Kurt Cobain - About a Son

Dokumentární

USA, 2006, 96 min

AJ Schnack

Wyatt Troll

Osobně bych "rozhovor s Kurtem" nezařadil jako dokument. To je ale vedlejší. Cobain jako osobnost i umělec si mne získal již dávno. Všechno to, čím si procházel, slyšet z jeho úst je opravdu něco jiného. Absence záběrů na Kurta filmu nikterak neubližuje, spíše nutí člověka k větší koncentraci na samotný monolog. Perličkou je celkem dobře vybraný soundtrack ze skladeb hudebníků, kteří jej nejvíce ovlivnili.(10.1.2010)

Těžko budu objektivní. Netradiční a asi i nejosobnější dokument o osobnosti Kurta Cobaina, který ho sám vypráví. Hodina a půl poslouchání hlasu, který pro mě vždycky bude na prvním místě. Při vyprávění se ponoříte do Kurtova světa jak nejhlouběji to jde. Nečekejte žádnou další monografii Nirvany. Tohle je čistě o Kurtovi - o neutěšeném dětství, o nepochopení vrstevníků, o zdravotních problémech, o černých tečkách na duši tohohle génia. Nic víc, nic míň.(2.3.2014)

Obraz 2,5*, zvuková stopa k nezaplaceni. Chybely mi tam zabery, kde by byl Kurt. Na obraz jsem se ve vetsine pripadu ani nekoukal a jen jsem cetl titulky. Ale kdyz opomenu tenhle fakt, tak skvely rozhovory o tom, co si Kurt myslel. Mel nadcasove myslenky. Obzvlast se mi libil jeho popis nenavisti k lidem, ktery mame spolecny. Chudak Kurt.(14.11.2012)

Kurtovo meditování o životě, kde se několikrát zmínil o tom, že měl chuť ustřelit si hlavu. Asi nikoho v té době nenapadlo, že to hned příští rok uskuteční. Bylo zajímavé poslouchat ho, když vyprávěl o svých snech, třeba jak být geekem, o jeho rozhovorech s mimozemšťany, o jeho želvách. O jeho postoji k životu, mediím, drogám a penězům. V neposlední řadě k jeho největší lásce, hudbě. Na kluka, kterému bylo v té době asi 26 let měl na spoustu věcí celkem jasný a realistický pohled, jen uskutečnění některých cílů bylo už nad jeho síly. Droga je svinstvo, ona mu sice ulevila od bolestí žaludku, ale nakonec stejně skončil moc smutně. Kluk s velkým srdcem, ale moc krátkým životem. Jinak to byla moc povedená záležitost AJ Schnacka, který nám zprostředkoval tahle noční setkání s Kurtem, díku mu.(3.6.2017)

Velmi zajímavý a velmi neortodoxní dokument o poslední velké personě rocku. Rozhovory s Kurtem Cobainem odkrývají jeho život, osobnost i názory a hlavně ho zbavují nánosu pomluv, legend a patosu. Dokument je složen vedle samotných rozhovorů a muziky, kterou Kurt poslouchal, ze zajímavých obrazů z Aberdeenu, Olympie a Seattlu. Divák tak má možnost shlédnout tato docela hezká a zajímavá místa, ve kterých žil frontman Nirvany. V závěru se mi velmi líbilo zamyšlení Kurta nad tím, proč už mladí lidé nemají rádi rock'n'roll a jak ho v budoucnu (tedy nyní) kompletně přestanou prožívat stejně jako život, který nahradí virtuální realitou, do které budou neustále ponořeni a ve které budou taky chodit na večírky. On to nebyl jen skvělej hudebník, ale i vizionář...(10.4.2010)