poster

Kurt Cobain - About a Son

 • USA

  Kurt Cobain About a Son

Dokumentární

USA, 2006, 96 min

Režie:

AJ Schnack

Kamera:

Wyatt Troll
 • Radiq
  **

  Hodně komplikovaná osobnost. Kdo chce koukat na obrázky, tak toho moc neuvidí. Cobain je tam vidět jenom na několika málo fotkách. Obrazově námm to ukazuje místa a lidi v Aberdeenu a Seattlu, ale to mě zrovna moc neuchvátilo. Ale soundtrack, ten se povedl (doporučuju), i když od Nirvany tam není ani jedna skladba. A tohle není ani tak o obraze nebo hudbě, ale o Cobainovejch myšlenkách, životě a depkách. Pro skalní fandy určitě zajímavej dokument, pro ostatní asi odpad. Já su tak někde v polovině.(29.8.2014)

 • sochy.zirafka
  ****

  Osobně bych "rozhovor s Kurtem" nezařadil jako dokument. To je ale vedlejší. Cobain jako osobnost i umělec si mne získal již dávno. Všechno to, čím si procházel, slyšet z jeho úst je opravdu něco jiného. Absence záběrů na Kurta filmu nikterak neubližuje, spíše nutí člověka k větší koncentraci na samotný monolog. Perličkou je celkem dobře vybraný soundtrack ze skladeb hudebníků, kteří jej nejvíce ovlivnili.(10.1.2010)

 • Shogin
  ***

  Je to zajímavý nápad, ale ta obrazová stránka mi vadila a způsobila, že jsem ztěží film dokoukal dokonce a to mám Nirvanu opravdu rád. Kurtovi zpovědi bych si proto býval radši přečetl... kdyby to bylo klasicky natočeno s Kurtem, Nirvanou a jejich hudbou, tak bych byl spokojen, ale takto mi to nesedlo a působilo dojmem určité prázdnoty...(24.9.2009)

 • Aaron.
  *****

  Obraz 2,5*, zvuková stopa k nezaplaceni. Chybely mi tam zabery, kde by byl Kurt. Na obraz jsem se ve vetsine pripadu ani nekoukal a jen jsem cetl titulky. Ale kdyz opomenu tenhle fakt, tak skvely rozhovory o tom, co si Kurt myslel. Mel nadcasove myslenky. Obzvlast se mi libil jeho popis nenavisti k lidem, ktery mame spolecny. Chudak Kurt.(14.11.2012)

 • Elwin1
  *****

  Těžko budu objektivní. Netradiční a asi i nejosobnější dokument o osobnosti Kurta Cobaina, který ho sám vypráví. Hodina a půl poslouchání hlasu, který pro mě vždycky bude na prvním místě. Při vyprávění se ponoříte do Kurtova světa jak nejhlouběji to jde. Nečekejte žádnou další monografii Nirvany. Tohle je čistě o Kurtovi - o neutěšeném dětství, o nepochopení vrstevníků, o zdravotních problémech, o černých tečkách na duši tohohle génia. Nic víc, nic míň.(2.3.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace