Skyfall

Britská tajná služba MI6 se ocitá v nelehké situaci, ze základny v Turecku byl ukraden harddisk se seznamem agentů. Agent 007 James Bond a jeho kolegyně Eve se pokusili lupiče zadržet, Bond byl však během akce postřelen a zmizel neznámo kam. Šéfce MI6, M, nezbývá nic jiného než prohlásit Bonda za mrtvého. Nový předseda bezpečnostně-zpravodajského výboru Mallory je situací silně znepokojen; nejedná se totiž o první případ krádeže seznamu tajných agentů. Podle něj je načase, aby M odešla do důchodu a byla nahrazena někým schopnějším. M se ale do penze rozhodně nechystá. Cestou z ministerstva M zjistí, že se někdo naboural do systémů v hlavní centrále MI6 a snaží se dešifrovat ukradený seznam. M spěchá zpět do centrály, vtom celá základna MI6 exploduje. Útočník neměl v plánu zabít M, chtěl však, aby viděla zkázu svého úřadu. M je odhodlána viníka najít a potrestat... Když se M vrátí z pohřbu svých kolegů, čeká na ni doma nezvaný host, a to Bond. Využil toho, že je považován za mrtvého, a užíval si svobodného života, nyní však usoudil, že ho tajná služba potřebuje, a rozhodl se přihlásit zpět do služby. Bond se na M zlobí, protože byla ochotná ho kvůli seznamu agentů obětovat. Bond je převezen asistentem M Tannerem do starých tunelů metra, kam byla přemístěna tajná základna MI6. Pokud Bond uspěje v testech, je M ochotná přijmout ho zpět... Tanner Bondovi prozradí, že útočníkem je někdo, s kým se M dostala v minulosti do konfliktu. M však tvrdí, že netuší, kdo seznam ukradl. Ve fyzických i psychologických testech Bond prošel, podle Malloryho však rozhodně není způsobilý vrátit se do terénu. Střela vyjmutá z Bondova těla zavede tajnou službu na stopu agenta Patrice, který má podle zdrojů ze CIA právě namířeno do Šanghaje. Bond obdrží od nového výstrojního důstojníka Q letenky do Šanghaje, pas, rádiovysílač a zbraň, která funguje pouze při identifikaci otisku Bondovy dlaně. Bond si počká na Patrice na letišti a pronásleduje ho uprostřed noci do kancelářské budovy. Tam na Patrice zaútočí, chce získat informace o seznamu, Patrice však umírá, aniž by cokoliv prozradil... Bondův souboj s Patricem sledovala skrz prosklenou stěnu protější budovy záhadná žena. V Patriceových věcech najde Bond žeton do kasina v Macau. Do Macaa přijíždí Eve, aby předala Bondovi zprávu: nový vlastník seznamu udeřil a odhalil identitu pěti tajných agentů. M nařídila agenty okamžitě stáhnout, tři z nich však byli zabiti... (TV Prima)

Brouk

Mérde.... píšu svůj příspěvek po tom, co jej shlédlo a ohodnotilo právě teď 9.331 uživatelů ČSFD a já nevím kolik těch lidí sem mrsklo svůj komentář (je jich v tuto chvíli 12%).... Jak je tedy možné, že z těch skoro 10.000 párů očí a za předpokladu 100% gramotnosti sem do komentářů ani jeden z této masy, který předpokládám vládne slovem a asi i písmem, že SKYFALL se dá koukat jen se zaplými bezpečnostními pásy, aby jeden nepřipravenej divák nevypadl z křesla???? Jaká to darebnost.... :-) Sem málem dvakrát při sledováni filmu vypadl z křesla v autobuse.... A k filmu samotnému? Co dodat... Bond je Bond, tak to je a doufám, že dlouho bude...... Mňam ()

TeeAge

|| Scenár: John Logan, Neal Purvis, Robert Wade / Based on James Bond by Ian Fleming | Hudba: Thomas Newman / "Skyfall" performed by Adele | Produkcia: Michael G. Wilson, Barbara Broccoli | Distribúcia: MGM, Columbia Pictures | Štúdio: Eon Productions, Danjaq LLC | Rozpočet: 150 miliónov $ | Tržby: 1,000,246,774 $ || Skyfall ako film je šťastlivec, že má herca kalibra ako Daniel Craig. Výnimočným je ale iba vĎaka Javier Bardemovi, ktorý jednoznačne odviedol výkon roka hodný zlatej sošky. Film sám o sebe je kvalitatívne silne pred Quantum of Solace, a tesne za Casino Royale. Prvá Bondovka s Craigom má jednoducho najlepšiu dynamiku z všetkých agentoviek. ()

genetique

#23 - Mendesovi sa ako prvému v bondovke podarilo niečo, čo som si myslel, že sa nikdy nepodarí. V každej časti je zrejmé, že Bond ako stelesnenie britského agenta je ten typ hrdinu, ktorého neprekvapí žiadna situácia a či už ide o hrozbu medzinárodných rozmerov alebo len vyčínanie grázlov v bare, vie si poradiť s akoukoľvek nástrahou. A čo je podstatnejšie, vždy som si bol istý, že ide o typ neohrozeného hrdinu, ktorý predsa nemôže zomrieť. Mendes dal však v tejto časti jasne najavo, že Bond nie je žiadny poloboh a ako nikdy predtým som ho nevnímal ľudskejšie a zraniteľnejšie. To však neznamená, že chcem povedať, že je nejaká bábovka. Práve naopak, akcia dychberúca, premyslená do najmenšieho detailu, scenár a logika nezakopli o žiadnu prekážku, čo je v takomto megaformáte obrovská rarita. Nejdem sa ďalej rozpisovať, jednoducho jedná sa po všetkých stránkach o film roku a Daniel Craig sa so svojou 007-čkou herecky natoľko zžil, že môžem prehlásiť, že ak bude niekedy nahradený, bude to mať jeho nasledovník s prekonávaním nastavenej latky bohovo ťažké. 100%. ()

sniper18

Po prekvapivo nefunkčnom predchádzajúcom diele sa už noví tvorcovia našťastie  poučili a Bondovi opäť napravujú reputáciu, aspoň v rámci možností tejto série. Tentoraz si vybrali skvelú cestu, vsadili na osudovosť v štýle Nolanových Batmanov s dôrazom na postavy a ich osobnú stránku, čo bolo asi to najlepšie, čo mohli urobiť. A tak tu Bond nie je len štandardný akčný hrdina, ale muž na správnom mieste, ktorý už o všetkom pochybuje a radšej sa stiahne do úzadia, ale keď je to potrebné, neváha sa vrátiť a pomôcť. Celý tento dejový prvok je výborný a presne takéhoto Bonda chcem. Ale problémom je scenár, ktorý je síce prepracovaný, ale príde mi dosť nezaujímavý, S úvodnou fázou nemám najmenší problém, tu všetko funguje ako má, ale inak sa tu celú prvú polovicu nič zaujímavé nedeje. Pri nejakom krátkom béčku by to tak nevyniklo, ale pri takomto dlhom veľkofilme už teda áno. Napríklad celá časť v Číne je tu len na to, aby tvorcovia mohli vojsť do priazne tejto momentálnej veľmoci, inak sa tu okrem odvety so zabijakom neudeje absolútne nič podstatné. Až príchodom záporáka v druhej polovici film konečne získa nový dych a vlastne aj plnohodnotný dej a toto ma už bavilo. Skvelo funguje chémia medzi postavami, Daniel Craig, Judi Dench a hlavne Javier Bardem sú tu bez najmenších výhrad. Presne takýto typ záporákov mám rád. Zaujala ma aj absencia bondgirl, tu sú len normálne ženské postavy. A v závere sa mi páči ten návrat ku klasickému akčnému štýlu, takýto by mohol byť celý film. Akcia patrí v rámci bondoviek určite medzi to lepšie, oproti predchádzajúcej je perfektne natočená, zostrihaná a neustále plne prehľadná a príde mi aj celkom nápaditá. Hlavne dlhá úvodná naháňačka zložená z niekoľkých fáz. Ale celkovo jej zase tak moc nie je a treba si na ňu počkať. No v druhej polovici sa to už začne rozbiehať a hlavne finále sa vydarilo. Žiadne moderné Bondove hračky, ale klasické prestrelky a efektné likvidácie protivníkov, takto to mám rád. A režijne je to skvelá práca, Sam Mendes je talentovaný režisér a tu to zvládol bez výhrad. Takže rozumiem, prečo je Skyfall jedna z najoceňovanejších bondoviek, ale mne tu prekáža tá nezaujímavá prvá polovica, kedy sa nič nedeje. Tu by som odstránil aj hodinu. Ale kladov je tu dosť a plno scén sa mi páčilo. 62% ()

