Daniel Craig mi nikdy nebyl jako James Bond sympatický, nicméně Casino Royale byl natolik dobrý film, že jsem se nad to dokázala povznést a v roli neohroženého (byť tentokrát i trochu bytého hrdiny) ho více méně vzala. Ve Skyfall ale zašel Sam Mendes ještě o dva řády dál a z neohroženého, vždy skvěle upraveného a sebevědomého hrdiny udělal psychickou trosku plnou nashromážděných křivd z dětství, nejistoty a tápání v sobě samém. A co víc - to všechno připravil velmi uvěřitelným způsobem, který sice neodporuje ničemu z toho, co jsme za padesátiletou dobu existence bondovek viděli, ale odporuje silně mojí představě Jamese Bonda. A v tom tkví můj největší problém s tímhle jinak výborným promyšleným akčním filmem. Jistě se najde spousta lidí, kterým se nový (nebo naopak původní) agent 007 bude líbit víc, já se ale subjektivně těžko smiřuji s jeho křehkou podobou a proto jdu s hodnocením o hvězdičku níž. Kdyby Skyfall neměl nálepku 007, jistě by u mě dosáhl na metu nejvyšší.(11.12.2012)

Šest let dozadu se 007 restartoval v batmanovsky temnější rovině. A když už to netopýří sousedé dotáhli k uzavřené trilogii, hlásí se k návaznosti tří dílů také parta stojící za mračícím se Jamesem. I tady je to osobní a díky Bardemově Silvovi až překvapivě moc. Právě od jeho zjevení totiž Skyfall konečně zařadí vyšší rychlost, zatímco v první třetině jede téměř až zpátečkou. Ostrov, metro a tím spíš Skotsko ale nedávají sebemenší prostor k nadechnutí a z Craigova tvrdě fyzického herectví dělají zasloužený prostředek k úspěchu. Narozeninová bondovka je tak nakonec spíše vydařená. Lepší než rozjezdové Casino a horší než smrtící Quantum, ovšem nad všeobecnou "uměleckou" adorací musím vzhledem k několika logickým kopancům kroutit hlavou. 75% s vírou, že se Mendes nevystřílel ze všech dobrých nápadů.(14.9.2013)

Nejklasičtější zápletka v zadumaném artovém podání. Vrcholem pro mě byla Šanghaj a Macao. Málo slov, sledování, souboj ve světlech neonů a pak mlčenlivý příjezd do kasina. Cítil jsem z toho takovou až melancholii. Potom na mě velice zapůsobila scéna se sestřelováním panáku. Nekompromisnost, jak vystřižená, z nějakého westernu od Corbucciho mě nadchla. Bardemův záporák byl výborný, Craig je tradičně kvalitní. Přesto na mě film jako celek nezapůsobil tolik, i když jednotlivé scény výše mají obrovskou sílu. Finále ve Skotsku mi bylo už nějak jedno. Pro mě je nejlepší Bondovka s Craigem stále Quantum of Solace.(28.10.2012)

Miestami som skoro kolaboval blahom. Asi 100 minút je to "iba" vysoko nadpriemerná moderná bondovka. Parádne natočená, sústredená na postavy, dávajúca hercom dostatok priestoru, s luxusným záporákom, super hudbou, dokonale prehľadnou a pritom dynamickou akciou, precíznou stavbou každej scény a úspornými dialógmi, v ktorých nie je navyše ani jediné slovo. Lenže potom príde finále. Bože. Už od prvého záberu na zahmlenú Vysočinu som sa usmieval ako idiot, lebo mi docvaklo, že vyvrcholením bude čisto osobná, staromódna, rambo-westernová prestrelka. Niekde pri "Vitajte v Škótsku!" som už len chrochtal ako taká prasnica, keď ju poškrabeš na ceckoch. Možno najlepšia bondovka a rozhodne najlepší popcorn roku 2012.(28.10.2012)

,,STAREJ PES, NOVÝ KOUSKY....“ /// Bond. James Bond. To je obchodní značka, která od první minuty řve: ,,chlastej Heineken, smrdíš páč nemáš parfém…“, hodinky, obleky, auta, zbraně…. a teď se ke všem těm nepodstatnejm kravinám přidal i film, jakožto kurevsky vyvoněná reklama na agenta Jejího veličenstva. Vím co píšu, páč pro mě Bond (James Bond) začal existovat až s Craigem (– nebo za to může Martin Campbell?). A jestli je TAHLE ,,bondovka“ důkazem, že starej Bond je mrtvej, tak mě to vůbec nevadí. V paměti mi zůstane dlouho dobrej příběh, parádní akce i nádhernej záporák Bardem. Ten film má (skoro) všechno, jen….jen do úplnýho orgasmu něco chybělo. Prostě Bond. James Bond. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Bond. James Bond. 2.) Javier Bardem. 3.) Sam Mendes, Thomas Newman a Roger Deakins. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE **** NAPĚTÍ *(27.10.2012)

• - James Bond (Daniel Craig) tentokrát dostane od Q (Ben Whishaw) pistoli, která střílí pouze tehdy, pokud na sobě zaznamená otisky ruky agenta 007. Stejnou vychytávku používal už Timothy Dalton ve snímku Povolení zabíjet (1989). (cheyene)

• - Při rvačce Bonda (Daniel Craig) s nájemným zabijákem padne z pušky hned několik výstřelů. Do pušky byl však vložen klikový úzávěr, a tak by měla být před každým výstřelem znovu nabita. (Kriklan49)

• - Dom, v ktorom James Bond (Daniel Craig) ohlási svojej nadriadenej M (Judi Dench) opätovný návrat do služby, patrí rodine Johna Barryho, dvorného skladateľa filmovej série o Agentovi 007. (Zdroj: ČSFD.cz)