1 2 3 4 5 6 7 33 66 98 130