kolodej1

tenhle film je pro mě problémem, především proto, že by mohla začínat slovy Bylo, nebylo. Tím chci naznačit, že se žánrem jedná vlastně spíš o pohádku. I když můžu rovnou předeslat, že pěknou. Možná si tím kazím radost a zážitek, ale když mi někdo chce tvrdit, že bývalý druhotřídní zápasník, se po letech vrátí do klece a za pár týdnů je z něj najednou pan nepřemožitelný, tak prostě tomu neumím uvěřit. Svou sílu, jak bylo naznačeno, pak čerpal z hluboké lásky ke své rodině. Problém je v tom, že to tak ve sportu nechodí, v žádném, a zápas samozřejmě není výjimkou. Ve skutečnosti by ho soupeři semleli na kaši, ale ve filmu holt i ti největší ranaři, kteří s každým brutálně zametli, se ho báli pořádně udeřit a jen tak ho šolíchali, jako když se kluci perou před hospodou. Ano, film měl i své hodnoty, hezky byl vystavěný rodiný konflikt, své silné momenty měly i zápasy. Taky se mi líbil profil Tommyho, který osciloval mezi hrdinou a hajzlíkem, každý si mohl vybrat, kam ho zařadit. I herecký výkon Toma Hardyho byl přesvědčivý, jemu jsem dost věřil tu roli. Už tolik ne Joelovi Edgertonovi, hlavně kvůli zmíněné nelogičnosti v ději. Samotný závěr filmu se ovšem opravdu povedl, finále dobré, všechno dobré. Nicméně zde je film silně nadhodnocený ()

kacer4

Je to strhujúci príbeh, ale ja som si nevytvoril vzťah ani k jednému z bratov. Ťažko sa mi verí tomu, že sa dá napočítať tisíc dní abstinencie. ()

Sofia_Straw

Základnú dejovú líniu filmu tvorí rodinná dráma spočiatku len na pozadí doplnená športovou tematikou. Snímok prináša divákovi myšlienku trpkej straty a nachádzania odpustenia v živote. V konečnom dôsledku prekvapí svojou hĺbkou vymykajúcou sa obsahu klasických športových filmov... Úvod, menej dynamický, osvetľuje narušené vzťahy medzi dvoma bratmi a otcom – alkoholikom a násilníkom. Dej sa postupne vyvíja do procesu zmierovania a poukazuje na odlišnosť povahových čŕt Tommyho a Brendana i na beznádej otca túžiaceho po rokoch nájsť cestu ku svojim synom. Ani jeden z nich však túto cestu Nickovi Noltovi neuľahčí. Tommy (bývalý mariňák, úspešný juniorský zápasník) – ťažký introvert (navyše arogantný, bezohľadný a odmietavý), poznačený traumou z Iránu, dávnym spoločným útekom s matkou od neznesiteľného otca a nevyrovnaním sa s jej smrťou (ani so zradou brata), je ďalšou z náročných pováh výborne stvárnenou Tomom Hardym. Brendan v podaní Joela Edgertona predstavuje obľúbeného učiteľa fyziky, manžela a otca harmonickej rodiny, bývalého zápasníka zasiahnutého odchodom matky a brata i vzťahmi s otcom. Postavu, akoby mu ušili na mieru. Pri vzájomnom stretnutí Tommyho s Brendanom plnom výčitiek z neprekonaných životných tráum divák nachádza odpovede na viacero otázok, ktoré si položí v prvej tretine filmu. Oboch bratov však nakoniec spojí až záver finále v MMA, do ktorého sa obaja prebojujú poháňaní vidinou finančného zisku. Brendan má problémy so splácaním hypotéky, Tommy chce finančne zabezpečiť vdovu po najlepšom priateľovi z námorníctva. Športové klišé v neprimeranej forme by sme v tomto filme asi márne hľadali, i keď sa jedná o športovú drámu. Film postupne graduje, no hlavne vo vzťahoch (miestami až príliš pateticky), nielen športovými výkonmi. Ovzdušie začína naberať na obrátkach po prvej hodine a až posledných cca 40 minút deja tvorí dynamická akcia a zápasy. Finálne stretnutie je okrem vzostupu atmosféry sprevádzané fantastickým songom About Today pojednávajúcim o životnej strate... Posledné zábery, vykreslené ako vybúrenie sa v ringu, zosobňujú vzájomnú lásku, potrebu i oporu a konečné zmierenie v návale emócií oboch súperov. Pri záverečnej scéne po ukončení zápasu odchádza Brendan s Tommym z ringu, obaja zlomení, fyzicky i duševne, odpustením, Tommy – mladší a nižší z bratov prijíma Brendanovu ochrannú ruku... Scéna vyznievajúca presne tak ako bola myslená. Warrior je film, v ktorom divák nájde viac, než pôvodne očakával. Už samotný jeho názov po zhliadnutí evokuje viaczmyselnosť. Snímok totiž predstavuje okrem skutočného emočného zážitku zo zápasu ústredných postáv s okolím, no hlavne boja so samým sebou, aj primerane dávkovanú športovú atmosféru. ()

