Tím, že Mendes neutíkal před v současnosti již nepřehlédnutelnou vyčpělostí a unaveností bondovského konceptu, ale naopak je v osobě stárnoucího Bonda tematizoval, stvořil něco, co je v sérii ještě o řád revolučnější než Casino royale. Je fascinující, jak právě díky odchylkám od zavedených bondovských atributů dokáže Mendes fakticky i atmosfericky vytvořit právě ten svět, v němž Connery kdysi začínal. Snad tedy nebude následovat další zpátečnická neumětelská srágora typu Quantum of Solace, která tohle všechno rozmetá na kousky. PS: Rusové, Číňani, Severokorejci, Íránci, Muslimské bratrstvo, saláfisti, wahábbisti, Al-Kájda, Tálibán a co jsme se dozvěděli? Že největší hrozbu matce vlasti představují jednotlivci z vlastních řad. Jo a že Assange je svině a pravděpodobně teplouš.(26.10.2012)

Jedna z největších schopností umění spočívá v jeho neustálé dynamické proměně v kontextu doby. Působení umění je dáno již recipientem samotným, který je ovlivňován okolím, etnikem, ke kterému patří, časem atd. Film byl vnímán jinak v kontextu doby, kdy byl natočen, než o několik desítek let později. Kritické docenění bondovek také přišlo mnoho let od vzniku prvních dílů. Vyčítat Skyfall značný odklon od tradic bondovské tematiky je poněkud nepatřičné. [==] Nový Bond je filmem dvou polovin; dvou světů, se kterými je hlavní hrdina konfrontován. S jedním, tím tradičním bondovským a druhým, více realistickým, kde je prezentována Bondova zranitelnost, snad až smrtelnost. Skyfall netematizuje jen bondovskou legendu samotnou, ale obecně hyperrealné a spektakulární akčně-špionážní filmy. Mendes přitom tu odkazuje na Wellese, tu na Peckinpaha či Copollu. Kdyby snad měla série skončit, byl bych rád, aby posledním filmem byl Skyfall, ve kterém se zrcadlí celé půlstoletí bondovek. R.I.P. 1962-2012; 2012-?(5.11.2012)

Ono už je opravdu jedno jestli to Bond je, nebo není. Bondů bylo už tolik, že jakákoliv variace a inovace je vlastně neustálým přešlapováním na místě. Navíc mám takový pocit, že jste si toho Nolana do toho museli přimyslet, jen aby jste mohli říct, že se vám to líbilo. Anebo je to nová kategorie pro "dobrý a promyšlený" blockbuster"? Plus jsem jediný komu ten příběh připadá nesmyslný? Možná jsme se tak měli lépe vcítit do Bonda, který přestával chápat soudobý svět, anebo akční žánr je už prostě takový. A vlastně je mi ta neúplnost a nedořečenost sympatická. Ne všechny filmy musí diváka vodit za ručičku.(29.10.2012)

K Bondovkám mám velmi vlažný přístup ("je to jenom Bond"). Hrdinou Skyfall ale není James Bond, nýbrž Sam Mendes. Skyfall je jen perfektně odvedené řemeslo, nic víc. Skyfall je tak perfektně odvedené řemeslo, že mi nezbývá nic jiného, než být v podstatě nadšený. Finále ve skotské mlžné vrchovině jsem si vyloženě užíval. Výtečný Bardem.(14.12.2012)

#23 - Mendesovi sa ako prvému v bondovke podarilo niečo, čo som si myslel, že sa nikdy nepodarí. V každej časti je zrejmé, že Bond ako stelesnenie britského agenta je ten typ hrdinu, ktorého neprekvapí žiadna situácia a či už ide o hrozbu medzinárodných rozmerov alebo len vyčínanie grázlov v bare, vie si poradiť s akoukoľvek nástrahou. A čo je podstatnejšie, vždy som si bol istý, že ide o typ neohrozeného hrdinu, ktorý predsa nemôže zomrieť. Mendes dal však v tejto časti jasne najavo, že Bond nie je žiadny poloboh a ako nikdy predtým som ho nevnímal ľudskejšie a zraniteľnejšie. To však neznamená, že chcem povedať, že je nejaká bábovka. Práve naopak, akcia dychberúca, premyslená do najmenšieho detailu, scenár a logika nezakopli o žiadnu prekážku, čo je v takomto megaformáte obrovská rarita. Nejdem sa ďalej rozpisovať, jednoducho jedná sa po všetkých stránkach o film roku a Daniel Craig sa so svojou 007-čkou herecky natoľko zžil, že môžem prehlásiť, že ak bude niekedy nahradený, bude to mať jeho nasledovník s prekonávaním nastavenej latky bohovo ťažké. 100%.(2.7.2013)

• - Spoiler: Těsně před výbuchem budovy MI6 je možné všimnout si, že za autem M (Judi Dench) zastaví vůz Škoda. (vyfuk)

• - Poprvé v sérii je výzbrojní důstojník s kódovým označení Q (Ben Whishaw) mladší než James Bond (Daniel Craig). (Žralok)

• - Spoiler: Po dlouhé odmlce se stává v závěru filmu novým šéfem MI6 muž. Naposledy měla organizace mužské vedení ve filmu Povolení zabíjet (1989). (mzss1)