StarsFan

Možná bych si mohla stěžovat, že Skyfall chybí ony typicky bondovské znaky jako lehkovážnost, ironie a nadhled. Že děj až do příchodu Javiera Bardema působí lehce natahovaným dojmem. Že James Bond tentokrát rozhodně není tou nejzajímavější postavou filmu. (Na mé osobní stupnici ho přebíjí nejen blonďatý padouch, ale i M.) Že by si úvodní bitka na vlaku možná zasloužila zkrátit. Jenže... Tvůrci krásně poukazují na předchozí díly; tu je zmíněno vybuchující pero, tu se na scéně zas objeví autíčko z Goldfingera. Úvodní píseň od Adele je možná nejzdařilejším přírůstkem do bondovské série od dob Goldeneye. Sam Mendes znovu dokazuje, že má obrovský cit pro práci se světlem, stínem a barvami. (Například scéna v prosklené šanghajské budově je doslova úchvatná.) Kameraman Roger Deakins zvládne několikrát za film vytvořit tak vizuálně úchvatný záběr, že mám už jen kvůli němu chuť jít do kina znovu. Judi Dench dostává jako M poprvé větší prostor a nebojím se tvrdit, že by zvládla utáhnout celý film, i kdyby v něm žádný agent 007 nefiguroval. Javier Bardem si doslova vychutnává roli jednoho z nejzajímavějších záporáků bondovské série. Postava Naomie Harris nabízí sympatické, pro mě nečekané vyústění. Řada scén je sama o sobě jedinečných; ať už je to nekompromisně natočená scéna o sestřelování sklenice, dříve zmíněná bitka v Šanghaji nebo kostelní vyústění. Exteriéry jsou úchvatné a především skotský závěr jsem si mimořádně užila, protože bydlím jen dvě hodiny cesty od oblasti, kde se točilo, a lokaci jsem tak poznala hned podle prvního kamerového záběru. A tak dále. A tak dále. Jednoduše bondovka, která se přes lehce rozpačitý úvod propracuje až k fenomenálnímu finále a která při padesátém výročí rozhodně ostudu zbylým 22 kouskům neudělá. Film, na který zajdu do kina znovu! Poznámka a dotaz směrem k návštěvníkům kina: Byly i reklamy v českých kinech před Skyfall tak "bondovské"? V Británii se před započetím filmu dočkal svého představení parfém, který James používá, alkoholický nápoj, který James pije, počítačová hra, ve které je James hlavní postavou, hodinky, které James nosí, technické vychytávky, které James využívá, televizní stanice, která všechny bondovky uvede... Ještě nikdy jsem neviděla tak tématicky orientované reklamy a nebýt několika trailerů, nešla v kině snad žádná reklama / ukázka, která by nebyla s Bondem přímo spjatá. ()

zelvopyr

Sláva, že nenavazuje na Quantum of Solace, které bylo odklonem od vybroušeného doslova žánru k tuctové, neodlišitelné akční slátanině zatížené nefunkční psychotickou psychologií. Skyfall je ryzí Bondovka! Dokonce nadmíru dobře ctící ducha těch nejlepších (viz skotské sídlo). Hurá! Umím si ji představit umístěnu kamkoli do éry bondovek minulých (až na to velmi pozvolné navazování na trademarky typu Q a mnohé další). A nemohu si pomoci, ale některé Craigovy grimasy, zejména při řízení -- to byla Conneryho mimika jak vyšitá... ()

Eliott

První polovina pětihvězdičková, ovšem pak nastává prapodivný zlom. V tomto bodě dostaneme namísto agenta Bonda, malého Kevina ze Sám Doma a dům plný pastí, jenž musí proti přesile banditů uchránit. Tím pádem mě druhá polovina lehce otrávila a zůstává těsně nad vodou, tedy hranicí tří hvězd. Když si však k tomu přičtu důmyslné finále a výtečný Soundtrack, výsledek je jasný. 75% ()

Ainy

Byla pro mě čest být součástí sboru, který si na jednom letošním koncertě filmové hudby zazpíval titulní píseň k tomuto filmu. Craig je pro mě skutečně nejlepším představitelem agenta s povolením zabíjet. Znovu se ale nestačím obdivovat Bondově nezničitelnosti. Člověk je při sledování bondovek tolerantní, co se týká jisté nesmrtelnosti hlavního hrdiny, ale přece jen se děj neodehrává někde ve fantasy světě, aby křehká, lidská schránka přežila bez větší újmy kupříkladu pády z obrovských výšek, v tomto případě na vodní hladinu horské řeky. To odporuje zdravému rozumu. Příjemné překvapení v podobě hlavního padoucha bylo obsazení Javiera Bardema. Hned se oteplilo :-) Judi Dench se opět předvedla jako dokonalá a fantastická velitelka - mrcha, jeden by řek, že nemá srdce, ale ona ho měla. Působivě temný závěr v odlehlé části skotské vysočiny, v osaměle stojícím domě, kdy se připravili na závěrečný boj o život. Bondovky s Danielem Craigem mají svůj styl, své kouzlo, přesto jsem se přistihla jak mi tam chybí různá technická překvápka, jakými nás bavili za časů Conneryho apod. ()

ScreamJay

Kterak antityp poráží archetyp aneb pomsta chutná nejlíp... flambovaná (!!!) Ale kdeže, nejsem žádnej skalní fanda bodnovek a nenadělám si do županu pokaždý, když na mě někdo s vyholeným hrudníkem vytáhne Walther sedm-petašedesát. Craigova éra zbavila Bonda veškerý elegance, šarmu a udělala z toho sedmkrát vynulovanýho chlapce trpící, krvácející trosku McClaneovskýho typu, která může kdykoliv dostat naprdel. Ale proč ne, tahle figurka byla vždycky taknějak poplatná době a bylo načase zlomit omšelá klišé tak, aby chladná (sebe)ironie zůstala zachována. A Skyfall? Symbolický retro uvázaný do moderní (chvílema artový) obraz(otvor)nosti, akční tak akorát a dlouhý jako dech, který je zapotřebí k sfouknutí těch padesáti svíček. Kdyby to šlo chronologicky, dneska by bylo Bondovi kolem 80tky a místo s psychotickým Javierem Bardemem bojoval by leda tak se zvětšenou prostatou. Upřímně, Sam Mendes je podle mýho spíš tvůrce, vypraveč, než akční řezník a na Skyfall zkrátka udržel obraz i spád vyprávění v důstojným poměru. Jen ten zatracenej závěr, proč sakra ty geniální pošuci s důmyslně promyšleným plánem vždycky končí tak stupidně, teatrálně? Casino Royale mělo větší glanc, Skyfall je zas vkusný flashback s ostře řezaným ksichtem. Čert vem prosezeniny z tý děsný sedačky v kině, vždycky sem si přál vidět Bonda v teplácích (!!!) [final rate: 80%] ()

Botič

This is the end! Skyfall je snad nejosobnějším příspěvkem do série 007, přesně střižený jako oblek od Toma Forda a stejným dílem moderní jako old fashioned. Nejpříjemnější jízda roku! #úsměvoduchakuchu! ()

Arachneuss

„The two survivors. This is what she made us.” Relativně "komorní" přispěvek Sama Mendese do dvojnulkové ságy, který spíše rekapituluje oněch padesát let a dále rozvíjí vztah "matky a syna", jenž započal v Quantum of Solace. I přesto se jedná o ten nejvíce nebondovský film v historii. Film, kde hlavní záporák neplánuje zničit celý svět, největší vymožeností z sekce Q je vysílačka a "bond girl" zde téměr neexistují (oceňuji práci scénáristů ve věci vypořádání se s postavou Sévérine). Ano, stále se jedná o příběh o pomstě (tentokrát však z jiného úhlu pohledu), ale chybí tomu onen náboj, který novým snímkům o 007 vdechlo duo Campbell-Forster. Nová bondovka tak není ani horší, ani lepší jak její předchůdci. Jejím problémem a pro někoho zároveň i kladem je to, že je úplně, ale úplně jiná. ()

