Potemněle a v ústřední trojici (007, Silva, M) dramaticky vygradované k dokonalosti. Méně akce, než by si kdekdo přál dokážu s lehkým srdcem odmítnout (a poslat srdečné pozdravy), protože Craigův Bond prochází svým vzkříšením z bournevského stylu zpět k trochu více tradičnímu pojetí včetně několika drobností způsobující úsměv nejednoho fanouška (a tím nemyslím jen "parfémového vraha" Q...). Skyfall je precizně nasnímaný, v mnohém stylizovaný, ale v postavě Bonda mnohem reálnější, než minulé díly. Jeho dokonalost je pryč, konečně naplno a doufám, že navždy, přesto zůstává tankem, který má opět sílu svou houževnatostí a oddaností ke Královně, zbořit třeba Petrohrad:). Osobně mi je jen líto slabšího začátku, některých zbytečně digitálních prvků (vrtulníky??) a přehnaného spojení "zloduch ví vše" (především scéna s "prázdným!" metrem...). Vše vynahradí ústřední dvojice a především neokoukaný Javier Barden... Ovšem zrovna od Mendese bych nečekal takový silný odklon od nastoleného trendu a návrat ke klasickým prvkům, do velmi úzké a temné budoucnosti, na kterou nebude jednoduché navázat tak, aby tenhle díl nebyl vnímám jako "pouhý" odvážný úkrok stranou.(26.10.2012)

Já tedy ve Skyfall cítil spíše rukopis Nolana než Mendese, ale jak myslíte. O žádném pádu Bonda na samé dno nemůže být řeč, nikde jsem nezaznamenal ani špetku jeho bolesti, zmaru nebo úzkosti. V tom je Mendes silný, ale tady to rozhodně neprokázal. Bond není ideálním charakterem pro zobrazení pestré škály emocí a tento pokus to jasně potvrzuje. Souboj drsného klaďase Bonda s extravagantním záporákem Silvou je opravdu jen variací na střet Batmana s Jokerem. Něco takového by z uznávaného smínku vyzařovat nemělo. Několik akčních sekvencí je naštěstí dost působivých, takže se nejedná o žádný propadák, ale jediným článkem splňujícím nejvyšší kritéria je trošku paradoxně pouze Adele.(23.2.2013)

Po příchodu do Kina jsem se ocitl mezi Lidmi 40 +, říkal jsem si, jsem tu správně? Ano i NE..Akce bylo minimum,výtečná Akce na začátku a na Konci,což je Škoda! Během zbylých dvou Hodin se vyšetřovalo, kecalo.. takže akční Nářez nečekat!! Je to Inteligentní Bondovka kde je v čele Daniel Craig Versus Slizká,Oplzlá, Buzerantí HLAVA! Fakt skvělá volba Záporáka! Hvězdu přidávám navíc za Parádní úvodní Song od Adéle, který ihned Stahuji!(27.10.2012)

Bond je iba jeden, Craiga zbozňujem a už nemám, čo dodať. ( zase som zamilovaná ) - http://www.youtube.com/watch?v=DeumyOzKqgI Isherwood nesklamal, ako nikdy predtým -Adele (wannabe Bond Girl ) je cool a pridáva filmu šťavu. - a teraz poďme hlbokomyšlienkársky filozovovať.(24.11.2012)

Mérde.... píšu svůj příspěvek po tom, co jej shlédlo a ohodnotilo právě teď 9.331 uživatelů ČSFD a já nevím kolik těch lidí sem mrsklo svůj komentář (je jich v tuto chvíli 12%).... Jak je tedy možné, že z těch skoro 10.000 párů očí a za předpokladu 100% gramotnosti sem do komentářů ani jeden z této masy, který předpokládám vládne slovem a asi i písmem, že SKYFALL se dá koukat jen se zaplými bezpečnostními pásy, aby jeden nepřipravenej divák nevypadl z křesla???? Jaká to darebnost.... :-) Sem málem dvakrát při sledováni filmu vypadl z křesla v autobuse.... A k filmu samotnému? Co dodat... Bond je Bond, tak to je a doufám, že dlouho bude...... Mňam(23.11.2012)

• - James Bond (Daniel Craig) se setkává s Q (Ben Whishaw) v londýnské Národní galerii na Trafalgarském náměstí před obrazem "Válečná loď Téméraire je vlečena do svého posledního přístaviště, kde bude rozebrána, 1838" od slavného anglického krajináře Williama Turnera. Název obrazu odráží hlavní myšlenku jejích rozhovoru. Tentýž malíř se zabýval i požáry a namaloval obraz "Požár paláce lordů", což může přinejmenším obrazově korespondovat s výbuchem filmové budovy MI6. (Aelita)

• - V úvodu filmu, kdy M (Judi Dench) přijíždí po mostu k sídlu MI6, její auto zastaví a za ním zastaví i další vozy. Když z něj následně M vystupuje, znovu její vůz ostatní auta dojíždějí a zastavují. (vrrhaf)

• - Daniel Craig se snažil samostatně zvládnout co nejvíce kaskadérských triků. Mimo jiné osobně zahrál ve scéně, kde Bond (Daniel Craig) zápasí s Patrice (Ola Rapace) na střeše vlaku jedoucího po mostě rychlostí 50 kilometrů za hodinu. (Aelita)