Kurt Cobain - About a Son

USA, 2006, 96 min

AJ Schnack

Wyatt Troll
  • trojúhelník

Nafouknutá bublina, která se v podstatě nedá ani považovat za film. Nicméně uznávám, že přehnaná hodnocení jeho fanoušků jsou asi na místě. Já ho rozhodně taky respektuju v nejvyšší možné míře (jinak bych si to DVD nekupoval), ale snaha producentů vydělat na takovémhle načančaném nic je mi značně nesympatická a jsem si skoro jist, že Kurtovi by byla jakbysmet.(1.2.2014)

• Bebacek

O Kurtovi s Kurtem pouze ve zvukové stopě. Přemýšlím, jestli mělo vůbec nějaký smysl natočit tenhle film - tuhle "osobní zpověď" formou monologického rozhovoru by si stačilo přečíst na papíře. Dokumentární záběry autentického prostředí, kde vyrůstal a kde se formovala jeho osobnost, mají v tomto případě téměř nulovou výpověď. A nezazní zde byť jediná skladba Nirvany. V podstatě to mohl být "film" o jakémkoli muzikantovi s bolestmi břicha.(3.4.2009)

Obraz 2,5*, zvuková stopa k nezaplaceni. Chybely mi tam zabery, kde by byl Kurt. Na obraz jsem se ve vetsine pripadu ani nekoukal a jen jsem cetl titulky. Ale kdyz opomenu tenhle fakt, tak skvely rozhovory o tom, co si Kurt myslel. Mel nadcasove myslenky. Obzvlast se mi libil jeho popis nenavisti k lidem, ktery mame spolecny. Chudak Kurt.(14.11.2012)

Tak Kurt.. On je TOP, originál, někdo, kdo mi vždycky dokáže vzít dech, ale děsně mě štve, že už nemám šanci ožrat se na jeho koncertu. A tak vůbec.. jeho slova prostě měla smysl, ať mluvil o čemkoliv.. měl co říct a uměl to dobře podat. Má krásnej hlas, kterej se moc dobře poslouchá a mně tahle hodina a půl vyprávění o jeho životě přišla hrozně málo, protože čím víc jsem slyšela, tím jsem zjistila, že toho máme společnýho mnohem víc, než to vypadalo. Chtěla bych slyšet víc. Co se mi ale vážně nelíbilo, bylo to, co mělo jeho slova doplňovat. Obraz byl o ničem. Víc bych ocenila nějaké sestřihy videí, kde Kurt SKUTEČNĚ je. Nebo alespoň jeho fotky. Protože na tohle se nedalo koukat, spíš jsem jen poslouchala (asi jako většina). Takže hodně slabý tři hvězdičky. Škoda.(7.11.2012)

Celkom znesitelný počin ktorý ma vyviedol z domienky že Kurt Cobain bol hlupák. Nirvanu ešte stále veľmi nemusím ale zmenil som si na nich pohľad. Čo sa týka filmového prevedenia nezrobil by som s toho len trápnu slideshow akou je ale dal by som tam viac obrázkov a scén k téme + nejaké umelecké zábery, takto som sa pri čítaní tých titulkov dosť nudil. Ale inač fajn, odporučujem ľuďom ktorý mali na Nirvanu a K. Cobaina podobný pohľad ako ja, verných fanúšikov to asi veľmi ničím novým nedostane a neobohatí. 74%(16.4.2010)