3DD!3

První kino s novýma očima. A hned je to pro ně taková pastva, kamera je kapitola sama pro sebe. SKYFALL je prvotřídní bondovka, vývoj postav je ukázkový, nádherné lokace, akce je přehledná a rozmáchlá, padouch bezvadný. Bardem navazuje na ikonické záporáky, osobní pouto s hlavními postavami z něj ale dělá ještě něco víc. Celá část v Číně navozuje navíc přesně tu exotiku, kvůli které bývaly bondovky tak oblíbené. Návrat do Británie a finální přestřelka je oproti tomu hodně zemitá a jde až ke kořenům mýtu, který poslední scéna znovu vzkřísí. Nebál bych se říct, že to je možná nejlepší Bond. Takové plýtvání skotskou. ()

Hitman_47

Slovy Jeremyho Clarksona "Good film. Not sure it's a good Bond film though." Ten konec (ač naprosto skvělý), byl jako vytržený z nějakého klasického akčního thrilleru... opevnění ve starém baráku a vyčkávají na příjezd padouchů... a ne z bondovky. Ale nestěžuju si, všechny hinty ke starym Bond movies se mi líbily a dle hvězdiček je doufám znát, že i film jakožto celek mě nadchnul. ()

berg.12

Nechápu řeči o restartu, realističnosti, noži do Bondova srdce. Jděte do háje s Nolanem. Stylizovanost svět agenta 007 ani ve třech posledních pokračováních neopustila. Nejnovějším z nich vibruje stejně spolehlivě jako úvodní píseň od Adele a jistotou, s jakou si Bond během akce upraví manžetky na svém saku. Nic na tom nemění ani upocená osobní zpověď na téma "co jste kdy o mně chtěli či nechtěli vědět a báli jste se zeptat". Skyfall je jednoznačně nejartovější bondovka, která ale ani na okamžik nezaprodá bondovskou duši. Zároveň bilancuje, posouvá, baví a musí potěšit nejednoho pravověrného příznivce. Skvělá oslava padesátin a mistrovský kousek v celé kolekci. ()

Spiker01

Na další bondovku jsem byl hodně zvědavý, především proto, že jsem byl stále skeptický k Danielovi Craigovi v roli Bonda. Casino Royale ani Quantum of Solace jsem jako bondovku moc nebral, asi proto, že jsem měl nejradši Bonda ála Pierce Brosnan. Ovšem když se začali hrnout první ohlasy, trailery a všechno možný, začal jsem se na to hodně těšit. Daniel zprvu vypadá jako přestárlý a absolutně se nehodící na zvláštního agenta. Po určité části filmu se ale vzpruží, nechá se efektně oholit a vyráží vstříc asi nejlepšímu protivníkovi, kterého jsem kdy v bondovce viděl. Javier Bardem je bezesporu skvělá volba. Charismatický, svérázný, nebojácný a nelítostný, to je Bondův protivník. Dialogy mezi Bondem a Silvou (Bardemem) si určitě užijete. Ono ale totiž akčních sekvencí není zas tak tolik. Film sází hlavně na prozíravost a určitou předvídatelnost diváka. Silnou stránkou Skyfallu jsou dialogy, nikoli akční sekvence. Tím však nechci akci nijak pošpinit, vizuální efekty jsou zvládnuty na jedničku a nezachází se do přílišných absurdností. Poslední akční scéna je velice intenzivní a v divákovi to má vyvolat velmi silné emoce. Ale nebudu spoilerovat. Raději bych se chtěl pokusit vysvětlit, jak dokázal vytvořit Sam Mendes z 23. bondovky takovou skvělou podívanou. Tak především, vypustil poslední dva díly a soustředil se na něco úplně jiného. Vzpomněl si na doby, kdy bondovkám vládl Sean Connery a snažil se novému Bondovi dodat postarší nádech. Což se mu povedlo. Objevily se dvě bon-girl, nastoupil nový agent Q, M nadále i přes všechny problémy důvěřuje agentovi 007. Opět je cítit silný britský patriotismus a suchý humor. Hlavně Bond trousí hlášky všude, kudy projde a Silva pronáší moudra, která ho dostala, tam kde je. Abych to shrnul, Skyfall se povedl. Vezmeme-li v úvahu, že po neúspěchu Quantum of Solace bylo studio MGM finančně v háji a Bond 23 se měl objevit až někdy v roce 2015, odvedli tvůrci (a zvláště Sam Mendes) skvělou práci. Myslím, že brzy můžeme očekávat další díl, protože Skyfall bude hit...100%...[26.10.2012_Půlnoční premiéra_Cinestar Plzeň] ()

