Daniel Craig mi nikdy nebyl jako James Bond sympatický, nicméně Casino Royale byl natolik dobrý film, že jsem se nad to dokázala povznést a v roli neohroženého (byť tentokrát i trochu bytého hrdiny) ho více méně vzala. Ve Skyfall ale zašel Sam Mendes ještě o dva řády dál a z neohroženého, vždy skvěle upraveného a sebevědomého hrdiny udělal psychickou trosku plnou nashromážděných křivd z dětství, nejistoty a tápání v sobě samém. A co víc - to všechno připravil velmi uvěřitelným způsobem, který sice neodporuje ničemu z toho, co jsme za padesátiletou dobu existence bondovek viděli, ale odporuje silně mojí představě Jamese Bonda. A v tom tkví můj největší problém s tímhle jinak výborným promyšleným akčním filmem. Jistě se najde spousta lidí, kterým se nový (nebo naopak původní) agent 007 bude líbit víc, já se ale subjektivně těžko smiřuji s jeho křehkou podobou a proto jdu s hodnocením o hvězdičku níž. Kdyby Skyfall neměl nálepku 007, jistě by u mě dosáhl na metu nejvyšší.(11.12.2012)

Nový James Bond je souběžně inovativní i klasický, přitom bez pochyb sourodý, koherentní a elegantní. Přijímá nedostatky svého konceptu a přetváří je v přednosti - tohle je skutečně práce hodná mistra. Sam Mendes, vypráví poutavě, vykresluje efektně a ze Skyfallu vykouzlil špičkový akční film, schopný obstát i bez kódového označení 007. Snad jen onen "klasický" rozměr snímku mi brání ve vykřiknutí slova "geniální". A Daniel Crag? Role nedokonalého agenta ze staré školy mu sedí nejlépe. 9/10(28.10.2012)

Bonda jsem vždycky považoval za borce, který prostě zabije každýho a uteče i z epicentra zemětřesení mžikem oka a kromě toho žije v absolutně nerealistickém prostředí, kterému vládne britská MI5. Vždycky to tak bylo, než se objevil Daniel Craig a spolu s drsností Bondovské sérii přiřadil i realistično, které mi v jeho příbězích tak strašně chybělo. Perfektní to je například už v Casino Royale, které považuji za nejlepší Bond film. Následný Quantum of Solace byla zívačka a tak bylo třeba, aby se tvůrci vzbouřili a natočili něco...něco na co se prostě nezapomene a hodí do série opět trošku elegance. Skyfall je takový realistický nerealistický Bond neBond. Bond už není takový borec, jak ho známe, občas o něj máme i strach. Pořád tam jsou ale scény, které se o dnešní realitu ani okrajem neotřou. I tak je to ale skvělá zábava. Akce je dostatek. I když je decentní, dokáže zaujmout .Sam Mendes je skvělý režisér a tohle se mu prostě nedá upřít. Příběh také není špatný a konečně se současný Bond také vrátí trošku k minulosti. Nejlepší na celém filmu ale je bezesporu Javier Bardem. Tak skvělého záporáka jsem viděl naposled u Batmana, když se v nové sérii objevil Joker. A už tenkrát jsem si říkal, že takového záporáka asi nikdo nepřekoná. Každopádně když v půlce tohodle filmu na plátně vykoukne naprosto úchylnej Javier, měl jsem jasno. Nechci říct, že ho překonal, ale minimálně se mu vyrovnal. Vlastně i díky němu jdu v tomhle hodnocení tak vysoko. Bez něj by to byla hrozná nuda. No, co říct na závěr? Třetí film Daniela Craiga jako Bonda se vysloveně povedl. Už to pro mě není takový šok, jako při Casino Royale, ale pořád je to vcelku fajnová zábava, která se snaží být realistická, ale pořád je to jenom zábava. Ale tak, Bond stejně jiný nebude, tak co.(12.11.2012)

Miestami som skoro kolaboval blahom. Asi 100 minút je to "iba" vysoko nadpriemerná moderná bondovka. Parádne natočená, sústredená na postavy, dávajúca hercom dostatok priestoru, s luxusným záporákom, super hudbou, dokonale prehľadnou a pritom dynamickou akciou, precíznou stavbou každej scény a úspornými dialógmi, v ktorých nie je navyše ani jediné slovo. Lenže potom príde finále. Bože. Už od prvého záberu na zahmlenú Vysočinu som sa usmieval ako idiot, lebo mi docvaklo, že vyvrcholením bude čisto osobná, staromódna, rambo-westernová prestrelka. Niekde pri "Vitajte v Škótsku!" som už len chrochtal ako taká prasnica, keď ju poškrabeš na ceckoch. Možno najlepšia bondovka a rozhodne najlepší popcorn roku 2012.(28.10.2012)

Ako zakoncenie "trilogie" o pociatku a vzniku JB to funguje velmi dobre a cela trilogia je v mojich ociach perfetne kompaktna a presvedciva. Ako samotny film to u mna spolahlivo funguje v momentoch postupnej a dokladnej dekonstrukcie JB legendy a jeho fikcneho sveta, tak v rovine fyzickej (test,kondicka), vyznamovej (zabijanie prip. humorne hratky s trademarkmi) a hlavne dusevnej (existencialna opotrebovanost a unava,ktoru pocituje samotna postava). Tieto sceny vlastne tvoria dobre 7/8 filmu, ovsem to co nastoli zaver (poslednych cca 5min) je nieco, kde som vzdy v predchadzajucich bondovkach stracal zaujem. Ale skepticizmus bokom a s otvorenou myslou cakam, kam vykroci dalsi diel... .(27.10.2012)

• - Keď James Bond (Daniel Craig) naháňa zloducha po strechách v Istanbule, tak medzi jednotlivými zábermi mení jeho kravata polohu. Raz je vo vertikálnej polohe, teda visí, v inom zábere ju má prehodenú cez rameno. (marciano)

• - V úvode filmu na streche vlaku si James Bond (Daniel Craig) stihol vymeniť topánky. Do boja prišiel v čiernych šnurovacích, no počas bitky sa prezul do čiernych bezšnúrkových mokasín. (DJW)

• - Při práci na scénáři vznesl Daniel Craig návrh, aby měl Bond (Daniel Craig) sex s mužem. Chtěl tím prý potěšit své homosexuální fanoušky. (karlik4801)