poster

Poslední vlak (festivalový název)

 • Rusko

  Posledniy poezd

 • Rusko

  Poslednij pojezd

 • Rusko

  Последний поезд

 • anglický

  The Last Train

Drama / Válečný

Rusko, 2003, 82 min

Scénář:

Alexej German ml.

Kamera:

Oleg Lukičjov
 • slovan1
  **

  Věřím, že ruská filmová tvorba má pár povedných snímku, ale tento mezi ně určitě nepatří. Předlouhé vyprávění o honbě za obrněným vlakem. Dialogy trapné, nedobré... Nevím, jestli to mám dávat za vinu českému předabování, či je to přesný překlad a tvůrci byli prostě jelita. Akční scény maji ještě kus cesty ke kvalitě, jako předvádí západní filmový průmysl. I ty herecké výkony nebyly bůhvijaké... Parta typku si prostě vzala partu ochotníku a řekli si, že by mohli něco natočit... Zmínku si zaslouží pulzující střeva venku z břicha. No a za teatrální předvádění padlého vojáka musím dát alespoň 2 hvězdy :-D(1.9.2010)

 • RHK
  *

  Ruský válečný film s dosti stupidním scénářem. Vojákům pravidelně upadávají v bitce (ne bitvě) s nepříteli pistole, střelou zasažení vojáci se mnohdy bez krve choulí k zemi amatérským způsobem, ruští občané dle potřeby režiséra přebíhají k nepříteli, sovětští vojáci až na bývalého generála jsou pobíjeni profesionálními německými záškodníky jako komáři... Připomnělo mi to nekvalitou mnohé pitomé sovětské válečné snímky, které jsem povinně shlédl ještě během školní docházky. Jediným plusem je dostatek akčních scén, ovšem právě ty působí zrežírovány dost bezradně. A tak nejlépe a nejrealističtěji vypadají dvě paralelní milostné romance a vzpomínky hlavního hrdiny. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=sfIw2AHIr3E(19.7.2010)

 • gogo76
  ***

  Drevorubač-Ruský vojnový hrdina...Po Bezejmennej kóte ďalší vojnový film od ruských bratov.No ani tentoraz, podobne ako pri spomínanom filme som nedostal to, čo som očakával. Obidva filmy majú toho spoločného viac. Vznikli tesne po sebe, niektorí herci hrali v obidvoch filmoch, miestami nereálna akcia, mnoho postáv a to najhlavnejšie, obidva filmy celé hodiny sľubujú veľké bitvy a dostanete trápne,nevierohodné ani nie minútové pozliepance. Obidva filmy sú kvalitatívne približne na rovnakej úrovni, aj keď každý je o inom, no na viac ako jedno pozretie nedokážu zaujať. Ruský film Hviezda, tak tieto dva vojnové filmy kvalitatívne neprekonali. Film 60%.(7.2.2009)

 • Orlau32
  ****

  Zajímavé je, jak tento film je různorodě hodnocen, aniž by si (možná) komentátoři uvědomili, že hodnotí nikoliv akční film, ale SKUTEČNOU UDÁLOST z druhé světové války. Byla to drobná událost ve velkých příbězích války, ale postavy ve filmu žily, padly nebo přežily. Tak např. "Dřevorubec" byl vysoký generál Sov.armády, který došel až do Prahy, tam padl a je tam i pochován. Mladý židovský zlodějíček, přežil své zranění, ale za 10 dnů nato padl. Dva mladí lidé (zdravot.sestřička a mladý voják ) přežli a vzali se. Německý špion podlehl svým zraněním v divoké šarvatce se sovětský, generálem. Víte, režisér Alexej German ml. je narozen 1978 a tak vlastní citové prožitky filmu nemohl dát ( v podstatě možná ani jeho otec už ne), a tak film je přesně natočen podle jedné drobné události z archivů válečných událostí Sovětského svazu. Těžko se vybírá, když podstatné události Velké vlastenecké války už natočili velikáni réžie ruského filmu. (Rosstockij, Ozerov, Bondarčuk a jiní).(8.1.2011)

 • tahit
  *

  Žánr válečných filmů a obzvlášť Velká vlastenecká válka je v Rusku stále oblibě. Tenhle film patří k těm válečným filmům, který je sice natočen akčním způsobem, myslím si, že nepřevyšuje ani průměr svého žánrů a nedosahuje úrovně starších válečných ruských filmů. Film svým provedením neurazí, ale ani nepřekvapí. Za zvláštní pozornost stojí skutečnost, že obrněné vlaky Ruské ministerstvo obrany třeba ještě nedávno v minulém čase využívalo v podmínkách válečných konfliktů.(2.4.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace