Externí recenze k filmu (27)

 • Aktuálně.cz (Radomír Kokeš) *****

  "Skyfall musí být nutně trnem v oku všem, kteří chtějí dostat únikový film podle šablony s jednoduše definovaným hrdinou, který činí správná rozhodnutí, nikdy neprohraje a podaří se mu vše, co chce, tj. vždycky se trefí, vždycky sbalí každou ženskou, vždycky má tu správně ironickou hlášku. Skyfall v…" (více)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) ****

  "Definitivní příklon ke kořenům pak představuje nečekaný návrat k původním hodnotám. Bond už si možná nikdy nezapálí cigaretu a možná přestane být i šovinistickým hovadem. Ideologicky se však obrací ke svým konzervativním kořenům." (více)

 • AVmania.cz (Marek Čech) *****

  "O co je nový Bond konzervativnější ve svém ideologickém východisku, o to podvratnější a zajímavější je jeho forma. Mendesovi se podařilo namíchat originální koktejl, v němž mýtus přiblížil více realitě. Ctí tradice, ale je současně otevřený novým výzvám. Ač respektuje žánr i téma, nebojí se obojí…" (více)

 • BestFilm.cz (Václav Carvan) *****

  "Co říci závěrem? Skyfall je rozhodně filmem, který stojí za to vidět a stojí za to vidět na velkém plátně. Dost možná by obstál a vlastně obstojí i jako samostatný akční film moderního střihu, nicméně jako bondovka je jednou z nejlepších, ne-li tou nejlepší vůbec! Skalní fandy sice dokázal rozdělit…" (více)

 • CinemaView.sk (Michal Klembara) *****

  "Mnohí diváci, ktorí doteraz nevedeli Danielovi Craigovi prísť ako novému Jamesovi Bondovi na chuť, vďaka Skyfall určite zmenia názor. Latka bola nastavená naozaj vysoko, a tak bude možno problém naplniť budúce vysoké očakávania. Pozitív má Skyfall neúrekom. Talentovaných hercov na plátne, prehľadné…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Eliška Bartlová) ***

  "Skyfall je zkrátka takovým gulášem všeho a přitom ničeho. Postava Bonda se pomalu začíná probouzet z amnézie, ale ještě ho čeká hodně dlouhá cesta k tomu legendárnímu hrdinovi, který ožíval v tajných snech a představách. Snad se příště dočkáme nejen několika světlých záblesků, které jsou střídány…" (více)

 • Dejffilm.cz (David Hanuš) *****

  "Celou dobu jsem při sledování filmového plátna žasnul, co se mnou tenhle film dokáže. Emoce z herců přecházeli zvolna i na mě. Líbivé obrazy střídaly ty ponuré až depresivní. Klasická bondovská klišé přihrála všem úsměvy na tvář a úvodní song od Adele zahřál u srdce (mimochodem doprovázen výbornou…"

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) *****

  "Nebojí se vzít to nejlepší z padesátileté bondovské tradice a využít to ve svůj prospěch, tak abychom dostali velkolepou akční zábavu, humor, skvělé herecké výkony, nostalgii, sebereflexi série i hrdinovu instrospekci. A především v takovém balení, že to všechno spolu výtečně funguje a navzájem se…" (více)

 • FeelingMovies.sk (Peter Leibitzer) ****

  "Prvá polovica je akčná a nádherne nasnímaná. Bond opäť zavíta do kasína, poskáče si po vlaku, a hlavne pobije sa v Šangaji, kde tiene a svetlá dotvárajú skvelú glamour atmosféru. Lampióny, sviečky, neóny, ohňostroje, i prach vo vyľudnenom mestečku, to sú všetko detaily, ktoré robia..." (více)

 • Filmovyguru.cz (David Hanuš) *****

  "Celou dobu jsem při sledování filmového plátna žasnul, co se mnou tenhle film dokáže. Emoce z herců přecházeli zvolna i na mě. Líbivé obrazy střídaly ty ponuré až depresivní. Klasická bondovská klišé přihrála všem úsměvy na tvář a úvodní song od Adele zahřál u srdce (mimochodem doprovázen výbornou…" (více)

 • Filmserver.cz (Natálie Bergerová) *****

  "Sam Mendes dokázal vyčarovat originální bondovský koktejl: z jemného anglického humoru, nefalšovaného patriotismu a komorního dramatu. Na okraj skleničky přidal efektní akční třešinku s výbušným ohňostrojem na konci filmu a kupou narážek na půlstoletí slavné bondovské minulosti. Protřepal, nemíchal…" (více)

 • Filmweb.cz (Stanislav Šulc) *****

  "A právě to je na craigovských bondovkách to nejlepší – přetočila se perspektiva od naplnění klišé k jejich dekonstrukci a přehodnocení. Craigovské bondovky se tak obracejí k samotnému Bondovi a divákům. A tím jsou tak strašně sexy. Jít na bondovku již neznamená sednout si do kina se seznamem…" (více)

 • iDnes.cz (Petr Kořínek) ***

  "Tajemství, která měla zůstat skryta, vyplouvají na povrch a najednou nezbývá nic. Nepomohou relikty minulosti jako Aston Martin, znovuzrození Q, který se vrací coby arogantní klouček, ani britská vlajka tančící oslavně ve větru. Navoněný krásný sen se proměnil v šedou realitu, na které není…" (více)