NinadeL

Hezká řadová bondovka. Kdo si už zvykl na Craiga, může ocenit obrácenou evoluci. Javier Bardem kraluje jako sexy odpadlík, ale takový Ralph Fiennes je tu jen do počtu a Judi Dench je tu až příliš. Tyhle nerovnoměrnosti naštěstí vyrovnává zábavné finále ve Skotsku a vidina dalšího dílu v dohledné době. Noví sidekickové to snad příště rozbalí víc. Přeci jenom jsme na přelomu, už 50 let se chodí na bondovský seriál do kina. A hlavně doufám, že příště bude zase místo pro pořádnou dvojici Bond girl (aniž by jedna z nich byla Moneypenny). #čsfdprojekce ()

Kaka

ARTovka jako blázen. Vizuálně podmanivá, šarmantní, esteticky precizní. Není to ale nadčasový film. A James Bond jakožto charakter a hlavní hrdina nadčasový je. Většina jeho filmů nestárne. Skyfall ale stárnout pravděpodobně bude - tedy je to více než ostatní bondovky precizní odraz naší doby, aneb přesně takovéhle hrdiny, charaktery, dialogy a takhle vyleštěný vizuál chceme. Za 10 let bude trend dost možná úplně jiný. Quantum, nebo Casino byly filmy o pomstě, potažmo o lásce. Tedy motivy, které budou hýbat filmovým světem ještě za 100 let. Ve Skyfall chybí. Teď je trendy, uvídíme co za pár let. ()

Radko

Avizovaná kacírskosť (viď douglasove poznámky) v sérii o Bondovi nikdy nebola. Vždy išlo len o popcornovú zábavku, adrenalínovú jazdu a zároveň nenápadne servírovanú masáž režimu o tom, že tajné služby sú vlastne drsné a sexy. A nielen to - odhaľovaním najväčších zloduchov bránili vždy česť a bezpečnosť štátu (v skutočnosti v prípade tajných služieb ide o paranoidné nástroje moci eliminujúce prúdy, potencionálne ohrozujúce hierarchiu moci).To, že jednotlivé časti série miestami využívali novátorské filmové metódy nebol znak kacírskosti, ale mnohokrát osvečený koncept prevzatia prvku okrajového umenia do zábavy hlavného prúdu (pohltenie technickej novinky, pôvodne slúžiacej spochybneniu režimu dielom propagujúcim existujúci spoločenský poriadok). Stačí si pozrieť mená režisérov bondovskej série: žiadnymi priekopníckymi esami réžie neboli. Skyfall nie je výnimkou. Konflikt nie je ani v najmenšom v spochybnení existencie tajnej služby, ale len v tom, či staré spôsoby vedenia je potrebné nahradiť novými. Nezachraňuje to ani podmanivý vizuál škôtskych slatín, či naháňačka na streche istanbulského Veľkého bazára. Jednoduchosť filmu s minimom zaujímavých nápadov nevyváži ani náhodou plané dialógové filozofovanie pod taktovkou dnes vládnúceho zrelativizovania všetkého. Až takého zrelativizovania, že zlé môže byť pri vhodnej argumentácii považované za skvostné. A tento film pri vhodnej obhajobe technických stránok a konceptu filmu bude považovaný div nie za perlu ducha. Aj keď v skutočnosti ide o dobovo prechválený balast na jedno použitie naznačujúci, že tí, čo prelamujú počítačové zabezpečenia utajovaných informácií o činnosti rôznych pokútnych štátnych inštitúcií a vynášajú tieto utajené správy von sú v skutočnosti s terorizmom sympatizujúci, sexuálne nevyrovnaní, zamindrákovaní a pomstychtiví sympaťácki zloduchovia. ()

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

26.06.2022

Jedním slovem wow. Kdo tvrdí, že ještě před premiérou druhého Top Gunu, sequelu k osmdesátkovému náborového filmu amerického námořnictva s mladým Tomem Cruisem a Valem Kilmerem, čekal pokoření… (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Chris Evans ztvární legendárního herce