poster

Kurt Cobain - About a Son

 • USA

  Kurt Cobain About a Son

Dokumentární

USA, 2006, 96 min

Režie:

AJ Schnack

Kamera:

Wyatt Troll
 • mcleod
  *****

  Velmi zajímavý a velmi neortodoxní dokument o poslední velké personě rocku. Rozhovory s Kurtem Cobainem odkrývají jeho život, osobnost i názory a hlavně ho zbavují nánosu pomluv, legend a patosu. Dokument je složen vedle samotných rozhovorů a muziky, kterou Kurt poslouchal, ze zajímavých obrazů z Aberdeenu, Olympie a Seattlu. Divák tak má možnost shlédnout tato docela hezká a zajímavá místa, ve kterých žil frontman Nirvany. V závěru se mi velmi líbilo zamyšlení Kurta nad tím, proč už mladí lidé nemají rádi rock'n'roll a jak ho v budoucnu (tedy nyní) kompletně přestanou prožívat stejně jako život, který nahradí virtuální realitou, do které budou neustále ponořeni a ve které budou taky chodit na večírky. On to nebyl jen skvělej hudebník, ale i vizionář...(10.4.2010)

 • jasse
  ***

  Celkem zajímavý dokument, ke kterému ale mám spoustu výtek.Režisér zvolil jako podkres ke Kurtovu vyprávění záběry na Aberdeen, Olympii, Seattle - to by ještě šlo. Člověk se aspoň dozvěděl, jak to tam vypadá. Ovšem záběry do tváří naprosto cizích lidí mě také rušily a to velmi. Přiznám se, že jsem si dokument pustila podruhé a jenom poslouchala. Dalším problémem je předloha - Michael Azerrad byl oficiální životopisec Kurta Cobaina, který mu byl "přidělen" jeho nahrávací společností. Kdo jen trochu zná Kurtovu osobnost, musí mu být jasné, jak tehdy bral rozhovory vážně. Azerrad sám řekl, že někdy byl Kurt tak upřímný, až to bolelo, a někdy sám poznal, že lže, nebo přehání. Everett True, který napsal knihu "Nirvana - pravdivý příběh" někdy u těchto rozhovorů byl a párkrát se zmínil, že si Kurt dost vymýšlel (zvlášť, když se hovor konal jen po telefonu). Abych to shrnula - poslouchat Kurtův hlas bylo příjemné, ale jeho výpovědi jsou třeba brát s rezervou. A to dost velkou...(4.9.2011)

 • trojúhelník
  **

  Nafouknutá bublina, která se v podstatě nedá ani považovat za film. Nicméně uznávám, že přehnaná hodnocení jeho fanoušků jsou asi na místě. Já ho rozhodně taky respektuju v nejvyšší možné míře (jinak bych si to DVD nekupoval), ale snaha producentů vydělat na takovémhle načančaném nic je mi značně nesympatická a jsem si skoro jist, že Kurtovi by byla jakbysmet.(1.2.2014)

 • Shogin
  ***

  Je to zajímavý nápad, ale ta obrazová stránka mi vadila a způsobila, že jsem ztěží film dokoukal dokonce a to mám Nirvanu opravdu rád. Kurtovi zpovědi bych si proto býval radši přečetl... kdyby to bylo klasicky natočeno s Kurtem, Nirvanou a jejich hudbou, tak bych byl spokojen, ale takto mi to nesedlo a působilo dojmem určité prázdnoty...(24.9.2009)

 • predatorjf
  ****

  Pro fanoušky Kurta doporučuji. Snad bych jen vytknul, že je vyprávění tak trochu nepřehledné a divák neví v jaké části jeho života se vlastně nachází. Ale to se snad ztratí, pokud se podíváte podruhé, nebo potřetí... Velice se mi líbí odmlky za jednotlivými částmi vyprávění, kdy si může divák promyslet, co vlastně Cobain řekl a něják si to v hlavě srovnat.(27.12.2008)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace