Za svitu měsíce (TV seriál)

Moonlight

Fantasy / Horor / Drama

USA, 2007, 16x45 min

Marvin V. Rush

Alex O'Loughlin, Jason Dohring, Sophia Myles, Brian White, Shannyn Sossamon, Jacob Vargas, Holly Valance, Rudolf Martin, Tami Roman, Jordan Belfi, David Blue, Eric Winter, Sarah Foret, David Haley, Christopher Cousins, Edoardo Ballerini, Victoria Pratt, Robin Thomas, Daniel Goldman, Abigail Spencer, Claudia Black, Kathleen Munroe, Lorena Segura York, Jonathan LaPaglia, Lisa Sheridan, Shoshana Bush, Manuel Urrego, Martin Spanjers, Michelle Lee, Deanna Smith, Paul Rae, Karina Michel, Adele René, Alex Fernandez, Bonnie Burroughs, Ksenia Solo, Peyton List, Nick E. Tarabay, Patrick Fischler, Shelbie Bruce, Jill Latiano, Meredith Monroe, Bitsie Tulloch, Heather Stephens, Brandon Molale, Alice Greczyn, Tiya Sircar, Nate Mooney, Mike Cochrane, Roy Vongtama, Amy Motta, Vlad Kozlov, Maurice Compte, Christopher Stapleton, Anthony Starke, Casey LaBow, Sean Wing, Bonnie Root, Ryan Caltagirone, Gideon Emery, Navid Negahban, Al Galvez, Haley Pullos, Kevin Weisman, Richard Cox, Luis Moncada, Elizabeth Chambers, Todd Giebenhain, Matt Riedy, Chase Kim, Gigi Rice, Mitch Eakins, Molly Culver, Brian Maillard, Chris Payne Gilbert, Christian Keyes, Lawrence Mandley, Hal Williams, Rachel Kimsey, Brian Oerly, Vincent De Paul, Wes Robinson, Mark D. Espinoza, Robert Noble, Anthony Molinari, Jeremy Denzlinger, Greg Pitts, Josh Clark, Josh Kelly

Obyčejně upíry nemusím, ale tady jsem udělal výjimku a jsem za to rád. Protože příběh soukromého detektiva/upíra Micka St. Johna se mi zamlouval. Ono upírství je tak trochu vedlejší, nejdůležitější jsou postavy a ty se podařili. Líbila se mi konspirační teorie s dvorem Ludvíka a touha po léku na upírství. To je něco, co jsem snad ještě neviděl. Taky se mi líbí Mickův apartmán, a pár Mick a Beth funguje úžasně. Tihle upíři mě bavili o dost víc než bych čekal. Škoda toho konce, protože mě namlsal a ještě bych si pár dílů nechal líbit.(29.9.2012)

Ma to pri zatim odvysilanych 12 castech v kazdem dile velmi prijemny spad, mysteriozne-detektivni ladeni, velmi sympaticke hlavni hrdiny a zacinajici dejovou linku, propojujici po sobe jdouci dily. Uvidime, jak se to vyvine dale. Hlavne nezapomente: "Kdyz zijete dlouho, minulost vas vzdycky dozene."(10.4.2008)

Chytře a netradičně namixovaný žánrový (upírský) seriál, který má pro mě neskutečné kouzlo. Hlavní plus vidím v tom, že mě žádná postava nelezla na nervy, což se občas u podobných dílek stává. Pro mě je hlavní hrdina kladný tak akorát, žádný přeslazený chlapeček, ale muž, který se snaží žít s tím, co ho potkalo. Mám pár oblíbených dílů, ale i jako celek vše funguje výborně. Škoda, že vše skončilo tak náhle. Jedna série je na takto povedeně rozjetý seriál opravdu málo.(29.4.2011)

Jestliže pro někoho je nejlepším seriálem Dexter (který uznávám až od šesté série, což je dost pozdě), pak já mám alternativu - svého vlastního Dextera. Ano, můj Dexter má to, co ten jejich ne. Tedy tvůrce, kteří vědí, kdy určité jevy nepropagovat. Jako ano, ani tento Dexter není plně dokonalý, občas se objeví nějaká ta logická chybka, ale oproti Dexterovi se mi tento seriál víc líbí. Koukám však, že Dextera tu zmiňuji nějak hodněkrát, a musím tedy říct, že tento seriál s Dexterem nemá nic společného, vlastně, co se týče děje. Nelze ty dva seriály ani srovnat. Můžete nesouhlasit, anebo zkusit tenhle seriál. _ _ _ Závěr úvodního dílu je top, a uživatel Mystery13 si může psát, co chce. :) V epizodě s01e11 je pro nás připravena první logická díra. Ale jde ji ignorovat, protože jinak opravdu nejde vypsat děj tam, kam směřuje. _ _ _ Píšu komentář po zhlédnutí s01e11, takže zatím vysoká spokojenost, a jsem zvědav na posledních 5 epizod. Epizody s01e12; s01e13 měly zachovanou tu správnou atmosféru před s01e11. Epizoda s01e14 ale kvalitu seriálu namířila dolů. _ _ _ Ukončení (epizoda s01e16) seriálu bylo pak zklamání. Ale takhle to prostě je, že záleží na tom, co chce Vesmír, a ne, co vy. Což ostatně bylo řečeno i v seriálu. ✔(14.9.2011)

Sledovala jsem už několik seriálů či filmů s upírem v hlavní roli a musím říct, že Mick St. John mě upoutal asi nejvíce. Šarmantní sympaťák, který chce pomáhat lidem, a proto pracuje jako detektiv. Nejen tyhle jeho slova, ale mnoho dalších vět mě přiměla k zamyšlení, dojala, povzbudila a nebo jsem si prostě jen řekla, že to vážně dobře zní. Škoda, že byl seriál zastaven po první řadě. Možná, kdyby přišel o rok či dva déle v době upířího boomu v podobě Twilight, užili bychom si dílů více, ale jak by řekl Mick: "Jestli jsem se za 85 let něco naučil, tak to že co my chceme, na tom vždycky nezáleží... jenže někdy, je to jediné, na čem záleží." :)(2.6.2013)

• - Na začátku roku 2008 seriál vyhrál People's Choice Award v kategorii Nejoblíbenější nové TV drama. (CrypzzXD)

• - Asistenta na patologii Guillerma měl ztvárnit Benjamín Benítez. (Barrymore)

• - Původně se měl děj odehrávat v New Yorku. (Barrymore)