Kurt Cobain - About a Son

Dokumentární

USA, 2006, 96 min

AJ Schnack

Wyatt Troll

Kurtovo meditování o životě, kde se několikrát zmínil o tom, že měl chuť ustřelit si hlavu. Asi nikoho v té době nenapadlo, že to hned příští rok uskuteční. Bylo zajímavé poslouchat ho, když vyprávěl o svých snech, třeba jak být geekem, o jeho rozhovorech s mimozemšťany, o jeho želvách. O jeho postoji k životu, mediím, drogám a penězům. V neposlední řadě k jeho největší lásce, hudbě. Na kluka, kterému bylo v té době asi 26 let měl na spoustu věcí celkem jasný a realistický pohled, jen uskutečnění některých cílů bylo už nad jeho síly. Droga je svinstvo, ona mu sice ulevila od bolestí žaludku, ale nakonec stejně skončil moc smutně. Kluk s velkým srdcem, ale moc krátkým životem. Jinak to byla moc povedená záležitost AJ Schnacka, který nám zprostředkoval tahle noční setkání s Kurtem, díku mu.(3.6.2017)

Rád bych řekl, že to byl film, který mě držel celou dobu. Ale nestalo se. Celkově vzato to byl film, který mi přinesl víc než dost o životě pana Kurta Cobaina. Člověk by ani nevěřil, že se něco takového může stát. Zvláště někomu jako byl frontman nejúspěšnější kapely 90. let, ale přesto je to tak. Život Kurta Cobaina stejně bude celkově vzato jedním velkým otazníkem, ať se o tom natočí cokoliv.(3.11.2014)

Vlastně ani nevím, co napsat. Tenhle film je vlastně hodinu a půl dlouhou nahrávkou Kurtovy, jestli to tak mohu říct, zpovědi. Od jeho dětství, přes jeho dospívání až po dospělost... jeho životní názory, pohled na svět... neuvěřitelně silná a autentická zpověď člověka, který viděl svět jinak než lidi kolem něj. I po dvaceti letech Kurtova smrt stále bolí...(11.10.2014)

• Bebacek

O Kurtovi s Kurtem pouze ve zvukové stopě. Přemýšlím, jestli mělo vůbec nějaký smysl natočit tenhle film - tuhle "osobní zpověď" formou monologického rozhovoru by si stačilo přečíst na papíře. Dokumentární záběry autentického prostředí, kde vyrůstal a kde se formovala jeho osobnost, mají v tomto případě téměř nulovou výpověď. A nezazní zde byť jediná skladba Nirvany. V podstatě to mohl být "film" o jakémkoli muzikantovi s bolestmi břicha.(3.4.2009)

Osobně bych "rozhovor s Kurtem" nezařadil jako dokument. To je ale vedlejší. Cobain jako osobnost i umělec si mne získal již dávno. Všechno to, čím si procházel, slyšet z jeho úst je opravdu něco jiného. Absence záběrů na Kurta filmu nikterak neubližuje, spíše nutí člověka k větší koncentraci na samotný monolog. Perličkou je celkem dobře vybraný soundtrack ze skladeb hudebníků, kteří jej nejvíce ovlivnili.(10.1.2010)