Poslední vlak (festivalový název)

Posledniy poezd

Rusko, 2003, 82 min

Alexej German ml.

Oleg Lukičjov
  • hippyman

na můj vkus až moc zdlouhavý a po pár desetiminutovkách už dost nudný film s trochu přihlouplým scénářem, minimem povedených scén a maximem teatrálně se klepajících komparzistů... od začátku jde všechno od deseti k pěti a dalo mi velké přemáhání snímek vůbec dokoukat... naštěstí byl po ruce horký punč :-) když přimhouřím obě oči, vyčaruju 30%. a na závěr drobná oprava: název v originále je Последний бронепоезд (POSLEDNIJ BRONĚPOJEZD), rok výroby 2006 a stopáž je 2hod 2min. V hlavních rolích účinkují Андрей Панин, Марина Александрова, Иван Кокорин, Денис Никифоров, Екатерина Редникова, Андрей Соколов (Andrej Panin, Marina Aleksandrova, Ivan Kokorin, Denis Nikiforov, Ekaterina Rednikova, Andrej Sokolov), režie Зиновий Ройзман (Zinovij Rojzman). ale zbytek sedí :-) (zdroj)(15.10.2008)

• Soul

Nějak moc nechápu to relativně vysoké hodnocení u tohoto díla. Ruské válečné filmy mají své kouzlo a vzpomínám, jak ještě za minulého režimu téměř každý týden nějaký takový klasický válečný film (byť často ideově pokřivený) v televizi běžel. Poslední obrněný vlak je data mnohem mladšího, ale jde o dílo absurdní, absolutně nevěrohodné a spousta prvků i postav vyznívá spíše tragikomicky. Scénář a většina hereckého ansáblu by byla zralá na odpad, 1* snad jen jako úcta a respekt před složitým obdobím novodobých lidských dějin.(10.7.2009)

• tahit

Žánr válečných filmů a obzvlášť Velká vlastenecká válka je v Rusku stále oblibě. Tenhle film patří k těm válečným filmům, který je sice natočen akčním způsobem, myslím si, že nepřevyšuje ani průměr svého žánrů a nedosahuje úrovně starších válečných ruských filmů. Film svým provedením neurazí, ale ani nepřekvapí. Za zvláštní pozornost stojí skutečnost, že obrněné vlaky Ruské ministerstvo obrany třeba ještě nedávno v minulém čase využívalo v podmínkách válečných konfliktů.(2.4.2010)

Řekl bych průměr. Snažili se hodně natočit velký válečný film, ale udělali mnoho chyb. Ve sktečnosti neproveditelné akce. Aby procházely takové diverzantní akce jednoho člověka je skoro až neuvěřitelné. Bojové scény byly ucházející, masakry nechyběly a byly v určitých mezích humanity. Snažili se to osvěžit trochou romantiky a erotiky, ale.... Na druhou stranu zase pěkně ukázali, jak do armády byly naverbováni kdejací kriminálníci a primitivové a budiž vám odpuštěno (možná), když přežijete zbytek války v první linii.(29.11.2010)

• RHK

Ruský válečný film s dosti stupidním scénářem. Vojákům pravidelně upadávají v bitce (ne bitvě) s nepříteli pistole, střelou zasažení vojáci se mnohdy bez krve choulí k zemi amatérským způsobem, ruští občané dle potřeby režiséra přebíhají k nepříteli, sovětští vojáci až na bývalého generála jsou pobíjeni profesionálními německými záškodníky jako komáři... Připomnělo mi to nekvalitou mnohé pitomé sovětské válečné snímky, které jsem povinně shlédl ještě během školní docházky. Jediným plusem je dostatek akčních scén, ovšem právě ty působí zrežírovány dost bezradně. A tak nejlépe a nejrealističtěji vypadají dvě paralelní milostné romance a vzpomínky hlavního hrdiny. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=sfIw2AHIr3E(19.7.2010)