Sealteam6

Vynikající sportovní drama s bezchybnou bojovou choreografií. Nemluvě o skvělých výkonech Tom Hardyho a Joela Edgertona. ()

Evbad

Dobře natočená podívaná, které nic neubíralo to, že směřovala k očekávanému konci. Kterej chlap by nechtěl umět bít zlý potetovaný lidi nebo arogantní Rusy jako učitel fyziky Edgerton nebo jeho málomluvnej brácha mariňák. A která ženská by nechtěla mít doma chlapa, který udělá všechno proto, aby zachránil svou rodinu před chudobou. Do toho koktejlu přidejte ještě trable s alkoholickým otcem, mrtvou matku, dávné křivdy a warrior je na světě. ()

LeePriest

Rozjíždí se to pozvolně, ten vyřazovací turnaj už mě ale zcela pohltil a do scén, chování postav a všech ostatních věcí jsem se od této chvíle naplno vžil. Při finálním souboji, kdy bratři stáli v kleci již přímo proti sobě jsem už téměř nedýchal a u poslední scény naopak úlevou hodně vydechl, protože zase jednou se tvůrcům podařilo velmi pěkné zakončení filmu. Jeden z nejlepších bojových filmů od dob Rockyho, možná bych dokonce řekl že zcela nejlepší. ()

Tuty

Když jsem si kupoval dvdčko, tak jsem rozhodně nečekal tak solidní podívanou, sice je to pořád jen film o boji, ale tenhle druh je neokoukaný a rozhodně zajímavý, stejně jako herci v hlavních rolích. Úplnej závěr je sice trochu kýčovitej (Brandonovo vítězství nad silnějším bratrem), ale v rámci žánru nemám problém...9/10 ()

Ondrisko

tento film ma naozaj nadchol a držal v napätí po celý čas trvania a ešte aj po skončení filmu som mal zimomriavky po celom tele. Výborný výkon Toma Hardyho (ako v dramatických tak aj v bojových scénach) doplňala charizma Nicka Nolteho, pútavý dej v ktorom sa strieda tvrdý život v ringu s rodinnými problémamy a roztržkami, a to všetko vývrcholý veľmi vhodne zvoleným songom od The National. Vrelo odporúčam, ako mužom ktorí po vzhliadnutí budú chcieť isť hneď lámať ruky do mma klietky, tak aj ženám ktoré tennto film určite dojme a pravdepodobne sa zamilujú do hardyho trapéz. príjemnú zábavu. ()

ProfiDivak

V poslednom čase sa nedám rozplakať hocičím. Ale vždy, keď vidím titulnú pieseň k tomuto filmu a spomeniem si na zážitok z neho, otvorí sa mi môj vlastný vnútorný boj stárnený tak podmanivo a tak zarážajúco presne, už bulím, pri tom však nezabúdam chvátať zdravou rukou pred seba. ()

hony23

Byl by to celkem dobrý film o ultimativních zápasech v kleci, nebýt těch mnoha klišé. Dva bratři, co se zrovna nemusí, se čistě náhodou ocitnou na nejlépe dotovaného turnaji, jaké překvapení, že oba dojdou až do finále a jaké překvapení, že nakonec zvítězí ten hodný nad zlým. Samozřejmě si nakonec padnou kolem krku a nejedno oko nezůstane suché. Sledujeme tak film, u kterého tušíte další vývoj dlouhé minuty dopředu a marně doufáme, že třeba bude něco jinak. ()