 • Kfilmu.net (Martin Svoboda II) *****

  "Ze zpátečnictví a nefunkčnosti v dnešních poměrech je tu M dokonce soudně obviněna a jejími ústy tak vyslechneme obhajobu půl stoleté série. "Jsme, jací jsme, protože nic jiného neumíme a protože vy nás takové stále potřebujete, i když to možná nevíte."" (více)

 • Kukatko.cz *****

  "Tady to končí. Na místě, kde se zbytek musí zbytky Bondovy osobnosti rozdrtit, aby z nich mohl vyrůst nový charakter. Na místě, které se k Bondově minulosti váže tak úzce, až se stává jeho bezprostřední budoucností, Mendes vytváří vlastní základy bondovského univerza. Zachovává sice archetypální…" (více)

 • MovieMania.sk (Pavel Chodúr) *****

  "Skyfall je vyspelým filmom v bondovskej sérií a spĺňa všetky kvality predchádzajúcich dielov. Od cynického humoru, cez charizmatických hrdinov a nebezpečnú Nemesis, ktorá je Bondovi v mnohom veľmi ťažkým súperom." (více)

 • MovieScreen.cz (Martin Bubrín) *****

  "Tvůrci dokonale pochopili sebe sama a opět se vydávají o pomyslný krůček vpřed, ale zároveň i zpátky. Zlomený Bond, jak ho tematizuje „craigovská“ trilogie, se zdá být znovu napraven, díky čemuž tady nezlomný agent s povolením zabíjet může setrvat klidně ještě dalšího půl století. Jak napovídá i…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Cífka) *****

  "Plakat nad tím, že „už to není Bond“, je jako tvrdit, že anál není nevěra. Všechny trademarky, od znetvořeného záporáka až po chlastání martini a cynické one-linery, se podařilo do filmu organicky zasadit, dokonce dorazil i mladý Q a jeho první vychytávky. Jen se tím důvěrně známým světem štráduje…" (více)

 • MovieZone.cz (Václav Rybář) ****

  "Bond se totiž příliš nechová jako Bond. Craigova permanentní polobradka, jeho zářící a přesto vyhaslé oči a nepříliš přesvědčivé výsledky ve střelbě, výsleších a držení se za zrychlující výtah vykreslují stárnoucího mistra spíš než bezstarostného producenta hlášek a zahřívače cizích postelí. Ona…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) *****

  "Skyfall je totiž naprosto dokonalým návratem agenta s povolením zabíjet, které funguje od začátku do konce na plný plyn, těží s propracované atmosféry, experimentálního i klasického doprovodu od Thomase Newmana, výborně napsaným příběhem, který se nebojí k padesáti letům slavného agenta na filmovém…" (více)

 • Rozhlas.cz (Vít Schmarc) ****

  "Sam Mendes stvořil atypicky bilancující bondovku, která nicméně netrpí prvoplánovým sentimentem. Pokud něčím trpí, tak je to nevyváženost tempa. Zdrcující kontaktní honička z úvodu je první a poslední velkou akční scénou, zbytek filmu je komorní, pomalý, narcistně zahleděný do své nepopiratelné…" (více)

 • Studenti.ihned.cz (Jakub Wittka)

  "Muž, zhroucený na barové stoličce, společnost mu dělá prázdná lahev. Podlité, roztěkané oči, protkané rudými žilkami. A jeho jméno zní Bond. James Bond. Že vám tohle nejde dohromady? Seznamte se s nejnovější bondovkou, nesoucí název Skyfall." (více)

 • Studentpoint.cz (David Šafránek) ****

  "Budete si užívat každou minutu a když film skončí, budete spokojeni. Bond se v aktuálním díle přizpůsobil moderním trendům, ubral na humoru a nakonec se povedlo vykřesat z filmu skvělé drama. Trošku pokulhávající srovnání se nabízí s Mission: Impossible 4. Ta byla skoro před rokem velmi svěžím…" (více)

 • Topzine.cz (Lucie Šimůnková) ****

  "James Bond zkrátka ještě nepatří do starého železa. Daniel Craig sice polovinu filmu vypadá na dvojnásobek svého věku, ale jakmile se oholí, máme ho zpátky. Čistě pro dámskou část publika pak tvůrci zařadili scénu v plaveckém bazénu, prostě klasické „koukněte na moje svaly“. Buďme tedy féroví a…" (více)

 • TotalFilm.cz *****

  "Mendes vzdal hold klasice a zároveň vytvořil současný, moderní snímek, který bude skvělým odpíchnutím pro následující pokračování. SKYFALL je zřejmě nejumělečtější, nejthrillerovatější a nejpsychologičtější Bondovka vůbec. Bond pro mne začíná až s Craigem a Mendesem. A děkuji jim za to, že jsem se…" (více)

 • 25fps.cz (Jiří Vladimír Matýsek) ****

  "Skyfall se úspěšně pohybuje na hranici mezi staromilskými odkazy na celou sérii a novým, svěžím přístupem. Bond zestárnul – přiznaně. Ostře řezaná tvář Daniela Craiga má konečně své opodstatnění. Až tady se Craig stává Bondem, dosud byl pouze nositelem jeho jména." (více)

 • 25fps.cz (Tomáš Uher)

  "Exotické prostředí, uhlazenost obrazu a elegance hereckého projevu dávají v této části filmu upomenout asi nejvíce na bondovky šedesátých let. Bohužel má kostrbaté vypravování k těmto zdánlivě typickým bondovským proprietám poněkud odtažitý, pouze odškrtávající vztah (bondgirl) a celá linie se…" (více)