Vám všem, co jste sem vylepili pět nebo čtyři hvězdičky, se jako líbí Bond bez akce?? Bond bez pořádné Bondgirl a Bond s těmi největšími klišé filmového světa?? To se mi má zamlouvat, že záporákovi vychází vše do detailu a snad na sekundu přesně, a že 007 se po fightu v ledové vodě ještě potopí pro nějakou prskavku do hlubin a to vše na jeden nádech?? Né, já chtěl uvěřitelného Bonda, viz Casino Royale. Aby někoho zpráskal, sejmul nebo rozmačkal autem, ale zároveň se u toho ušpinil, zadejchal a stříkal z toho adrenalin a trocha krve. Jo, jasně, Mendes to natočil podle sebe, takže jako ´oldschool´ plný uhlazeností, nelogičností, střídmou dávkou průměrné akce (úvodní scéna ale byla fajn), záporákem, který počítá absolutně se vším, a nudným finále. Sorry, ale mně se to takhle moc nelíbí. Craig zůstává stále numero uno, Bardem bezvadnej. Stylová variace otřepané hlášky ´protřepat, nemíchat´. Souboj ve tmě s neonovými osvícením wtf! Varan wtf! Rozpočet wtf! Výdělek WTF! 200 miliónů dolarů(rozpočet)/1080 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(4.1.2013)

+ + ... Bond Craig my ass, záporákovi nefandí jen choří, norující metro potěšilo, Můj bratr Tom vyrostl. Čas udělat Bondovi pápá, čas udělat Bondovi pápá, čas udělat Bondovi pápá.(31.10.2012)

Jako nekritického obdivovatele QoS mne docela zaráží, kolik se najde lidí, kteří jsou schopni štkát nad tím, jak Bond přestává být Bondem a vytrácí se ze série. Přitom Sam Mendes natočil nejklasičtější příspěvek ságy, který dokonale pasuje především do časů Seana Conneryho, a zároveň je schopný fungovat v mantinelech nového století. V úvodní akci bagr jakoby symbolicky zbořil trend předchozích dvou filmů, aby se pak hrdina skrze cestu domnělé smrti vydal vstříc novému dobrodružství. To servíruje všechny propriety staré školy, počínaje úchylným záporákem, kterého si Bardem vychutnává naprosto bezezbytku (dentální expozice mě bude dlouho budit ze sna), aby si z nich přitom stihlo dělat legraci (rozhovor s Q) a ještě se stihlo zabrousit do Bondovy hlavy hlouběji, než minule. Vše pak vrcholí ryze osobním závěrečným bojem, který se stylizuje do role personální apokalypsy (nejenom pro ten vrtulníkový nálet). Pokud něco zaslouží extrémní pochvalu, pak je to Deakinsova kamera a práce se světlem (Šanghajská epizoda vládne!), kterou korunuje Newmanova hudba, která jde neotřelou cestou ve stylu Johna Powella. Craig jako obvykle na jedničku. Jestli mám chuť něco tomu vytknout, tak snad až tu úpornou snahu připomínat, že se jede ‚old-school‘. Ale to zajisté spraví druhá projekce. [A spravila. Film dokonalý v každičkém detailu. Sledovat jej je čistá extáze.](27.10.2012)

[imdb: 8.1/10] | me: Bond ako Bond a zároveň ako seriózna filmová dráma. Viac dejový, viac charakterový,... viac filmový. Ponúka pestrú všehochuť od exkluzívnych záberov Šanghaja cez krivky Bond-girls až po chytľavo vystavaný dej s výborným Bardemom, ktorý dodáva celému filmu ďalší rozmer. Je to film, ktorý prináša viac po dejovej než po (bondovsky) akčnej stránke. Je to Bond akého ho nepoznáme. Je to krok vpred... Youth is not a guarantee of innovation. (8.11.2012)

Bond propojuje svůj svět celkově, to nové od posledního představitele a reflektuje i společnost. Působí svěže, poutavě i seriózně, je odvážný a my jsme svědky zásadního snímku i zábavy, pravého filmového umění i filmu, při němž srdce milovníka pohyblivých obrázků plesá a v případě chlapů se můžeme cítit i jako malí kluci a nemusíme k tomu nutně mít 3D nebo monstrózní roboty. A jsme zpátky u té vážnosti. Bál jsem se toho a bojím se pořád...něco tak báječného totiž nevydrží příliš dlouho. Působila na mě i jistá odtažitost, mimo jiné také proto, že v tomto díle působí emoce míň, je to dáno vztahem k jinému typu ženy, než jaký byl zobrazen od Casina Royale. A také částečný návrat do starších dob, i když Bond už nemůže být nikdy stejný. To by bylo ostudné. Dovolte mi proto jistou rezervu, 90%.(1.11.2012)

• - Po filme Zlaté Oko (1995) sa jedná o druhú “bondovku“, kde James Bond (Daniel Craig) stojí proti bývalému agentovi MI6. (Johnny.ARN)

• - Keď James Bond (Daniel Craig) naháňa zloducha po strechách v Istanbule, tak medzi jednotlivými zábermi mení jeho kravata polohu. Raz je vo vertikálnej polohe, teda visí, v inom zábere ju má prehodenú cez rameno. (marciano)

• - Ve filmu říká hlavní záporák Silva (Javier Bardem) postavě M (Judi Dench), že byl jejím oblíbeným agentem v letech 1988 - 1996. Referuje tak o období, kdy bylo natáčení 'bondovek' pozastaveno. Jednalo se o přechod mezi snímky Povolení zabíjet (1989) a Zlaté oko (1995). (Linkyc)