petr.al

Italský hřebec Balboa soupeřící v ringu s Apollo Creedem již dávno nepatří k nedostižným klenotům tzv. sportovního filmu. Million Dollar Baby, Fighter, Wrestler a v neposlední řadě Warrior jsou bez pochyby zdatnými, dobře fyzicky i psychicky připravenými následovníky. ,,Warrior" není pouze přehlídkou nadupané svaloviny. Novodobí gladiátoři zápasící v propocené a zakrvácené kleci bojují svůj životní turnaj paradoxně i mimo ni. Dokonce se nabízí myšlenka, že i souboj za pletivem má mnohem více pravidel než spletité mezilidské vztahy hlavních aktérů. Toma Hardyho, ale stejně tak Joela Edgertona můžeme obdivovat kolik kliků a sed lehů museli pro přípravu svých rolí zvládnout, avšak mnohem statečnější výkon předvádí v konverzačních nijak za vlasy utažených scénách. Neodpustil bych si opomenout ani abstinujícího alkáče v podání Nicka Nolteho. Drama dvou bratří je určeno nejen pro všechny milovníky sportu, ale i pro jedince jenž se zadýchají při hraní her na PlayStationu. ()

Tomko87

Nie som boh vie aký milovník športových filmov, no Warrior ma dostal . Super atmosféra, parádne obsadenie. Ja som si normálne nevedel vybrať, komu držať palce. Pre mňa je to veľký film. ()

ZaFi.

Výborná podívaná zachycující soupeření dvou bratrů, kteří se kdysi dávno zrovna nerozešli v dobrém. I když mi tento druh sportu nic neříká, při filmu jsem to opravdu prožíval se vším všudy. Musím se přiznat, že jsem fandil spíše Joelu Edgertonovi, jako otci od rodiny, který začne po dlouhé době opět trénovat a zápasit, aby svou rodinu uživil. Silný příběh s napínavými zápasy a perfektním happy endem. Vřele doporučuji! ()

moriero

Plné amerických klišé, přesto působivé a silné. Tomovi i Joelovi jsem věřil každý úder. Příběhem to bylo tak na tři hvězdy, ale finále si tu čtvrtou hvězdičku vybojovalo. A Beethowen to na konci totálně rozštípl. ()

Tomy_Reardon

Boze.. Boze.. Boze?.. Tohle je jeden z nejlepsich filmu, a tim i dlouhou dobu zustane.. Od zacatku do konce napeti, nasili, hrubost, odhodlani a boj.. Joel ne tak znam to zahral paneboze idealne, a Hardy? Tomasi zaslouzis potlesk na kolenou za zpevu lva!!! Na konci nepochopitelne pokazdy slza ukapnr.. Return do bratrstvi od dvou rezoucich se gladiatoru dostane kazdyho fanouska skvelych filmu a mma zapasu do kolen.. Je to neuveritelne, je to neuveritelne.. Je to WARRIOR!!! ()

Richi007

Tom Hardy ve své nejlepší roli? Nejspíš jo! To jak hraje marnotrapnýho syna i bratra a hraje si na drsňáka je naprosto skvělé. Proti němu i skvělý Joel a k tomu jim sekunduje nostalgický Nick Nolte. Parádní film :) Sice ano, čekal jsem některé momenty a dalo se převídat, ale i tak ty momenty byli podány tak fantasticky, že slzička ukápla. Moc tyhle bojový na jedno brdo příběhy nemusím, ale tenhle jde stranou od zavedené linie a v podstatě tomuto žánru udává tempo a směr. ()

lukasmyval

K filmu jsem se dostal až teď a do poslední chvíle před spuštěním jsem nevěděl, co si o něm mám myslet, ale pak jsem ho pustil a zjistil jsem, že ten film je opravdu super a že mé souvětí je opravdu dlouhé :) Ponurá atmosféra a šeď přesně zapadly do filmového puzzle. Bojové scény byly skvěle natočené a uvěřitelné. I když se dalo čekat jak film dopadne, do poslední chvíle mě nechával na pochybách, jestli tomu opravdu tak bude. Napětí 100%. Za Edgertonův kop z otočky a Hardyho monstrózní trapézy dávám pět hvězd. ()

Seriálový Warrior nabírá obrysy

Seriálový Warrior nabírá obrysy

18.07.2022

Z Warriora se stane seriál

Z Warriora se stane seriál

13.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Zeleného sršně čeká drsný reboot