Za svitu měsíce (TV seriál)

Moonlight

Fantasy / Horor / Drama

USA, 2007, 16x45 min

Marvin V. Rush

Alex O'Loughlin, Jason Dohring, Sophia Myles, Brian White, Shannyn Sossamon, Jacob Vargas, Holly Valance, Rudolf Martin, Tami Roman, Jordan Belfi, David Blue, Eric Winter, Sarah Foret, David Haley, Christopher Cousins, Edoardo Ballerini, Victoria Pratt, Robin Thomas, Daniel Goldman, Abigail Spencer, Claudia Black, Kathleen Munroe, Lorena Segura York, Jonathan LaPaglia, Lisa Sheridan, Shoshana Bush, Manuel Urrego, Martin Spanjers, Michelle Lee, Deanna Smith, Paul Rae, Karina Michel, Adele René, Alex Fernandez, Bonnie Burroughs, Ksenia Solo, Peyton List, Nick E. Tarabay, Patrick Fischler, Shelbie Bruce, Jill Latiano, Meredith Monroe, Bitsie Tulloch, Heather Stephens, Brandon Molale, Alice Greczyn, Tiya Sircar, Nate Mooney, Mike Cochrane, Roy Vongtama, Amy Motta, Vlad Kozlov, Maurice Compte, Christopher Stapleton, Anthony Starke, Casey LaBow, Sean Wing, Bonnie Root, Ryan Caltagirone, Gideon Emery, Navid Negahban, Al Galvez, Haley Pullos, Kevin Weisman, Richard Cox, Luis Moncada, Elizabeth Chambers, Todd Giebenhain, Matt Riedy, Chase Kim, Gigi Rice, Mitch Eakins, Molly Culver, Brian Maillard, Chris Payne Gilbert, Christian Keyes, Lawrence Mandley, Hal Williams, Rachel Kimsey, Brian Oerly, Vincent De Paul, Wes Robinson, Mark D. Espinoza, Robert Noble, Anthony Molinari, Jeremy Denzlinger

Nevěřila jsem, že by se mi mohl líbit další seriál s upíry, ale jsem příjemně překvapená. Troufám si říct, že je to lepší než TVD. Bohužel už dopředu vím, že je jen jedna série. Je toho škoda. Všichni tři hlavní hrdinové jsou velmi kvalitní herci a svou roli zahráli perfektně, přesvědčivě. Seriál je dost emotivní, není hloupý, vše je dobře promyšlené. Především mě překvapil Mick, ráda bych s ním ještě něco viděla. Beth mi zase šíleně připomíná Kate Winslet a možná proto je mi tak moc sympatická. Dávám plný počet, moc se mi to líbí. Třeba je dobře, že to nemá víc dílů, možná by to ztratilo to kouzlo.... //// Po posledním díle mé srdce pláče. :( Naopak. Seriál by měl mít mnohem víc dílů, kouzlo by to neztratilo. Zbylo tak strašně moc prostoru pro pokračování. Nechápu, proč ho zrušili. Bylo to fakt nádherný, ach jo....(26.6.2013)

Pomalý začátek, relativně nadprůměrný konec a hlavně další nadějný produkt televizní tvorby, kterému studio zatnulo tipec hned po první řadě. Co silně vadí je fakt, že Moonlight kopíruje kde se dá (Angel, Buffy) a díky tomu je dobrá polovina dílů až ostudně předvídatelná. Je to sice zamaskováno stylovými vychytávkami ohledně zobrazení upírské společnosti a podařeným hudebním podtextem, ale jakmile dokáži odhadnout dialogy minutu dopředu, tak je něco špatně. Romantické linky mezi ústředními postavami se navíc až podezřele často blíží k tomu nejbanálnějšímu kýči. Těch dvanáct hodin ve společnosti charismatického Mick St. Johna a ucházející Beth Turner beru jako příjemné zpestření života, ale celkově po tomto seriálu nijak truchlit nebudu.(4.3.2010)

Upírská detektivka řízlá trošku moc velkou dávkou romantiky, ale to se dalo snést, protože mám s hlavním hrdinou společnou slabost pro Sophii Myles. Co díl to případ a jako nit se všemi šestncti díly vine pomalu se vyvíjející vztah dvou hlavních hrdinů. Potěšilo mě, že tady se slabší nedala nazvat ani jedna z epizod. Škoda, že to producenti zarazili, protože náběh na další řadu tam byl a navnadil. 85%(31.7.2013)

Parádny seriál. Upíri tu nie sú nijak idealizovaní, ani zatracovaní, jednoducho sú to bytosti s podobnými chybami ako my. Navyše seriál neskutočne baví v oboch rovinách. Či už sa jedná o tú kriminálnu(prepracované prípady) alebo romantickú(momentálne mi nenapadá veľa TV párov s takouto CHÉMIOU). Ako už bolo spomenuté, veľká škoda, že bol zrušený pred Sajrajt mániou, mohol sa dožiť viacej sérii.(1.5.2011)

Uznávám, že to má zajímavou atmosféru, komiksové postupy taky nejsou marné, soundtrack je vynikající, hlavní herec a herečka mají určitý šarm, ale co je to platné, když v příbězích samotných není o co hrát, chybí větší prvek napětí, a když je potřeba, funguje detektiv-upír jako radar, mašina na rozbor krve či DNA, prostě takový kluk vše v jednom. Hodně mi vadilo pár nelogičností a rytmus den-noc byl cele podřízen ne logice děje, ale hlavní postavě. (LA není tak veliké, abych ráno vyjel na místo činu nebo na sraz s klientem a dorazil tam až večer.). Ústřední motiv vztahu upír - lidská holka, ozvláštněný bejvalkou, není k zahození, ale v podstatě se točí kolem tří čtyř neustále opakovaných náznaků a nejde moc do hloubky. Ale uznávám, pohltí to.(2.3.2010)

• - Seriál Moonlight byl dříve znám jako projekt Twilight a měl se na něm více podílet i David Greenwalt, který měl s upíry a detektivy již bohaté zkušenosti - napsal a režíroval mimo jiné několik desítek epizod seriálu Angel a Buffy, přemožitelka upírů. Nakonec však ze spolupráce sešlo, a tak Greenwalt napsal scénář pouze k jedné epizodě Moonlight (konkrétně Out of the Past). (CrypzzXD)

• - Na začátku roku 2008 seriál vyhrál People's Choice Award v kategorii Nejoblíbenější nové TV drama. (CrypzzXD)

• - Asistenta na patologii Guillerma měl ztvárnit Benjamín Benítez. (Barrymore)