Při psaní komentáře si pouštím geniální soundtrack k filmu a musím zdůraznit, že jeden z nejlepších snímků 007 na stříbrném plátně je SKYFALL (společně s CASINO ROYALE). Silně zapsán do kinematografie neohroženého Jamese Bonda. Těžko si lze představit vyšší vrchol nové Bondovky. Sam Mendes předložil tak důmyslný a propracovaný snímek, že další režiséři ho nebudou schopni jakkoliv následovat. Doplňující opozitum v podobě staré klasiky a nové vizáže obrazových kulis a prostředí přírodního panorama Skotska, nebo novodobého Šanghaje je vytvořené v tom nejlepším možném asertivitu. Typický prolog, ovšem v nejvyšší možné (a akceptovatelné) verzi, končící (pádem) odkazem ponoru do hlubin (připomínající Bourneovo ultimátum) přes grafickou a hudební (Adele) genialitu úvodních titulků. James Bond pro mě rozhodně nezačíná až s Mendesem a Craigem - dle mého bond číslo 1. Pierce Brosnan!(22.11.2012)

"Nie je hanbou priznať, že strácate dych. Hanbou by bolo priznať to neskoro." Bomba. Mrazivý ústredný psychopat, skvelé a veľkolepé akčné scény, prekvapivé finále á la Sám doma 4: Sám v akcii a pôsobivá atmosféra "zlej a nepokojnej doby", plnej nezmyselných útokov, terorizmu a spol. Po Jeden svet nestačí asi najlepšia bondovka. Vôbec. Kino Považan NMnV 2012(18.1.2017)

Ako zakoncenie "trilogie" o pociatku a vzniku JB to funguje velmi dobre a cela trilogia je v mojich ociach perfetne kompaktna a presvedciva. Ako samotny film to u mna spolahlivo funguje v momentoch postupnej a dokladnej dekonstrukcie JB legendy a jeho fikcneho sveta, tak v rovine fyzickej (test,kondicka), vyznamovej (zabijanie prip. humorne hratky s trademarkmi) a hlavne dusevnej (existencialna opotrebovanost a unava,ktoru pocituje samotna postava). Tieto sceny vlastne tvoria dobre 7/8 filmu, ovsem to co nastoli zaver (poslednych cca 5min) je nieco, kde som vzdy v predchadzajucich bondovkach stracal zaujem. Ale skepticizmus bokom a s otvorenou myslou cakam, kam vykroci dalsi diel... .(27.10.2012)

Ono už je opravdu jedno jestli to Bond je, nebo není. Bondů bylo už tolik, že jakákoliv variace a inovace je vlastně neustálým přešlapováním na místě. Navíc mám takový pocit, že jste si toho Nolana do toho museli přimyslet, jen aby jste mohli říct, že se vám to líbilo. Anebo je to nová kategorie pro "dobrý a promyšlený" blockbuster"? Plus jsem jediný komu ten příběh připadá nesmyslný? Možná jsme se tak měli lépe vcítit do Bonda, který přestával chápat soudobý svět, anebo akční žánr je už prostě takový. A vlastně je mi ta neúplnost a nedořečenost sympatická. Ne všechny filmy musí diváka vodit za ručičku.(29.10.2012)

Všichni stárneme a nostalgicky se ohlížíme po dobách, kdy věci byli jasnější a přímočařejší. "Polidštění" Bonda nabralo ve "Skyfallu" směr mcclaneovského (přesně řečeno ala "Smrtonosná past 4.0") utahování si z dnešní přesofistikovanosti a velikášského opěvování starých dobrý přímočarých způsobů. Jenže on nestárne pouze Bond, ale i my diváci, a tak můžeme spolu s hrdinou ohrnovat nos nad vyšpekulovaností, za kterou je vydáváno vlezlé permanentní odkazování k bondovskému kánonu. Přiznejme si, že okázalé dokládání, že tvůrci před psaním scénáře strávili hodiny pročítáním příslušné wikie, už dnes není projevem nadstandardní oddanosti či sebereflexivity díla, nýbrž jedním z hlavních schémat nových příspěvků do letitých franšíz. Naštěstí kromě toho a polopatické oidipovské linie (kdyby adoptivní maminka také se záporákem naklusala srovnat se zemí jeho rodný dům protkaný traumaty z dospívání, mohl být klid) také "Skyfall" do postmoderních bondovek navrací campovost klasických dílů, která se projevuje v charismatické vyšinutosti záporáka, směšnosti jeho nesmyslně přetažených plánů, moneyshotové nadreálnosti akčních sekvencí a především pak v celém vyvrcholení, které rovným dílem evokuje "Strašáky", "Sám doma" i "Sightseers". Díky tomu pak spolu s Bondem můžeme sice mrmlat nad chytroprdstvím současných blockbusterů, ale bez ohledu na to (potažmo i díky tomu) si i film prostě divácky užít.(6.4.2014)

• - V päťdesiatročnej histórii “bondoviek“ je Skyfall iba druhým dielom, kde James Bond (Daniel Craig) utrpí strelné zranenie. Prvým bol Thunderball (1965). (vander19)

• - Jedná se o první "bondovku", ve které slyšíme Q (Ben Whishaw) říkat slovo "shit". (superbond007)

• - Sam Mendes nechal vytvořit kulisy na základě délky chůze, kterou jednotlivé postavy během svých replik vykonají. Sám dokonce vše odkrokoval a naměřil. (Brousitch)