Hodně sem se těšil na to, že se James Bond vydá stezkou Sama Mendese, ale stal se opak, Sam Mendes se vydal stezkou Jamese Bonda a tak i po přehnaném očekávání James Bond znovu nedostal ten tolik potřebný nový rozměr. Jako akční film dobrý standard, scénář bída, Daniel Craig a Ralph Fiennes super, Javier Bardem lehčí průměr (nesrovnatelný s jeho rolí v NO COUNTRY FOR OLD MAN, ale neobstojí ani ve srovnaní s jinými letošními záporáky). Finále mě příjemně překvapilo, ale bohužel by takhle muselo vypadat i předchozích 110 minut.(3.11.2012)

Potemněle a v ústřední trojici (007, Silva, M) dramaticky vygradované k dokonalosti. Méně akce, než by si kdekdo přál dokážu s lehkým srdcem odmítnout (a poslat srdečné pozdravy), protože Craigův Bond prochází svým vzkříšením z bournevského stylu zpět k trochu více tradičnímu pojetí včetně několika drobností způsobující úsměv nejednoho fanouška (a tím nemyslím jen "parfémového vraha" Q...). Skyfall je precizně nasnímaný, v mnohém stylizovaný, ale v postavě Bonda mnohem reálnější, než minulé díly. Jeho dokonalost je pryč, konečně naplno a doufám, že navždy, přesto zůstává tankem, který má opět sílu svou houževnatostí a oddaností ke Královně, zbořit třeba Petrohrad:). Osobně mi je jen líto slabšího začátku, některých zbytečně digitálních prvků (vrtulníky??) a přehnaného spojení "zloduch ví vše" (především scéna s "prázdným!" metrem...). Vše vynahradí ústřední dvojice a především neokoukaný Javier Barden... Ovšem zrovna od Mendese bych nečekal takový silný odklon od nastoleného trendu a návrat ke klasickým prvkům, do velmi úzké a temné budoucnosti, na kterou nebude jednoduché navázat tak, aby tenhle díl nebyl vnímám jako "pouhý" odvážný úkrok stranou.(26.10.2012)

,,STAREJ PES, NOVÝ KOUSKY....“ /// Bond. James Bond. To je obchodní značka, která od první minuty řve: ,,chlastej Heineken, smrdíš páč nemáš parfém…“, hodinky, obleky, auta, zbraně…. a teď se ke všem těm nepodstatnejm kravinám přidal i film, jakožto kurevsky vyvoněná reklama na agenta Jejího veličenstva. Vím co píšu, páč pro mě Bond (James Bond) začal existovat až s Craigem (– nebo za to může Martin Campbell?). A jestli je TAHLE ,,bondovka“ důkazem, že starej Bond je mrtvej, tak mě to vůbec nevadí. V paměti mi zůstane dlouho dobrej příběh, parádní akce i nádhernej záporák Bardem. Ten film má (skoro) všechno, jen….jen do úplnýho orgasmu něco chybělo. Prostě Bond. James Bond. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Bond. James Bond. 2.) Javier Bardem. 3.) Sam Mendes, Thomas Newman a Roger Deakins. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE **** NAPĚTÍ *(27.10.2012)

Rozpočet $200miliónovTržby USA $304,360,277Tržby Celosvetovo $1,108,561,013 Tržby za predaj Blu-ray v USA $52,508,524Tržby za predaj DVD v USA $48,072,806║ __ Kolekcia Bond 50: Tržby za predaj Blu-ray v USA $89,702,673 //počet predaných kusov 494,549 ║__ Sam Mendes a akcia nejde až tak dokopy, dejový koncept ujde a Mendes sa snaží vystavať drámu ale..., určite to je ale hodnejšie než predošlé Quantum of Solace ale na Casino Royale a jeho kompaktnosť a dravosť sa to nechytá, tento diel je skôr taká retro dôchodcovská etapa kde ako keby už Daniel Craig dožíval a pýtal sa o výmenu. Samozrejme že Craig svoju úlohu slušne ustojí ale absolútne ho zatieni Javier Bardem, ak by dejové neduhy boli vybrúsené tak by to bola slasť, lebo Bardem ako zloduch v danom koncepte mohol úžasne fungovať a aj preto si nepomôžem ale scenár mi príde na rýchlo zbúchaní alebo počas natáčania menení, lebo miestami to dosť striela mimo, hlavne keď chce Bond na vlastnú päsť ukryť M a to skoro bez výbavy a zbraní. Podstata je taká pozerá sa na to dobre, hlavne od chvíle čo nastúpi v druhej polovici filmu zloduch Bardem. V rámci štábu je tam cítiť aj druhého režiséra Alexander Witt-a, ten určite kočíroval akciu a bezpochyby aj skúseného strihača Stuart-a Baird. Osobne som od filmu čakal ale viac. /videl v kine: 80%/(31.10.2012)

Daniel Craig mi nikdy nebyl jako James Bond sympatický, nicméně Casino Royale byl natolik dobrý film, že jsem se nad to dokázala povznést a v roli neohroženého (byť tentokrát i trochu bytého hrdiny) ho více méně vzala. Ve Skyfall ale zašel Sam Mendes ještě o dva řády dál a z neohroženého, vždy skvěle upraveného a sebevědomého hrdiny udělal psychickou trosku plnou nashromážděných křivd z dětství, nejistoty a tápání v sobě samém. A co víc - to všechno připravil velmi uvěřitelným způsobem, který sice neodporuje ničemu z toho, co jsme za padesátiletou dobu existence bondovek viděli, ale odporuje silně mojí představě Jamese Bonda. A v tom tkví můj největší problém s tímhle jinak výborným promyšleným akčním filmem. Jistě se najde spousta lidí, kterým se nový (nebo naopak původní) agent 007 bude líbit víc, já se ale subjektivně těžko smiřuji s jeho křehkou podobou a proto jdu s hodnocením o hvězdičku níž. Kdyby Skyfall neměl nálepku 007, jistě by u mě dosáhl na metu nejvyšší.(11.12.2012)

• - Názov filmu sa objaví až v 14. minúte. (marciano)

• - Ikonický Aston Martin DB5 se ve filmu objevuje ve třech různých podobách. Kromě dnes neuvěřitelně vzácného a drahého  skutečného auta byly použity ještě makety v měřítku 1:3, vytištěné na 3D tiskárně, a pak také přemaskované starší Porsche 928, které bylo upraveno přímo v dílnách Aston Martinu. (Zdroj: imcdb.org) (Stejšn)

• - Skyfall zlomil hneď niekoľko rekordov. Vo svojej dobe sa stal najziskovejším filmom vo Veľkej Británii, keď vôbec ako prvý pokoril hranicu 100 miliónov libier. Na to, aby prekonal dovtedajší rekord snímky Avatar (2009) s 94 miliónmi libier, mu stačilo iba 40 dní. Taktiež je vôbec prvou “bondovkou“, ktorej celkové tržby sa prehupli cez jednu miliardu amerických dolárov, a dovtedajšou najziskovejšou snímkou spoločnosti Sony Pictures Entertainment. (Sufferer)