Reklama

Reklama

Tom Clancy: Bez výčitek

  • USA Without Remorse (více)
Trailer 2

Priviedli vojnu do jeho vlastného domu. Zabili mu ženu a dcérku, ktorá sa ešte ani nestihla nadýchnuť vzduchu na tomto svete. John Kelly (Michael B. Jordan), veliteľ špeciálnych námorných jednotiek, nikomu nič nedaruje a všetci budú od teraz hrať podľa jeho pravidiel. (sochoking)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (167)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónov║ Tom Clancy mal asi v ešte v 80.rokoch strašne slabú chvíľku a tvorcovia ani nehovoriac, dať do pozornosti takúto priam prvoplánovú blbynu, ktorá pripomína skôr nešťastný parody-mix na Komando. Michael B. Jordan sa snaží byť ako tak vážny ale časom sa aj jeho postava utápa v úplnej banálnosti a akčné kreácie sú skôr neefektívne, až komické. Hlavne keď si z postreleným ramenom prebíja cestu cez ruských ozbrojencov. Rovnako tak zle pôsobí aj ďalšie obsadenie taký Jamie Bella tu je za nejakého CIA odborníka ale skôr pripomína rozmaznaného krpatého fagana, čo poriadne nevie čo chce, zle je obsadená aj nejaká vychrtlá černoška Jodie Turner-Smith ako správna veliteľka sa nezľakne žiadnej akcie, vôbec sa ale do takejto vodcovskej polohy nehodí, tú autoritu a vodcovstvo je jej ťažko uveriť. Stefano Sollima neponúka ani len zručnú rutinu, toto je tak maximálne dobré ako Horúce strely 3. Fakt podes neskutočný toto vznikol. /25%/ ()

Douglas 

všechny recenze uživatele

BEZ VÝČITEK (Without Remorse, 2021) je podivně nesourodý a vykořeněný film, a to svým fikčním světem, svým vyprávěním, svým hrdinou, svým koncem, svým stylem i svými těžko uchopitelnými snahami napojit se na reálný svět. Na film, který byl původně natočený pro kino, má překvapivě "stístněný" fikční svět. Svět, v němž jsme uzavřeni v pokojích, chodbách, budovách a halách - a ven se podíváme zpravidla v noci. Nevím, zda jste z něj měli či budete mít podobný pocit, ale osobně jsem cítil velký problém vnímat BEZ VÝČITEK právě jako svět, v němž za zobrazenými prostorovými rámci pokračují nějaké nezobrazené - a v němž skupinka postav reprezentujících politiku, armádu, tajné služby či věznici představuje jen jedny z mnoha dalších politiků, vojáků, agentů a vězeňského systému. Jak píšu rozsáhleji na blogu, je to asi dáno tím, jak málo se propojuje jeho prostor a čas, jak skokově se střídají žánrové rámce, jak mechanický je vlastně postup hlavního hrdiny odvíjený od nahrazujících se cílů - a kupodivu i volbou jinak pozoruhodného stylu, který tyto aspekty stístěnosti a uzavřenosti světa vlastně jen podporuje. Je to škoda, těšil jsem se, ale výsledek působí (nejen kvůli poslední scéně) spíše jako pilot televizního seriálu z přelomu osmdesátých a devadesátých let. Bez výčitek vás směřuji spíše k NIKOMU, který překonává tento podivný origin úplně ve všem - překvapivě i včetně efektu napojení se na problémy skutečného světa. ()

Reklama

KarelR 

všechny recenze uživatele

Michael B. Jordan do toho jako obvykle dává všechno, ale… moc toho chudák nezmůže, když mu všichni kolem podrážejí nohy. Bez výčitek očividně měla být docela ambiciózní akční jízda, výsledek ale zaostává v obou důležitých směrech. Na jedné straně tu je řemeslně jistá a přehledná akce, která však nikdy pořádně nestrhne a nenabídne žádný památný moment. Na druhé pak scénář zoufale přebíhající mezi revenge dramatem a politickým thrillerem, aniž by dokázal pořádně rozfungovat alespoň jednu rovinu. Kde je zajímavější zápletka? Kde je alespoň špetka humoru? A hlavně… kde je pořádná záporácká výzva pro hlavního hrdinu? Jako malá žánrová jednohubka Bez výčitek relativně funguje. Na něco víc ale filmu chybí spousta věcí a za potitulkovou scénu, v níž se tvůrci v podstatě plácají po zádech, jak stvořili totálního borce a budují celý clancyovský vesmír, bych někomu uštědřil menší pohlavek. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Skvělý režisér, vynikající scénárista, solidní a osvědčený autor mnohovrstevnatých, řádně zamotaných a ve finále překvapivých předloh (Kdo nesouhlasí, ať hodí Rájenem!) u jednoho filmu! Tak co se, kurva, jako posralo, že je to příběhově laciné jako narkáčská štětka, průhledné jako podprda pornoherečky, povrchní jako mentalita Paříže Hiltonové a tupé jako instáčová influencserka? Já Vám to teda povím! Jeden ze strůjců a hlavních beneficientů apokalyptické pandemence, zmrd Bezoš, potřeboval do konkurenčního portfolia vůči Netflusu něco se zvučnými jmény. A tak zřejmě řádně zašustil před až dosud precizním a kvalitativně pečlivým Krejčím Šerydanem, proměnil jej v námezdního prostituta a bangladéšského šiče triček za dolar, načež společně nasrali na hrob chudáka Tomíka Klensyho, vytřeli si prdel jeho jménem a brutálně análně zprznili jednu z jeho knih, která je tak trochu úplně o něčem jiném. A tak tu místo plnotučné a chytré devadesátkové akční reminiscence máme další krystalickou ukázku účelově geopoliticky korigované plytké idiocie, plně poplatné komplexnosti müsli a nevkusu nadcházející vypláchlé degenerace. Idiocie, která posouvá hranice absurdní společenské negrózy až téměř k absolutní demenci a trumfla snad i čokoelfy ve slovanské mykologii a ebenové rytíře u kulatého stolu krále Artuše. No posuďte sami. Taková krutopřísně utajovaná špionážně vraždící operace speciálních jednotek na území nepřítele, která při identifikaci kohokoliv z účastníků může vyvolat celosvětový válečný konflikt, dozajista vyžaduje pečlivé strategické plánování, dokonalou evaluaci rizik a perfektní únikový scénář v případě selhání, kdy by všichni měli okamžitě nenápadně, beze stop a svědků jejich přítomnosti co nejrychleji zmizet z hostilního státu, což v tomto případě letecky zjevně nešlo. Murmansk, jak jistě víte, je ruské město za polárním kruhem, jen co by dementem dohodil od finských hranic. Takže všude samé kokosové palmy, žirafy, malárie, gorily v mlze a rap. Čili poslat tam Džordna a totálně prkennou modelku moskytiér z delty Okavanga, která se mimochodem v současnosti již usilovně připravuje na roli Aničky Bů-lejnové, ženy kmenového náčelníka Jindřicha VIII., to je prostě výstřik ryzí geniality a něco, jako poslat modrookého blonďáka, aby se nenápadně infiltroval mezi politické špičky a pomohl zorganizovat státní převrat v Angole. No, mohl jsem si u toho hlavu ukroutit a do plocha oplácat vystouplé nadočnicové oblouky, tudíž bez výčitek pálím jednu, a to jen díky propagandisticky nechutně zneužitému Štefanovi Solimovi, který to řídké přitroublé hovno alespoň kulantně porežíroval. Nicméně bič neupletl. ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Mám hodně rád Toma Clancyho, Taylora Sheridana, Michaela B. Jordana a vlastně docela i Stephana Sollimu. Takže to, co nakonec vylezlo z Bez výčitek, nesu docela těžce. Čert vem, že s předlohou nemá příběh skoro nic společného, ono by to asi ani moc nešlo, ale že je to celé zábavné jako trhání osmiček, to už docela problém je. Jordanovi ten drsňák v hlavní roli docela jde a poměrně prostinká zápletka s devadesátkovým feelingem by za jistých okolností mohla fungovat, jenomže… prostě je to sakra nuda k podělání. Sollima točí všechno neskutečně staticky a bez jakéhokoliv náboje nebo snahy cokoliv vymyslet. Až jsem ho jednu chvíli podezříval, že film sabotuje, protože to, co se na obrazovce dělo, prostě nebylo a snad ani nechtělo být akční. Bez výčitek nijak nevrcholí a negraduje. Ten film prostě plyne odnikud nikam a v podstatě ani nikdy nezačne být zajímavý. Dokonale promarněná šance pro všechny zúčastněné. A ztráta času pro diváky. ()

Galerie (55)

Zajímavosti (7)

  • Medzi titulkami sa nachádza jedna scéna. (Johnny.ARN)
  • Okrem USA sa natáčalo aj vo filmových štúdiách Babelsberg v nemeckom Postdame. (MikaelSVK)

Související novinky

Čtvrtá řada Jacka Ryana bude poslední

Čtvrtá řada Jacka Ryana bude poslední

12.05.2022

Je to už, panečku, tři roky, co měla na Amazonu premiéru druhá řada povedeného seriálu Jack Ryan na motivy knih Toma Clancyho s Johnem Krasinskim (Tiché místo) v hlavní roli. Pak přišla pandemie,…

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

21.01.2022

Skoro to začíná vypadat, že se pokračování ze série Mission: Impossible už nikdy nedočkáme. Po několika odkladech a přerušování produkce z důvodu pandemie totiž přichází další smutná zpráva. Studio…

Streamovací služby platí hercům obří částky

Streamovací služby platí hercům obří částky

21.08.2021

Filmové i televizní odvětví před časem začalo ve velkém migrovat na streamovací služby, důvodů pro to je pak spousta, jeden z nejzásadnějších jsou ale definitivně peníze. Právě těmi totiž služby jako…

Prequel Zaklínače přišel o hlavní hvězdu

Prequel Zaklínače přišel o hlavní hvězdu

08.04.2021

Prequelová minisérie Zaklínače The Witcher: Blood Origin čerstvě přišla o herečku v hlavní roli. Začátek produkce na seriálu se totiž posunul, a nadějné herečce Jodie Turner-Smith tak náhle kolidoval…

Reklama

Reklama