Ulice New Yorku

Sidewalks of New York

Komedie / Romantický

USA, 2001, 107 min

Udělat něco takhle zajímavého ve stylu Woodyho Allena není vůbec špatný nápad. Nejen Woody ale i Ed Burns má jako režisér a herec perfektní nápady a takového toho pověstného ducha filmu.. Taky ne nadarmo se říká, že na každého jednou dojde a ten každý byl v tomhle příběhu zubař Griffin. Mladinká Ashley v podání rozkošné Brittany Murphy si konečně přišla na své, že není vůbec dobře když ve svých 19ti vystřídala tolik partnerů. Líbí se mi ta forma a myšlenka filmu - je to něco co si můžete odnést jako ponaučení a nebo se také perfektně pobavit u mezilidských vztahů. Jeden z mála snímků u kterých mi film ubýhal tak rychle, že jsem měla pocit, že jsem na něj koukala jenom chvíli - tak moc přirozeně a příjemně se to sledovalo. Ed nasadil laťku celkem vysoko a proč se vlastně neinspirovat takovou ikonou jako je právě Woody a hádám dobře, že se mu to skvěle vydařilo.(18.10.2012)

Chvilkami to i vypadá, že by to mohlo mít nějaké poselství. Pokud tam ale nějaké bylo, tak se ztratilo pod nánosem vulgarit a precizních situací. Je zcela očividné, že se Burns inspiroval filmy Woodyho Allena. Jenže Woody má v něčem navrch. V jeho snímcích dominuje humor, který zde úplně chybí. Přesto příjemné překvapení, hlavně díky obsazení.(13.1.2006)

Opravdu hodně vtipná konverzačka (hlavně Stanley Tucci perlí), která sice nijak extra nezahřeje u srdce, ale nakonec se vše k aspoň trochu dobrému obrátí. Edward Burns se u mě vyšvihl, nečekal jsem že by mohl splodit něco takhle dobrého a navíc to okořenit tak příjemným obsazením. Rosario a hlavně Brittany no comment, fakt beezvaaaaaaaaa.(15.11.2006)

Inspiraci Woody Allenem by musel přehlédnout jen slepý, naštěstí Edward Burns zůstal jen u ní a mozaiku vztahů nešrouboval do allenovského vtipu, naopak ji rozehrál poměrně civilně a při zemi, aniž by ale na humor rezignoval, udělal to po svém a velmi sympaticky."Sex a láska jsou složité". Jo, Edwarde, to mi povídej, a nejen za to, že jsem na tvé pokusy být emancipovaným tvůrcem už párkrát protáhla ksicht, ti teď dávám 4.(13.1.2006)

Rozhodně překvapivý film o prolínání vztahů několika lidí žijících v New Yorku. Scénář a hlavně některé dialogy mi dost připomínali snímky Woodyho Allena (například neustále omílaný vtip o velikosti penisu nebo rozhovory manželů,...), jejich kvalita ale těm Allenovým nesahala ani po kotníky. Přesto je však zajímavé, jak se režisér k filmu staví. Díky volné kameře se může zdát, že se jedná o dokument - tento pocit je ještě více umocněn rozhovory s postavami, které jsou volně vloženy mezi jednotlivé části příběhu - a kameraman samotný je součástí děje, přihlíží, ale v žádném případě do něj nevstupuje, divák si tak v některých situacích může spíše připadat jako někdo kdo sleduje video natočené nějakým šmírujícím zvrhlíkem sledujícím vztahy několika obyčejných lidí. Právě obyčejnost postav je největší zbraní snímku, hrdinové jsou totiž naprosto normální a chovají se přirozeně, možná i tak jako my sami. Přesto však filmu chybí nějaké překvapení a silnější momenty, které by mu pomohli zůstat déle v naší paměti.(13.1.2006)

• - Kvůli teroristickým útokům z 11. září 2001 byla odložena premiéra ze září na listopad. (blackrain)

• - Na původním plakátu se vyskytovala dvojice věží World Trade Center, což bylo po teroristickém útoku důvodem k jeho pozmění. (blackrain)