Kurt Cobain - About a Son

USA, 2006, 96 min

AJ Schnack

Wyatt Troll
  • Bebacek

O Kurtovi s Kurtem pouze ve zvukové stopě. Přemýšlím, jestli mělo vůbec nějaký smysl natočit tenhle film - tuhle "osobní zpověď" formou monologického rozhovoru by si stačilo přečíst na papíře. Dokumentární záběry autentického prostředí, kde vyrůstal a kde se formovala jeho osobnost, mají v tomto případě téměř nulovou výpověď. A nezazní zde byť jediná skladba Nirvany. V podstatě to mohl být "film" o jakémkoli muzikantovi s bolestmi břicha.(3.4.2009)

Celkom znesitelný počin ktorý ma vyviedol z domienky že Kurt Cobain bol hlupák. Nirvanu ešte stále veľmi nemusím ale zmenil som si na nich pohľad. Čo sa týka filmového prevedenia nezrobil by som s toho len trápnu slideshow akou je ale dal by som tam viac obrázkov a scén k téme + nejaké umelecké zábery, takto som sa pri čítaní tých titulkov dosť nudil. Ale inač fajn, odporučujem ľuďom ktorý mali na Nirvanu a K. Cobaina podobný pohľad ako ja, verných fanúšikov to asi veľmi ničím novým nedostane a neobohatí. 74%(16.4.2010)

Skvělej dokument o Velkém muži, který stál na přelomu a vzniku nového hudebního stylu, jenž má po celém světě nespočet fanoušků. Dodnes se prodávají alba, plakáty, oblečení od těchto tří chlapíků, kteří uměli dělat výbornou muziku s ještě lepšími texty. Samotný dokument vás upoutá ( nebo aspoň mě ) parádními záběry doplněné chytlavou a trefnou muzikou, která nahodí atmosféru a vtáhne do děje. Cobain se stal ikonou a určitě by si zasloužil lepší konec života. Se svou inteligencí a jistým charisma si mohl vybrat jiný smysl a styl žití, za co mu upřímně děkuji, že tak neučinil. Možná i pro to, jakým se stal a jaký byl, je jeho příběh o to zajímavější.(12.3.2009)

Kurtovo meditování o životě, kde se několikrát zmínil o tom, že měl chuť ustřelit si hlavu. Asi nikoho v té době nenapadlo, že to hned příští rok uskuteční. Bylo zajímavé poslouchat ho, když vyprávěl o svých snech, třeba jak být geekem, o jeho rozhovorech s mimozemšťany, o jeho želvách. O jeho postoji k životu, mediím, drogám a penězům. V neposlední řadě k jeho největší lásce, hudbě. Na kluka, kterému bylo v té době asi 26 let měl na spoustu věcí celkem jasný a realistický pohled, jen uskutečnění některých cílů bylo už nad jeho síly. Droga je svinstvo, ona mu sice ulevila od bolestí žaludku, ale nakonec stejně skončil moc smutně. Kluk s velkým srdcem, ale moc krátkým životem. Jinak to byla moc povedená záležitost AJ Schnacka, který nám zprostředkoval tahle noční setkání s Kurtem, díku mu.(3.6.2017)

Osobně bych "rozhovor s Kurtem" nezařadil jako dokument. To je ale vedlejší. Cobain jako osobnost i umělec si mne získal již dávno. Všechno to, čím si procházel, slyšet z jeho úst je opravdu něco jiného. Absence záběrů na Kurta filmu nikterak neubližuje, spíše nutí člověka k větší koncentraci na samotný monolog. Perličkou je celkem dobře vybraný soundtrack ze skladeb hudebníků, kteří jej nejvíce ovlivnili.(10.1.2010)